Země je navždy vymazána z vesmírné mapy kvůli stupidní pilnosti těch nejodpornějších tvorů v celém vesmíru. Vteřinu před tím je zachráněn jeden z pozemšťanů, Artur Dent. Jeho mimozemský přítel v lidské podobě, Ford Prefect, ho vezme s sebou na vesmírný stop a oba se tak ocitají na lodi ničitelů Země. Tím začíná nešťastné vesmírné dobrodružství s hledáním základní otázky života, vesmíru a vůbec. Denta na něm doprovází dvouhlavý galaktický prezident Zafod Bíblbrox, jeho pozemská přítelkyně Trillian a neskutečně paranoidní android Marvin. (Warner Bros. CZ)

Mithal

Tenhle film mám moc. Ačkoliv asi nedosahuje takových kvalit jako kniha, hodně jsem se bavil. Také potěšilo pár novinek ve scénáři a absurdní humor, jen představitel Artura mi k srdci moc nepřirostl. K postavě se hodí, ale prostě to není ono. ()

burg

Duch knížky je převeden na filmové plátno. Vlastně všechno, co jsem od knížky čekal se ve filmu objevilo a dokonce i pár věcí, co jsem si ani představit nedokázal (viz budování Země II). Z Marvina jde krásná deprese, Zafod Bíblbrox je totálně pošahanej magor a Arthur Dent - poslední pozemšťan promenádující se ve vesmíru jen v županu s ručníkem v ruce. Paráda! ()

basslon

Oproti knížce to nestálo absolutně za nic.Celkové provedení a ani herci se mi nelíbilo.A jsem maximálně vděčný,že se mi vzhled herců při čtení.Jinak film je přežvýkaná celá knižní pentalogie.Přežvýkaná tak,jak to nebylo a tak že,to nedávalo smysl.Divím se ,že Douglas Adams,něco takového dovolil.Víc než dvě hvězdičky prostě dát nemohu... ()

Dodge-I

Nejprve jsem si precetl vse stran stopovani po Galaxii od D. Adamse, pak jsem videl televizni serial na Vidni a porad jsem si rikal - film musi byt pecka. Tak jsem se asi premotivoval - neznamy reziser se ztratil... a o to vic jsem se priblizil Marvinovi. ()

Gazzellka

ako tu uz bolo spomenute, je nemyslitelne ohodnotit film, ktory ma taku bezchybnu a nekonecne ftipnu kniznu predlohu. nieco ako lord of the rings, polovica prihodiciek a humornych scen je samozrejme vynechanych, lebo tvorcovia nemali v umysle pustit do kin dalsi tanec s vlkmi. marvin ma 200 bodov! a mos def ako ford prefect ma totalne zabil. v pozitivnom zmysle. bohuzial, film sa stretava s nepochopenim tych, ktori knizky necitali. z 10 ludi v kinosale som sa smiala jedina. ()

Jamal101

Pre mňa osobne mierne sklamanie, nakoľko som už roky skalným fanúšikom Douglasa Adamsa. Ale myslím si, že sa to dalo očakávať, kniha je proste vždy lepšia ako film. Cez to všetko sa ale režisér s danou témou celkom dobre popasoval a vzniklo celkom príjemné dielko. Rozhodne nemôžem povedať, že všetky postavy filmu boli poňaté tak ako mali byť, či už charakterovo, alebo výzorovo, ale Sam Rockwell aka Zafod Bíblbrox to nakoniec celé zachránil... ()

Mablis

Skvělí anglický humor.Když jsem film spatřila poprvé, natolik mě uchátil, že jsem si ihned koupila knihy Douglase Adamse.Jeden z nejlepších filmů co znám a ráda se k nim vracím. ()

Paan

Ačkoli je to víc film na motivy prvního z pěti dílů než adaptace pentalogie, zpracovaný navíc velice volně a sporně, má to v rámci možností hlavu (místy dvě), patu i konec otevřený případnému pokračování opět volně zpracovávajícímu motivy dalších svazků. Na pohled je to hodně líbivé, příběhově dejme tomu (knížka je knížka), ale Marvin, ten je bez debaty naprosto boží. A kdo tvrdí opak, toho trefme úhlopohledovkou =) Ještě tak někdy omrknout stařičké zpracování od BBC. To se mimochodem v téhle databázi zatoulalo kam? ()

ghostwo

Nicmoc kvalitního to tedy není. Věci se tam dějí, jen že se dějí, chybí mi tam větší promyšlenost. Takhle je to pouze plácání jedné blbosti na druhou, bez nějaké souvislosti. Jasně, je to komedie, ale stejně. Zklamání. ()

Podhorsky

Paráda. Samozřejmě jsem hodně ovlivněn tím, že má rád předlohu. Skvělí Vogoni. Malá ale pěkná role JM. Zafod správně střelený. ()

MartandBow

Bow tenhle film ještě neviděla, takže hodnocení čistě za mě . Miluju Douglase Adamse, takže už to že se filmu někdo zhostil, mi udělalo velkou radost . Navíc Douglas se na filmu přímo podílí na nových scénách , které v knize vůbec nebyly. Vždy mi přišlo, že přes všechnu nadsázku co do filmu dává, tomu zůstává i velmi zajímavá myšlenka . Navíc mám slabost pro anglický humor a Anglii tak nějak obecně, takže nemůžu hodnotit jinak .. “ Life? Don't talk to me about life! “ ()

M.a.r.v.i.n

Velká škoda že musim hodnotit film a ne knihu, on totiž není ani z poloviny tak dobrej jako pětidílná sága hitchhikera. Takže jestli chce někdo zažít opravdu kvalitní humor čtěte NEkoukejte ... ;-) ()

SoTom

Pokud bych nejdříve viděl film a teprve potom četl knihu, asi bych nebyl tak zklamán. Mnoho věcí z knihy, jak už to bývá, chybí, ale taky jich tam velké množství přebývá. Nicméně natočeno a zahráno je to hezky, některé momenty jsou udělány lépe, a některé momenty zase hůře - těch je, bohužel, víc. V tomto případě je opravdu lepší kniha. 5/10 ()

Sefilis

Po přečtení knižní předlohy jsem se na film doslova těšil, ale celkem mě zklamal. V ničem konkrétním, v žádných konkrétních bodech, jen se mi prostě knížka líbila více. Film mně tolik nebavil. ()

Bald

Chrochtobuznost od Prostenika Vogona Jelce, padající Vorvaň, pozdrav Pažout.........bavil jsem se fakt výborně :-D ()

Kuba74656

Kultovní film podle kultovní knihy, plný britského humoru. Pokud jste nečetli knihu budete možná potřebovat více jak jedno shlédnutí... ()

GilmyHagrid

Tento film znám už dlouho a vždy se na něj rád znovu podívám. Slavné i méně slavné tváře britské kinematografie a příjemná ztřeštěnost všeho tvoří kvalitní filmový materiál. Plus ten maniodepresivní robot mě vždy rozesměje. ()

10. ročník Future Gate sci-fi film festivalu

10. ročník Future Gate sci-fi film festivalu

13.09.2023

Shyamalan: Rostliny jsou špatné, áno?!

Shyamalan: Rostliny jsou špatné, áno?!

01.06.2007