Okrsek 13

Okrsok 13

District 13

Sci-Fi / Akční / Thriller

Francie, 2004, 84 min

No, Morelův o 4 roky mladší snímek Taken mi sedl více. Okrsek má hodně nabušený úvod a i dál pokračuje v dobře rozjetém tempu, ale poslední cca půlhodinovka (řekněme od toho naivního převádění peněz na účet či i přes zdrogování velmi schopnou sestru) sklouzává hlavně díky spoustě žánrových klišé až k průměru a mně osobně už neměla co nabídnout nebo čím překvapit. Navíc "parťákům" sice nechyběla pružnost, ale charismatu moc nepobrali. Škoda, chvíli jsem si myslel, že budu moc přiklepnout 4*, nakonec jen průměr.(13.9.2012)

Solidní svižný francouzský akčňák se sympatickou ústřední dvojicí Damienem a Leitem, kteří roztáčí parádní dynamickou jízdu plnou neuvěřitelných akrobatických "parkour" prvků (při kterých musí klouby dostávat pěkně zabrat) a neskutečně pohledných soubojů. Námětem mi přijde rozhodně povedenější než druhý díl. Poctivá akční záležitost, která stojí za vidění. Možné nedostatky: 1) Ve scéně, v níž chce K2 se svými kumpány zabít Tahu, tak můžeme vidět, že je hladce oholený, přičemž zanedlouho nato už má na bradě vousy. No, bylo-li by to v jiný den, tak budiž. 2) Pokud jsem si dobře všiml, tak na začátku filmu, když Leito utíká před K2, zavře dveře zevnitř, poté je vykopne na druhou stranu, což podle všech dostupných informací dovede pouze jeden člověk. Chuck Norris. :)(5.11.2010)

Parkourová jednohubka říznutá bojovými sekvencemi s impozantní choregorafií. Jakýkoliv pořádný příběh zde sice chybí, ale díky Morelově brilantní režii těch 80. minut uteče jako voda a mně nezbývá než si naplánovat, kdy se na tuhle šílenost kouknu znovu!(2.12.2009)

Docela milé "futuristické "překvapení, kdy je Paříž zatížena kriminalitou natolik, že nejnebezpečnější okrsek ohraničí zdí a celé město se rozdělí na zločinecké gangy. Není to špatné, občas mi doslova vyrazily dech špičkové záběry, nechyběla akce ,napětí a celkem překvapivé vyústění. Hlavní postavy však mají charisma o velikosti hrášku a to mi tak nějak vadilo. Nenašla jsem v tom filmu zkrátka nikoho, koho bych mohla označit za hlavní postavu, kdo by se jevil jako sympatický...A nikomu jsem nemohla uvěřit tu drsnou slupku, když na mě chrlili francouzštinu, která prostě zní tak..žensky, jemně. Je to tak na tři hvězdičky, ale nepochybuju o tom , že milovníci akčňáků, kde se pořád zběsile utíká, skáče přes auta a střechy a hraje přitom drsná hudba - si přijdou na své.(10.1.2012)

Akce je natočená opravdu perfektně a svižně! Akrobatické kousky, které hlavní dva hrdinové předvádějí jsou chvilkama skutečně úžasné, ale na druhou stranu je příběh uplně stupidní a o ničem. Ale zábavné to je moc!(22.5.2006)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 34. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Role Loly byla Lucem Bessonem napsána speciálně pro Dany Verissimo. (KucC)

• - Herec Tony D'Amario, který hrál postavu K2, měl hrát aj v pokračování. 29. června 2005 však dostal při natáčení filmu Last Hour (2008) infarkt a už se nepovedlo jej vrátit zpět k životu. (Ouwen)