Okrsek 13

Okrsok 13

District 13

Sci-Fi / Akční / Thriller

Francie, 2004, 84 min

Mafiáni, drogy, zbrane, vytunované autá, namakaný poskoci bez mozgu, Le Parkour, karate, bomba, šialený šéfovia, zbesilé naháňačky, kopa srandy - to všetko nájdete v tomto filme. Bezmyšlienková akcia kde jeden človek vymláti dvadsiatich ľudí aj so zbraňami prípadne im zdrhne tak, že by to aj Spidermana zarazilo. Bolo by to absurdné, keby to nebolo tak dobre natočené. A to ja rád.(23.11.2005)

Velké překvapení, které nabízí skvělý parkour, zábavu a vůbec příjemnou podívanou pro odreagování.(1.3.2006)

Parkourová jednohubka říznutá bojovými sekvencemi s impozantní choregorafií. Jakýkoliv pořádný příběh zde sice chybí, ale díky Morelově brilantní režii těch 80. minut uteče jako voda a mně nezbývá než si naplánovat, kdy se na tuhle šílenost kouknu znovu!(2.12.2009)

Paříž 2010. Kvůli narůstajícímu násilí vláda povolila stavbu izolačních zdí kolem nebezpečných čtvrtí. Damien je ten nejschopnější muž zákona. Záchranu lidských životů má v popisu práce. Plní jeden speciální úkol za druhým. Teď musí najít za 24 hodin časovanou bombu. Na cestu dostává nejlepšího průvodce - Leita..... . Od počátku se nikdo z ničím nepáře. Režie, kamera, zvuk, scénář do nás hustí to co chceme vidět. Svižná akce bez zbytečných keců, stopáž je plně dostačující. Francouzké akční béčko, které pobaví, ale... příště nevtupujte do 13. okrsku.(14.9.2006)

Soundtrack Bastide Donny, Da Octopuss a Damien Roques: 1. Hip-Hop Supermarché 2. Fin de Mission Casino 3. Hip-Hop Kidnapping Bombe 4. Cuban Calor 5. Sté Éléctro 2Heroes and Champagne 6. Résistant(15.5.2011)