Scott Calvin je otcem desetiletého syna Charlieho. Neustále má málo času, skoro nikdy nedokáže vyzvednout syna včas od bývalé manželky. Celý jeho život se změní v okamžiku, kdy za něj nečekaná událost vyřeší otázku, jestli má Charliemu říct, že Santa Claus neexistuje. Když se synem vyběhne před dům, uvidí na zemi ležet Santa Clause, který právě spadl ze střechy. Ten má u sebe kartičku, podle níž ho má nálezce zastoupit. A než se překvapená dvojice vzpamatuje, Santa zmizí. Zůstane jen jeho kostým, kouzelné sáně se sobím spřežením a nerozdané dárky. Scott a Charlie do nich nastoupí a zbylé dárky rozvezou. Najednou se na krátký čas ocitnou na severním pólu v Santově sídle. Tam jim Bernard, který má na starosti přípravu a rozdělování dárků, vysvětlí, že ten, kdo si obleče kostým skutečného Santa Clause, musí převzít i jeho povinnosti. A pak jsou tu zase Vánoce a před Scottovým domem zastaví Bernard s kouzelnými saněmi. (TV Nova)

Ukázka z filmu 3

tron

Škriatkovia sú chlapci v zelených teplákových súpravách a s motorčekmi na chrbtoch a darčeky nosí Tim Allen... wtf? Ako dieťa som tento film neskutočne chcel vidieť - keď k nám šiel do kina, mal som okolo 13 rokov a ukážky a tarilery som sledoval bez dychu a s otvorenou pusou. Lenže z návštevy kina nakoniec nič nebolo. Už ani neviem, kedy som Santa Clausa nakoniec videl, ale každopádne videl a trailery a ukážky boli lepšie. ()

T2

Rozpočet $22miliónovTržby USA $144,833,357Tržby Celosvetovo $189,833,357Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA $13,803,522║ Jedna z tých peknejších vianočných rozprávok, z už niekoľko krát premieľaného amerického motívu Santa Clausa. V hlavnej úlohe sa fajn uviedol Tim Allen a ten dodal určité čaro tomuto bielemu starcovi, aj vďaka svojej zaužívanej kutilovskej negramotnosť. Začiatok filmu má trošku kostrbatí rozbeh ale potom to začne riadne naberať na tendencii zábavnosti a dokonca aj nejaké tie emócie prídu. /75%/ ()

Tsuki003

Takové to něco, co už asi k vánočnímu televiznímu programu patří. Typický vánoční příběh v destilované formě. Já si asi nikdy nedokážu představit co bych dělala, kdyby se mi táta proměnil v Santu (nebo Ježíška), ale tady to funguje docela dobře. Neurazí a ani příliš nenadchne, ale při dobré náladě s břichem plným cukroví tímhle nikdy chybu neudělám. ()

Rathalos

Santa Claus je vianocna komedia mojho detstva s uzasnym soundtrackom,ktory sa fakt vydaril,k tomu sympaticky Tim Allen,ktoremu tato rola sadla ako uliata a je z toho super zabava pre celu rodinu,no a pokracovanie v podobe dvojky a trojky potesilo,aj ked uz to nebolo az take fajn ako prvy diel,ale aj tak som spokojny...:-) ()

Sansnom70

Je opravdu vidět, že se film může líbit i nelíbit a to nemyslím jen tento film ale i jakýkoliv jiný. Já jsem názoru, že se tento film určitě povedl a to nejen díky hlavnímu hrdinovi, ale i svojí pohádkovostí. My se na tento film doma vždycky rádi podíváme, takže pokud nejste zarytí proticlausovci, tak se na tento film určitě podívejte i se svými dětmi či vnoučaty :o) ()

• Jediný film zo série, v ktorom sa neobjaví žiaden darebák. (m.a.t.o.)
  • Keď Scott (Tim Allen) a Charlie (Eric Lloyd) opúšťajú Severný pól je možné vidieť, že na mesiaci, ktorý je v pozadí sa nachádza logo Mickey Mouse. (m.a.t.o.)

Tim Allen opäť Santom

Tim Allen opäť Santom

16.09.2005

Rodinná komédia Santa Clause, v ktorej sa Tim Allen nedobrovoľne stal Santom, aby objavil a pochopil "ducha Vianoc" a našiel si cestičku k svojmu synovi, sa dočká ďalšieho pokračovania. Predstaviteľ… (více)