Přepadení 13. okrsku

Prepadnutie 13. okrsku

Prepadnutie v 13. okrsku

Akční / Krimi / Drama / Thriller

USA / Francie, 2005, 109 min

Dosť napínavý akčný triler podobajúci sa na francúzske Osie Hniezdo. A k hlavným postavám: policajt Ethan Hawke, kriminálnik Laurence Fishburne a hlavný záporák Gabriel Byrne. Veľké prekvapenie!(2.6.2007)

Na odstřižení policejní stanice od okolního světa v jednadvacátém století již nestačí pouze ostré nůžky, na mix zločinců s policisty neútočí gang "zfetovanejch negrů s kleštěma a letlampou" a taky to nemá atmosféru originálu, ale jinak se toho moc nezměnilo. Koukat se na to dá, tipovat přeživší se dá taky, ale je naprosto zbytečné hledat důvody, proč celonoční palba nepřinutí k telefonátu ani jednoho zvídavého občana či podobné nesrovnalosti. Tady totiž nejde o nějaké přemýšlení, ale o akci a ta je naprosto uspokojivě béčková.(31.3.2014)

Poctivá akční filmařina. V podstatě jde o film typu "base-under-siege", ale nad průměr ho povyšuje fakt, že ukazuje relativně dost násilí, několik fajn zvratů a sympatické hrdiny. Ethan Hawke je jeden z mých oblíbenců a jeho traumatizovaného poldu jsem mu věřila (navíc, co si budeme říkat, se na něj hezky kouká). Fishburne a Byrne jsou jako (skoro) vždy charismatičtí a fungují i na omezeném prostoru. A co si budeme povídat, i akční filmy potřebují dobrý casting, což se tady povedlo na jedničku. Velmi příjemné překvapení. 70 %(27.9.2016)

Celkem slušný remake se slušnými herci viz. Laurence Fishburne, Ethan Hawke a John Leguizamo. Sice nemůžu porovnat s originálem jelikož jsem ho neviděl, ale přesto se mi zdá, že je to jeden z těch remaků zdařilejších, ale stále je to podle mě zbytečný film. Akční scény a zasněžená krajina je celkem pěkná a stále se něco děje a diváka nenechá vydechnout. Vypadá to, že režisér Richet dokáže ještě překvapit. Mimochodem tohle není druhý remake filmu. Již před lety vznikl film Vosí hnízdo, které má s původním filmem možná více společného než tento.(21.8.2006)

Veľmi dobrý akčný film.Hodnotím vyššie ako ostatní,pretože som originál nevidel a mne to celkom príjemne ubehlo.A to herecké obsadenie je na akčný film viac než slušné.70%.(11.2.2009)