Přepadení 13. okrsku

• USA Assault on Precinct 13 (více)

Před časem byl policista Jake Roenick schopný, ambiciózní a s vyhlídkami na slušnou kariéru, dnes je z něj ochlasta bez vyhlídky na povýšení. Před osmi měsíci zpackal důležitou akci, při níž zahynuli dva kolegové, a byl přeložen na nejodlehlejší místo Detroitu, zchátralou policejní stanici ve 13. okrsku, která má být v lednu definitivně zrušena. Dnes je Silvestr, na stanici už jsou pouze Jake, starý policejní veterán Jasper O'Shea, který s úderem půlnoci odchází do důchodu, a mladá sekretářka Iris Ferryová. Jejich posledním úkolem je o půlnoci zhasnout, zamknout a jít domů. Internet i telefony již byly odpojeny a tísňová volání jsou automaticky přesměrována jinam. Trochu smutná silvestrovská oslava však nabere nečekaný směr, když před stanicí zastaví policejní autobus se dvěma strážci a čtveřicí vězňů. Kvůli vánici nemohou pokračovat v cestě a podle nadřízených mají zůstat na 13. okrsku. Potíž je v tom, že mezi vězni je nejen paranoidní narkoman Beck, dealer Smiley a prostitutka Anna, ale také zatčený mafiánský boss Marion Bishop, který právě zabil zkorumpovaného tajného agenta. Zanedlouho je stanice obklíčena perfektně vyzbrojeným komandem, o němž je Jake přesvědčen, že chce Bishopa osvobodit. Jenže pak se ukáže, že služebnu obklíčila banda zkorumpovaných policistů, kteří byli několik let na Bishopově výplatní pásce a teď ho chtějí zabít, protože jeho svědectví před soudem by je zničilo. Jake a Bishop, aby přežili, musí bojovat společně a jeden druhému krýt záda. (TV Nova)

Crackonosc

Od začátku jsem byl smířenej s tim, že sleduju béčko a ve výsledku jsem byl přijemně překvapen. Jasný, je tu tuna stokrát ohraných klišé a ani sám nápad není kdovíjak objevnej, ale celý je to zabalený do pěknýho audiovizuálnmího belní při jehož sledování krásně utíká čas. ()

Haymar

Nemůžu si pomoct, ale i přesto že mám Carpentera a jeho tvorbu odjakživa rád, tahle verze překonala originál! Film, který postrádá příběh a dobrý scénář, potřebuje něco jiného, na čem může stavět. Zde to bylo obsazení a výprava (resp. rozpočet), co táhne a zachraňuje celou podívanou. Atmosféru to MÁ - sice úplně jinou, než originál - ale MÁ! A Fishburne, Byrne, Hawke, Dennehy, Bello a Leguizamo - s přehledem protancují sněhovými závějemi a deštěm kulek od začátku až do předvídatelného, ale působivého konce... ()

ThomasL

Neviděj jsem původní film. To, že je to remake jsem se dočetl až tady. Nicméně. Atmosféra byla hustá od chvíle, kdy dva týpci v bílých maskách vthli zadním vchodem k celám, a vydržela po celou dobu až do smrti hlavního záporáka. Ale pistolema proti automatickým zbraním? To je jako bych já, který pistoli nikdy nedžel, chtěl vystřílet celou policejní stanici. Rozstříleli by mě na sračku!!! A že nechal Mariu Bello nejprve přežít autohavárii a následně popravit, mě režisér pěkně nasral. ()

system

No, ne, ze bych byl vylozene zklamany, ono cekat od toho brutalni a atmosferickou rezbu jako u puvodniho filmu (1978) by bylo naivni asi jako cekat, ze S. Seagal natoci opravdu dobry film. Me to vsak prislo jako vysmech Carpenterova kultovniho filmecku a nemuzu si pomoct, ale v tom filmu je snad vsechno spatne!!! ()

Blazin

Rozhodně jeden z nejlepších akčních krimi filmů co jsem za poslední dobu viděl. Dobré herecké výkony s dobrým dějem. Sice předělávka, ale dobrá. Doporučuji. ()

MkSallam

Bezpohlavní, a neuvěřitelně sterilně natočený film, který postrádá to nejdůležitější - dynamickou akci. Díky Richetovi režii se tak divák dočká jen nudného scénáře, jedné fajn pasáže s ohněm a několika špatně natočených (tj. statických a nechutně nepřehledných) přestřelek s nepovedeným ozvučením. Vosí hnízdo je prostě mnohem lepší. ()

mosnak

Film jsem chtěl vidět hlavně kvůli Laurence Fishburnea,ale musím uznat,že třeba takové Vosí hnízdo se mi líbilo víc (možná to je i tím,že jsem "hnízdo" viděl jako první). Velké plus dávám za tu brutální zimu (to se mi líbilo). Dávám 35%! ()

Strike

Moc dobrej, vostrej film. Taková trochu oldchool střílečka, ve který je fůra lidí zastřelena z 10cm do hlavy!!! To snad nikde jinde není. Hawke a Fishbourne (a jeho dvě lahve alkoholu) jsou super. Ostatní jsou tak nějak dopočtu včetně Byrnea, kterej si drží po celej film furt jeden a ten samej výraz. ()

Kratoc

Na to, že je to remake to není zase tak úplně hloupé. Scénář je tedy předvídatelný od začátku až do konce s pár překvapivými momenty, ale celková atmosféra není vůbec špatná a vizuální stránka věci je poměrně zdařilá. A navíc mne příjemně překvapilo, že se nešetří (životy) kladní hrdinové. ()

squawk

Podle místních hodnocení jsem se trochu obával, co dostaneme, ale až na pár neduhů to byl příjemně odsýpající akční film, kde každý hrál tu svoji roli. ()

Cartman

Vcelku zdařilý thriller, s trochou dobré vůle se dá uvěřit, že by se to mohlo stát. Akorát mi na Laurenci Fishburneovi chyběli matrixovský brýle, výraz měl naprosto stejnej, ale asi se nasranej už narodil stejně jako Arnold:o) ()

Indian88

Laurence Fishburne skvělý, to se už tak nedá říct o Hawkovi. Jinak atmosféra není špatná, ale žádná bomba s nečekaným průběhem to taky není. Prostě průměr ()

jorgus

uf, tak tohle bylo zklamani..rozkoukalval jsem to tri dny, nic takhle nudneho jsme dlouho nevidel, pritom uvod sliboval hodne ale pak uz jen nuda a nuda:(nic prekvapiveho, zaver standartni, becko jak vysite..bohuzel to byl ale ten typ becka co neni ani zabavny:( ()

Puol

Príijemné herecké obsadenie z druhej vlny, slušne nakrútená a dosť surová akcia. Original som nevidel a tak nemôžem porovnať, ale ani na chvílu som sa nenudil. Tak 3,5*. ()

Jděte s těmi remaky do háje!

Jděte s těmi remaky do háje!

08.04.2007