Hustě osídlené galaxii vládne Aliance, která vznikla spojením sil pozemských velmocí USA a Číny. Válečný veterán Malcolm Reynolds je kapitánem plavidla s idealistickým názvem Serenity. Vydělává si na živobytí jako podřadný zlodějíček a nájemný převozník. Posádku jeho lodi tvoří jeho věrná kamarádka Zoë, její muž a zároveň pilot Wash, opravářka Kaylee a svalovec Jayne. V momentě, kdy na palubu přibere dva nové pasažéry, se dostane do mnohem větších potíží, než na které je připraven. Mladý doktor a jeho sestra River, která oplývá telepatickými schopnostmi, totiž prchají před tajnou vládní organizací, která se snaží z dívky vytvořit dokonalého zabijáka. Vesmírná loď na sebe upoutala nejen pozornost vládních sil, ale i galaktických pirátů a dalších nepřátel. Další nebezpečí se ale skrývá v samém srdci Serenity... (TV Nova)

Eawy

Veľmi zaujímavé sci-fi. Ak mám povedať pravdu, existuje asi 40% z natočených sci-fi, ktoré znesiem. Pokiaľ ide o tento film prekvapivo poviem, že som sa bavila. Nie je to majstrovské dielo, nepočujete veľa nadnesených rečí o odvahe a hrdinstve. Je to film pri ktorom sa ani jednu sekundu nenudíte, lebo sa tam stále niečo deje. Je to nabité svojráznym humorom, peknými efektami a dobrými bojovými scénami. Nechýba boj two-men ani boj army-two men, a army-women. Nakoniec na tom ani tak nezáleží, dobre sa zabavíte. Skvelý soundtrack má táto vecička a veľmi dobré herecké obsadenie, z ktorého vás nikto neirituje. Tak asi 75% ()

Slartibarkfast

Příběh jedné malé holčičky, kterou vytrénovali jako elitního zabijáka. Bráška ji přišel vysvobodit z osidel fuj fuj aliance a společně se vydávají na cestu plnou dobrodružství a hledání pravdy. Film s velikým potenciálem, který nebyl zas až tak špatný, ale byla z něj na každém rohu cítit béčkovost. Efekty nebyly zas až tak marné, ale chybělo tomu asi více epičnosti a méně "happyend" chvilek. Neznalý seriálu jsem tedy trochu zklamán z celkového dojmu, ale myslím, že mé hodnocení odpovídá celkové kvalitě. 65% ()

predators

Efekty s vesmírnými loděmi byly špičkové! Všechno ostatní už šlo trochu mimo mě. Béčkové zpracování, přemíra postav a delší stopáž občas zaváděli do nudných pasáží a nicneříkajících míst. Čekal jsem trochu víc, ale vůči hereckému obsazení jsem dostal maximum. 55% ()

Slarque

Na seriál Firefly jsem nikdy nekoukal, takže pro mne je to samostatný film. Jako takový je Serenity slušná akční space opera s trochu viditelně nižším rozpočtem. Šlape dobře a pár hlášek z ní mi nejspíš nějakou dobu zůstane v hlavě. Ale to je asi tak všechno. ()

Happens

Tak tohle bylo co? U Ódinových krkavců! Vesmírný Indiana Jones zachraňuje nějakou postihnutou koc a akční zápletky člověk při alespoň trochu zdravém rozumu prospí. Zápletka z hvězdného prachu vycucaná. Wow. ()

klerik

Western space opera so slušnou akciou a miestami "indianajonesovským" sarkastickým nádychom. Dejová líniia je trochu slabšia a so zápletkou sa tiež mohli trochu pohrať (resp. trochu zvýrazniť dôležitosť politiky). Serenity sa nevyhla nejakému tomu klišé, ale vo výsledku je to slušné sci-fíčko... Viac ako samostatný film je to vyústenie seriálu FIREFLY, ktorého pilotný film mal imho názov Serenity. Kruh sa uzatvára... ()

Chrustyn

Velice zdařilá sci-fi, která i když je určená převážně pro fanoušky seriálu "Firefly" dokáže zaujmout i běžné diváky . Škoda, že tvůrci neměli větší rozpočet aby se mohli více rozšoupnout. ()

LaciLC

Pre mňa osobne veľké prekvapenie. Táto zábavná vesmírna triková prestrelka ma veľmi zaujala. A pritom vôbec nepoznám seriál Firefly. ()

Scalpelexis

Nejdříve..a to opravdu nejdříve, než budete vůbec uvažovat o shlédnutí Serenity, tak si zkoukněte Firefly, protože v opačném případě přicházíte o mnoho. Pro fanoušky seriálu je Serenity skvělým zakončením, které vysvětluje nezodpovězené otázky a dává jedno milé, poslední sbohem za celou touto sympatickou vesmírnou posádkou. Film si udržuje atsmoféru i komické prvky ze seriálu, jen oproti němu přitvrzuje v akci a napětí. Trochu mě mrzí, že některé postavy (zvlášť Kaylee) nedostávají tolik prostoru, i když chápu, že bylo třeba se více zaměřit na River. Pro ty, kteří Firefly neznají, tak budou mít nejspíše trochu zmatek z děje a postav; naskakovat do rozjetého vlaku je, obzvlášť tu, setsakra obtížné. Proto opět varuji: Nedělejte to! Nejdřív Firefly, potom toto a pochopíte mé nadšení. [Wash]: "This landing is gonna get pretty interesting." [Capt. Malcolm Reynolds]: "Define "interesting"." [Wash, with deadpan face]: "Oh God, oh God, we're all going to die?" ()

Jirka_Šč

Některé línie se uzavřou nebo vysvětlí, což je dobré, nemá to však lehkost (a nekomerčnost) seriálu, což je škoda. Škoda, že raději neudělali vícedílnou druhou sérii. ()

heyda

Obyčejnej průměr. Největším průserem filmu jsou nezajímaví herci a dementní scénář. Největší výhodou je příběh a vesmírné scenérie. Každopádně jsem ty 2 hodiny nějak vydržel, což se cení. 55% ()

mat.ilda

Takový krabicák ve sci-fi vinotéce, levná alternativa na úkor bolehlavu, na které se cení především přístupnost masám... zde s přidanou hodnotou prima nápadu s vyhlazením emocí, ačkoli kapku přenosnou... Viděno v rámci Challenge Tour Special - Filmový lov, jako film, odehrávající se ve vesmíru. ()

Darneth

Laciné triky-že by inspirace Star Gate? :D , brnění-zřejmě vyrabovali dědovi kůlnu a splácali to na sebe, létající žlutej kontejner jako vesmírné plavidlo a scénář na zabití. Nejsem si jista, zda jsem se dívala na sci-fi komédii, či toto béčko bylo myšleno vážně. Hrdinové hlásili jedna radost např: "Už roky jsem mezi nohama neměla nic, co by nebylo na baterky" Hustá scéna při útoku zombíků: "Jen mě mrzí, že jsem nestrávil spoustu času s tebou." "Se mnou? To myslíš jako sex?" "Dá se to tak říct" "Do prdele, tak budu žít" Už jen to mluví za vše... ()

BMW12

Mně přišlo, že film se celkem odlišuje od seriálu. Hlavně charaktery některých postav, např. Malcolm a Doktor se zde chovali úplně jinak než v seriálu Firefly. Mělo to takovou jinou atmosféru, zatímco v seriálu posádka Serenity spolu ve většině případů drží, tak tady mi to tak nepřišlo. Z tohoto jsem trochu zklamaný. Na druhou stranu možná na to ve filmu nebyl až takový prostor a Joss Whedon musel vymyslet nějakou zápletku. Musím ale pochválit bitvu lodí, tak byla skvělá a vlastně od té doby se mi líbilo snad všechno, mělo to spád, akci, napětí. Jsem rád, že jsme se dozvěděli jak vznikli Plenitelé. A také mě těší, že se alespoň takhle seriál uzavřel. I když se to neobešlo bez umírání. ()

AlfaNumerO

Film jsem naštěstí viděl po shlédnutí seriálu. U něj se chvilku zastavím, protože ho považuji za jeden z nejvíce přetěžovaných, kdy na 5. příčku mezi sci-fi vážně nemá. Zpět k filmu. Pecka. Překvapení, jaké jsem nečekal. Po všech stránkách kvalitnější než seriál. Triky o dvě úrovně výš, dokreslení vztahu mezi postavami dostalo nový rozměr, temný příběh, který má hlavu a patu (ne jako spousta prázdných epizod, které seriál nikam neposouvaly). No a hlavně se rozloučíme s několika hlavními postavami, což jsem vpravdě nečekal. Bravo. I ten seriál u mě najednou stoupl výše. 87% ()

Sofia

Moje první reakce byla - pěkná blbost...ale přece jenom to tak špatný zase nebylo, takže za hlášky a za posledni půlhodinu dávám třetí hvězdičku. A ačkoli Buffy byla jednu dobu můj oblíbený seriál, Firefly shánět nebudu. ()

Matthew McConaughey se ztratí v Karibiku

Matthew McConaughey se ztratí v Karibiku

01.02.2017

Když se řekne Serenity, řada si lidí si vybaví filmové zakončení seriálu Firefly. Od téhle klasiky ale uběhla řada let, takže si může "vyrovnanost" půjčit do názvu zbrusu nový projekt. O co přesně… (více)

Nová bondovka hledá záporáka a bondgirls

Nová bondovka hledá záporáka a bondgirls

06.04.2014

Joss Whedon (Avengers) už před deseti lety věděl, že má Chiwetel Ejiofor velkou hereckou budoucnost. Záporák z jeho sci-fi akčňáku Serenity se nedávno blýsknul v otrokářském dramatu 12 let v řetězech… (více)

Režisér „Buffy“ debutuje na plátně

Režisér „Buffy“ debutuje na plátně

26.09.2005

Režisér Joss Whedon až doposud pracoval na seriálech, z nichž asi největší popularitu si získala Buffy, přemožitelka upírů. To se však změní už tento čtvrtek 30. září, kdy se na plátnech amerických… (více)