Hustě osídlené galaxii vládne Aliance, která vznikla spojením sil pozemských velmocí USA a Číny. Válečný veterán Malcolm Reynolds je kapitánem plavidla s idealistickým názvem Serenity. Vydělává si na živobytí jako podřadný zlodějíček a nájemný převozník. Posádku jeho lodi tvoří jeho věrná kamarádka Zoë, její muž a zároveň pilot Wash, opravářka Kaylee a svalovec Jayne. V momentě, kdy na palubu přibere dva nové pasažéry, se dostane do mnohem větších potíží, než na které je připraven. Mladý doktor a jeho sestra River, která oplývá telepatickými schopnostmi, totiž prchají před tajnou vládní organizací, která se snaží z dívky vytvořit dokonalého zabijáka. Vesmírná loď na sebe upoutala nejen pozornost vládních sil, ale i galaktických pirátů a dalších nepřátel. Další nebezpečí se ale skrývá v samém srdci Serenity... (TV Nova)

Shakers

Seriál som síce nevidel, ale tento film ma zaujal na toľko, že si ho určite pozriem. Joss Whedon ma presvedčil až vo filme Avengers a tak som zapátral a natrafil na túto vesmírnu show. A musím povedať, že ten jeho rukopis a vtip mi sedí. Postavy, príbeh, herci, akcie, Joss ma všetko pevne v rukách snáď okrem rozpočtu, inak by tie efekty boli ešte lepšie. Za posledné roky snáď jedno s najlepších sci-fi. 85% - 4* ()

JohnnyD

Nech to znie akokoľvek arogantne, kto nevidel Firefly nemá šancu plnohodnotne pochopiť a užiť si (/preplakať) Serenity. Film nadväzuje na množstvo vecí zo seriálu a charaktery do seriálu vstupujú bez väčšej ouvertúry a považujú sa za známe, takže neznalý divák si môže pozrieť "nejaké sci-fi", ale nakoniec z dokonalosti filmu dostane tak 20%. A k filmu: je úžasné vidieť všetky tie k divákovmu srdcu prirastené postavy späť, rozplietajúc mnohé (ale nie všetky!) záhady sveta okolo Serenity. Či už v stopáži 40 alebo 120 minút, stále je to ten istý seriál, tie isté postavy a ten istý svet. Nepôsobí to umelo ako The Simpsons Movie, Whedon vedel, čo robí a na nič sa nehral. Serenity je taká ako postavy v nej, pôsobí prirodzene, ale je v nej niečo magické. ()

Lhurgoyf

Bez urážky, ale človek čo nevidel všetkých 13 dielov kultového seriálu Firefly nemôže vedieť "vo co go"... Nedokáže totiž nasať všetku tú atmosféru prešpekulovaného Whedonovho vesmíru so všetkými jeho špecifikami, nedokáže sa zžiť s hrdinami, nepozná ich motivácie a charaktery (ako som bol rád, že to zlatej mechaničke Kaylee nakoniec vyšlo, juch). Všetkým tým trojhviezdičkovým hodnotiacim teda odporúčam najskôr zhliadnuť pôvodnú sériu, a až potom tu strieľať verdikty... Možno následne pochopia, že toto nie je len "ďalší z nekonečnej rady sci-fi filmov", ale vskutku jedinečný kúsok. ()

Paldini

Příběh byl pochopitelný, neztrácel jsem se v něm a to jsem seriál Firefly neviděl. Potěšili mě neokoukaní sympatičtí hrdinové, staré dobré ruční palné zbraně (žádné fasery a lasery), suché hlášky. Akční scény jsou natočené přehledně, což nebývá v současnosti zrovna zvykem. Tady se nemusí režisér snažit zakrýt pohybové nedostatky herců rychlými střihy. Nevím nakolik to je práce trikařů a kaskadérů, ale vypadá to věrohodně. Zejména scény, kdy předvede své bojové dovednosti telepatická smrtící tanečnice River Tam. Konec samotný je už potom jedna akční jízda, hodně ve stylu Přepadení 13. okrsku. No, bavil jsem se maximálně. Jdu shánět Firefly. ()

Madsbender

Musím priznať, že som zostal pri sledovaní Serenity trochu sklamaný. Že nebude kvalitatívne tak dobrý ako legendárny Firefly, ktorý som videl pred filmom, sa dalo čakať, ostatne pri úrovni seriálu by sa aj tak stále mohlo jednať o výborný kúsok. Problémom je, že tu ani zďaleka nie je toľko úderných hlášok ako v jedinom diely seriálu. Chýba tu taktiež ikonická country hudba, ktorú nahradili klasické vypeckované songy typické pre akčné filmy a thrillery. Po stránke trikov a celkového vizuálu je toto narozdiel od skromnejšieho Firefly skutočne rýdza filmová záležitosť a je vidieť nemalé skúsenosti, ktoré Whedon neskôr využil v Avengers. Lenže charaktery sú trochu plochšie a scenár nie je nijak valnej kvality, navyše ten, kto nevidel seriál sa bude v postavách a vzťahoch trochu strácať, keďže film len pripomenie ako to bolo s doktorom a jeho sestrou. Škoda, že tu Whedon nenasadil seriálovú líniu dvoch desivých mužov v modrých rukaviciach, ktorú mohol vo filme dotiahnuť. V poslednej trištvrte hodine však Serenity konečne zaradí na vyššiu rýchlosť a diváci si môžu užiť napínavý prelet územím Plieniteľov, poriadnu vesmírnu bitku a akčný záver s malou dávkou hrôzy. A dôjde aj na skvelú hlášku, ktorá to pred titulkami zaklincuje. 70% ()

sheen

Kde se vzal tu se vzal....film navazující na skvělý seriál Firefly. Viděl jsem dříve film a poté seriál. Ale to ničemu nevadí, pochopil jsem i tak ale po dokončení seriálu to bylo jasnější. Jak se dala tahle kupa vesmírných kovbojů v čele s kapitánem Reynoldsem dohromady. Jedná se o opravdu zdařilý kus sci-fi práce, poctivého řemesla, krásné prostředí, zápletka, plenitelé, čerňoušek s katanou, bombastická bitva flotil a nad to skvělý hudební doprovod. Určitě největší prekvapení roku! a jedna ze sci-fi srdcovek. ()

Silas

Jediná výtka: charaktery vůbec neodpovídají seriálu (v pořadí Simon, River, Mal, Kaylee, Inara). Kdyby měla takový spád první série, vadilo by mi, že není pokračování. ()

Deimos

CD/// Obsazení 5/10 Děj 6/10 Hudba 7/10 Efekty 9/10/// +bombastické bojové scény, výborné efekty, slušná hudba. a zvláště drsné vyznění snímku -slabej příběh, ne moc charismatické postavy/// Sci-fi snímky hltám i když jich není mnoho a akční scény (zvlášť když jsou tak vypečené) hltám ještě více. Možná škoda že těch scén tam není moc (více je vidět mnoho nesrozumitelných dialogů), ale přesto když se nějaká naskytla, byla parádní. Netrvalo mi dlouho abych zjistil, že film nějak navazuje na původná seriál Firefly, ketrý jsem neviděl a to byl možná taky důvod proč jsem ději a postavám moc nerozuměl a přišlo mi to z úvodu vytažený vodnikud. Až uvidím předchůdce tohoto filmu, tak hodnocení možná přehodnotím./// Celkem 66%/// ()

Brygmi

Westernové propriety zmizely a namísto vlastní síly se zde využívají hlavně nová média. Přesto je to vynikající akční film, ve kterém sledujeme křehkou hrdinku tančit ve stylu kung-fu. ()

S.Quentin QUALE

Aha! Čumím na to už asi pošesté a říkám si, jak je kurva možný, že tady tomu všichni sází čtyřky a pětky, když mně, sci-fi fajnšmekrovi, Serenity připadá jako nějakej nekonečnej seriál bez hlavy a paty. Pak tady periferně zachytím nějak často se opakující slovo Firefly. Začnu tedy pátrat a po chvíli film vypínám v rozháranosti, zda mám slavit, nebo se zliskat. Dělám druhé, pak první. Po pár štamprdlích gořalky zapomínám, že jsem Serenity kdy viděl....a je mi jedno, že je teprve pondělí. Nehodnotím. ()

HAL

Serenity není ani tak normální film, jako spíše závěrečná epizoda seriálu Firefly. Dokázal si z něj zachovat všechno kvalitní na čem seriál stál, a přidat k tomu nový, velice solidní příběh a všechny trademarky pozvednout kvalitativně ještě na vyšší level. Celkově je vážnější a s viditelně mnohem větším rozpočtem (což ale v seriálu není nevýhodou, má díky tomu neopakovatelné kouzlo), a jako zakončení geniální ságy je skutečně vynikající. Navíc nepochybuji o tom, že i jako samostatně stojící sci-fi by obstál bez potíží. 9/10 ()

misterz

Seriál som nevidel, ale aj napriek tomu ma Serenity celkom oslovila. Nešlo síce o nič prevratné, avšak príbeh vo mne dokázal vzbudiť dojem príjemného vesmírneho dobrodružstva, možno až na toľko, že skúsim aj spomínaný seriál. Záver potom so sebou priniesol vizuálnu nádheru v podobe výborne zvládnutej vesmírnej bitky ako aj krvavé akčné súboje s Plieniteľmi. Škoda, že príbeh neobsahoval ešte aspoň jeden-dva nápady, niečo čo by dokázalo dejovú linku ešte viac zatraktívniť a pritom zlepšiť aj vesmírnu atmosféru snímku. 65/100 ()

Peytl

Neznaje seriál, pak nemohu dokonale pochopit a posoudit to, proč skalní fanoušek opovržením sere nýty nad Serenity, ač já si myslím, že se jedná o docela obstojné sájfáj, pravda, té vaty a izolační fólie je tam požehnaně a příběh mě až tak nezaujal, vraždící stroj si také představuju jinak, takže mě tenhle vojenský speciál spíš lehce sral a očekávám jeho zakoupení bez výběrového řízení do naší armády, nejspíš ke spojařům. Prostě mně byla telelopatka maximálně ukradená, stejně jako její bratr DrBolíto a další nejapné vztahy mezi posádkou vyvrhelů, počínaje nadrbaným kapitánem a konče (překvapivě) nadrbanou bezfunkční kosmickou ženou. Dost často na mě prostředí, interiéry lodí a oblečení, působilo jak z bazaru z Karlína, ale nešť, vesmírná plavidla, lodě, rakety, vznášedla a jiné krávovinky byly úžasný, stejně jako bitvy a dát víc šanci bourákům Plenitelům, pak to mohlo být ještě famóznější. Od herců ze seriálových sraček jsem víc nečekal, triky byly někdy spíš z devadesátek, ale celkově opravdu žůžo dobrodrůžo. Jo, Segrestore , tenhle měsíc si přenosný diplom Doporučitelů zasloužíš a očekávej závist. ()

dr.horrible

Škoda toho minima priestoru pre Innaru. A Whedon, jak nikdy nevedel vážne scény, tu mu išli najlepšie. Neni to taká pohoda ako seriál, ale na druhú stranu, lepší záverečný film to dostať nemohlo. Na konci je tam ten pocit (a konečne sex). ♥️ ()

Webb

Za seriálem Firefly značně zaostává s menší porcí zábavy a vtipných hlášek, které tu působí spíše stupidním dojmem. P.S. Co sakra provedli s charakterem Nathana Filliona? Jako největší machýrek ztrácí mé sympatie. Zklamání. ()

Jordan

prvé dojmy z filmu možno zapríčinia, že toto hodnotenie bude silne emotívne, ale už dávno som nevidel také podarené sci-fi, kopec hlášok, skvelý humor, správna partia riadnych charakterov, drsný agent, mr. universe, plienitelia, krásna mladá telepatka River Tam a úžasná akcia, napätie tam, kde má byť, a na počudovanie sa dokonca šikovne a s "Láskou" napísaný scenár nielen vyhol patetizmu podobných snímkov, ale dokonca niektoré zaužívané scény a filmárske obraty v tomto žánre aj dosť elegantne odpatetizoval, odľahčil a tak trochu nadniesol, pritom však nie parodicky prvoplánovo ale s úrovňou a nadhľadom, snímok, o ktorom sa na veľkú škodu až tak nevie - teda aspoň ja som ho nezaregistroval, kiná nenavštívil a ťo je podľa mňa fakt škoda, ešte teraz, keď mi hrajú piesne v titulkoch si uvedomujem, že aj soundtrack je vhodným, nerušivám no príjemným doplnkom. Tento film ma potešil a určite sa jeho opätovnému zhliadnutiu nevyhnem, presne tak, ako ho odporúčim aj všetkým priaznivcom sci-fi. A tých zopár chybičiek krásy, ktoré sú iba skutočnými detailami, som odpustil ešte v momente, ako som si nejakú náhodou všimol. Lahôdka. Po rôznych pokračovaniach Matrixov, Terminátorov a kadejakých nepodarených Minority Reportoch či podobných sci-fi posledných rokov prišlo konečne čosi poriadne ()

HoneyBunny

Joss Whedon umí člověka naštvat. V Serenity coby ukončení seriálu Firefly totiž fanouškům dává až moc facek. Na jedné straně se pokouší přiblížit děj těm, co seriál neviděli, a tím dělá fireflyistům v hlavě zmatek, zvlášť co se týče dialogů mezi Malem a doktorem (v seriálu Tamovi kapitán adoptuje coby členy posádky, kdežto tady jsou jakoby znovu na začátku). Jedna z původních postav tu má tak omezený prostor, že je tu vlastně jen do počtu. A jeden z nejoblíbenějších hrdinů tu umírá tak pitomě, že se to rovná kopanci do k**lí. Přidalo se tu na velkoleposti a bohužel také vážnosti. Přitom právě lehkost a pomrkávání na diváka bylo jedním z plusů Firefly. A už ani interakce mezi postavami nemá takovou šťávu jako dřív. Když porovnám čtiřicetiminutový poslední díl Firefly a dvouhodinovou Serenity, tak co se týče atmosféry, dialogů a napětí, tak vyhraje seriál (a to obojí natočil a napsal sám Whedon, ťukám si do hlavy...). Mno... Nicméně slovního humoru je tu pořád dostatek a poslední půlhodina je slušně depresivní a napínavá, škoda je jen té střední části, která měla být hlavně o postavách, ale je zdlouhavá a bez šťávy. Pro fanoušky Firefly stále nutnost, ale samostatně podle mě Serenity neobstojí. ()

Anderton

Niekde v kútiku mozgu som si po vzhliadnutí Serenity uvedomoval, že som videl kvalitný film. Že som vlastne videl kvalitný film, ktorý naväzuje na niečo, o čom nemám ani páru. Takže vyčítať Whedonovi, že točí vlastne iba pre znalcov seriálu, by bolo nefér. Prvú polovicu som vôbec nechápal, o čo kráča, a ak by vypadol prúd, asi by som ho neskôr ani nemal chuť dopozerať. Vo svojej druhej polovici sa už film celkom rozbehol a nakoniec zostal vo mne ten hore spomenutý pocit. ()

Kothy

Pěkné zakončení kultovního sci-fi seriálu Firefly od Josse Whedona. Konečně víme, jak to s těmi Plenitely bylo. Akorát těch postav nemuselo tolik umřít... Škoda že už se asi nikdy nedočkáme pokračování. :( ()

Matthew McConaughey se ztratí v Karibiku

Matthew McConaughey se ztratí v Karibiku

01.02.2017

Když se řekne Serenity, řada si lidí si vybaví filmové zakončení seriálu Firefly. Od téhle klasiky ale uběhla řada let, takže si může "vyrovnanost" půjčit do názvu zbrusu nový projekt. O co přesně… (více)

Nová bondovka hledá záporáka a bondgirls

Nová bondovka hledá záporáka a bondgirls

06.04.2014

Joss Whedon (Avengers) už před deseti lety věděl, že má Chiwetel Ejiofor velkou hereckou budoucnost. Záporák z jeho sci-fi akčňáku Serenity se nedávno blýsknul v otrokářském dramatu 12 let v řetězech… (více)

Režisér „Buffy“ debutuje na plátně

Režisér „Buffy“ debutuje na plátně

26.09.2005

Režisér Joss Whedon až doposud pracoval na seriálech, z nichž asi největší popularitu si získala Buffy, přemožitelka upírů. To se však změní už tento čtvrtek 30. září, kdy se na plátnech amerických… (více)