poster

Sedmý hřích

 • USA

  Original Sin

 • Francie

  Péché originel

 • Slovensko

  Siedmy hriech

 • Velká Británie

  Original Sin

Thriller / Drama / Psychologický

USA / Francie, 2001, 116 min

Předloha:

Cornell Woolrich (kniha)

Scénář:

Michael Cristofer

Kamera:

Rodrigo Prieto

Producenti:

Denise Di Novi

Střih:

Eric A. Sears

Scénografie:

David J. Bomba

Kostýmy:

Donna Zakowska
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Indiana
  **

  Když jsme se ve dvanácti letech s klukama dozvěděli, že de do kin eroťák s Angelinou Jolie, hned sme na to běželi do kina. V sále jsme byli sami a asi po čtvrt hodině jsme tam hráli na babu či co, takže ten film opravdu za moc nestál.(22.8.2013)

 • tron
  **

  Slabota. Nie som žiadny veľký fanúšik Antonia Banderasa ani (to najmä, Antonio je ešte v pohode sympaťák) preceňovanej Angeliny Jolieovej, ktorá dávno dokázala, že na to ako herečka nemá. Zato mám rád, ak slávne hollywoodske hviezdy vo filmoch prevádzajú pohlavný akt. SIEDMY HRIECH mal navyše pred uvedením do kín automaticky zaistenú bezplatnú reklamu v podobe Banderasovej manželky, herečky Melanie Griffithovej, ktorá údajne často navštevovala nakrúcanie a hystericky sa pozastavovala la nad údajne hrozne pornografickými scénami medzi jej manželom a Jolieovou. Preto som sa na výsledok samozrejme tešil. Bohužiaľ, i afektované „Denníky červených črievičiek“ ponúkajú viac otvorenej erotiky. Neviem, nakoľko sa strihalo, „režisérsku verziu“ dlhšiu o aspoň 10 minút „otvoreného sexu som nikdy nevidel, dokonca som ani nepočul, či vôbec nejaká taká existuje. To, čo je „k mániu“, sú pekelne dlhé dve hodiny lepkavých pseudo romantických záberov (exotická výprava), ktoré sa ku koncu navyše, ako keby všetka tá galiba naokolo nestačila, zmenia na čosi ako historický triler, čo u je vážne úplne mimo. Trpel som pri spomienkach na oveľa starší ZÁKLADNÝ INŠTINKT, kde herci, režisér a dokonca ani producenti NEMALI problém relatívne poriadne natvrdo zobraziť sex. Tu nie. Toto je limonáda s možno tak dvadsiatimi „otvorenejšími“ sekundami. Toto nestíha ani Thomas Jane. A že ho mám rád. Plytký film s príšerne nudnou réžiou a hlúpym scenárom bez hlavy a päty.(26.10.2004)

 • Tosim
  ***

  Teprve až dodatečně jsem zjistil, že režisér Cristofer natočil snímek Gia, který se mi moc líbil... Nic jsem popravdě nečekal (snad jen odhalenou Angelinu.) Ty scény byly docela funkční, nefunkční se mi jevily dialogy, částečně jednání postav nebo docela snadno odhadnutelné dějové zvraty. V podstatě jsem tedy dostal to, co jsem čekal...(11.4.2005)

 • Hal_Moore
  **

  Dobrá, tohle je krásný, příjemný film.... ale ten střih! Ten střih! Střihač asi zaspal a tak jsou scény nudné a dlouhé... Jaká škoda. Navíc ten slabý příběh, to autoři měli tak málo času, že to tak odflákli? Jaká škoda.(21.7.2005)

 • Rosomak
  ***

  Nedělalo mi problém přistoupit na pravidla hry. Koneckonců ten příběh má strašně silný potenciál. Ve výsledném filmu to však strašně skřípe. A nejen u režie, ale i u technických věcí. Střih je jedním slovem otřesný, kamera neschopná nějak pracovat se scénou (vyjma dvou, tří dobrých obrazů), její hloubkou a vedením divákovi pozornosti. Režie je nevýrazná a nijak osobitě neuchopená. Například při scénách, kdy se Banderas a Agelina spolu milují, neví Michael Cristofer jak to natočit. Zakrýt intimní místa, či nezakrýt? Když je natáčí oba nahé z nadhledu, je vidět jak je to uměle zinscenované, aby se jejich dolní "partie" navzájem nedotkly... Vidím v tom režisérův rozpor v tom, jakým stylem natáčet. Realisticky a "natvrdo" nebo méně kontroverzně a vše skrýt? Film mě začal oslovovat až v druhé půli, kdy přišly i zvraty, které jsem nečekal, a díky nimž se mi v hlavě začaly rodit hypotézy, jak by to mohlo dopadnout... Ke konci se ze mě tedy konečně stal aktivní divák, jenž však nebyl osloven filmem ale tím příběhem.(12.11.2008)

 • - Dům s plantáží je skutečný velkostatek s cukrovou třtinou, ale opuštěný. (HappySmile)

 • - Některé scény byly vystřiženy, aby film v USA nedostal rating "NC-17"- tj. do 17ti let nepřístupno ani v doprovodu dospělého. (HappySmile)

 • - Název filmu byl změněn, aby se nepletl s filmem Tanec v temnotách. (HappySmile)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace