Sedmý hřích

David J. Bomba

Kostýmy:

Donna Zakowska
  • lesumir

To je tak blbý, až je to ještě blbější!(8.7.2007)

• tron

Slabota. Nie som žiadny veľký fanúšik Antonia Banderasa ani (to najmä, Antonio je ešte v pohode sympaťák) preceňovanej Angeliny Jolieovej, ktorá dávno dokázala, že na to ako herečka nemá. Zato mám rád, ak slávne hollywoodske hviezdy vo filmoch prevádzajú pohlavný akt. SIEDMY HRIECH mal navyše pred uvedením do kín automaticky zaistenú bezplatnú reklamu v podobe Banderasovej manželky, herečky Melanie Griffithovej, ktorá údajne často navštevovala nakrúcanie a hystericky sa pozastavovala la nad údajne hrozne pornografickými scénami medzi jej manželom a Jolieovou. Preto som sa na výsledok samozrejme tešil. Bohužiaľ, i afektované „Denníky červených črievičiek“ ponúkajú viac otvorenej erotiky. Neviem, nakoľko sa strihalo, „režisérsku verziu“ dlhšiu o aspoň 10 minút „otvoreného sexu som nikdy nevidel, dokonca som ani nepočul, či vôbec nejaká taká existuje. To, čo je „k mániu“, sú pekelne dlhé dve hodiny lepkavých pseudo romantických záberov (exotická výprava), ktoré sa ku koncu navyše, ako keby všetka tá galiba naokolo nestačila, zmenia na čosi ako historický triler, čo u je vážne úplne mimo. Trpel som pri spomienkach na oveľa starší ZÁKLADNÝ INŠTINKT, kde herci, režisér a dokonca ani producenti NEMALI problém relatívne poriadne natvrdo zobraziť sex. Tu nie. Toto je limonáda s možno tak dvadsiatimi „otvorenejšími“ sekundami. Toto nestíha ani Thomas Jane. A že ho mám rád. Plytký film s príšerne nudnou réžiou a hlúpym scenárom bez hlavy a päty.(26.10.2004)

• kiddo

Neuvěřitelné, jak se dá v počátku asopň trochu zajímavý a dramatický příběh natočit tak, aby každý dějový zvrat následoval toužebný pohled na hodinky. Přestože se sice pořád něco děje, máte pocit, že by se hned po úvodních deseti minutách mohly objevit závěrečné titulky. Za tak příšerně trapné dialogy by se snad styděli i tvůrci Esmeraldy a Jolie i Banderas by se klidně mohli přetrhnout a stejně by jejich postavy nevypadaly uvěřitelně. Snímek tak mohu doporučit jedině těm, kterým vadí, že na konec telenovely si musí počkat v průměru tak jeden rok, zatímco tady nám příběh "vygraduje" po hodině a třičtvrtě (utrpení).(8.4.2005)

Na slepo jsem jednou vyrazil do kina a nakonec jsem byl docela spokojen.(26.3.2006)

Při prvním shlédnutí je docela napínavým příběhem s několika dějovými zvraty (více či méně logickými) a poměrně nečekaným koncem. Prostě podle tradiční osnovy thrillerů. Při dalším shlédnutí je však už jen historický film z exotického prostředí a ty skvělé zvraty už nejsou tak skvělé, takže se člověk spíš dívá (nic jiného mu nezbývá) na líbivé záběry přírody, staveb, propracované interiéry paláců, kostýmy; film s Antonio Banderasem a Angelinou Jolie samozřejmě využívá množství milostných scén atd. Určitě to však není zápletka založená na vztahu hlavních hrdinů a na nějaké psychologické hloubce postav. Spíš je to film postavený na dějové linii tak, aby se divákovi postupně odhalovala tajemství z minulosti hrdinky, aby ta do sebe postupně zapadala... Kdo ví, proč každé zfilmování tohoto románu končí víceméně neúspěchem (viz verze z 60. let s Catherine Deneuve a Jean-Paul Belmondem)... Možná tenhle film ani jednou nepřišel v tom pravém okamžiku, tenkrát na takový příběh o ženě, která se nezastaví před ničím bylo příliš brzy, a dnes...?(5.11.2003)

• - Název filmu byl změněn, aby se nepletl s filmem Tanec v temnotách. (HappySmile)

• - Dům s plantáží je skutečný velkostatek s cukrovou třtinou, ale opuštěný. (HappySmile)

• - Některé scény byly vystřiženy, aby film v USA nedostal rating "NC-17"- tj. do 17ti let nepřístupno ani v doprovodu dospělého. (HappySmile)