Lady Terminator

(festivalový název)
  • Indonésie Pembalasan ratu pantai selatan (více)

Vraždenie Kráľovnej južných morí, ktorá zabíja mužov svojou vagínou, zastaví až jej manžel Elias. Kráľovná ešte pred smrťou vyriekne kliatbu, že sa vráti o 100 rokov a pomstí sa na jeho potomkoch.
O mnoho rokov neskôr americká študentka antropológie Tanya cestuje do Indonézie kvôli diplomovej práci o Kráľovnej južných morí. Posadne ju zlý duch Kráľovnej s cieľom nájsť a zavraždiť speváčku Eriku, ktorá je Eliasovým potomkom. Tanya zabije každého, kto sa jej postaví do cesty. Medzitým sa americký policajt Max snaží zničiť monštrum a ukončiť zmätok. Podarí sa mu zastaviť "Lady Terminator" skôr, ako nájde Eriku? (helljahve)

Javad

Vo svojej kategórií (totálne béčkových a otrasných filmov) je to to najlepšie čo sa dá zohnať - preto dávam maximálne hodnotenie. (Ale uznávam že je to odpad! ,totálna kravina - ale nesmierne zábavná kravina...) ()

hanagi

Nějak jsem očekávala víc srandy, možná je to i tím, že mi chybí zkušenost s brakovým filmem. Ale je to zajímavá změna! ()

demented

Krásne béčko. Alternatívny názov tohto filmu je mimochodom Lady Terminátor. A že ten názov nie je ani trochu zavádzajúci... Hlavná hrdinka, posadnutá démonom, tu odkrágluje toľko ľudí, źe Arnie so svojim Terminátorom sa môže ísť s hanbou zahrabať desať metrov pod zem. S láskou spomínam na tie časy, keď som si púšťal x-tú kópiu tejto klasiky a žasol nad tým, koľko chlapákov dokazala táto dračica ušukať k smrti :) Najviac som však žasol, keď som zistil krajinu pôvodu tejto klasiky. Veru aj v Indonézií sa točia dobré filmy :) ()

fefee

Väčšiu sračku som už dlho nevidel...Brak ako sa patrí, Lady-Terminátor je vlastne len Kundo-drtička a jej neherecký kolegovia a trápne dialógy su hodné fakt len na kliniku intenzívnej starostlivosti. ()

Pecival

Námět a gloriola je nakonec větší než může film nabídnout. Tedy ty scény kopírující terminátora, jsou doslova dokonalé, obzvlášť v baru a na policejní stanici. Postavy jsou neskutečně dementní jak se na podobný film sluší, drtí mezi zaťatými zuby zcestné hlášky, lady po výbuchu je hodně luxusní....škoda že to tempo nabírá tak pomalu, druhá půle je za čistých pět, ale začátek mě málem uspal, takže celkově za tři. ()

Roxan

Abych se přiznala, tak už jsem se dlouho takhle nepobavila. Škoda každé kulky, která padne vedle aneb bacha na úhoře:D:D ()

radecacek

Stejná blbost jako Živoucí mrtvola. Film se snaží být vážný, zcela nepokrytě vykrádá Terminátora, ale po pár sklenkách vína v prázdném sále jsme se královský bavili. (V rámci festu Otrlý divák 2010). ()

Tydlidáš

Tak na tohle chodí ten Tarantino s Rodriguezem =) Fakt parádní béčko se skvělejma hláškama. Zabíjení velice atraktivními praktikami a nekonečně nábojů vystřílených bez měnění zásobníku. A hlavně přeci, úhoř ve vagíně =) ()

TERRORDROME

Ženskej vlezie medzi nohy had a stane sa z nej nesmrteľná vraždiaca nymfomanka. Potom chodí, zabíja a detailne kopíruje scény z Cameronovho Terminátora. Prestrelka na diskotéke, masaker na policajnej stanici ( ktorý je rovnako smiešny ako brutálny ), a aj operácia oka. Najvtipnejšia scéna je ale tá, v ktorej s ňou bojuje orientálny dedko pomocou mágie, čo ona rieši tým, že ho strelí do rozkroku. Jeden z tých filmov, pri ktorých človek rozmýšla či nebude za debila ak sa bude baviť. Je to blbé, inteligenciu urážajúce, všetci sú tu úplne dementní, robia hovadiny a... a príde aj Rambo. No a čo! ()

waits

Nepochybně lahůdka pro milovníky béčkových opusů, která nabízí slušnou porci mystické akční scifi s mnoha zábavnými momenty. Základem je vykrádačka (nebo pocta, jak je libo) Terminátora smíchané s pověstí o královně čtyř moří, která vraždí svou vagínou přu souloži, do které je přimícháno kde co, od honiček po zombie prvky. Pokud jde o řemeslné zpracování, jde samořejmě o čistý odpad, při dobré konstalaci (např. mix partičky kamarádů s pár Jamesony), může ovšem divák procítit i lehké, čtyřhvězdičkové lehtání z podivnosti, kterou sleduje. Ženské postavy občas procházejí filmem nahé, za některé triky by se nemusel stydět ani Ed Wood viz mohutná vlna královny moří sestříhanou záběry na vyděšeného kapitána. Hudba, v titulcích připsaná jakýmsi Ritchie Brothers jsou dokonalá 80. léta, v lepším případě znějící jako odvar Miami Vice, v horším jsou syntezátorové smyčce (vzpomínáte? kde je jim konec?) velmi nepatřičně používány ke zdůrazńování napětí. Herecké výkony jsou taktéž osobité: "Antropoložka: Chtěla bych si půjčit knihu o královně čtyř moří. Máte ji? Knihovník: Ano,ale dávejte si pozor. Nemáte tušení, jaký osud vás může potkat. Antropoložka: Och. (viditelně se chvěje a ustupuje)" Doporučení: Ideální na domácí promítání, aby se otevřel prostor pro komentáře diváků a vtipné scény se daly projet znovu. PS Režisér je v titulcích filmu uveden jako Jalil Jackson PPS Snad poprvé jsem ve filmu viděl, že poté, co odjede kamera od milenců, aby zabrala hořící oheń, se za chvíli vrátí a sleduje dvojici, jak si zavazuje boty a upravuje se. PPS "Cožpak nevidíš, že pláču kvůli tobě?" :) ()

Rýža

Kdysi po shlédnutí slavných tureckých Star wars jsem napsala - vidět Dunyaiy kurtaran adam a zemřít - ale nemohla jsem, protože to bych byla ochuzena o tento filmový skvost! Musím říct jen bravo! Protože tohle, to bylo teda NĚCO! Jak by řekl klasik, typický James Cameron s trochou té indonéské kultůry. Do kolen jsem šla hned po několika úvodních scénách, kdy ještě neproměněná Lady v knihovně několika lidem s bravurním hereckým umem v oduševnělých dialozích tvrdila - I´m not a lady, I´m an antropologist, následně se z ní stala iron lady - nebo spíš lady with iron vagina, pak už sice moc nemluvila, ale o to lepší byla - Arnold by se od ní měl co učit. Ten, kdo vidět Terminátora I. více než jednou (jako třeba já) musel chrochtat blahem, protože tolik vykradených scén pohromadě se jen tak někde nevidí - a když jsou ještě tak prudce umělecky ztvárněné a vyšperkované dokonalými dialogy, není vůbec co řešit. Navíc, bylo to zahrané tak dokonale, že i takový angličtinářský lůzr jako já ty titulky opravdu nepotřeboval - vyjma okamžiků, kdy nadšené publikum bouřilo a nebylo nic slyšet. Už samotné úvodní titulky byly docela útok, protože dozvědět se, že protagonistka hlavní role dělala zároveň make up a kostýmy (a byla opravdu výborná ve všech třech pozicích) a asistent kamery je vlastně Ass. cameraman, je krásná předehra pro to, co bude následovat. A celkově, strávit dvě hodiny v sále, kde panuje naprosto neopakovatelná a skvělá atmosféra - kde nikdo neříká "Co to jako je?", ale naopak se všichni královsky baví a po opravdu luxusních scénách tleskají, nešlo jinak. A střílečky a zabíječky a trikové efekty, to už je pak kategorie sama pro sebe. Na Snakea jedoucího na obrněném transportéru, u nějž jsem měla hned od úvodu filmu problém s určením pohlaví, vážně nezapomenu. Dávám deset Terminátorů z deseti, protože tahle zábava mě nikdy neomrzí. Jsou věci, o kterých budete vyprávět jednou svým dětem a vnukům - a toto je jedna z nich!:) ()

Shanen29

Krásný VHSpecky a pamatuji si je do dneška,ale o některých filmech tohoto století se to nedá říct.Tento film v té době byl opravdu akční hit a na burzách stála kopie kolem 300-400 kčs!!.Dodnes ji vlastním. ()

bakulator

Ani jsem nedoufal, že bych to tu mohl najít. Viděno před 22 lety několikrát za sebou s originálním rychlodabingem a jedná se o samozřejmou klasiku nejvyšší vytříbenosti. ()

Stejšn

Nedá mi to, musím sem dát krátký *** SPOILER: Ženská si plave v moři, oblečená v akvalungu. Potopí se pod hladinu a najednou je přivázaná na suché posteli a do kundy jí skrz plavky vleze had. V další scéně vyjde na pláž, kde dvěma ožralům kundou utrhne čuráky a stane se z ní neprůstřelný zabiják, který se zbytek filmu pokouší zavraždit nějakou barovou zpěvačku. Přitom pozabíjí asi 30 dalších lidí (některým taky utrhne čuráky)*** KONEC SPOILERU Tenhle trash se blbě hodnotí - hodně se tu střílí a honí autem, občas se prcá a krom těhle tří činností na moc dalšího nezbývá čas. Náboje mají všichni zúčastnění nekonečné, film se bere celkem vážně a to mu dodává kouzlo. Dobrá je zkopírováná terminátoří scéna, kde si hlavní antihrdinka vypere (nikoliv vysere) voko. Mě krom všeho, co už tu bylo popsáno v ostatních komentářích, ještě potěšila úžasná paleta místních aut značky Codůmdal (jinak známých pod obchodním názvem "Máme barák v nepřehledné zatáčce"), zvlášť falešný mercedes a falešné capri jsou epes. Doporučuji shlédnout pod vlivem a s přáteli, pak se divácký zážitek násobí. ()

mrakoplasH

šílená kopie Terminátora 1, který to opravdu myslí vážně. Efekty jsou úchvatné a herecké výkony ještě víc. Nezapomenu na dialog dvou mladíků na pláži, zdůrazňující svou opilost a touhu po nějaké té ženské např. Královně jižních moří, která jim najednou přichází vstříc. ()