Vědecký tým pracující na odlehlé základně na planetě Mars začal na Zemi posílat zneklidňující zprávy. Výsledky experimentů nejsou dobré, řady vědců záhadně mizí a spojení se stanicí bylo náhle přerušeno. Vládě nezbývá než základnu izolovat do nejpřísnější karantény. Na Mars je vyslána jednotka rychlého nasazení, která má za úkol zjistit, co se stalo, a eliminovat jakoukoliv hrozbu. Jenže realita překonává nejhorší obavy. Výzkumnému týmu se totiž podařilo nekontrolovanými pokusy vytvořit hrůzostrašná monstra, ze kterých se vyklubou geneticky zmutovaní lidé. Ti slídí po chodbách základny a likvidují vše živé. Je vůbec v lidských silách tuhle strašlivou noční můru zastavit... (TV Nova)

Pugo

Filmu Doom by pomohol rýchlejší spád, omnoho viac akcie, krvi a príšer. A taktiež, keby že sa drží atmosféry v hre. Najlepšia časť je až na záver a to pohľad FPS (pohľad do zrkadla jednoznačne u mňa najlepší moment vo filme). Hoci aj tá mohla byť dynamickejšia:P ()

Petoss1

Filmy podľa hier dopadajú váčšinou zle a aj toto by malo byť podľa hodnotenia oničom ale mne sa to naopak celkom páčilo, bolo to zaujímavé a plné akcie. 75% ()

bourec

Tak po delší době viděno znovu. Film je zhruba sedmdesát minut snad i na pět hvězdic. Hutná atmoška, kdy se monstra ukazujou zřídka. Po týhle době se ale ta jedna hvězdice ztratí. Počítačová hra se v tom nezapře, a deset nudnejch minut musíte přečkat. Pak to zase jede vcelku v pohodě. Asi druhej nej film Bartkowiaka. Slušný béčko. 80%. ()

Tomik12345

Nečekal jsem od toho vůbec nic. Nejsem člověk, který na této dnes už legendární hře vyrostl, ale zpracování mi nepřišlo vůbec špatné, vážně musím říct, že jsem se dobře bavil. Ano je to akční pitominka, kterou asi většina lidí odsoudí. Avšak, pokud k filmu přistoupíte s nadhledem a s cílem odreagovat se, myslím si, že odejdete s uspokojením. A herečtí protagonisté také odvedli celkem dobrou práci. ;-) ()

Aelita

Co duní v těch temných chodbách? Dum-dum-dum. Co číhá za mými zády? Dum-dum-dum. Co se leskne tam za rohem? Dum-dum-dum. Čí jazyk se svijí v ruce? Dum-dum-dum. Já jsem malý FPS s BFG. Dum-dum-dum. Svého mistra pomocníček. Dum-dum-dum. Chodíme spolu světem, každou díru vymetem. Šupsájda vomakajda. Dum-dum-dum. ___ Film dobře doplňuje předlohovou počítačovou hru DOOM, podávaje její ucelený příběh, a uzamyká kruh názvů hra - film - hra - film, které se vzájemně ovlivňovaly a vytvářely zcela podle teorie Ricka Altmana o tom, že kultura se přes příjemce vrací do sebe sama obohacená o další tvorbu. Vysvětlení: Idea názvu hry napadla programátora hry Johna Carmacka v roce 1992 při sledování filmu Barva peněz (The color of money), kde Tom Cruise přichází na kulečník s kufříkem s vlastním tágem a na otázku "What you got in there?" (Co v tom máš?) s úsměvem odpovídá "In here? Doom." - "Zde? Zhoubu." (viz How Did The Game "DOOM" Get Its Name? - http://www.youtube.com/watch?v=xa2OAhf0R_g) ()

Flaxik

do kina jsem na to šel jako na hru, tj. na bezduchou střílečku. Moc jsem se těšil a celkem to šlo. Ale něco s názvem DOOM by mělo mít kratší stopáž, seškrtaný tři čtvrtiny dialogů a víc střílení, víc brokovnice, víc raketometu, víc BFG a samozřejmě co nejvíc motorovky. Jedna z povedenějších adaptací počítačových her. ()

Darth Revan

Jestli je příběh podle DOOMa 3, tak jsem asi hrál jinou hru. Děj filmu totiž zmíněné hře není skoro vůbec podobný, což mě opravdu vadí. Proč ve filmu nejsou klasické potvory jako Revenant, Arch-Vile, Cyberdemon či Hell knight? Slabé, opravdu slabé, jediné, co film zachraňuje jsou skvělí herci Karl Urban, The Rock a Rosamund Pike. Dávám. 2* a doufám, že jednou někdo natočí lepší zpracování této kultovní videohry. ()

humanbeing

Po stránce kvality je na tom Doom v rámci žánru (film podle hry) dost slušně. Alespoň částečně se mu podařilo napravit reputaci filmů podle počítačových her, kterou celkem dost poškodili Paul W.S. Anderson (AvP) a Uwe Boll (Alone in the Dark). Doom je řemeslně slušně zvládnutý (až na nijak objevnou režii), zábavný a svým způsobem unikátní. Podobný film se spoustou démonů na vesmírné stanici, navíc podle hry, najdete jen těžko a už vůbec ne takhle povedený. V hodnocení dostává lepší sedmičku, kterou si nepochybně, minimálně za věrnost předloze a očividné snaze tvůrců, zaslouží. ()

Trainspotter

Dárek pro blbečky, marníci čas hraním her. Ale i ti jistě uznají, že to byla slabota, slabota, slabota. Ani ta sekvence s FPS za moc nestála. ()

Amroth666

Hra dobrá, film o dost horší, ale nebylo to tak otřesné jak jsem očekával. Kamera byla třeba dobrá. ____ Trošku podprůměr! ____ ()

Džef!

Pohyb obočím a blbý výraz to je jediné co Dwayne Johnson umí. Všimli jste si, že než se dostal na Mars minimálně dvakrát přebil, aniž by jednou vystřelil a mezitím probíhali hlášky jako "Tak se na to podíváme, kde máme ty nestvůry". Ke konci filmu si Dwayne musel obstarat novou zbraň. "Du si pro vostrý střelivo"a k tomu jeho pohyb obočím a ten blbej výraz. Musel jsem se pousmát. ()

C0r0ner

Jediné, co stojí za zmínku je BFGčko a POV řežba s motorovkou. Jinak je to idiotská řežba, která nemá hlavu ani patu a člověk přesně ví, co se kdy bude dít. Filmové adaptace počítačových her většinou končí fiaskem a Doom je toho zářným příkladem. Dost hrůza. 30% ()

Fallen_One

Průměrná akční podívaná s dobře hrajícím Karlem Urbanem a svinským Rockem. Největší jízdu filmu si užijeme až ke konci, kde hlavní hrdina běhá po základně ve stylu, který jsme běžně viděli na obrazovce počítače, když jsme hru, dle níž film byl natočen, hráli. ()

ic

No jsem si myslel že jako fonoušek herní série od id software budu nadšenej o něco víc než ti co Doom-a na PC nikdy nehráli a vono né. Scénář 3. dílu hry od Matthew Costella měl prostě lepší akční scény, tady ten začátek ubýhal sice pomalu, ale byl jsem alespoň napnutý a pln očekávání a konec byl pak už příslovečným prvkem sklamání. Konec byl prostě takový jakoby odfláknutý. Efekty velice slabé a scházelo to hlavní co jsem chtěl vidět a co neschází nikdy u Doomu ani u Quake od id software a to je atmosféra, peklo, děs, plameny, tady to prostě nebylo. ()

zette

Hru jsem nikdy nehral, ale verim, ze je to vetsi zabava nez tato podivana. Jedna hvezdicka hlavne za Rosamundu. ()

Juto

Dej, vývoj postáv a dialógy sú také riedke, že scenáristi majú šťastie, že nie sú platení od slova. Tento základný prístup však neznamená, že je neúčinný. Tí, ktorí majú radi bezduchú a násilnú zábavu, si prídu na svoje. Posledných 10 minút je fantastických. Škoda, že nie je taký celý film. 5/10 ()

PROCESOR

Hru neznám, takže se tím nebudu zdržovat a půjdu rovnou na film. Za mě to není určitě další tupá vyvraždovačka, kde parta marináků si hraje na chlapy. Bylo tam i napětí a dokonce i nějaký ten humor, takže minimálně o stupínek lepší než podobný dílka. ()

Dwayne Johnson chystá herní návrat

Dwayne Johnson chystá herní návrat

02.02.2022

Ačkoliv na filmovou adaptaci akční hry Doom z roku 2005 s Dwaynem Johnsonem v hlavní roli jen málokdo vzpomíná s láskou, Johnson samotný se herních filmů ale tak úplně nezřekl. Vedle Dooma má na… (více)

Sekaná... pro změnu z emzáků

Sekaná... pro změnu z emzáků

28.07.2009

A rovnou dvojitá porce. Dokonce v obou případech podle počítačových her. Nebudeme chodit kolem horké kaše z mimozemských vnitřností – půjde o Gears of War a Dead Space. První z jmenovaných adaptací… (více)

Návrat Street Fightera

Návrat Street Fightera

10.09.2007

Mimozemská sekaná ve velkém stylu

Mimozemská sekaná ve velkém stylu

22.03.2007

Fanoušci brutálních počítačových řezničin mají po nedávném ohlášení filmové adaptace Metal Gear Solid opět důvod jásat. Nebo také ne. Přijde na to, jak studio New Line Cinema pojme velkoplátnovou… (více)