Dahlia Williams (JENNIFER CONNELLY) začíná nový život. Má novou práci, přestěhovala se do nového bytu a je pevně odhodlána konečně hodit za hlavu vztah se svým odloučeným manželem a plně se věnovat výchově pětileté dcery Ceci. Když se ale bouřlivý rozchod zvrhne v právní bitvu o dítě, začne se její už tak dost špatný psychický stav ještě více zhoršovat. Nový byt v chátrající budově navíc žije svým vlastním životem - z prázdného bytu ve vyšším patře jsou slyšet tajemné zvuky a stropem v ložnici stále prosakuje tmavá voda. Dahliu pronásledují divoké představy, díky nimž přestává být schopna odlišit realitu od fantazie a je vydána napospas nekonečným hrám s jejím zdravým rozumem. (oficiální text distributora)

Chen

Horor? Spíše drama s několika mysteriózní prvky, které nakonec působily spíše rušivě. Z filmu mám přesto kladný dojem. I když vlastně ani netuším proč. Možná díky výkonu Jennifer Connelly. ()

Martin741

Uz scenarom podobny Kruh 2 som neznasal, a toto je ako vidim presne na ten sposob. Neoslovila ma ani pomaly sa plaziaca atmosfera v prvej polke filmu, lebo ju pochovala pribehovo kostrbata druha polka s otrasnym zaverom. 30 % ()

Crawler-D

Temné vody je lehce nadprůměrný film. Sice je to z určitého hlediska horor, ale mnohem víc zaujme životní příběh Dahlie a hlavně atmosféra panelákového domu a vůbec celého okolí. Jen škoda těch poněkud nesourodých výkonů jednotlivých představitelů ()

Trainspotter

Nebudu to vůbec hodnotit jako nějaký film řešící vztahy mezi lidmi nebo v rodině. Chtěl jsem vidět horor a dostal jsem ho. Film je sice velice silně inspirován módní vlnou psychologicky působících hororů vyvolané např. snímkem Kruh, ale tento typ hororu já přesně můžu. Temné vody vynikají zejména dobře navozenou atmosférou a několika málo efektivními lekačkami. Režie filmu je také řemeslně zvládnutá dobře, snímek se z počátku tváří velice nevině, až ke konci lineárně graduje. Doporučuji fanouškům nekrvavých hororů na sobotní večer. ()

Wormboy

Uz povodna japonska verzia bola v podstate velmi priemernou zalezitostou a nechapem preco vobec tento film vznikol. No teda chapem...treba sa pokusit zarobit nejake peniazky zvezenim sa na namete,kt.sice nie je jedinecny,ale ma aky-taky financny potencial. Cely film je v podstate do znacnej miery nezaujimavy,castokrat doslova nudny a jedinou postavou,ktora mala nejake zaujimavejsie rysy bol pravnik v podobe velmi dobreho Tima Rotha. Inak zlatanina nad zlataniny a kopia uz tak nevyrazneho filmu. ()

c.tucker

Celkem dost slabé, scény plné nudy a nepřekvapení - tohle je právě u hororu to špatné. Sice celým filmem je prostoupeno mírné napětí, ale opravdu jen mírné. ()

Sharlay

Horor? Nikoliv. Pouze "natahovák". Celou dobu čekáte, že se něco stane a ve finále jenom voda zalije celý byt až se někdo utopí. Zajímá mě jak vypadá asijský originál. Stejná sračka? ()

Gavin87

Tento film patrně nebude kasovním trhákem v oblasti hororového žánru, nicméně mně se tento film velmi líbil díky zvoleným exteriérům. Je dobré filmového diváka uvést do povědomí, že New York není pouze nablýskaný Manhattan s drahými boutique, které den co den navštěvují paničky se svýma čivavama, nýbrž i Roosevelt Island s lanovkou, který je dle mého soudu neméně zajímavou částí New Yorku! Osobně bych ve filmu dal větší prostor postavě bizarního právníka Platzera. Konkrétně bych si představoval scénu, jak ve svém autě masturbuje nad fotkami v mobilu, které si kontinuálně po celý film pořizoval. ()

Triple H

Skôr dosť temná a poriadne psycho dráma ako horor. Film ani nebol založený na nejakom budovaní napätia, ale skôr na postavách a ich problémoch. Páčila sa mi vizuálna stránka, ktorá bola správne depresívna. Aj herci sa všetci snažili a podávali v rámci žánru naozaj dobré výkony (Jennifer Connelly vytŕčala ešte viac- tá ťahala celý film). Koniec ma celkom prekvapil a potešil. Neviem či výsledná podoba filmu bola úmyslom, ale ako umné skĺbenie hororu a drámy (pričom dramatická časť prevažuje) mi to prišlo veľmi dobré. ()

FritoleXx

Film se suprovou atmosférou, který doplácí právě na horor, jakožto žánr pro největší břídily ve filmařině. Nechápejte mě špatně, ony jdou natočit i dobře a někteří lidi to občas dokáží, ale v žádném jiném žánru nenajdete takové množství špatných filmů. To, co mohlo být ok psychologické drama s nějakou tou temnou událostí, kterou lze normálně vysvětlit a zprvu to tak i vypadalo, se strhne v nějaké nadpřirozeno a rádoby napínavý horor, což zničí celý zbytek filmu, včetně trapného závěru. Škoda, originál na tom je snad líp... ()

Magneto

Ďalší z thrillerov a la Ring, ale tentokrát bez trýznivej atmosféry a napatia...Zo začiatku je to hrozne depresívne a zdá sa, že sa to čím ďalej tým viac bude stupňovať, ale po 1 a pol hodine je naraz koniec a vyvrcholenie len tak vyšumí do prázdna...Tri hviezdičky iba za tu depresiu a celkom nadpriemerný herecký výkon Jennifer Connelly ()

Avathar

Tragické. Neatmosférická omáčka uvarená z amerického KRUHU (však aj námet je od toho istého autora), ktorú ako-tak zachraňuje krásna Jennifer Connelly (na ňu by som sa mohol dívať kedykoľvek a kdekoľvek). Strašidelnú atmosféru aby človek pohľadal, príbeh je nudný, unylý, celé to nikam nesmeruje a záver iba podčiarkuje totálnu bezradnosť autorov, ktorí zrejme vôbec nemali poňatia, čo vlastne chceli natočiť. Dôkazom sú viac než podivné "bububu" scény, pri ktorých nám rejža ukazuje naskakujúcu pračku plnú čiernej vody, či tečúci hajzel, to všetko podfarbené tým klasickým mystery soundtrackom. Tak milý divák: boj sa! Ehm, ehm. Horor, ktorý som prezíval. To určite nie je dobrá vizitka. ()

JimmyII

Nepříliš dotažné drama s hororovými prvky. Zajímavý nápad, atmosféra docela slušná, hlavně co se týče té sociální roviny - deprese na druhou; ale skřípe to jako celek, protože se Temné vody nemohou rozhodnout, jestli nakonec budou více dramatem a nebo hororem, a nakonec nejsou ani jedno. Přesto si myslím, že prázdný večer vyplní lépe, než většina současných komedií apod. ()

bubun

No je to samozřejmě ptákovina, ale ne víc než ostatní horory současnosti tohoto typu, které jsou na čsfd červené. A třeba nejsou ani zdaleka tak pěkně obsazené. (Mimochodem, ty vousy Rothovi moc slušely.) ()

Bobik9

Četl jsem knížku od Suzukiho a ta byla tisíckrát lepší. Nudní herci, žádné napětí, sice slušně ponurá atmosféra, ale 60 minut z celého filmu bylo víceméně zbytečných. Bylo to moc dlouhé na to, jak to bylo dobré. Až na docela povedený a dramatický závěr je tento film pro mě obrovským zklamáním, protože z předlohy se toho dalo vytěžit opravdu víc! ()

Jennifer a Krvavý diamant

Jennifer a Krvavý diamant

14.10.2005

Ak vám po prečítaní titulku náhodou po chrbte prebehli zimomriavky, vedzte, že nemám na mysli Jennifer Lopez (o ktorej hereckých aktivitách a plánoch si možno povieme niekedy inokedy), ale o niečo… (více)