DaNvYto

Andy Warhole by jistě bledl závistí, při shlédnutí filmu Prdel, oceněného rovněž oskarem za nejlepší scénář. Přesně takhle mám nějak představu o budoucnosti naší kapitalistické společnosti. ()

El_Shafo

Nevím, film je místy pro uspokojení popkornových fandů, což je cílová skupina - přesně ta, která bude mít na svědomí katastrofu popsanou ve filmu -, dost blbej. Ale což, vždyť je to Absurdistán! Přesto je to ale už klasika. Pohled na polorozpadlé mrakodrapy opravené svázáním lanem dohromady nebo vrestlerský nástup prezidenta do budovy Kongresu či soudcovo umravnění soudního sálu slovy "Držte huby!" jsou všechno nezapomenutelné momenty, jež i po létech jasně oživují vzpomínky na film. Navíc celý námět je pozoruhodný, závažný a snad nikoliv neaktuální. Ale stále nevím, jestli kouzlo filmu bude stejné i po desetiletích, jestli ano, je to na 5 *, jestli ne, pouze na 3 *. Proto volím kompromis 4 *. ()

Salvator

Svérázná a nelichotivá vize budoucnosti lidstva. Soudě podle současného stavu, část planety už tímto směrem vykročila. ()

tomino28

Komedie, která stojí a padá s hodně originální premisou, že za 500 let bude lidstvo tak blbé, že dnešní největší trotlové budou ti nejváženější chytráci a prezidenti. Při hlubším zamyšlení to ale nemusí nutně být zase až tak "ulítlé", jak se tak dívám kolem sebe, možná bych tomu uvěřil snadněji, než by se dalo čekat. Některé nápady se mi vyloženě líbily, některé už zaváněly přílišnou snahou pobavit za každou cenu. Ale sranda to byla, ne že ne, jenom ne ta mainstreamová. ()

Heso

Komedie o tom, jak v budoucnu naše planeta tak strašně moc zhloupne? Proč ne?! Zmrazení lidí a probuzení se v budoucnu jsme mohli vidět již ve více filmech, ale v žádném (aspoň v těch, které jsem viděl já) nebylo, že by populace tak rapidně zhloupla. Pokud se na tento film nebudete tvářit vážně, upjatě, nadnešeně a rádoby chytře a dáte mu šanci, tak u vás jistě uspěje, dobře se u něj zasměje a krásně si odpočinete. Dalo by se i říct, že tento film by mohl být pro celou populaci velmi poučný (nechceme přece aby to na naší planetě jednou takhle vypadalo, že ne?!). Stejně si ale nemůžu pomoci, že z filmu který pojednává o budoucnosti a zhloupnuti lidstva se dá vystříkat víc, i proto tomu nedávám plný počet. ()

superzurda

Tahle komedie je dokonale vymazlená od emancipované vzdělané ženy, která v přítomnosti svého manžela kritizuje jeho sperma přes právníka budoucnosti, jenž při sledování pořadu Au moje koule upozorní na fakt, že hlavní protagonista dostal zásah do varlat. Dále to pokračuje bitkou dvou lidí, kteří se začnou bezdůvodně řezat, když před nimi vybuchne cizí auto a vrcholí to prezidentským projevem, při kterém se všichni zúčastnění skutečně chovají jako opice. Kde se jen šipka evoluce obrátila? A kde se dá stáhnout oscarový snímek Prdel? ()

jirka25

Na tom je nejhorší že čím víc to vypadá jako hovadina tím víc se to blíží realitě... To je fakt strašný :( Viděl jsem to kdysi a přišlo mi to debilní... teď jsem na to koukal znovu v roce 2020 a musím hvězdičku přidat jak dobře je tam to chování odhadnuto. A právě tím že je to taková hovadina to tak dobře funguje... ()

ReactLotus

Tough times create strong men, strong men create easy times. Easy times create weak men, weak men create tough times and so on and so on...   Film je vlastne o tomto. Je ro blbé, podpriemerné až priemerné, ale to, že CGI efekty, herecké výkony a scenár sú slabé/divné nikomu nebude vadiť. Teda pokiaľ si potrpíte na vážnejšie filmy, tak sa tu budete asi skôr nudiť. Pretože práved debilný, miestami an*lny humor zachraňuje celý film. Toľko sr*čiek a scén tu je, až človek neverí, že niekto môže byť tak blbý. A vlastne Američania aj takí sú... Dej je založený na jednoduchom koncepte a je neuveriteľne, že to funguje. Príjemná hlavná postava určite tiež pomáha filmu a pri tom ten herec nepatrí medzi tých dobrých. Idiocracy poukazuje na chovanie ľudstva a vtipne naráža na naše problémy a zmýšľanie, ktoré máme, prípadne nás do budúcna čakajú. Extrémne ma film prekvapil (v dobrom slova zmysle), hádam stále som sa smial, a ako oddychovku na zabavenie sa a zabitie nudy plne odporúčam. Určite publikum rozdelí svojou inakosťou, ale nie je tu až príliš veľa vážnych filmov...? 7/10 ()

SpicyNugget

Joe Bowers moc chytrosti nepobral. Po nepodařeném vládním projektu se probudí v roce 2505. Lidstvo značně zdegenerovalo a tupý Bowers se tak stává nejchytřejším člověkem na planetě. Je tedy na něm, aby lidstvo zachránil… Jako jo, zasmála jsem se, bylo to bizarní až tak, že to bylo vtipné. Prezident Terry Crews a totálně tupí ministři mě pobavili. Ale něco tomu chybělo, nějakej drive, kterej by to vystřelil. Ale ne, byla to fakt jen přehlídka pitomců a jediné, k čemu se na konci dohrabali, bylo zalévání kytek vodou. Přišlo mi to málo. Měla jsem pocit, že degeneruji s nimi. ()

Karbos

Vždy si to jednou za čas pustím abych okouk o kolik jsme se zase Absurdistánu přiblížili. Ono totiž ta úvodní myšlenka o počtu dětí daných skupin ve společnosti není vůbec vtipná, je to nevyhnutelný, tvrdý fakt, stejně jako záchrana těch, kteří by bez dnešních technologických možností nemohli ještě před 20-30 lety přežít. Absurdistán určitě není nejlepší komedie ale co se týče předpovídání budoucnosti strčí Nostradama s babou Vangou do kapsy. ()

ZetDaElO

Neuveriteľný brak, od hercov, kostýmy, až po samotné scény. Vizuálne a akustické utrpenie, ktoré si zaslúži 1* za nápad, ktorý však mohol byť oveľa kvalitnejšie spracovaný. ()

PavHer

Celkem originální námět bohužel s trochu horším provedením. Pár výborných vtípků se v ní našlo, takže to zas tak strašné nebylo. ()