Absurdistán

Idiocracy

Návrat z doby ľadovej

Dobrodružný / Komedie / Sci-Fi

USA, 2006, 84 min

Zajímavý nápad (resp věřím, že by to takhle klidně někde mohlo dopadnout), ale kdyby zůstalo jen u krátkého filmu aneb prologu, nebyla by to velká škoda. Též mi to přišlo takové nedomyšlené, kdo jim sestrojil veškerou tu elektroniku, když jsou všichni retardovaní?(25.2.2016)

Svět plný debilů a negroidním prezidentem USA...hola hej, opravdu pekná vize, jen co je pravda (Bordel a šlapky kam se podíváš..ain't it Bitchin'?). Judge si s Wilsonem můžou dát "high five", protože odvedli dobrou práci...není to jedna z komedií, kde se člověk směje každých 5 vteřin, ale po celou dobu se mi na ksichtu objevoval takový mírný škleb (takovej výraz, kdy se člověk mírně usmívá a vypadá u toho jak dement...suitable), takže nuda zde neměla své místo. A kdyby vám dějepisářka říkala něco jako, že Hitler byl velký Führer nácků ve druhé světové..ihned jí opravte, že to byl Charlie Chaplin!(16.2.2007)

Až na ten protivný xicht Dakseše Prda to docela šlo. Ano, povedlo se. Nejvíce mne zaujala vize budoucnosti. Chtěli ji mít humornou a veskrze bizarní a tu fakt měli. Ale to je sporné – k tomu se dostanu. Vše se totiž odvíjí od premisy, že hloupí lidé plodí víc dětí, než chytří a tak je budoucí společnost složená pouze z pitomců. Tady ale klesá úsměv na tváři, protože to není žádná filmová fabule, to je brutální realita. Pitomcům je přáno, pitomci jsou za plození fakanů dokonce solidně od státu placení. A to nepřivádí na svět nějaké další poctivé platiče daní, nýbrž jen další příživníky. Kam to povede? No do Absurdistánu, pochopitelně. A stát je má rád, stát je dobře živí. ...Takže z komediální sci-fi se vlastně stává brutální dramatické postapo. Eee, pakliže vezmeme v potaz, že blbci ovládnou Zemi, tedy způsobí apokalypsu.(22.1.2013)

• swamp

Nápad vcelku ucházející, ale provedení dosti zaostává (zvláště pak žádné charisma Luke Wilsona). Možná kdyby scénáristé zašli až do absolutních absurdit, stalo by se z tohoto filmu něco víc.. takhle je to jen komedie pohybující se jaksi pod průměrem.(10.9.2008)

Toto je film, ktorý chcel byť komédiou, ale skončil ako dokument o blízkej budúcnosti ľudstva. Šialená satira, jednoduchý humor o jednoduchých tvoroch a buranský český dabing, ktorý tomu nasadzuje korunku. IQ reklám a konzumu prerástlo IQ bežného občana. Veď to ani teraz už nie je sci-fi.(13.12.2013)

• - Film bol uvedený už v roku 2005, a to formou skúšobnej projekcie, kde mali diváci vyjadriť svoje pocity z filmu. V tejto projekcii však obdržal negatívne reakcie. Režisér sa ho preto rozhodol zmeniť a ešte v tom istom roku v Británii ho vypustil na ďalšiu skúšobnú projekciu, kde už snímka vyvolala pozitívny dojem. (Greenpeacak)

• - Na konci závěrečných titulků je napsána poznámka "Tento film byl zcela sestříhán na počítači". (Cheeker)

• - Věc, která způsobila velkou odpadkovou lavinu, byla recyklovatelná plechovka od piva. (Cheeker)