poster

Absurdistán

 • USA

  Idiocracy

 • Slovensko

  Návrat z doby ľadovej

Dobrodružný / Komedie / Sci-Fi

USA, 2006, 84 min

 • Jhershaw
  ***

  Zajímavý nápad (resp věřím, že by to takhle klidně někde mohlo dopadnout), ale kdyby zůstalo jen u krátkého filmu aneb prologu, nebyla by to velká škoda. Též mi to přišlo takové nedomyšlené, kdo jim sestrojil veškerou tu elektroniku, když jsou všichni retardovaní?(25.2.2016)

 • Hitman_47
  ****

  Svět plný debilů a negroidním prezidentem USA...hola hej, opravdu pekná vize, jen co je pravda (Bordel a šlapky kam se podíváš..ain't it Bitchin'?). Judge si s Wilsonem můžou dát "high five", protože odvedli dobrou práci...není to jedna z komedií, kde se člověk směje každých 5 vteřin, ale po celou dobu se mi na ksichtu objevoval takový mírný škleb (takovej výraz, kdy se člověk mírně usmívá a vypadá u toho jak dement...suitable), takže nuda zde neměla své místo. A kdyby vám dějepisářka říkala něco jako, že Hitler byl velký Führer nácků ve druhé světové..ihned jí opravte, že to byl Charlie Chaplin!(16.2.2007)

 • Segrestor
  ****

  Až na ten protivný xicht Dakseše Prda to docela šlo. Ano, povedlo se. Nejvíce mne zaujala vize budoucnosti. Chtěli ji mít humornou a veskrze bizarní a tu fakt měli. Ale to je sporné – k tomu se dostanu. Vše se totiž odvíjí od premisy, že hloupí lidé plodí víc dětí, než chytří a tak je budoucí společnost složená pouze z pitomců. Tady ale klesá úsměv na tváři, protože to není žádná filmová fabule, to je brutální realita. Pitomcům je přáno, pitomci jsou za plození fakanů dokonce solidně od státu placení. A to nepřivádí na svět nějaké další poctivé platiče daní, nýbrž jen další příživníky. Kam to povede? No do Absurdistánu, pochopitelně. A stát je má rád, stát je dobře živí. ...Takže z komediální sci-fi se vlastně stává brutální dramatické postapo. Eee, pakliže vezmeme v potaz, že blbci ovládnou Zemi, tedy způsobí apokalypsu.(22.1.2013)

 • swamp
  **

  Nápad vcelku ucházející, ale provedení dosti zaostává (zvláště pak žádné charisma Luke Wilsona). Možná kdyby scénáristé zašli až do absolutních absurdit, stalo by se z tohoto filmu něco víc.. takhle je to jen komedie pohybující se jaksi pod průměrem.(10.9.2008)

 • whack
  *****

  Toto je film, ktorý chcel byť komédiou, ale skončil ako dokument o blízkej budúcnosti ľudstva. Šialená satira, jednoduchý humor o jednoduchých tvoroch a buranský český dabing, ktorý tomu nasadzuje korunku. IQ reklám a konzumu prerástlo IQ bežného občana. Veď to ani teraz už nie je sci-fi.(13.12.2013)

 • - Film bol uvedený už v roku 2005, a to formou skúšobnej projekcie, kde mali diváci vyjadriť svoje pocity z filmu. V tejto projekcii však obdržal negatívne reakcie. Režisér sa ho preto rozhodol zmeniť a ešte v tom istom roku v Británii ho vypustil na ďalšiu skúšobnú projekciu, kde už snímka vyvolala pozitívny dojem. (Greenpeacak)

 • - Na konci závěrečných titulků je napsána poznámka "Tento film byl zcela sestříhán na počítači". (Cheeker)

 • - Věc, která způsobila velkou odpadkovou lavinu, byla recyklovatelná plechovka od piva. (Cheeker)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace