Absurdistán

Návrat z doby ľadovej

Dobrodružný / Komedie / Sci-Fi

USA, 2006, 80 min

• AngelAngie

Na tomhle snímku mě nejvíc mrzí jedna věc - že z námětu se dalo vytěžit opravdu hodně, já si představovala opravdu velkou legraci, bohužel potenciál příliš využit nebyl a film tak spadá do nížin, které zůstanou brzy zapomenuty ..(24.10.2008)

Idiocracy, komedie o idiotech? Proč ne! Příběh odehrávající se v roce 2505, kde světu vládnou samí idioti nebo trochu více vyšinutí jedinci čerpá z opravdu originální myšlenky. Hlavní hvězda Luke Wilson, ač omylem, přišel z minulosti, aby to vše dal do pořádku a stal se, aniž by chtěl, nejchytřejším člověkem na světě. Sice jsem se při sledování moc nezasmál, zato mi to zas příjemně uběhlo a i přesto, že Luke Wilson nemá nijak extrémní nadání na žánr komedie, zahrál to vcelku slušně a celý film se prakticky jako na inteligentovi stavěl na něm. Co dodat o komedii, která možná zaujme nápadem, ale při sledování určitě trochu zklame? Já jsem se příjemně bavil a to mi nikdo vyčíst nemůže.(18.1.2007)

Opravdová sranda. Úplně průměrný Američan Joe se nechá zamrazit a probudí se až za 500 let. Lidstvo za tu dobu naprosto zdegenerovalo. A on po zvládnutí naprosto primitivního testu zjišťuje, že je nejchytřejší člověk na světě. Společně s prostitutkou z jeho doby se snaží dostat zpět. Ale svět je na tom opravdu špatně. Prezident Spojených států je bývalý wrestler a porno herec. Celá vláda je složená z dementů. A všichni lidi jsou zaměstnaní ve firmě na energeťák. Neumějí si ani nic vypěstovat, protože tím energeťákem všechno zalévají. A když jim Joe řekne, ať to zalijí vodou, odpoví mu: "To myslíš jako ze záchodu?" :D Nakonec ale zjistí, že žádný stroj času neexistuje a zůstane i se svou přítelkyní v budoucnosti.(7.2.2013)

• hellstruck

Idiokracie pro mne nepředstavuje komedii, ale horor. Zatímco někteří se obávají temných uliček a násilníků schovaných ve křoví, já mám panickou hrůzu z technického pokroku a hloupnutí lidí;)) Námět mi tedy připadal zajímavý a děsivý zároveň. A myšlenka by tam skutečně dobrá byla, jenomže to zpracování je skoro stejně tak hloupé jako ty neandrtálské "Eeeh.Já mám rád peníze." postavy. Ale jistě, natočit inteligentní snímek o hlouposti je asi docela oříšek. Přesto myslím, že vytěžit by se z toho dalo víc, takhle jsem se zasmála asi dvakrát a hlavní herci jsou prostě tragičtí, bez charisma. Škoda. Každopádně nemůžu říct, že by mi to nic nedalo, rozhodla jsem se totiž, že budu svým dětem předčítat encyklopedii po večerech :))) A na facebook a technické výdobytky můžou zapomenout!(Tolik k mým, zatím imaginárním, potomkům)(7.2.2013)

"Na to, že jsi nejchytřejší chlápek na světě, jsi občas pěkně blbej." I mezi nejprůměrnějšími lidmi vynikám svou průměrností, takže jsem poněkud na rozpacích z toho, že by člověk mého typu mohl být v budoucnu hybatelem dějin. Pokud však budou dámy bez mozku plodit každých devět měsíců, tak je tento stav nevyhnutelný. Jsem šťastný, že se nedožiji doby, kdy se budou pole zavlažovat limonádou, ale na druhou stranu musím konstatovat, že komediální potenciál výchozí situace zdaleka nebyl vyždímán k mé naprosté spokojenosti.(2.7.2012)