Appleseed

• Japonsko Appleseed (více)

Je rok 2131, konec 3. světové války, země je na pokraji zániku. Do města Olympos, ovládaného genovou manipulací vyvinutými Bioroidy, přijede legendární mladý bojovník Deunan Knute a jeho dřívější společník Briareos, který za války utrpěl osudná zranění a proto byl operací změněn na cyborga. Bioroidům je určen mnohem kratší život, než lidem, protože genovou manipulací byl u nich potlačen bod rozmnožování. Většina lidí se Bioroidů bojí a proto, když je teroristickým útokem zničeno centrum pracující na prodloužení jejich životního cyklu, nastane válka. Deunan a Briareos se přidají k mírovým vojskům Olymposu a postaví se proti hrozbám Bioroidů. V tom okamžiku se objeví legendární „Appleseed kód“. (Mirax)

killjezor

Pro mne určité nenaplnění toho,co jsem čekal. Trošku moc ukecané a naprosto předvídatelné. Jediné,co mi nakonec zůstalo, bylo zpracování a hudba. Ovšem zase na druhou stranu tady forma dává obsahu na pr*el dost hodně. Některé scény, hlavně se zbraněma, jsou krásně vymazlené. ()

BlueZero

Animácia bola stridavo geniálna a úbohá, niektoré zábery, a nebolo ich málo, boli doslova umelé. Príbeh prvých 30 minút ani nebol, len som sa znudene pozeral a dúfal som, že niečo príde. Neskôr bola naznačená časť príbehu, ktorá ma aj tak nejak nezaujala. Až pred koncom sa prerozprával celý príbeh, ktorý už bol naozaj o niečom. To je pre mňa dosť málo. A to ešte spomeniem cyborga, ktorý nemal ľudskú hlavu a po tom čo ho prestrielali žačal kašlať (človek by kašlal krv keby sa mu dostala do dýchacích ciest). ()

Theraphosa

Appleseed je jedna velká jízda, plná vynikajícího animátorského zpracování a příběhu, který se v tomto žánru vidí ojediněle. Byl jsem i docela překvapen, že i v tolika tisících různých animátorských možností, z nichž některé byly zaručeně modernější, se šikovné japonské ručičky stále drží toho starého dobrého... 85% ()

Ripley

Po shlédnutí jsem měl stejné pocity jako po Vexille.Tudíž byl jsem nadšený.Typická japonská 2-3D animace byla fascinující,zpomalené akční scény ala Matrix bombastické a příběh(až na to filozofování) byl skvělý.Už se těším na další sci-fi animák od producenta a režiséra jménem Sori. ()

dopita

Anime je pro mě neprobádanej filmovej žánr, takže jsem k Appleseedu přistupoval s velkým očekáváním. No a rozhodně sem nebyl zklamán. Dech beroucí vizuální stránka, hodně akce, výborná muzika, ale hlavně příběh, kterej má hlavu a patu! ()

asanakis

Po vizuální stránce sice bomba, ale propracovanost děje je zde na úrovni počítačové hry, sice jedné z těch lepších, ale na film je to i tak trošku málo. ()

Crackonosc

Skvěle vypadající 3D animáč s 2D feelingem jehož hlavní přednosti jsou zajímavej celkem inteligentní příběh a dobré akční sekvence z nichž hlavně ta závěrečná přímo vyráží dech. ()

TERRORDROME

Skvelý vizuál a slabučký príbeh ktorý sa tvári ako bohviečo, ale je to len splácanina, nie veľmi zaujímava. Tvorcovia tam nadrbali všetko čo im napadlo a je to vlastne pekný nezmysel o klonoch čo sa musia dobíjať, elektronickom mozgu a dedkoch v lietajúcich kreslách. Akčné scény sú super o tom niet pochýb. ()

mota

70% Nádherná animace, ucházející souboje, průměrný děj (ze situace všichni proti všem se dostaneme přes klasickou konspiraci k vítěznému konci kde není poražených :). Dojem kazí jen pár zmatených momentů (pro anime příznačné), které by se dali připsat na vrub nedostatečnému vysvětlení některých motivů na pozadí nebo prostě logickým chybám v ději či chování postav (ty ale člověk najde i ve spoustě filmů, které na příběhu stojí). ()

Blazin

Docela solidní akční kresleňák, ale nic výjimečného a navíc sráží hodnotu filmu spoustu morálních keců. ()

Brejlil

Jsem v oboru japonských anime nováček a tohle je pro seznámení skoro ideální. Není nutné příliš spekulovat nad příběhem a zápletkami, protože ty bezostyšně vykrádají kdeco. Zato vizuální stránka bere dech. Skoro v každém záběru je co obdivovat. Doufám ale, že Japonci natáčejí i snímky s lepším příběhem, jinak by to byla brzy pěkná nuda. ()

Pawlisman

Pěkné, kvalitní, mé oblíbené. Futuristické filozofování s nekonečnými možnostmi animáku okořeněné akcí. 8,5/10 ()

Horak

Velmi dobry rozjezd, ktery vydrzi tak do pulky. Potom je vse, co by mohlo vyrazneji rozvijet pribeh, a ze toho nebylo malo, nekompromisne utopeno ve snadno predvidatelnych klise jak z pera prumerneho holywoodskeho scenaristy. Vizualni orgie nastesti pokracuji a s napetim ocekavate rozuzleni, prestoze je od jiste chvile jasne citelne. Celkovy potencial ovsem zustava nevyuzit. Cim se to stalo? Kde je japonska anime poetika, ktera me pro tento zanr ziskala? Toto je totiz jen velmi slusny poamericteny produkt, i kdyz stale velmi solidni. 3 1/2*. ()