Voodoo: Umění ďábla

• Thajsko Khon Len Khong (více)

Byl zavražděn muž a celá jeho rodina. Policie podezřívá jeho bývalou milenku, ale nemůže najít žádné důkazy, které by tuto domněnku potvrdily. Když mladý reportér následuje svůj instinkt, zjistí, že vražednou zbraní nebyl ani nůž ani pistole, ale mnohem mocnější nástroj… voodoo. Voodoo je označováno jako kult nebo náboženství s prvky magie, které vzniklo v Africe. Nyní je masově rozšířeno na Haiti, kde každý třetí člověk vyznává kult voodoo. (oficiální text distributora)

Nick Tow

Mne to, milí priatelia, pripadlo ako hispánska telenovela zahraná šikmookými hercami a zabalená do horroru. Zámerne hovorím "zabalená", pretože žánrové ingrediencie tu fungujú iba vonkajškovo - ľakačky a gore scény ma vždy nechajú chladným, keď príbehu neverím ani mäkké f. Po tomto filmíku som teda rozhodne nijaké žiletky negrcal... ()

corpsy

No očakával som riadnu mäsiarčinu, ale dostalo s mi len nudného psychologického blábolu. Po tomto som už k výtvarne vynikajúco upraveným DVD obalom skeptický. ()

Astaroth12

Z tohoto námetu sa mohlo vytrieskať veľa ale vôbec sa to nestalo a to je škoda.Film zabíjajú veľmi ale veľmi zlý herci a totálne sprosté a hlavne nudné spracovanie.Lebo je tu veľa nedomyslených vecí,ktoré nemali žiadnu úroveň.A čo je na tom najhoršie,že vraždy spôsobené voodoo boli nemastné neslané.A zakončím:príbeh je neskutočne zdĺhavý a nudný. ()

mysiak

Ti Thajci sú divní...no ich horory sú síce brutálne dosť, ale čo sa týka kamery a príbehy ešte nie sú vôbec skúsení...a v tomto prípade je to dosť vidieť...inak by to bol dobrý návrat k voodoo hororom... ()

kaylin

„Voodoo: Umění ďábla“ je snímek, který má dějově hodně společného s původním „Kruhem“, a to i pokud se týká některých postav. Jsou zde dokonce i velmi podobné záběry, jen je to celé trochu násilnější a jede se zde na jinou pointu. Navíc chybí kazeta, to je jasné. Je však strašně moc poznat, jak Japonci ovlivnili i další kinematografie a jak se i Thajci snažili o to, aby natočili něco hororového, děsivého. Podařilo se to ještě méně než z poloviny. Film je nekonzistentní a nedokáže děsit celou dobu, vlastně se mu to daří poměrně krátkou část stopáže. ()

Martin741 odpad!

A to som si vzdy myslel, ze voodoo je kult ciernej magie, ktora ma korene v Karibiku, presne Haiti. Neviem preco a ako sa dostalo toto filmove voodoo do Thajska, a po pozreti tak retardovaneho filmu ako Voodoo Umeni Dabla to ani nechcem vediet. Dve sceny filmu vyzerali, ze ich aj niekto reziroval, ale to bola iba chimera. 0 % ()

Nivenx

Čekám celou věčnost, kdy někdo natočí Voodoo pořádně. U tohohle snímku se o kvalitách filmu nedá ani moc psát, než. Musím čekat dál. ()

baruss odpad!

Celkovo po tomto filme nadobúdam pocit že ázijské horory majú jedno špecifikum. Sú to také rodinné horory. Z toho usudzujem, že ázijské kultúry majú pevnejšie rodinné putá a rodina v ich kultúrach znamená zrejme viac ako v našich. Aziati sa najviac boja toho, že pribehne niekto (resp. niečo), čo naruší ich rodinu. FUCK THAT. Odkaz tvorcom: Páni naučte sa vyrozprávať príbeh a rozhodne aj strihať. Lebo z toho vášho zmätku stratí divák po 15 minútach záujem o dej a čaká už len na krv, nechutnosti a lakačky. Odpad! dávam práve preto. ()

lennyd odpad!

Tohle to mělo být jako co ? Popis filmu vypadal docela lákavě, i prvních 10-15 minut dokázalo člověka naladit na nějaký, ne zcela obvyklý, horor. Ale pak asi dostal film do ruky šílený střihač (Střihoruký Edward promine) a už to jelo. Tak nějak mi přišlo, že vzal do ruky tři, čtyři příběhy do hororových bakalářů, a několika rychlými střihy je splácal do kupy. Za celou hodinu a půl jsem se ve filmu nedokázal chytit toho kdo je kdo (jak taky, když ti Thajci jsou jeden jak druhej) a tak jsem se upřímně těšil na konečné titulky a litoval dávného rozhodnutí, že žádný rozkoukaný film neopustím před koncem. Když jsem nedávno hodnotil film Krédo, myslel jsem, že to byl jeden z nejhorším filmů co jsem kdy viděl. Musím se mu omluvit - TOTO byl ten nejhorší film co jsem viděl. Další díly si asi (v rámci zachování duševního zdraví) nechám ujít. ()

demented

Trošku mi unikajú názory ostatných užívateľov. Neviem, možno som videl iný film, ale mne na ňom nič nepochopiteľné nepripadalo. To DaVid´82: Prečo pre boha zmätený dej? Čo bolo na ňom zmätené? To Kordus: Chýba prepojenie scén? Kámo, pri pozeraní napr. Mementa alebo Nezvestných si musel byť riadne zmätený :) Inak je to totálny, ničím výnimočný štandard, akých sa v Japonsku, resp. Ázií natáčajú tony. ()

giovanni3

Od tohoto hororu jsem nečekal zhola nic a přesně to jsem taky dostal. Herecké výkon byly mizerné a mnohdy strašně nepřirozené/nucené. Krev mi připadala dosti laciná, samotné smrti totéž. Příběh o ničem a to zvláště nudný začátek. Jako jediné klady celého hororu beru asi tak 1 lekačku (1. ukázka dítěte ducha) a v pokročilé fázi ukázku voodoo alá mrtvola a co udělám s mrtvolou se stane někomu. Celkově prostě špatný horor co se snaž získat na zajímavosti zpřeházením dějové linie víc nic. Slabá 1z5. ()

Dromed

Takový drsný název a obrázek na videokazetě (za to ta ta jedna hvězda) a taková sra*ka. Ani se na to nedívejte! ()

Brejlil

Thajský pokus o horor mě zaujal jen jazykem. Thajštinu jsem ještě neslyšel. Jinak je eliminováno vše, co by mohlo působit strašidelně. ()

IvcaSammet

Abych pravdu řekla, tento film mě fakt překvapil. Počítala jsem spíš, že to bude nějaká kravina se stupidním scénářem, příšernou kamerou a amatérskými herci ... Vlastně jsem se na něj podívala jen proto, že mi slibovali, že je to 'nechutný krvák' ... Nechutný sice nebyl, ale krvák to byl, a to mi bohatě stačí. Ze začátku se mi film nelíbil a šíleně mě štvalo to, že vlastně vůbec nevím, kdo je na obrazovce, co má společného s ostatními v ostatních scénách a jak to vlastně všechno dohromady souvisí ... No, něco mi došlo, ale úplně jsem děj pochopila až když jsem si přečetla popisek na IMDB ... Když jsem ale znala všechny podrobnosti, film mě vážně chytl a musím říct, že se mi fakt líbil. Myslím, že až si ho dám podruhé a budu už vědět, kdo je kdo a jak souvisí s ostatními, užiju si ho ještě víc. Dala bych filmu pět hvězdiček, opravdu dala, ale fakt, že jsem si musela najít, o čem to vlastně je, když už jsem byla v polovině filmu, tomu prostě nedovoluje. Další věcí, které mě zabraňuje dát pět hvězdiček je konec ... Je to horor, proboha! Proč i horory musí končit happy-endem? Já jsem Boom tak fandila ... ()

Han-cock

Dosť nezaujímavý film, preto si radšej dvojku ani nepozriem. Zo začiatku sme nevedeli kdo je kdo a o čo vlastne ide ale všetko sa na konci vyjasnilo ajkeď celý príbeh bol dosť nepriehľadný. Dosť hrozná bola taká malá albínka ktorej som nemusel pozerať do tváre (bola fakt strašidelná) a inak nás velmi pobavil ako už Ali-n napísal ČISTIČ. Na ňom som sa vnevedel prestať smiať ("všetci ste špinaví"), a ešte jedna scénka v nemocnici ked sestrička merala teplotu teplomerom chalanovi a povedala "prominte...... my sme doplnili... "to je má tuška". K obalu DVD je naozaj na druhej strane zobrazená druhá časť tohto komického filmu. Preto len dve **!!! ()