Slevinovi se právě moc nevede. Jeho dům byl určený k demolici a on se vydává za svou přítelkyní, která má však již jiného. Aby se dostal z toho všeho, půjčí si byt svého přítele Nicka Fishera v New Yorku, zatím co on je mimo město. Avšak Nickova nepřítomnost přibude na seznam jeho problémů. New York je nebezpečné místo pro život, s podsvětím plným kriminálníků a gangsterů. Ale dva z nich jsou nejrespektovanější: Rabbi (Ben Kingsley) a Boss (Morgan Freeman). Kdysi partneři a nyní úhlavní nepřátelé. Jeden druhého obviňují z nedávných záhadných vražd bookmakerů. Mezitím se Slevin seznamuje se svou krásnou sousedkou Lindsey. Jejich flirt je však brzy přerušen, když se Bossovi lidé vrátí pro Nicka do jeho bytu. Nikdo neví jak Nick vypadá a Slevin gangstery nedokáže přesvědčit, že není ten koho hledají. Slevin se tak ocitne před Bossem a dostane onu příslovečnou nabídku, která se nedá odmítnout - Slevin zabije Rabbiho syna a jeho dluh bude splacen. (oficiální text distributora)

Lukoboss

Zaprvé je to zbytečně dlouhý, takže úvodní zhruba jedna třetina je fakt nekonečná seznamovačka s postavama atd., zadruhé scénář je takovej všelijakej, chvílema pohádkovej, jsou tam střihy z přítomnosti do flashbacků a tak různě - někdy hlavně zbytečně složitě - a zatřetí to nijak zvlášť nezachraňuje ani velice slušná plejáda herců. Ale oni za to nemůžou, je to bohužel způsobený nevyzrálým scénářem, kterej je nenechá ze sebe vydat nic víc. Takže se obávám, že to zůstane takovým uhlazeným a lehce zapomenutelným průměrem... ()

herr_carter

Tak o tomhle filmu jsem se dozvěděl až více než 5 let od jeho vydání, zřejmě se nejedná o žádný mainstream, což nechápu. Herecké obsazení a finální zápletka je totiž téměř dokonalá a na konci jsem čuměl jak puk na tou překvapivou pointou.................moje hodnocení = 8 z 10. ()

Maynard.

No ty vole, tak tohle mi vůbec nešlo do vočí... MYslím, že už sem tenle film zkoušel podruhý a ani napodruhý sem ho nebyl schopnej dát do konce. Nejen, že mě neskutečně točil Josh v ručníku (údajně lamač dívčích srdcí), ale vadilo mi tam snad uplně všecko co šlo :o). Dal sem tomu hoďku a pak sem to musel vypnout, páč tohle kdybych dal celý, tak zmagořím. Džouky trapný jak cyp, dějově ještě horší. Ani Freeman a jeho černošský komando mi nesedlo. DVDčko sem sice koupil za 10Kč v Práglu na hlaváku, ale kdybych místo toho šáhnul po vychlazeným Brauníkoj, udělal bych daleko líp! ()

kenkaku

Film Modrá sedačka (když si může vycucat z prstu název distributor, proč bych nemohl taky), je podezřele nadupaný hvězdami. Samozřejmě, že je super-mega stylový a super mega “vychytaný”. Tak moc, že mě sral už po 1/2 hodině. Takže - klidně půjdu proti proudu - tu máme další trapně přebubřelou šaškárnu co od začátku hraje na “kultovku” a nemá na to. Nejlepší čast je hned na začátku s Bruce Willisem. Pak to klidně vypněte. Lepší už to nebude. ()

hudryhudry

Velmi dobře promakaný film ve Tarantinovském stylu. Podmanivé interiéry a dobrá kamera přidává filmu jednu hvězdičku. Zajímavý scénář sladké a dokonalé pomsty stojí hlavně na výborných hereckých výkonech hlavních představitelů, především "neviňoučkého" Hartnetta, který jako by neuměl do pěti počítat a tvrdého a chladného Willise, kterému padne role jako ušitá. Navíc byl film okořeněn jemným černým humorem, který přidal třešničku na dort. Jo a Lucy Liu byla sladká :) ()

BlackTom

Kto vymyslel idiotský názov Nabiť a zabiť?! Sorry za výraz, ale je to úplná chujovina. Nemohlo to byť Štastné číslo Slevin? Alebo jednoducho Slevin? Nie, nie, naši skvelí "vymýšlači názvov" museli vymysleť takúto kravinu...No dosť o názve teda. Film bol výborný, trošku prekombinovaný a plný hviezd. Josh Hartnett mi po Sin City opäť dokázal, že VIE hrať aj iné roly ako vo "vojnových" kravinách (Pearl Harbor) či detinských komédiach (40 dní a 40 nocí), Bruce Willis sa rolou Goodkata konečne vyhrabal z môjho zatratenia po Armageddone (aj keď v Sin City bol tiež perfektný), Morgan Freeman si po Pavučine snov konečne zasa zahral záporáka a Ben Kingsley bol ako vždy kráľom plátna. Lucy Liu nestojí za reč, tento film by bol bez nej (možno) lepší. Záverečná pointa mi vyrazila dych, *SPOILER ako aj to, že Slevin a Goodkat sú parťáci SPOILER* A pieseň Kansas City Shuffle u mňa vo filmových soundtrackoch figuruje v prvej desiatke. Oplatí sa vidieť. ()

Han22

Miluju kriminálky tohoto typu se spoustou skvělých postaviček, hodně brutálního násilí a skvělými dialogy, kde nakonec každý dílek, každá událost zapadne do sebe. A to je přesně Nabít a zabít - svižně ubíhající film, kde si člověk první hodinu myslí, že sleduje spíše trošku morbidní krimikomedii (hlášky jsou tu fakt vynikající), ale to ve finále vzalo hodně temný obrat. 4 hvězdičky už jen za ty herce - nevinnýho i drsnýho Hartnetta, ultimátního hitmana Willise (geniální scéna s izraelci za zdí), potrhlou Lucy Liu (v takové roli jsem ji snad ještě neviděl) a hlavně skvělé mafiány Kingsleyho a Freemana, kteří mají věžáky a okna naproti sobě. ()

Losik

Vleklý začátek, po kterém ale film nabere takové otáčky, že vám nad tím rozum zůstane stát. Herci super výkon, příběh pro mě na jedničku a byl moc zajímavý a dobře odvyprávěný. ()

keoma26

hodně silný, chutný vývar z Tarantina a Ritchiho, osobně mám ale ještě radši hlavní chod, který nám o dva roky později v belgické kuchyni připravil a stejně lehce i naservíroval McGuiganův souputník a "soused" Martin McDonagh... ()

bruceman7

Obávám se, že pro úplný klid si to budu muset přehrát ještě jednou - naprosto geniálně sestrojené, leč náročné k pobrání na jedno podívání. ()

Nassau

To je tak když člověk neví do čeho jde. Pak je z toho překvapen, všechno si užije a ve výsledku odchází s úsměvem. Přesně film pro mě, atmosféra mi občas připomněla Guye Ritchieho, na kterého nedám dopustit. Hartnett roli zahrál skvěle, hlavně první půli, kdy všichni (teda já) věříme, že je tím obětním beránkem a pořádným průserářem. Willis vlastně ani moc nehraje, ale už jen ta jeho přítomnost tomu dodala ten potřebný šmak. Freeman a Tucci...tam je to jasné a Kingsley překvapil. Good, teď ještě sehnat v HD a užít si to s ostrostí v oku. ()

Lisabellla

Josh hartnett, Bruce Willis, Lucy Liu, Morgan Freeman, sir Ben Kingsley .. to jsou jména, která hovoří téměř za vše. Film je úchvatnou ukázkou toho, jak moc a peníze dává lidem pocit, že jsou nepřemožitelní. Hudba vynikajícně podtrhuje atmosféru a ačkoliv jsem byla k Paulu McGuiganovi trochu skeptická, mile mě překvapilo gradované napětí a jistá počáteční neforemnost se pozvolna měnila ke smysluplnému příběhu. Jeden z filmů, který si mě získal originalitou, vtipem a v neposlední řadě hláškami, které se jen tak nezapomínají. Vždyť řekněte sami - "...Mého syna zabili. Převedli z času přítomného, do času minulého." - Kdo viděl, neprohloupil. ()

noctambule

Zamotaný děj, který jsem naštěstí pochopila až v závěru. Takové snímky mám ráda, člověk je napínán až do konce. Film bych doporučila nejen proto, že tam Josh pobíhá nějakých 20 minut jen v ručníku, i když......ale především pro skvostné herce jakými jsou Freeman s Willisem. ()

Mistickzz

Aj tu sa potvrdilo, že každý herec vie zahrať keď chce(Josh Harnett) a vlastne pri ňom sa mi to potvrdilo už pri druhom filme(tým prvým bol Black Hawk Down) a pomaly si o ňom utváram obraz, že len predsa v ňom niečo je. Ináč obsadenie celého filmu bolo veľmi príjemné a kvalitné. Môj obľúbenec Freeman, ktorý opäť nesklamal, tak isto ani Kingsley. Harnett prekvapil v dobrom, Lucy Liu bola roztomilá, Willis sa hral na Segala a mal jeden výraz tváre a o Tuccim som si počas celého filmu myslel, že je to Mark Strong a rozmýšľal som prečo nie je ani v titulkoch ani v obsadení. Prisahám bohu, že sú ako dvojičky, môj osobný fail :). Išlo o celkom slušnú gangsterku na spôsob Podfu(c)ku, ktorá síce nebola tak kvalitná a nie všetky hlášky boli na úrovní, no myslím, že patrí medzi tie lepšie filmy. Boli tam pekné zábery kamery a až na občasnú prekombinovatelnosť to bolo fajn. 78% ()

Kuny27

Parádní zápletka, děj i kamera. Super herci, ale něco tomu fakt chybí. Jako kdyby se smažil výborný steak a zapomělo se na koření. Opravdu dobré, ale něco málo chybí. ()

LEATHERFAC

Laciná blbina zabalená ve zlatým obalu, tvářící se děsně chytře - až tak moc, že vám to leze na nervy. Je to hrozně cool a hrozně užvaněný (naprosto nestíhám číst titulky a až nehorázně překombinovaný. A já nemám rád laciný překombinovaný filmy. Navíc postrádající logiku. Von ten kočičák je asi jedinej zabiják na světě, kterýho oba frajeři, co jedou celej život v mafii znaj že? A jo Lucka Liuová je mi totál nesympatická rákoska - takže ta to jako hlavní bond girl zazdila totálně už. Brrr   PS: a taky se to snaží lehce imitovat Tarantina - leč ten je jen jeden... ()

borec999

K tomuto filmu som sa dostal cez filmografiu Brucea Willisa a šiel som do neho totálne naslepo. A dopadlo to veľmi fajn. Štýlom Nebiť a zabiť pripomína filmy Guya Ritchieho. Je to mierne uletená gangsterka so zaujímavými dialógmi, humorom, akciou a dravým vizuálom. Zápletka je sprvu trošku divná, neskôr však dej začne príjemne prekvapovať, tasiť zvraty a v závere do seba pekne zapadne. Jedna z najlepších rolí Josha Hartnetta v kariére (obvykle býva celkom nevýrazný), plus skúsení pardáli vo vedľajších úlohách ako Morgan Freeman,Willis či Ben Kingsley sú zárukou kvality. Nie je to tak kvalitné ako originál Ritchieovky, ale keď vám už dôjdu a chcete niečo podobné, Nabiť a zabiť isto nebude zlou voľbou. 75% ()

Bond má prvního kandidáta na režii?

Bond má prvního kandidáta na režii?

03.05.2017

Igor ví, jak to bylo s Frankensteinem

Igor ví, jak to bylo s Frankensteinem

07.09.2012

Klasický hororový román Mary Shelleyové byl zfilmován už nespočetněkrát... a ještě nás pěkných pár verzí čeká. Každá bude jiná. Nedávno dotočené I, Frankenstein australského režiséra Stuarta… (více)