Nabít a zabít

Nabiť a zabiť

Krimi / Thriller

Německo / USA, 2006, 109 min

• JFL

Film by rád byl dalším "Big Hitem" či "Podfu(c)kem", tedy promenádou roztodivných výstředních figurek trousících trefné bonmoty na každém kroku napříč promyšleným scénářem směřujícím k nečekanému zvratu. Jenže k tomu mu chybí energie a osobité stylové uchopení. Ospalé a překvapivě mátožné vyprávění ze snímku dělá v prvé řadě promarněnou příležitost pro plejádu skvělých herců – paradoxně vychází ze všech nejlépe Lucy Liu i se čtyřicítkou na krku skvěle zahrála rozvernou energickou dívku.(19.7.2010)

Rozpočet $27miliónovTržby USA $22,495,466Tržby Celosvetovo $56,308,881Tržby za predaj DVD v USA $26,780,188 //počet predaných kusov 1,670,825║ Dejovo prešpikovaná, uletená gangsterka z množstvom zaujímavých postáv. /videl v kine: 85%/(12.1.2007)

Tenhle film je pro mě jedním velým paradoxem. Dvě třetiny divák zírá na nudné scénaristické "choutky", stylistické "vychytávky" a hvězdné obsazení, které je filmu jako by jen na ozdobu. Pak přijde závěrečná třetina, kdy je příběh zcela převrácen nespolehlivým vypravěčem aka kansaskou léčkou. Je to právě poslední třetina, která je překvapivě zábavná, pokud si odmyslíte vše předešlé. Ve spojení s tím je totiž překombinovanou a maximálně iritující fraškou, jinými slovy kupí vysvětlení na vysvětlení a z diváka dělá jen blbce.(29.3.2011)

Velice dobrá i když chvílemi překombinovaná kriminálka, u které jsem se naprosto skvěle bavil díky scénáři, který si z nikoho nic nedělá a zobrazuje fakta v nejsyrovější formě a díky hercům, kterých je ve filmu požehnaně, tedy těch velkých, i když jak se to vezme. To hlavní co mě opravdu překvapilo tak byl Josh Hartnett...neměl jsem ho rád, až do doby než jsem ho v tomto filmu viděl. Zde mi připadá naprosto jiný, zkušenější a vpravdě správný herec, čímž jsem byl rád a hlavně díky tomu jsem dal tak vysoké hodnocení. Ale nebudu se upírat jenom na něj, je tu řada jiných jmen, která za povšimnutí rozhodně stojí. Ale koho bych vyvýšil ještě trochu víš tak je Bruce Willis, který jak vidno si postavu zabijáka užívá naprosto fantasticky. Skvělý film, u kterého ke konci nebudete stačit s dechem a k tomu uzemní dobrým černým humorem, u kterého jsem se prostě musel bavit. --- Charlie Chaplin dělal konkurz na dvojínka Charlieho Chaplina a skončil třetí. To je historka.(5.5.2007)

|| Scenár: Jason Smilovic | Hudba: J. Ralph | Produkcia: Christopher Eberts, Andreas Grosch, Kia Jam, Robert Kravis, Tyler Mitchell, Anthony Rhulen, Chris Roberts | Distribúcia: North America: Metro-Goldwyn-Mayer, The Weinstein Company; International: New Line Cinema | Rozpočet: 27 miliónov $ | Tržby: 56,308,881 $ ||(30.8.2011)