poster

Nabít a zabít

 • Německo

  Lucky#Slevin

 • USA

  Lucky Number Slevin

 • Slovensko

  Nabiť a zabiť

Krimi / Thriller

Německo / USA, 2006, 109 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Adrian
  ****

  Ultraštylizované, avšak na jedno skukunutie veľmi chutné. McGuigan, podobne ako v svojom predchádzajúcom snímku Wicker, výrazne porušuje lineárnu chronológiu narácie a navyše svoj zámer "hrať sa" manifestuje takmer v každom druhom zábere, plnom odrazovýchz plôch, jasne poukazujúcich na klamlivosť hľadáčika kamery a filmového rozprávania. Škoda toho, že najväčší twist efekt sa dá odtušiť výrazne skôr, ako prijde k jeho odhaleniu, rovnako ako aj toho, že podstatná časť stôp vedúcich k odhaleniu je zvýraznená až v nutnom "doslove". Ovšem pre priaznivcom uštipačných a cynických dialógov ako i obdivovateľov "rozprávania obrazom" - s podporou viacerých vychytených strihových fintičiek, pôjde o veľmi vydarenú chuťovku.(28.5.2006)

 • B!shop
  ****

  Rozhodne mily prekvapeni a i celkove me film dost prekvapoval. Ze zacatku film pripomina ne nejak zvlast originalni kriminalku, kde se najde par zajimavejch prvku, ale zase tu neni akce. Ale na druhou stranu, film je vypravenej tak zvlastne pohodove a je ladenej do cerny komedie, navic podkreslenej zajimavou hudbu, takze dokaze zaujmout. No a ja cekal, ze to tak nak pojede az do konce a uz sem si vymejslel, kdo jak umre a co se jak vyresi. A pak najednou prask, naprosta zmena, dokonce i stylu vypraveni, film zdrsni, dovysvetli se par nelogickejch momentu ze zacatku, vse do sebe zapadne a diky necekanejm vrazdam a zvratum, ktery sice prekopavaj skoro vse, ale jsou logicky, se da film oznacit za docela originalni. Co se tyce samotnejch vrazd, tak jsou pekne krvavy a drsny, akorat skoda, ze Bruce ma pro dualy jen jednu prilezitost, ale zase me potesilo, ze tu je docela casto. Hartnett tu zvlada jak toho drzyho pohodare, tak vaznejsi tvar bez problemu, Lucy Liu je kouzelne hyperaktivni a Morgan Freeman nezklame nikdy. Jedinej, kdo se mi nelibil, je Ben Kingsley, to byl naprosto otresnej hereckej vykon. Takze celkove, i kdyz je ve filmu minimum akce a porad se tu jen mluvi, tak jsou dialogy svizny, vtipny a sem tam se urodi slusna hlaska a to cely natoceno zajimavou kamerou, takze film dokaze bavit od zacatku do konce, ale na 5* to nebude.(2.11.2007)

 • gudaulin
  ****

  Intelektuálové holdující přiměřeně intelektuální duševní potravě, jako jsou např. vytříbená díla Tarkovského nebo Bergmana, by se měli tomuhle filmu velkým obloukem vyhnout, protože se řadí do úplně jiné kategorie filmovými fandy nazývané "tarantinovky". Pohybujeme se ve sféře masové popkultury a jmenovitě kriminálky odehrávající se v New Yorku, kde spolu soupeří dva mafiánské klany, navíc kriminálky prošpikované cynickými vtípky a hláškami. Scénář zdaleka nepatří k tomu nejlepšímu, co v daném subžánru vzniklo, a po pravdě řečeno, Nabít a zabít patří do kategorie snímků, které stačí vidět jednou a víckrát nemá smysl se k nim vracet. Kdybych měl chuť a příležitost ho vidět ještě jednou, šel bych nemilosrdně s procentuálním i hvězdičkovým hodnocením dolů. Na jedno pokoukání ale můžu doporučit, pokud tedy zrovna nechcete rozpitvávat nesmyslně překombinovanou cestu našeho hrdiny za jeho pomstou. Výrazně totiž tomu napomáhá odlehčený tón a přítomnost několika hereckých es, ze kterých bych vyzvedl zejména osvědčeného žánrového veterána Bruce Willise. Ten s typicky kamennou tváří a suchými hláškami kráčí scénu za scénou a nechává za sebou jen mrtvá těla svých protivníků. Zároveň si přes všechnu bídu své práce scénárista nechal pro své diváky v záloze pár překvapení, takže ani pokud jde o váš smysl pro žánrovou hru, nebudete ochuzení. Celkový dojem: 75 %.(7.9.2011)

 • Renton
  ****

  Scénář: Jason Smilovic .. Zlý pes Slevin. Zajímavá hříčka stylu a žánru. Paul McGuigan natočil velice zvláštní snímek, pozoruhodný nejen díky excelentnímu hereckému obsazení (mimo jiné moji milovaní Lucy a Bruce v jednom filmu, wow :)), kameře a hudbě. Mínusem může pro některé být až přílišná snaha vše dovysvětlit a objasnit i v době, kdy už je vše rozluštěné a jasné. 85%.(20.7.2006)

 • H34D
  ***

  Film, kterému utekly 4 hvězdy opravdu o fous... Jenže utekly. Začínalo to velice slibně - stylově rozjetý příběh o ztrátě velkého balíku v nevydařené dostihové sázce, zajímavé slovíčkaření a slušná dávka černého humoru... Jak tak minuty plynou, film zvážňuje a "přitvrzuje", až by leckdy mohl připomenout klasický noir, nebo aspoň o třídu lepší Payback. Ovšem Kosa padá na kámen se závěrečným zvratem a megalomanskou pointou, které naneštěstí místo aby film povýšili na nečekaný zážitek, spíše jej částečně zakopou svým patnáctiminutovým, polopatickým vysvětlováním a po sté už otravnými flashbacky. Vypadalo to, jakoby scénář byl psán za jediným učelem - závěrečným překvapením a to není dobře, film by měl mít i něco víc... Aspoň herci byli slušní, zejména tedy roztomilá Lucy Liu. 7/10(21.7.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace