Nabít a zabít

Lucky Number Slevin

Nabiť a zabiť

Krimi / Thriller

Německo / USA, 2006, 109 min

|| Scenár: Jason Smilovic | Hudba: J. Ralph | Produkcia: Christopher Eberts, Andreas Grosch, Kia Jam, Robert Kravis, Tyler Mitchell, Anthony Rhulen, Chris Roberts | Distribúcia: North America: Metro-Goldwyn-Mayer, The Weinstein Company; International: New Line Cinema | Rozpočet: 27 miliónov $ | Tržby: 56,308,881 $ ||(30.8.2011)

Hustě! Tak takhle mě žádný film už dlouho nepřipoutal. Sledoval jsem to fakt se zaujetím a nenudil jsem se ani chviličku. Takováhle gangsterka mi už dlouho chyběla a já jsem rád, že jsem se nakonec dočkal. Ze začátku jsem se bál, aby ta cool režie nebyla jen prvoplánovou záchranou chabého scénáře, jenže opak je naštěstí pravdou a i když je příběh samozřejmě hooodně překombinovaný, tak vše sedí jak prdel na nočník (akorát ten poslední zvrat s Lucy Liu byl možná zbytečný a vlastně ničemu nepomohl). Co se týče herců tak všichni hrají velice dobře a Hartnettovi jsem to žral i s navijákem. Bohužel to co předvádí Ben Kingsley by mohlo aspirovat na první cenu v mistrovství světa v trapném přehrávání, fakt nevím proč se tak blbě ksichtil a proč tak debilně šišlal. Tenhle film mi opět potrdil že Bruce Willis je světový drsňák numero uno.(2.7.2006)

Novodoba ,,gengsterka,, Lucky Number Slevin je prehlidka hereckych vykonu, sympaticky Morgan Freeman a Bruce Willis, doplneni o sislaveho rabina Sira Bena Kingsleye, o roztomilou Luci Liu a pro me neprilis oblybeneho herce Joshe Hartnetta (asi teprve druhy film kde mi nevadil, prvni byla 30dní dlouha noc...). Scenar je propracovany i kdyz mozna trosicku pruhledny. Rezijni prace byla kvalitne zvladnuta. Bavil jsem se od pocatku filmu az po zaverecne titulky. Zaverecna pointa plus.. +9/10(11.1.2008)

Když se během úvodní čtvrthodiny objevila třetí nicneříkající vraždící scéna, začínal jsem být mírně rozpačitý, a když všechno ve svém ironickém duchu směřovalo ke stejně laděnému vyvrcholení, začínal jsem být už skoro vytočený. Jenže pak přišlo to, co jsem čekal, že snad přijít nemůže. Zapomněl jsem totiž, že Slevina točí Paul McGuigan (rozhodně by nebyl rád, kdyby viděl, kolik lidí ho obviňuje z plagiátu Tarantina), který už si jednou se zmateným spletencem pohrál, když mi předložil výtečné Miluj mě, prosím. A něco podobného se mu povedlo i tady, když přijde s komplikovanou, ale s bravurou natočenou gradací, která je delší než je obvyklé a na všechny otázky dává velmi jasnou a dostatečně efektní i efektivní odpověď. V tuhle chvíli si říkám, že ten ironický nadhled v první části vlastně nebyl tak zbytečný, protože byl vyvážen super atmosférou a soundtrackem přesně na pomezí tónů sarkazmu a gangsterky. Ve výsledku tedy necelých 80%, naprosto dokonalý Willis a nadprůměrný zbytek hereckého obsazení, k tomu výtečná kamera a McGuigan, na jehož další počin se vyplatí čekat.(28.11.2006)

• tron

„Prečo mu hovoria rabín?“ – „Pretože je rabín.“ Ach, veď je to smiešne. Milý slogan ("Všetci chcú ísť do neba, ale nikto nechce zomrieť.") prináša v prvom rade pocit, že o tarantinovke hovoria ľudia, ktorí od Tarantina nič nevideli. Bohužiaľ, najsnaživejším vtáčikom-hlupáčikom spomedzi nich je samotný režisér Paul McGuigan. Trápne silácke dialógy, hnusné kvázi cool scény a odporne pozérske "herecké výkony" Morgana Freemana, Brucea Willisa, Bena Kingsleyho a Josha Hartnetta (fádna Lucy Liuová je zďaleka najlepšia, konečne nedostala rolu "mrchy s bičíkom").(9.6.2007)

• - Do třetice se podobnost uvádí i v souvislosti s filmem Yojimbo Akiru Kurosawu, který už byl znovu natočený například s Brucem Willisem pod názvem Poslední zůstává (1996). (imro)

• - Spoiler: Z finální verze filmu byla vystřižena scéna, ve které Slevin zabije Lindsey. (washek)

• - Na začátku filmu, když Bruce Willis zastřelí muže na parkovišti, tak to vypadá, že ten muž padá už na polorozbité sklo svého auta. (Čiban)