Nabít a zabít

Lucky Number Slevin

Nabiť a zabiť

Krimi / Thriller

Německo / USA, 2006, 109 min

Finta na všechny kolem, na diváka především. Nic nového pod sluncem, srovnání s tarantinem je však trochu mimo mísu.(18.6.2007)

::::::::::::::::::::::::::: Tak s Tarantinem bych to určitě nesrovnával, tenhle film je možná stejnej sport, ale určitě jiná liga ......... dokonalá pointa, dobré hlášky a herecké výkony. Je pravda, že kdyby nebylo té pointy, tak je to průměr, možná, že ani to ne, ve srovnání s tvorbou Ritchieho. Možná, že se už na to nikdy nepodívám, ale líbilo se mi to dost. Výborná krimi-gangsterka ! ::::::::::::::::::::::::::::::(2.4.2009)

Po delší době se zase urodila dobrá gangsterka, ale nic převratnýho to bohužel taky neni. Možná se to někomu může zdát trošku nudný, protože to má takový uspávající tempo, ale mě na tom hned od začátku zaujal propletenj a dobře promyšlenej příběh a zajímavá hudba a tak mi ani to vláčný tempo moc nevadilo, možná ke konci, kdy už toho bylo přece jen trošku moc, sem se začínal mírně nudit, hlavně závěrečná vysvětlující pasáž, ač se tam v podstatě všechno odkryje, je trošku unavující. Bohužel taky moc nepřekvapila poina, i když je pravda, že mě film donutil hned k několika závěrům, ale přece jen by to chtělo k takovýmu filmu něco originálnějšího. Ale zase hodně potěší, že Hartnett je tady fakt dobrej a obsazení celýho filmu je přímo hvězdný a podle toho to taky vypadá. Ale hlavně Bruce je tady zase se svejma dualama vostrej, fakt škoda, že nedostal krapet víc prostoru(30.12.2006)

To závěrečné odhalování zcela "nepředvídatelných" věcí už je taaaak obehrané. Celou dobu se všichni nudí a pak mají orgasmicky vydechnout Woooow a říkat si jak to vlastně skvěle vymysleli...? Bohužel to fakt nefunguje. A Josh Hartnett je tak špatný herec, že každý film s ním je předem odsouzen k nepovedenosti. Je to herecké dřevo století. Čas udělat si pořádný ohníček...(22.1.2009)

Strašně příjemně mě tento film překvapil. Nečekal jsem skoro nic, protože gangsterky obyčejně moc nemusim, Josh Hartnett mi není tak úplně sympatický a i název mě podivuhodným způsobem odpuzoval. No a nakonec jsem se od první minuty výtečně bavil. Lucky Number Slevin začíná jako velmi vtipná krimi komedie s ulítlou zápletkou, v níž se všichni chovají strašně podivně, což jsem bral prostě tak, že komediální světy si mohou mez mezi logickým a debilním jednáním posunout tam, kam samy chtějí. O to víc mě překvapilo, že v poslední půlhodině se absolutně zvážní, příběh se racionalizuje a chování hlavní postavy se vysvětlí. Bohužel to vysvětlování v několika momentech dost hapruje, spokojenější bych asi byl, kdyby se v komediální rovině dojelo až do konce. Ale i tak u mne převládají pozitivní pocity.(5.8.2011)