Slevinovi se právě moc nevede. Jeho dům byl určený k demolici a on se vydává za svou přítelkyní, která má však již jiného. Aby se dostal z toho všeho, půjčí si byt svého přítele Nicka Fishera v New Yorku, zatím co on je mimo město. Avšak Nickova nepřítomnost přibude na seznam jeho problémů. New York je nebezpečné místo pro život, s podsvětím plným kriminálníků a gangsterů. Ale dva z nich jsou nejrespektovanější: Rabbi (Ben Kingsley) a Boss (Morgan Freeman). Kdysi partneři a nyní úhlavní nepřátelé. Jeden druhého obviňují z nedávných záhadných vražd bookmakerů. Mezitím se Slevin seznamuje se svou krásnou sousedkou Lindsey. Jejich flirt je však brzy přerušen, když se Bossovi lidé vrátí pro Nicka do jeho bytu. Nikdo neví jak Nick vypadá a Slevin gangstery nedokáže přesvědčit, že není ten koho hledají. Slevin se tak ocitne před Bossem a dostane onu příslovečnou nabídku, která se nedá odmítnout - Slevin zabije Rabbiho syna a jeho dluh bude splacen. (oficiální text distributora)

otík

Pekelně černočerné drama o pomstě, která prostě musela přijít. Josh Hartnett v překvapivě zajímavé roli, Bruce Willis v tradičně zabijákovském hávu a hvězdy typu Freemana a sira Kingsleyho v úhledných postavách hlav dvou znepřátelených skupin. Zajímavé, s promyšlenou pointou, bez švihu a spádu, velmi slušný průměr. ()

okkac

Zručně natočené a dobře zahrané. Bohužel závěrečná pointa (ač je jako skvělá) odsuzuje film k tomu, že po druhém shlédnutí vás už nemá ničím překvapit a není zde žádná scéna, kvůli které byste si ho pustili znova (narozdíl třeba od Fight Club). ()

bartias

Promyšlená gangsterka s překvapivými zvraty, které jsou opravdu překvapivé, plyne v pomalém tempu westernů Sergia Leoneho. Výsledek je působivý. ()

tomeek

Skvělý Josh, roztomilá Lucy, ultradrsný Bruce a propletenec jak od Ritchieho. Ani chvilku jsem se nenudil, velmi vydařené! Nikdo, kdo viděl pár propletených filmů nemůže tvrdit, že film je nesrozumitelný. Vy, co tvrdíte, že je - pusťte si Stay. 4,5* ()

sator

Tak nevím jestli to není spíš nepodařená komedie...Scénář plný nesmyslů, nelogičností a nepravděpodobností celý film zhatil... ()

Susinnon

Ja som to vedela hneď od začiatku! :) A ešte mi tam dali aj kus romantiky, takže sa nemám na čo sťažovať. Príjemne natočené, pekne vyriešené, herci sadli jak riť na šerbeľ a na konci som ja, spokojná. A na tom záleží, nie? ()

URBAN

Opět jeden z thrillerů co má grády a to už od začátku. Hlavní postava, možná nemá takovou osobnost, ale jeho osud mi nebyl lhostéjný a jak se ukáže není tak obyčejný jak se zdá. Takřka do konce to tedy tahají vedlejší postavy, ale s přehledem to celou dobu dokážou utáhnout. Ten konec to jen dorazil. ( 30.7.14úMAC ) ()

sir-dave

Prvních patnáct minut bylo bláznivých, dáváte sebelepší pozor, ale vidíte směsici nesouvisejících nic neříkajících vražd. Poté se spustí Tarantinovský černý humor ověnčený akčními přestřelkami, pokračujíci k závěrečným minutám, kde se vše objasní. Vše je tak na půl plynu, ale herci, a známých tváři tu bylo spousta, hráli výborně. I na takovou přicmrndávací Lucy Liu se parádně koukalo. ()

panMartin

Mě se to moc líbilo. Gangsterky mám rád, ale jsem hodně vybíravý, takže ne každá u mě uspěje. Jenže v Lucky Number Slevin se sešlo tolik známých lidí (Hartnett, Liu, Freeman i Kingsley válí a v popředí největší hrdina Willis, jehož charisma opět srší do všech stran) a zápletka byla fakt dokonalá, že jsem si to nemohl nechat ujít. Příběh šlape jako hodinky a jeho rozřešení a pointa je parádní. Skvěle obsazené, vtipné, brutální, zábavné, nápadité. Nevím, co přesně se tady některým tolik nelíbilo, ale já na tomto díle rozhodně chyby hledat nebudu. Bylo to správně zapletený až do konce. ()

Cedr

Podle mě žhavý kandidát na nej film roku. Stručně řečeno: Hvězdné obsazení rolí padnoucích hollywoodským legendám na míru, parádní příběh s několika nečekanými zvraty, stylové dialogy plné krutě černého humoru, které vás jak rozesmějí, tak i donutí se zamyslet nad jejich poselstvím. Někomu se možná bude zdát pointa příběhu příliš průhledná a celý nápad poněkud neoriginální, ale pokud jste aspoň trochu "gangster-pozitivní" budete mít pocit, že se pan Paul McGuigan přesně trefil do vašeho vkusu. ()

Triple H

Super. Trailery veľmi chytro predávali divákom nie celkom taký film, aký nakoniec dostali. To isté aj recenzenti. Predávali divákom gangsterku á la Guy Ritchie a Quentin Tarantino, ale to je pravda asi tak z polovice. Po dlhšej dobe ma nejaká pointa dosť prekvapila (asi preto, že som ju vôbec nečakal, ani som si o filme moc toho nenačítal). Josh Hartnett hrá s prehľadom. Sáčky sú dosť brutálne. ()

Doudis19

Malá newyorská gangsterka není primitivní akční podívanou, ale chytrou až překombinovanou lahůdkou pro milovníky dobrých herců, Tarantinovské brutality a hustých hlášek. Velmi milé překvapení z novinového stánku za 49,-! Tenhle snímek by si jistě zasloužil širší publikum.. 80% ()

ladyDOOM

Po pravdě jsem si pipinkovsky myslela, že jakmile se Josh Hartnett přestane producírovat v ručníku, nebude už moc o co stát....Jenže to nebyla pravda, bylo :) Tyhle nečekaný a překvapivý "vyvrcholení" mě prostě baví! ()

senor

Možná překombinované, možná vykrádačka jiných filmů a stylů, ale v kině to bylo zábavné, rychlé, prostě to mělo švih. ()

rodo

Proč ne, mně se to líbilo. Můj oblíbený herec Bruce Willis výborný a ani Josh Hartnett mě nezklamal, i když mi už v poslední době leze krkem svými romantickými rolemi. Skládačka byla opravdu dobře vyvedená, na můj vkus zde ale bylo moc flashbacků. Jinak se zcela až do poslední tečky ztotožňuji s názorem od Boss321, jakoby můj komentář napsal místo mě :-)). ()

SG_ever

Pro mě asi jeden z nejlepších akčních filmů. Příběh slušně napsaný, Josh Hartnett konečně jako fešák-zabiják (ala Matt Damon), krásná Lucy Liu, která umí i hrát; Bruce Willis v roli, která mu padne jako ušitá. Navíc svůj standard odvede i Morgan Freeman a Ben Kingsley jakožto mafiánští "hajzlové". Kromě známých tváří film staví také na fascinujícíh akčních scénách, zajímavé zápletce a překvapujícím závěru. (85%) ()

Wall-E

První polovina filmu nudí,ale rozuzlení je už mnohem zajímavější.Lucy Liu je sladká,Morgan Freeman jako vždy skvělý výkon.Zabiják Bruce Willise se taky povedl....80% ()

Sfinkter

Lucky Number Slevin, jméno koně, který rozpoutal kolotoč vražd, z nichž se jedna nevykonala. Příjemně promyšlené, příjemně obsazené. ()

DaUr

Tento film se sice zoufale snaží stát něčím, na co nemá, ale úplný propadák to také není. Nebýt Tarantina a Ritchieho, je hodnocení mnohem vyšší. ()

Bond má prvního kandidáta na režii?

Bond má prvního kandidáta na režii?

03.05.2017

Igor ví, jak to bylo s Frankensteinem

Igor ví, jak to bylo s Frankensteinem

07.09.2012

Klasický hororový román Mary Shelleyové byl zfilmován už nespočetněkrát... a ještě nás pěkných pár verzí čeká. Každá bude jiná. Nedávno dotočené I, Frankenstein australského režiséra Stuarta… (více)