Slevinovi se právě moc nevede. Jeho dům byl určený k demolici a on se vydává za svou přítelkyní, která má však již jiného. Aby se dostal z toho všeho, půjčí si byt svého přítele Nicka Fishera v New Yorku, zatím co on je mimo město. Avšak Nickova nepřítomnost přibude na seznam jeho problémů. New York je nebezpečné místo pro život, s podsvětím plným kriminálníků a gangsterů. Ale dva z nich jsou nejrespektovanější: Rabbi (Ben Kingsley) a Boss (Morgan Freeman). Kdysi partneři a nyní úhlavní nepřátelé. Jeden druhého obviňují z nedávných záhadných vražd bookmakerů. Mezitím se Slevin seznamuje se svou krásnou sousedkou Lindsey. Jejich flirt je však brzy přerušen, když se Bossovi lidé vrátí pro Nicka do jeho bytu. Nikdo neví jak Nick vypadá a Slevin gangstery nedokáže přesvědčit, že není ten koho hledají. Slevin se tak ocitne před Bossem a dostane onu příslovečnou nabídku, která se nedá odmítnout - Slevin zabije Rabbiho syna a jeho dluh bude splacen. (oficiální text distributora)

Amster22

Podobné gangsterky sleduji velmi zřídka. A snad právě proto, že nejsem "přecpaný" cool hláškami, drsňácky drženými pistolemi a vymakanými dějovými zvraty (na jejichž přílišnou a nefunkční četnost si zde tolik komentářů stěžuje), přišlo mi to opravdu cool, drsné a vymakané. K tomu fajn Hartnett a Lucy Liu k pomilování. Tarantina mám rád, ale nepovažuji ho za boha, takže dle mého to není opovrženíhodná svatokrádež, když někdo něco málo okouká z jeho stylu a trochu s ním okoření svůj vlastní. A McGuigan vlastní a originální styl MÁ - a velmi se mi zamlouval již ve Wicker parku. (Mimochodem, to se snad čeští distributoři domluvili, že budou prznit překlady McGuiganových filmů?) ()

Jerkie

Ať si lidi kritizují, jak chtějí, pro mě jeden z nejoblíbenějších filmů. Ze začátku jen málo kdo chápe, oč tu vlastně jde.. Jak děj pokračuje, pomalu začínáte zapomínat na historku, vyprávěnou na letišti i na ono chlapa kterému Kansaská léčka "zlomila vaz". Děj se zdá poměrně snadný, ovšem jen do části, kdy se ukáže že Bruce a Josh mají spolu něco za lubem. Dostali je. Dostali i vás, pokud nejste ten typ člověka, co lpí na detailech a už od začátku jste si věci nespojili. Rozuzlení, které jak se nakonec přineslo úplně jinou stránku věci, než jak se ze začátku zdálo, je podáno hezky živě. Hezky prošpikováno scénami a blížícím se koncem. Ti dva to mají dozajista spočítaný. Film má trochu staromódní, ale za to elegantní nádech. Možná že se jedná o krimi a thriller, ale to neznamená, že se nezasmějete, nemůžu si pomoct, ale z toho filmu na mě prostě sálá jakási laxnost věci, děje se tohle děje se tamto, ale co, stejně si dám sendvič, stejně budu žertovat, stejně budu chodit s tím rozmláceným nosem po světě a bude mi to všechno jedno, už není co ztratit. Jo, dostalo mě to, hezky propracovaný scénář a zajímavé charaktery postav. Klidně se na to kouknu po páté, nebo po kolikáté, zatím mě to ještě nestačilo omrzet.. ()

CelleDino

Tady se musím vymknout všem ostatním komentářům. Jeden z nejlepších filmů, které jsem viděl. Jeden komentář ,že je vše zamotané , druhý , že se tam vše moc vysvětluje ,asi dost dobře vystihuje rozporuplnost všech hodnocení. Někdo to pobere , jiný ne. Asi to není úplně o mozkové kapacitě , ale když se tenhle film pustíte soustředění s plným odhodláním se mu věnovat , nemůžete odejít zklamaní. Mimo skvělé zápletky , sladkého zadostiučinění ,o hercích nemluvě , mě nejvíce nadchly dialogy ať už vtipné (špatný věci chodí ve trojici ....počkej , to jsou 4 špatný věci... no jo , když se daří , tak se daří) nebo vážné (Je to kásné .. a to mě zmátlo.. to se u špatných slov stává...). Jedno shlédnutí nemůže stačit. Kdo si k tomuhle filmu nenašel cestu , myslím , že o dost přišel . Je to kansaská léčka filmového gusta. 100% . ()

TheCage87

Slevin, vyloženě nešika a smolař přijede za svým kamarádem do New Yorku a v tu chvíli začíná děj plný omylů, gagů a vůbec zamotaných a občas směšných situací. Ani hvězdné obsazení mě v první polovině filmu nijak nedokázalo přesvědčit že tento film není ztráta času. Ovšem od druhé půlky sem v kině seděl jak zařezaný a dychtivě čekal na rozuzlení a na odpověď kde je vlastně ten Nick Fisher kvůli kterému má hlavní postava takové problémy??? Po závěrečné scéně sem však byl jak zmražený protože tohle rozuzlení děje sem opravdu nečekal. Příběhově na mě film opravdu zapůsobil a klidně bych ho viděl ještě desetkrát. ()

Yaan2

Moc pěkné! Překlad do češtiny se zase nepovedl, a když jsem na to šel onehdy do kina, tak se mi vlastně ani nechtělo. Děj byl zajímavý až do chvíle, kdy to bylo každému jasně, avšak pro některé inteligentně diváky se musí občas režisér vrátit na začátek filmu... Herecký výkon překvapující... ()

eRKo

Kdepak tohle nejsou Obvyklí podezřelí. Od začátku do konce je to průhledné a plytké, žádný velký obrat se nekoná. Odpočátku tušíte, o co jde a kdo je kdo. ()

zimi

Je to trochu odlišný, film, ale v dobrým, mě se to moc líbilo, herci super, námět dobrý a konec super já mohu jen doporučit, příjemná oddychovka, která si plyne až vyvrcholí, já byl příjemně překvapen a doporučuji. ()

Kelevra_7

Začnu příšerným překladem názvu. To je bída, ale už naše klasika. Film mohu označit jako jeden z nejoblíbenějších a to ne z důvodu kinematografického (byly zde samozřejmě mnohé lepší), ale čistě subjektivního. Pocitového. Po shlédnutí jsem si ho pustil okamžitě znovu, protože finále mne uchvátilo a s vědomím, jak film skončí jsem si mnohem více všímal detailů a byl spokojenější. Je to propracované, zábavné a kvalitně odehrané filmovými esy jako Willis a Freeman. PS: Označení tohoto filmu jako předvídatelného je urážka. Samozřejmě, že filmový fanoušek tuší nebo ví, že se to zamotá, ale to z něj nedělá předvídatelný, jen si zkrátka někteří musí hladit ega. ()

Sonjoe

Az na velmi nudny pomaly zaciatok to bolo celkom dobre. Ku koncu som zacal tusit o co asi pojde, konec koncov som bol prekvapeny. Dobra zapletka... ()

Ganka

Nečekala jsem od toho nic a proto mě překvapilo, jaký to byl koncert. A to nejen skvělý Freedman s Kingsleym. Ale i Willis, Liu a překvapivě i Hartnett. Všichni byli skvělí a jsem ráda, když mě film překvapí, což se podařilo. I přes patologicky odpudivý název se nenechte odradit a mrkněte, já se rozhodně nenudila. ()

Richmond

Určite nadpriemerná gangsterka kde všetko do seba zapadlo ako puzzle...no dovysvetlivky nemám rád preto tá jedna hviezda dole inak sa mi ešte nepáčilo, že čas odohrávania udalostí na obrazovke bol rozhádzaný a bolo ťažké, dať si to do chronologického poradia a porozumieť súvislostiam, ktoré vo filme nastali. Páčili sa mi herecké výkony Morgana Freemana ako aj Bruca Willisa, ktorý je na rolu chladnokrvného zabijaka ako stvorený. No horšie to už bolo s Joshom Hartnettom ani nie tak z jeho hereckým výkonom ale s jeho scénami, kde sa tváril, že zabiť syna veľkého židovského gangstera je vlastne hračka... tým chcem povedať, že režisér nedal možnosť nahliadnuť do psychiky hlavného hrdinu, čož je samozrejme mínus. Ostatné bolo dobré obrat samozrejme nečakaný, famózny a prekvapujúci hlavne na prvé pozretie. 75% 4* ()

Marwin3D

Tak takhle má vypadat správnej thriller.. kterej je nadupanej hvězdama.. a dokreslenej výborným vedlejším obsazením.. :o) Nemám slov.. po všech stránkách paráda.. :o) Kansaská léčka byla výborná.. a napínavá až do konce.. :o) A moje oblíbené: oko za oko.. zub za zub.. :o) Za mě čistá 5* ()

mistr97

Nabít a zabít je povedená gangsterka, která se dlouho tváří naprosto obyčejně, možná jen s trochou humoru navíc. Až konec ukáže, o co že to vlastně celou tu dobu šlo. Slušná atmosféra. Dobré herecké obsazení. Zápletka s nečekaným zvratem. Film sice není úplně dokonalý, mohl by být něčím ještě zajímavější, ale určitě stojí za to ho vidět. 70 % ()

Dwayne47 odpad!

taku hypersprostost som dlho nevidel... tak tlk nevedel preukazat svoju identitu ze nie je ten koho ten mafian hladal a teda ok tak sa nechal navliect do vrazdy za 96tis dolarov ktore akoze dlzil.... uplne hovadina uz od pociatku.... dementnejsi scenar nevymysli ani babka s alzheimerom ()

Bond má prvního kandidáta na režii?

Bond má prvního kandidáta na režii?

03.05.2017

Igor ví, jak to bylo s Frankensteinem

Igor ví, jak to bylo s Frankensteinem

07.09.2012

Klasický hororový román Mary Shelleyové byl zfilmován už nespočetněkrát... a ještě nás pěkných pár verzí čeká. Každá bude jiná. Nedávno dotočené I, Frankenstein australského režiséra Stuarta… (více)