Slevinovi se právě moc nevede. Jeho dům byl určený k demolici a on se vydává za svou přítelkyní, která má však již jiného. Aby se dostal z toho všeho, půjčí si byt svého přítele Nicka Fishera v New Yorku, zatím co on je mimo město. Avšak Nickova nepřítomnost přibude na seznam jeho problémů. New York je nebezpečné místo pro život, s podsvětím plným kriminálníků a gangsterů. Ale dva z nich jsou nejrespektovanější: Rabbi (Ben Kingsley) a Boss (Morgan Freeman). Kdysi partneři a nyní úhlavní nepřátelé. Jeden druhého obviňují z nedávných záhadných vražd bookmakerů. Mezitím se Slevin seznamuje se svou krásnou sousedkou Lindsey. Jejich flirt je však brzy přerušen, když se Bossovi lidé vrátí pro Nicka do jeho bytu. Nikdo neví jak Nick vypadá a Slevin gangstery nedokáže přesvědčit, že není ten koho hledají. Slevin se tak ocitne před Bossem a dostane onu příslovečnou nabídku, která se nedá odmítnout - Slevin zabije Rabbiho syna a jeho dluh bude splacen. (oficiální text distributora)

Arach.No

Film je uplne jiny, nez by se mohlo podle opravdu spatneho ceskeho nazvu zdat. Ten dava tusit, ze se bude jednat a klasickou primocarou akcnim komedii, ale pritom Lucky Number Slevin je cokoliv, jenom ne primocary a prvoplanovy. Bohuzel o pribehu se toho nesmi zas tak moc prozradit, jinak by jste prisli o to nejlepsi - o to, jak to na konci vsechno krasne zapadne dohromady. Pribeh na tomhle filmu neni jedina dobra vec, vsichni herci se do svych roli opravdu hodi, Bruce Willis a Morgan Freeman hraji role na ktere jsme u nich zvykli, ale hlavne Bruce je tak neskutecne okouzlujici, ze si jeho postavu Dobrodeje okamzite zamilujete! Lucy Liu jako holka od vedle je prekvapive prijemna a presvedciva. Sir Ben Kingsley nezaostava za ostatnimi a jeho role Rabína-gangstera mu opravdu sedne. Josh Harnett je ve sve roli presvedcivy a urcite vas nebude odpuzovat, jak se mu to povedlo v Pearl Harboru. Z celeho filmu je jasne videt scenaristova inspirace Tarantinovkama a nastesti je tento film na opravdu dobre urovni, takze doufam Quentina, ani nikoho z jeho spolupracovniku, neurazi ()

skliba

Docela mě ze začátku překvapilo , že mi to moc nebavilo protože jsem od toho hodně čekal. Bylo tam pár hluchých míst ale to se dá omluvit luxusním závěrem a vysvětlením. Konec fakt stál za to! ()

ThomasL

U tohohle strašně komplikovaného filmu se mi líbilo hlavně to, že jsem celou dobu nevěděl, o co v tom vlastně jde, ale rozuzlení mě opravdu překvapilo. ()

mirkaaa

Poměrně vydařená „gangsterka.“ Děj je trochu komplikovaný a nepředvídatelný, film provází černý humor a konec je naprosto vydařený. Navíc skvělé obsazení, především Bruce Willis a Morgan Freeman. ()

CjKukis

Do konce filmu sem fakt netušil jak to dopadne. Rozuzlení teda fakt stojí za to. A Josh je perfektní,dokonce je i poměrně vtipnej, musim uznat že tenhle fílmek mě dost překvapil,díky bohu však kladně. ()

Savel

Další tarantinovský žánr s brutálními černým humorem a flashbackovým rozresenim...skvělé obsazení a to včetně netradičně neakční role Luci Liu, kterou jsem snad poprvé viděl používat víc emocí, než jen pokerface..........pointa od začátku jasná (přestože první polovina filmu se jí snaží skrývat) a až na několik momentů (napr.: dva bossové naproti sobě v mrakodrapech) v podstatě neoriginální...........ale je to zábava, která je sice na jedno až dvě zkouknutí, ale já mám prostě tenhle typ filmů rád.............scénář se sice Tarantinovým dialogům nemůže rovnat, ale zase mi sedí uhlazenější děj, ne tak moc crazy brutal, ale spíš blíže k akční komedii....možná by stálo za to střihnout si spolupráci s Tarantinem.....mohla by vzniknout pecka..... ()

.MJ.

Děj se strašně táhne a občas to je dost nudné. Moc se tam všechno řeší a ani "překvapivý" konec ve mě nic nevyvolal. Kdyby nebyl film hvězdně obsazen myslím že by na tom byl ještě hůř. Čekal jsem od toho o dost víc. 50% ()

Neotom

Poněkud laciná past na diváka. McGuigan spolu se scénáristou vrství úspěšně testované žánrové vzorce, až z toho jde hlava kolem. Potíž tkví v tom, že místo aby byl vytvořen pulsující celek, výsledkem je pouze 109 minut trvající spletenec, jako důsledek přehnaných ambicí a snahy uchvátit. Méně je někdy zkrátka více. I přesto dokáže Lucky Number Slevin chvílemi slušně pobavit. Jen se obávám, že v mém případě pouze jednorázově. 65% ()

Itar

Tak tohle byl poměrně úlet... zvláštní scénář opatřený zvláštním lookem a s celkově zvláštní atmosférou.. Přesto (nebo právě proto) zábava od začátku do konce, byť s Ritchieovkami se to samozřejmě rovnat nemůže. Moc dobrá jednohubka plná příjemně absurdních dialogů. ()

Paldiny

Herecky správne vytipované, scenáristicky slušne zamotané a až na pôdu atraktívne. Ale súhlasím, na druhýkrát už to nie je to pravé orechové. Na povrch začnú vyliezať nedostatky, na ktoré nezostal pri prvom pozretí čas ani priestor. Rázom, keď padá moment prekvapenia, vnímate absenciu napätia a chýba tam dačo pod povrchom. Zábava našťastie nie. ()

1945

Solidní film o o dvou gangsterech, kteří jsou tak zahledění do vlastního nepřátelství, že je ani nenapadne možnost, ve které by je mohl převézt někdo třetí.A když se něco nedaří, použije Dobrý kat kansasskou léčku. ()

Delaney

Dost se o tomhle filmu básní, já ho viděl před půl rokem a už nemam ponětí o čem byl...Jen si pamatuju zabijení a pár rádoby překvapení... Ale tak málo na mě zapůsobil, že víc než 3* dát nemůžu... ()

Ukko

Kupodivu povedený a nenápadný film. Ocenil jsem hlavně: povedenou zápletku, vizuální stránku filmu, která je poměrně stylová (tapety s divokým vzorem se linou celým filmem, ty já rád), slušné herecké výkony a hlavně hudbu. Navíc finální píseň "Kansas city shufle" opravdu doporučuji, z hlavy ji nemohu dostat už několik let. ()

Mikino00

Moc bych chtěl dát vyšší hodnocení, protože to bylo vymyšleno pěkně a krásně to spolu souviselo, ale celou dobu si film svou stylizací a dialogy hraje na něco co není ani zdaleka, oba hlavní gangsteři prostě nemají co hrát a Hartnettovi nevěřím ani to že umí držet zbraň. Všechno ale zachraňuje dokonalý Willis. ()

Yardie

Velice povedený snímek. Začíná jako nějaký totální psycho thriller, potom se přehoupne do lehce komické pasáže a konec je zase docela solidní nářez. Celkově zajímavě poskládaný a natočený film s velice překvapivým závěrem. I když jsem mírně tušil, ale ne vše. Výtečný výkon Joshe Harnetta. Ten byl fakt úžasný. Spousta vtipných dialogů, našlápnutý ansábl skvělých herců, zajímavý příběh, šílené postavy, situace a děj. Vše dohromady funguje na jedničku. Parádní podívaná! Howgh! ()

Nethar

Jakási gangsterka s mnoha vtipnými momenty, ale k dokonalosti jí ještě hodně chybí. Navíc vyústění závěru je v hrubých rysech velmi předvídatelné. Fajn film, líbil se mi, ale brzy zapadne v hlubinách mé sklerózy. ()

Bond má prvního kandidáta na režii?

Bond má prvního kandidáta na režii?

03.05.2017

Igor ví, jak to bylo s Frankensteinem

Igor ví, jak to bylo s Frankensteinem

07.09.2012

Klasický hororový román Mary Shelleyové byl zfilmován už nespočetněkrát... a ještě nás pěkných pár verzí čeká. Každá bude jiná. Nedávno dotočené I, Frankenstein australského režiséra Stuarta… (více)