Slevinovi se právě moc nevede. Jeho dům byl určený k demolici a on se vydává za svou přítelkyní, která má však již jiného. Aby se dostal z toho všeho, půjčí si byt svého přítele Nicka Fishera v New Yorku, zatím co on je mimo město. Avšak Nickova nepřítomnost přibude na seznam jeho problémů. New York je nebezpečné místo pro život, s podsvětím plným kriminálníků a gangsterů. Ale dva z nich jsou nejrespektovanější: Rabbi (Ben Kingsley) a Boss (Morgan Freeman). Kdysi partneři a nyní úhlavní nepřátelé. Jeden druhého obviňují z nedávných záhadných vražd bookmakerů. Mezitím se Slevin seznamuje se svou krásnou sousedkou Lindsey. Jejich flirt je však brzy přerušen, když se Bossovi lidé vrátí pro Nicka do jeho bytu. Nikdo neví jak Nick vypadá a Slevin gangstery nedokáže přesvědčit, že není ten koho hledají. Slevin se tak ocitne před Bossem a dostane onu příslovečnou nabídku, která se nedá odmítnout - Slevin zabije Rabbiho syna a jeho dluh bude splacen. (oficiální text distributora)

Dubron

To taklhe stojíš nahlaváku, máš hodinu času, než vyrazí ten klasicky opožděnej vlak a všimneš si stánku s DVD za 10,- No taksetím bordelem a balastem, dokud nenarazíš na takovejhle poklad. Bral jsem to jen kvůli obsazení (Willis!) a doopravdy to stálo za ty prachy :) působilo to na mě lehce "seversky." ()

Mira90

Velmi nevšední krimi puzzloidního typu - postupně do sebe zapadá jeden dílek po druhém, několikrát se ale ve svém odhadu věcí příštích spletete. Parádní herecké obsazení + ultraroztomilá Lucy Liu = stojí za podívání ()

Sammy.Boy

Duchaplný thriller s prvky černé krimi komedie. "Jdu si pro hrnek cukru." "A kde máš ten hrnek?" "Kdybych měla hrnek, šla bych jen pro cukr!" :-D ()

bearmeedek

Roztomilá a humorná zabijačka. Začátek trochu zastřený, vše se později vysvětlí. Suchý a černý humor, běžný konzument nepochopí. Hodně upovídané, ale je to skrytě chytré. Místy to zavání i divadelní hrou. Lucy Liu se nepere ani nikoho nezabíjí. Je romantická patoložka a zajímá ji jen sousedův penis. Josh Harnett je skvělý a Bruce Willis je Willis. Jen se mi zdál trochu pohublý. Závěr přejde náhle do dramatu s nějakým tím překvapením. Každopádně pocitová pohoda (ne pro každého). 90%. ()

junxi91

Název filmu je naprosto brilantní (i když špatně přeložený), děj filmu na mě působil trochu zmateně, ale humoru a vražd v něm zase bylo celkem dost, a to se mi líbilo. Na začátku filmu dojde k přepadení a vraždě dvou bookmakerů, a pak se na autobusovém terminálu sejdou v čekárně mladý muž a jistý Goodkat. Goodkat vypráví příběh o bookmakerovi Maxovi, který si půjčil peníze od mafie, ale vsadil si na špatného koně, což stálo život jeho a také jeho rodinu. Goodkat pak řekne, že „Kansaský podvod“ je dvojitý blaf, a pak mladého muže zabije a naloží do dodávky. Pěkný začátek filmu. Slevin Kelevra pobývá v New Yorku u svého přítele Nicka Fishera, a navštíví jej jeho krásná asijská sousedka Lindsey, se kterou probírají Nickovo zmizení a důvod, proč byl byt odemčen. Slevin přišel o bydlení a jeho přítelkyně mu byla nevěrná, a tak se nastěhoval ke kamarádovi. Pak byt navštíví dva černoši – mafiáni, kteří jej odvedou k „Šéfovi“, který si splete Slevina s Nickem, který mu dluží 90 000 dolarů a dá mu nabídku, která se neodmítá – svůj (Nickův) dluh má zaplatit tím, že zavraždí syna svého mafiánského rivala „Rabína“. Šéf si myslí, že Rabín nechal zabit jeho syna, a tak chce z pomsty zavraždit Rabínova syna Yitzchoka „Vílu“. Slevin se s rozbitým nosem vrací do bytu, kde je znovu unesen, tentokrát Rabínovými židovskými nohsledy. Rabín si rovněž plete Slevina s Nickem a chce po něm zaplatit dluhy z hazardu, tentokrát je to jen 33 000 dolarů. Slevin se vypraví za šéfem a řekne mu, že nabídku přijímá a že zabije Yitzchoka. Mezitím se také ukáže, že Goodkat to hraje na obě strany, je zodpovědný za Nickovy dluhy a má v plánu zabít Slevina poté, co zabije Yitzchoka, aby to vypadalo jako dvojitá sebevražda. Tohle jsem si potřeboval ujasnit, aby bylo zřejmé, že Slevin se ocitnul v dost prekérní situaci, protože musí vyhovět dvěma nebezpečným mafiánským bossům, a ještě se vypořádat se zabijákem Goodkatem, naštěstí mu však pomáhá krásná sousedka Lindsey. Celý tento případ vyšetřuje detektiv Brikowski, který se snaží zjistit, co je Slevin zač, a tak jej odchytne na ulici, ale nic moc z něj nedostane. Brikowski získá informaci, že Goodkat je po dvaceti letech zpět ve městě a myslí si, že existuje spojení mezi Šéfem, Rabínem, Goodkatem a Slevinem. Slevin se sejde na záchodě s Yitzchokem, domluví si s ním schůzi u něj v bytě, a tam jej zastřelí, pak se k němu připojí také Goodkat. Oba unesou dva mafiánské bossy a před nimi dojde k jistému odhalení, které začne dávat celému příběhu jistý smysl. Tento film tedy nepostrádá násilí, popravy střílením a udušením, spletitý příběh s přesahem do minulosti, velkou dávku černého mafiánského humoru a také několik příběhových zvratů, díky kterým do sebe jednotlivé události pěkně zapadnou. Jo a ty Šéfovy skleněné šachty byly fakt nádherné, jen škoda, že Slevin nebyl tak dobrý šachista, jak se tvářil. ()

mliko

Nemuzu jinak nez za 10/10 , protoze tahle kansaska michacka mne opravdu dostala!Jednim slovem tento film=PROMYŠLENOST !! ()

fojtas

pomsta je nejlepe podavana za studena...a tahle byla sakra studena..vyborny film, jehoz vizualni a hrecka stranka podle meho trochu zastinuje jinak vyborny dej a pribeh...precizne vykreslenea rozhodne velmi originalni podivana, kterou mohu jen jen doporucit...ovsem na pet hvezdicek tomu neco chybi...bohuzel jsem po prvnim shlednuti neprisel na to co:o)maybe next time ()

DD

Pro mě hodně silné čtyři hvězdičky, ale Running Scared je lepší. Ale i tak je pro mně Lucky Number Slevin jeden z nejlepších filmů tohoto roku. P.S. Kdo vymyslel ten debilní český název. ()

Lichty

Stokrát viděné téma, herci, jenž přes svá zvučná jména, nemají co nabídnout, mdlá režie Paula McGuigana a zápletka, nad níž raději nehledat hlubší myšlenku. Slevin se přes svoje převelké ambice stal pouze slušným akčním béčkem, které potěší při jízdě autobusem, ale rozhodně ne v kině. ()

majesty

Niekedy ostavam sokovany, aky podareny film dokonca s hviezdnym obsadenim sa ocitne ako priloha tyzdennika za par korun...hmmm skor by som povedal ze priloha je v tomto pripade ten casopis..a film je rozhodne to podstatne. odporuca- zabavny dej, zaujimava zapletka, a pozor na "kansasku leecku". Hehe ()

danielwanderer

Veľmi príjemné prekvapenie alá Pulp Fiction, to je Nabiť a zabiť. Príliž sa v týchto "premyslených" filmoch neorientujem, ale mám ich rád. A tento o Nickovi, ktorý ani nieje Nick, ale svojím menom zdedí dlhy, ktoré si musí vyrovnať. Dĺži totiž peniaze dvom susedom. A keďže peňazí nieje málo, nebudeme trocháriť a povieme, že susedia sú hlavy New Yorkskej mafie. Celé to sleduje tajomný Kat a zvedavá Lindsley, ktorú hrá Lucy Liu a je stráášne fajna. Dočkáme sa SKVELÝCH dialógoch a očakávaného skoro-geniálneho záveru. Som vrcholne spokojný, voľba na tohto koňa je proste tutovka :). ()

fridge

Snaží se to být jako Pulp Fiction, má to napsané na futrálu, ale tím to končí. Hloupý scénář a prvoplánová reprezentace násilí (igelitový pytlík) jsou věci, které vždycky budou stát mezi LNS a dobrými filmy. ()

iKosser

"chytrá akční komedie". No, tahle definice není moc trefná, ale nic lepšího mně nenapadá. Bylo by to perfektní, ale když lidé v polovině filmu odcházejí z kina, protože vyústění není nasnadě, tak je asi něco špatně. Jasně, neříkejte mi, že vyústění je až na konci, a že tam je to perfektní. Já to vím. 75% ()

Rodin

Dám tři, ale s mírným sebezapřením. Český název je blbý, jak troky, originálu neodpovídá, ale po zhlédnutí tohoto kousku jsem si tak říkal, že to byla zřejmě nejmenší závada tohoto stokrát viděného, průměrně nasnímaného, průměrně zahraného a HLAVNĚ scénáristicky značně odfláknutého "díla". ()

nick_sekac

Po druhém shlédnutí jsem musel zvednout hodnocení. Opravdu skvěle natočená gangsterka, která mě absolutně vtáhla do děje. ()

hero_bk

Nedát tomuhle filmu pět hvězdiček by měl být hrdelní zločin!!! Skvělá zápletka, výborné obsazení a hlavně nejúžasnější vypointování, které jsem viděl od Nolanova Sledování!!! Nevím, jak tomu filmu může někdo vyčítat překombinovanost!!! Vždyť právě závěrečná půlhodina z něj dělá to, čím je!!! ()

štófy

Ze začátku se film rozjíždí velice slibně.Problém je,že od scény,kdy sedí Max se svým synem v autě,víte,jaká bude pointa filmu.Prostě tohle už tu bylo milionkrát - je to asi nejmodernější klišé.Na druhou stranu postavy jsou velice sympatické a film vás vtáhne.Co na tom,že překvapí méně,než byste chtěli? ()

Bond má prvního kandidáta na režii?

Bond má prvního kandidáta na režii?

03.05.2017

Igor ví, jak to bylo s Frankensteinem

Igor ví, jak to bylo s Frankensteinem

07.09.2012

Klasický hororový román Mary Shelleyové byl zfilmován už nespočetněkrát... a ještě nás pěkných pár verzí čeká. Každá bude jiná. Nedávno dotočené I, Frankenstein australského režiséra Stuarta… (více)