Vražedná terapie

Kucino

Tu asi neboli peniaze na efekty alebo čo.... Veľmi slabé, ale aspoň s myšlienkou :).. btw. horror a mystery v popise filmu nemá čo robiť ()

Blazkowicz

Nudná blbost o paranoidních odazbesťákách (nebo jak je nazvat). Já chtěl horor a ne nějakou psycho duševní sračku. Až na temné sklepení tam nebylo nic. Ani to nedává celé smysl. Proč ten šéf je retard a vraždí tam? Proč jeden furt poslouchá nahrávky? Proč se někdo bojí tmy? Proč je to točeno kamerou tak divně? Samé otázky. 2-* ()

adamix

Filmový Outlast sa nekoná. Iba zopár stavbárov sa ocitáva na mieste opustenej starej psychiatrickej liečebne a zápasia s vlastnými démonmi i medzi sebou. Interakcia s prostredím, ktoré je ihriskom pre hororový žáner, je prakticky nulová a film ho využíva iba ako zámienku aby si udržal divácku pozornosť, čo je na škodu. Atmosféra šliape na polku plynu, keďže dej sa odohráva prevažne za denného svetla a tmavých chodieb sa až toľko nedočkáme. Nejde o horor, skôr o psychologický film rozoberajúci vlastné postavy ktoré sú zaujímavé a to je asi tak všetko. Linka s rozpoltenou ženou akosi vyšumela do prázdna. Nechápal som jej účelu, pretože pokiaľ mala navodiť na rozpoltenú osobnosť jednej z hlavných postáv, tak to bolo celkom zbytočné. Znižujem po prehodnotení na dve hviezdy. ()

smeth

Atamosfera naozaj vyborna, lokacia a surova digitalna kamera ju vyborne podtrhuju. Herci v ramci zanru vynikajuci, ku comu im velmi pomaha scenar, ktory ani jednu z par postav, ktore tu su nezatlaca do pozadia, pri com je kazda z nich svojska. Navyse divak ma moznost a aj dostatok casu si ich ci uz oblubit, alebo naopak. len ta pointa neviem ci som to spravne nepochopil, ale neprisla mi ani prekvapiva a veru ani originalna. Myslim ze pokial by zaver bol neurcitejsi a reziser zostal len pri naznakoch, ktore su pocas filmu celkovy dopad by bol urcite omnoho tazivejsi a depresivnejsi. Ale ta atmosfera, ta atmosfera......... ()

oliveros

Thriller Session 9 charakterizuje dobre konštruovaná dusná atmosféra a možno až prílišný chtíč povodiť diváka za nos. Stavia však na naivných divákov, a preto jeho záver vôbec nie je prekvapujúci. Snímku nemožno odoprieť zaujímavý námet ako aj jeho zručné prevedenie. Sila môjho filmového zážitku ale dosahuje iba priemer, čím ma Session 9 mierne sklamal. ()

Cechyno4

Jeden z těch opravdu lepších psychologických hororů. Před shlédnutím tohoto filmu jsem vlastně o něm nevěděl nic. Musím říct, že mě docela zklamalo, že se tento film upírá psychologickým směrem. To hlavně proto, že námět byl zralý na nějakou pěknou duchařinu, či slasher. Obrovská budova bývalé psychiatrické léčebny k tomu vyloženě vybízela. Nakonec jsem dostal toto. Musím říct, že se mi nejvíc líbilo posledních cca 15 minut. Jinak jak jsem psal - nadprůměrný psychologický horor. ()

Aywes

Ono ve skutečnosti jde o výborně zpracovaný thriller a jelikož jsem se na tento snímek díval následně po Mechanikovi tak jsem byl na vážkách.Film je dosti podobný, avšak má velmi dobrou atmosféru. Bohužel ale až moc brzy se dozvíte jak to celý dopadne.Stejně jste, ale přikování k filmu a nikdo vás nedostane od něj.Pan Brad Anderson je VYNIKAJÍCÍ navozovač napětí.Umí pracovat s atmosférou a i s nápadem, jenže je těžké vytěžit něco z již tolikrát omílaného.Rozhodně plus je i občasný lehký OST, který jen navodí větší formu napětí.A ano Session 9 je velmi dobrý snímek stejně jako mechanik a je to vlastně na stejno na který snímek se podíváte.Rozhodně však bezesporu stojí za shlédnutí. "Simone?Kde tedy si? Ve slabých a zraněných, doktore.." ()

MORION

Na zaklade ostatnych hodnoteni som rozhodne neocakaval az TAKU sracku. Uz od polky filmu som sa nevedel dockat konca. Stupidna, nasilu vytvorena zapletka, kopec nelogickych scen a hlavna postava ktora sa cely film tvari akoby mu bolo do placu, trapne 1000x prevarene lakacky. Neuveritelna sprostost... ()

g3rtrud

Fajn atmosféra ktorá Vás dokáže udržať v napätí. Záver nieje zlý, ale ako písal Adrian: je prehnane vykonštruovaný vzhľadom k predchádzajúcim udalostiam. ()

CrazymanM

Velmi hustá atmosféra,jen co je pravda!Mám rád takové filmy,pěkně dotvořené odpovídající hudbou,fakt dobrý film!!!Jen škoda,že jsem ho viděl na dvakrát,protože jsem byl hodně unavenej! ()

Dangerman

Mrzuté, jak strašně moc se dalo vytřískat z tak dokonalého místa, nápadu a potenciálu, v porovnání s tím, co z toho nakonec vzniklo. O horor se v tomto případě nejedná ani náhodou, je to dokonce slabší thriller. Herci od počátku tak špatní, že ani není komu fandit a proto vás konec nijak nepřekvapí, děj neutíká, táhne se od nikud nikam. Opravdu velmi slabý čajíček, nedoporučuji ani na oddych - 30% ()

VanBradley89

Brad Anderson vypadá na zajímavého tvůrce. Líbil se mi jeho Mechanik tak jsem dal šanci tomuto neznámému kousku. V mnoha ohledech to bylo podobné. Stres, únava, tlak a tajuplná mysteriozní atmosféra. O filmu jsme dopředu věděl jen to, že parta chlapů opravuje opuštěný blázinec. Jinak jsem si víc nezjišťoval. A byl jsem překvapen. Horor to není, spíš psychologický thriller z jednou strašidelnou scénou. A jednou skvělou pasáží ( to když každý sám prochází budovou ). Plné hodnocení, ale nedám. Bohužel pro mě jsem zas tak nepobral závěr. Takže jsem teď lehce zmatený. ()

elanista1

Prekvapivo dobre herecky obsadene, potesi ked konecne vystupuju v horore zreli dospeli muzi a nie dementne decka. Horor v nie v pravom slova zmysle, pomaly, roztahany, stavajuci skor na budovanie vztahov a zlozitejsiu pointu ako na strach, atmosfera je v niektorych momentoch silna ale bohuzial nemam potuchy o com film bol, takze nemozem mat z neho dobry pocit. Som si myslel, ze prva polovica filmu bude len nevyhnutna dan aby som dostal zaverecnu porciu napatia, ale nakoniec bola to prva polovica ktora sa mi /ne/pacila viac, mal som z toho riadny miš-maš. ()

socket7

Celkem hororová "mysteriozní" vyvražďovačka. Atmosféru to má, ale nic z čeho by se mi sevřela prdel. Prostě příjemný standart. Do toho stavení bych se někdy rád podíval. ()

Eywa11

Bála som sa asi 5 minút filmu, a to som mega posero, čiže odporúčam nadšencom hororového žánru tento film úplne vynechať. 97 minút štrikovania by bolo lepšie trávenie času! ()

AndrewNewman

Spočiatku som si myslel, že to bude jasná štvorhviezdičková záležitosť, ale napokon sú to len priemerné tri hviezdy. Atmosféra a herci boli super, ale tak hodinu sa tam poriadne nič nedialo. Vo finále síce tvorcovia pritlačili na pílu, ale to už bolo neskoro. ()