I tvrďák si může na Korsice vylámat zuby... Hlavní postavou typické francouzské bláznivé komedie je pařížský soukromý detektiv Jack Palmer (Christian Clavier). Má o sobě velmi uspokojivé mínění a úkol, který dostane, totiž najít jakéhosi Ange Leoniho (Jean Reno) a doručit mu zprávu o dědictví, pokládá za čirou rutinu. Jenomže to ještě netuší, že Leoni žije na Korsice a jako správný Korsičan šéfuje hnutí za nezávislost, které si pohrává s teroristickými metodami. O tom, že přecenil své síly, se Palmer přesvědčí bezprostředně po příjezdu na ostrov. Korsika je totiž místo mimořádně specifické, kde, zdá se, platí úplně jiné zákony než všude jinde. Palmerova snaha najít „dědice“ se mění v sérii nehod, únosů, katastrof a komických střetů s policií i separatisty. Přestože ho tato mise málem připraví o zdravý rozum, Palmer nakonec Angeho najde, ale jen proto, aby pochopil, že věci nejsou tak, jak se jeví, nebo jak mu bylo vysvětleno. A co ta půvabná Angeho sestra? (Česká televize)

Deimos

TV/// Obsazení 7/10 Děj 4/10 Hudba 6/10 Efekty 5/10/// +znovu se sešla známá dvojka, trošku jiné prostředí, pár gagů, v úvodu hudba -velice nudné, téměř všechny gagy, málo akční, podivný příběh/// Skutečně mám problém pochopit francouzký humor. Navíc děj tohoto filmu se odehrává na Korsice a evidentně mělo nejvíce vtipů vyplívat právě z tohoto prostředí. Což je taky kámen úrazu. To mi připomína, že třebas u takového kameňáku jsem se bavil více. Velice slabé 3* tedy dávám za Claviera s Renem. Nebýt jich, nestál by Korsický případ ani trochu za zhédnití. Jestli mě z počátku upoutala hudba (tak trochu jako z Bondovek), tak i ta se pozdeji vytratila. Takže jednou a dost. A to jsem si chtěl koupit DVD/// Celkem 51%/// ()

johnys

S odstupem měsíce to ve mně moc nezanechalo, kromě pohledu na charakter korsičanů :-) Clavier a Reno si to vystřihli s chutí, zábavné to je, vtip to má... ()

Slarque

Dvojice Clavier - Reno sice už párkrát předvedla, že má na víc, ale tahle komedie je také celkem dobrá. Trochu bláznivá, pohodová, svižná i romantická... a skončí dřív než začne nudit. ()

klerik

Hlúpotina, ktorá ma svoje zvlášte čaro. mňa pobaviula o to viac, že dvojica Clavier/Reno ma nikdy moc nenadchla a tu ma Clavier celkom pobavil (Reno tu do polky filmu vystupuje len z povinnosti). Hlúpučký a prázdny scenár bolo zbúchaný len preto aby bol Reno zase raz ten drsný a aby si Francúzi mohli robiť srandu z Korzičanov. Pár vtipov je naozaj skvelých, takisto ako pomiestna paródia na Jamesa Bonda. Ako zostrihaný 60 minútový film by to bola skvelá zábava, takto je to rozvláčny, ale úsmevný film... ()

LaciLC

Príjemná francúzska komédia, prekvapivo bez viditeľných hluchých miest a s kopou zábavných hlášok.***a 1/2 ()

Arsenal83

Clavier je šupa a Reno začínal byť už taký šupák. Ale ako dvojica veľmi dobre, celkovo film vyznel tak pohodovo. Na francúzsky humor si ale treba zvyknúť, pretože miestami proste nevyznieva vtipne. ()

sharky

Typická oddechovka na deštivé víkendové odpoledne. Komedie není příliš vtipná, ale za to je nabitá dejem a ani chvíli nenudí. Za to jsou dvě hvězdičky, třetí je za ústřední dvojku, Reno a Clavier patří k tomu nejlepšímu, čím v současnosti francouzská kinematografie disponuje. ()

Lacike

Komedia v ktorej je humor zalozeny na neznasanlivosti Francuzov a Korzicanov. Cize z realii, ktore su pre ostatnych nepochopitelne, kedze sa väcsinou nejedna o nejake vseobecne narazky. Komediu o neznasanlivosti Bratislavcanov a Kosicanov by mimo Slovenska asi tiez nepobrali. Takze ani skvela ustredna dvojka to uz nedokaze zachranit, ale par vtipov, ktore ma neskutocne rozosmiali, sa tu najde, takze za jedno pozretie to stoji. Ustredna dvojka odvtedy natocila aj ovela horsie komedie. 5/10. ()

Terva

Pařížský detektiv je vyslán na Korsiku, aby našel vůdce místní mafie..... Když se však zamiluje do jeho krásné sestry, velké problémy na sebe nedají dlouho čekat… Scénář : Christian Clavier a Michel Delgado. Kamera : Pascal Gennesseaux ()

Pink.Panther

Pojem Francouzská komedie znamená dnes něco jiného než v 70. letech, ale Korsika je pořád stejná, s pohodovou letní atmosférou stvořená k rychlé jízdě po křivolakých horských silnicích. Produkce: Gaumont ()

mustafa

Celkem svižná komedie. Ničím neurazí, místy pobaví. Clavier a Reno jsou výborná dvojice a vyzařuje z nich nefalšovaná pohoda. Musím přizna, že jsem od Korsického případu nic nečekal a celkem mě překvapil. Vtípky mířené na obyvatelé Korsiky jsou skvělé (proč se nepobavit na cizí účet?-) Samozřejmě nemůžu brát v potaz příběh a scénář, které jsou hodně chabé. Ale svému účelu tento film poslouží, tj. pobavit diváka. Je také dobře, že film má necelých devadesát minut a neotravuje diváka zdlohavým jednáním a některé sekvence filmu proběhnou velmi rychle, což není na škodu (vybavují se mi hlavně záverečné minuty filmu). Korsický případ si samozřejmě neodpustí ani některé narážky, nesmí chybět narážka na Bonda, která působí poněkud samoúčelně a hlavně jako pěst na oko (zřejmě to byl nepovedený záměr). ()

Historik

Zřejmě by to potřebovalo propracovat scénář, nápad je dobrý, ale někdy je vidět určitá bezradnost, některé vtipy jsou zbytečně laciné a konec vypadá jako by autoři nevěděli, jak film ukončit. Mám ale slabost pro dvojici Reno-Clavier, takže přece jen dávám tři hvězdičky. ()

JJ.Gibson

Těšil jsem se na něco ve stylu Operace Corned Beef, spouta vtipů a skvělá zábava. Ale ničeho z toho jsem se v Korsickém případu nedočkal. Což mě tedy velmi udivilo. Místo srandy, sledujete jen takový, nic moc jalový příběh, který vás zajímá jen kvůli dvojici hlavních aktérů Clavier/Reno. A tím to hasne... ()

Pierre

Jak tak nad tím přemýšlím, tak hodně komedií  s Christianem Clavierem, co jsem viděl staví na střetu povah a kultur. A Korsický případ je určitě jedna z nich. O korsické národní povaze sice nic nevím, ale u střetu Pařížana s tamějšími svéráznými obyvateli jsem se bavil. Clavierovy ksichty mě zase dostávaly (:D), opět  předvadí takový komediální talent a charisma, že dokáže v pohodě zachránit i díry ve svém vlastním scénáří, pokud tedy nesleze ze scény. To jde zábava podstatně dolu. Ale tato letní blbinka se mi zdá trochu podhodcená, takže nemám problém se slabší čtvrtou hvězdou. ()

blackrain

Dvojice Christian Clavier a Jean Reno funguje perfektně. Hezky jim to klape. Je mezi nimi i dobrá chemie. Příjemná francouzská komedie. Nejde o žádné náročené dílo. Korsika je svérazný kraj. ()

jajinka

Ani ryba ani rak... Nebylo to špatné, ale ani nijak nezapůsobilo.. Spousta úsměvných scén, někdy křečovitých.. ()