Film vypráví příběh osmiletého chlapce, kterého si po smrti jeho rodičů, indiánské maminky a bílého otce, odvedli k sobě babička a dědeček. Babička z kmene Čerokijů učila chlapce moudrosti předků, laskavý děda zase řemeslu a umění přežít a vyjít čestně se světem i sám sebou. Osiřelý chlapec, kterému říkali Malý indián, zažil vysoko v srdci hor v prostém srubu prarodičů ty nejintenzivnější pocity štěstí a pospolitosti. Zákon ho ovšem donutí opustit je a místo toho je vězněn v chladných zdech internátní školy pro Indiány. Jeho velký indiánský přítel Wilow John však vyslyší chlapcovy prosby. (oficiální text distributora)

GAVIN17

Když člověk ztratí kontakt s přírodou, třebas i tím, že nedokáže bosou nohou splynout s Matkou zemí, a pohrdne jejími zákonitostmi, dostane se na cestu sebezničení. To už dnes vidíme téměř na každém kroku. Jak moudře uměli žít v souladu s přírodou a Zemí právě indiáni ukazuje i tento film. Příběh malého indiánského chlapce, jehož si vezmou k sobě do hor, do jeho rodné otčiny, jeho prarodiče, mne záhy upoutal a podmanil svěžestí vyprávění i přirozenou inteligencí mladičkého hrdiny. Zaujala mne i výrazná postava Willow Johna. Závěr mne uspokojil i naplnil pocitem zadostiučinění - dítě přírody patří do lesů a ne do školních lavic a vůbec už ne takové školy, jaká se v příběhu prezentovala. Jen jsem nepochopil, proč český distributor změnil jméno chlapce z Malého stromu na Malého indiána. Ale vcelku výborný film, plný poetiky i dobrých myšlenek, a tak mu dávám plný počet hvězdiček. ()

kedluben

samozřejmě to nemůže mít tu sílu předlohy. kniha je o stupeň výše. v každém případě je to ale povedený film. ()

fafejt001

Krásný , dojemný film o lidství i tradicích indiánského kmene . Pro mne velmi dobré až výborné . Byla v něm i moudrost , což je dnes vcelku vzácné a málo vídané . Více takových filmů ! ! Lepší by byl v originále , ale díky i takhle . Tož náádhera . ()

kamals

Dnes jsem docetl knizku a tak jsem zkusil si dat i film, abych porovnal. Dal jsem 40 minut filmu. Bohuzel jsem zkusil porovnat neporovnatelne. Knizka plyne jako chladna voda v potoce pod srubem, film bohuzel drnca, narazi, skripe, taha za vlasy. Ja netvrdim, ze dospeli herci hraji zle, ale proste jsem si ty postavy tak nepredstavoval - snad s vyjimkou Tantoo Cardinal. Joseph Ashton, proste neni Maly strom. No a ten cesky preklad nazvu filmu, to je blbina. No co vic dodat, treba to v budoucnu dokoukam. ()

ariari

do tohto filmu, ako aj do knihy som sa zamilovala pred mnohými rokmi. to platí a bude platiť navždy. od kamery, cez skvelé prepracovanie knihy a neuveriteľné herecké výkony .. vždy ďalším zhliadnutím je to lepšie a lepšie, podľa známeho pozdravu indiánov..naše stretnutie bolo skvelé, nabudúce bude ešte lepšie. ()