Malý Richie je nejbohatší dítě na světě. Má vše, nač si vzpomene. Soukromou restauraci McDonald, psa Dolara a Claudii Schiffer jako osobní trenérku aerobiku. Něco mu však přece jen chybí, a to pár opravdu dobrých kamarádů. Při zahájení provozu nové otcovy továrny si všimne party, hrající na blízkém plácku baseball. Zatímco rodiče, kteří odletěli na večeři s anglickou královnou, musí nouzově přistát na moři po výbuchu bomby, pozve věrný komorník Cadbury partu z plácku do přepychového sídla. Příjemný večer Richiemu pokazí nejprve zjištění, že komorník dětem za návštěvu zaplatil, a vzápětí zpráva, že jeho rodiče zmizeli. Bombu umístil do letadla osobní strážce pracující pro Van Dougha, který se tak chce zmocnit obrovského majetku. Zbývá odstranit ještě Richieho. To však bude mnohem obtížnější, než by se na první pohled zdálo. Richie se totiž s Cadburym a partou z plácku pustí do boje a po dramatické bitvě, vedené poněkud netradičními prostředky, dokáže slavně zvítězit. (TV Nova)

Juto

Čo je úžasné je to, ako tento film berie tento starý vzorec a robí ho čerstvým a novým s hercami, ktorí mu dodávajú vtip a šarm. 6/10 ()

Šimpy

Tady pozor na český název. samozřejmě, že s původním Sám doma, to nemá vůbec nic společného. Snad jen to, že ústřední hrdina přijde o své rodiče. Tenhle film je postaven na v Americe velmi populární postavičce Richieho Ritche (setkal jsem se s českým ekvivalentem Ríša Boháček), objevujícího se v komiksech a animovaných seriálech. Ale film je to koukatelný. Sice předvídatelný, ale pro nedělní odpoledne a na zabavení dětí stačí. A pak je tu skvělý Jonathan Hyde, který filmu dodává své kouzlo. ()

WolfR

Film Richie Rich, počeštěno Sám doma a bohatý, si myslím byl natočen prakticky kvůli Macualayovi Culkinovi, protože jeho dětský ksichtík rychle stárnul, tak aby si zahrál ještě nějakou takovou dětskou roli. Příběh je průměrný a některé momenty jsou trapné. Ale někdy jsem se i zasmál, ale už to není ten Culkin jako Kevin ze Sám doma. V tomto filmu, ale zaexceloval jiný herec a to byl Jonathan Hyde jako sluha Herbert Cadbury. A i díky tomu dávám 2 hvězdy. ()

Ice123

od ságy Sám doma (mám na mysli první dva díly, to ostatní už pro mě není Sám doma) je znatelný pokles, ale Culkin už jako dítě měl velké charisma a hrát uměl. Díky čemuž tento film také dosahuje hodnocení 3*.... Vtipné scény a hlášky se zde objeví, ale někdy to postřádá šmrnc. V celku vzato je to hezká rodinná komedie na kterou se dá jednou za rok kouknout, když na to přijde chuť ;) 55%. ()

KajusaK

Pyšní se to názvem sám doma, ale je to naprosto odlišný film..U mě 3* silnější, ráda se podívám někdy znovu, ale dokonalé to není :)) .. Bez Macaulaye Culkina by to byl propadák :)) ()

Nivenx

Tohle už Sám doma není, také se to v originále tak nejmenuje, tak proč srovnávat. Macaulay Culkin zde hraje hlavní roli, tak proto se to tak nejspíš jmenuje, což je vážně k popukání. Jinak jde o průměrný rodinný film s nezajímavou pointou, ale myslím, že děti to bavit může. 40% ()

eJacques

...Celkem nic moc, příběh jakž takž ušel, i snaha zvýraznit rozdílnost dvou světů, kde jeden nemůže zapadnout mezi druhý, to vše z dětského pohledu... No, psychologické drama to nebude... ()

filmmovier

Viděl jsem to už před mnoha lety, společně s jedničkou a dvojkou Sám doma. A zatímco dva jmenované díly jsou fantastické i teď, tohle mi už v raném dětství připadalo jako jedna dlouhá, otřesná a nezajímavá nuda - a to už je co říct. Ovšem asi dvě vtipné scény si vybavuji ještě teď, a tak je to aspoň za jednu hvězdu. Jinak je to ale děs a hrůza.... ()

Tyny

Nemám ráda nastavovanou kaši, z které vznikne tohle. Jedna velká nuda a ubohý název Sám doma a bohatý, když to s filmem Sám doma nemá nic společného, je už moc. ()

rudeboy

2* nedávam za to, že film je absolútny ekonomický kalkul, ktorý ťaží z Culkinovej persóny, ale za to že je to vcelku nudný počin, ktorý vás osloví, len ak máte do 10 rokov (a to nechcem urážať detských divákov). Na rodinnú komédiu postrádam akékoľvek prvky zábavy pre zvyšnú časť rodiny. ()

Hádés

Oproti předchozím dvěma dílům je to opravdu špatný díl. Ovšem nebereme-li na ně ohled, zas takový propadák to není. Ale tak přiznejme si to, bez Joa Pesci to prostě neni ono i kdyby se co nejvíc snažili:) ()

T-pack

Tak tohle už není o ničem jiném, než o vydělávání. To tehdá ještě nevěděli, jak to alespoň učesat. Škoda. ()

uiu

Když jsem byla malá, tak mě vždy udivovalo, proč se to jmenuje Sám doma, když to není o Kevinovi z původního Home Alone, ale jen tam hraje ten samý herec. Tenkrát dávali na Cartoon Network seriál Richie Rich o bohatém chlapci a jeho eskapádách se psem Dollarem a tato spojitost mi dávala více smysl. Proč se český distributor odvážil k tak hloupému kroku pojmenovat film podle vysoce úspěšné komedie, ačkoliv s ní má společného jen hlavního herce? Naprosto ubohé parazitování. Film sám o sobě je hodně slabý a Macaulay Culkin v něm bohužel jen dokázal, že je přeceňovaná dětská hvězda. ()

anli

Film,který vznikl na námět kresleného seriálu ze 60-tých let a snaží se těžit s popularity Culkina po obrovském úspěchu"Sám doma" a český distributor ještě lákal na překlad názvu,který měl avizovat jakési pokračování"Sám doma1 a 2".No,pokračování se nekoná,neb jde o samostatný film i když také rodinnou komedii.Má poměrně jednoduchý scénář i režii a neoplývá nějakými zvláštními nápady.Ani Culkin tu není nijak výrazný,,snad jen Silvestriho hudba je standartně na výši.Takže je to taková podprůměrná rodinná podívaná,kterou si o trochu víc užijí děti a na kterou se rychle zapomíná a už se k ní nikdy nevrací.Dávám 40%,kromě jiného za Claudii Schiffer a několika málo dobrým scénám a nápadům. ()

ybuko

Tohle byl v dobe vydani jeden z poslednich hrebicku do rakve kariery Macaulaye Culkine coby detske filmove hvezdy. ()

Compadre

Přijít potřetí s úplně tím samím by byla asi sebevražda....jednička byla skvělá, dvojka taky v pohodě, ale trojka už je fakt dost o něčem jiným. Docela obyčejný rodinný film jakých je k vidění každý den deset. Jediné co ho udržuje jakeš takeš v pozornosti diváků je značka "Sám doma" v názvu a Macaulay Culkin. Dost průměrná záležitost. ()