Malý Richie je nejbohatší dítě na světě. Má vše, nač si vzpomene. Soukromou restauraci McDonald, psa Dolara a Claudii Schiffer jako osobní trenérku aerobiku. Něco mu však přece jen chybí, a to pár opravdu dobrých kamarádů. Při zahájení provozu nové otcovy továrny si všimne party, hrající na blízkém plácku baseball. Zatímco rodiče, kteří odletěli na večeři s anglickou královnou, musí nouzově přistát na moři po výbuchu bomby, pozve věrný komorník Cadbury partu z plácku do přepychového sídla. Příjemný večer Richiemu pokazí nejprve zjištění, že komorník dětem za návštěvu zaplatil, a vzápětí zpráva, že jeho rodiče zmizeli. Bombu umístil do letadla osobní strážce pracující pro Van Dougha, který se tak chce zmocnit obrovského majetku. Zbývá odstranit ještě Richieho. To však bude mnohem obtížnější, než by se na první pohled zdálo. Richie se totiž s Cadburym a partou z plácku pustí do boje a po dramatické bitvě, vedené poněkud netradičními prostředky, dokáže slavně zvítězit. (TV Nova)

Natabar

Jak vytežit z (tehdy ještě) zářící hvězdy a zlatého dolu jménem MC - ať je to sebevětší kravina, nevadí, hlavně že money sypou. - No nicméně o takových vánocích se na tohle s minimálním bolením zubů kouknout dá. I když, aby se vám to i líbilo, tak vám musí být snad max. 10 let. ()

sskrblik

Bohatý už se úplně odtrhnul od původní předlohy, je sice hezkej barák a synek, kterej má všechno, ale ten film už pak není o tom co jednička a dvojka. ()

darek kartac

No nesouhlasím s názorem že se film nepovedl a svezl se na vlně Kevina a banditů. Snímek jsem viděl hodněkrát a vždy mě pobavil. Ten tlustý profesor je dobrý frajer. :) ()

MIGHTTREE

Kouzlo prvního dílu je nenávratně pryč. Stále to stejné v jiném prostředí, méně promyšlené a zdlouhavé. No nic, ale jako rodinná komedie svůj ůčel docela plní. Bohužel to mohlo být mnohem zábavnější. Tak jo dávám 2 * ()

Zagi20 odpad!

Totální slátanina. Studiu šlo jen o to v Culkina vymlátit ještě nějaké prachy než vyroste a ztratí "roztomilost". Jak se dalo čekat nepodařilo se, a vylezla z toho nevýdělečná ptákovina. A Culkin zmizel v zapomnění. ()

Jaro.Krafcik

Výborný preklad opäť pobavil. S filmom sám doma je tu spojitosť len v hlavnom obsadení. Ale už to nieje Kevin ale Richard ktorí je trošku bohatší. Zistí že za peniaze si môžeš kúpiť všetko ale priateľov nie. Sľubný začiatok, ale ku koncu to už stratilo tempo a aj celkom sklamalo, ale hej, bavilo. Richie Rich... 4* ()

P1tr

Nepovedený pokus o navázání na Samotného doma, který už nemá co nabídnout, stejně jako herecké "portfolio" Maculaye Culkina. ()

MichelSmith

Predposledný film M.Culkina v ére jeho slávy natočený klasickým princípom dobových rodiných komédií s pridanou hodnotou vznietenia očakovánia prakticky najväčším možným kalibrom pre danú fázu kinematografie prvotne určenej pre maloletých v jeho osobe... ()

Jello Biafra

Názov distribútora je abolútne zavádzajúci, pretože film má so sériou Home Alone spoločného leda tak aktéra Macaualay Culkina. Príbeh je prostý a zobrazuje chlapca z extrémne bohatej rodiny, ktorý sa rozhodne si nájsť kamošov a zároveň musí ubrániť rodinný majetok proti chamtivému podvodníkovi. Moc veľká zábava to ale nie je a priznám sa, že ani ked som bol v detskom veku mňa tento film moc nebral. Mohol tomu český distribútor dať treba aj názov: "Sám doma a Brzobohatý". ()

Cejny

Tento díl už je vyloženě o něčem úplně jiném a s původními díly nemá nic společného. FIlmaři chtěli jen vydělat na názvu, nic víc. ()

BluT

Nechápu, jak to může mít tak nízká hodnocení. Film si stále drží vysoký standard, i když kvalit Sám doma jedna a dva nedosahuje... ()