Právníci John Beckwith a Jeremy Grey jsou nerozluční kamarádi s neobvyklým koníčkem. Pod falešnými jmény se jako dávní rodinní přátelé vtírají na cizí svatby, kde to vždy pořádně roztočí, dobře se nají, pobaví se a užijící si s pěknými dívkami. Všechno funguje a běží hladce na velké židovské svatbě, na ještě větší indické svatbě, na svatbě italské, irské, čínské i klasické americké. Osudnou se však kamarádům stane svatba Christiny, dcery ministra Clearyho. Zpočátku vše běží hladce a dvojice si vyhlédne sympatické družičky, nevěstiny sestry Claire a Glorii. Claire má však poněkud rázného přítele Sacka, což situaci komplikuje Johnovi. Jeremy se sice na pláži pomiluje s Glorií, ale ministr Jeremymu oznámí, že dohlédne, aby Gloria nebyla jen dalším jeho skalpem. Když chce vyděšený Jeremy zmizet, přiměje ho John zůstat, protože se mezitím zamiloval do Claire. A naštvaný Sack odhalí jejich pravou identitu a hloupý koníček... (TV Nova)

Alojs

Nesvatbovi si neodpářou vizitku komedie, na kterou si vzpomenete jen tehdy, když na ni opětovně (a nechtěně) narazíte v televizi. Takhle si možná vybavíte jeden-dva páry obnažených ňader ze značně roztahané koláže „Chlastáme, žereme, souložíme“, sympaticky zdecimovaného Vaughna a několik duchapřítomných hlášek, ale dál… dál už nic moc navíc. Snímku Davida Dobkina (Rytíři ze Šanghaje, Santa má bráchu) chybí všeobecně vyšší kadence. Neodstaví vám svěrač, nerozvibruje bránici a nenapne rty do rozpětí mostu Golden Gate. Nesvatbovi jsou sice blázniví a svým způsobem ujetí, ale zároveň až podezřele omezení oplocením výletního sídla, v němž se drtivá většina filmu odehrává. Což záměrně neklasifikuji coby vyloženě špatné (pořád to opakuji, neb jistota je jistota). Mohlo být líp, mohlo být hůř… Buďme spokojeni. ()

Karajda

Naprosto suprovej film na kterej se můžu koukat pořád dokola a zatím mě neomrzel. Herecké obsazení taky úžasné, nehledě na perveznější scény kdy Owen Wilson musí osahávat Jane Seymour a její "vnady". Nebo scéna kdy jsou na svatbě dcery ministra Clearyho a Vince Vaughn vykřikne: byla to moje první asiatka:) Prostě dávám tomuto filmu plný počet hvězdiček a ještě víc. ()

wOOzIe

Velmi zajímavá komedie, která se celkem povedla. Výborný Vince Vaughn, který snad nikdy nezahraje špatně a Owen Wilson specialista na trapné propadáky. Zde se dostal na alespoň trochu vyšší úroveň. Někdy to až nedává smysl, ale to je na tom to nelepší, nepopadáte se za břicho po každé druhé scéně, ale vtipné to je vtipné tak že to není trapné a splňuje to svůj účel. Povedený hlavně pak závěr hlavně pak Christopher Walken, který se do těchto rolí náramně hodí. ()

Ogrb

Bomba, bomba, jedním slovem bomba! Nejlepší komedie tohodle tisíciletí a zkuste mě přesvědčit o opaku. Žeru Vince Vaughna, Owena Wilsona sice méně, ale taky ho můžu, vedlejší role super a závěr též. Prostě dokonalá komedie. 10/10 ()

Akitenshi

Tomuhle filmu jsem se dlouho vyhýbal, jelikož již v názvu má slovo svatba a něco takového vážně není můj šálek čaje... ale na druhou stranu tam hraje Vaughn a ten mě nakonec přesvědčil. A stálo to za to. Jeho humor naprosto zbožňuju a pět hvězdiček nejspíš nedám pouze proto, že hlavní dějová linka mě až tolik neoslovila, ovšem může za to také fakt, že jsem si raději všímal vedlejšího páru. ()

Izz

Občas vtipná,občas příliš machistická komedie s výborným Owenem a trapným Vincem.Silně nevyrovnaný film,který bych mezi nejlepší komedie desetiletky neřadila ani náhodou,ale na relax je to přijatelné. ()

Čiban

Začátek úplně boží komedie ale konec přešel k té romantice. U této komedie sem se mohl potrhat smíchy. Skvělé herecké duo Owen Wilson a Vince Vaughn. ()

markyzgero

tak už to u rom comů bejvá...začne to docela v pohodě, dokonce se i zasmějete, ale pak se hříšník zamiluje, začnou hrát coldplay a všechno jde do kytek. do slova a do písmene-svatebních totiž...tenhle kus mi zachránilo jen čekání na legendárního cheze, kterej v podání ferrella nezklamal. (spoiler? no a) ()

departed

Tupá, naivní rádoby pohádková "komedie" s křečovitým happy endem a pošahanýma postavama. Takhle dementní film o ,pravé lásce' jsem už dlouho neviděl. Podle tohohle filmu totiž pravá láska vypadá tak, když okouzlíte na svatbě dívku, která už je ale bohužel tři a půl roku zadaná, jenže jí z ničeho nic začne její přítel lehce odrazovat, začne házet smutné a přemýšlivé pohledy, jestli se náhodou nezamilovala do nového objevu (správné nájezdy kamery na obličej a smutná hudba dodělá zbytek), načež zjistí, že nový objev ji celou dobu lhal, tak se spolu sedm měsíců neuvidí, po uplynulé době se spolu opět setkají jakoby nic, on jí vyzná lásku (tady musím uznat, že to bylo od Wilsona vcelku pěkný vyznání) a najednou je vše odpuštěno. Vážně, jak retardovanej člověk musí být, aby u takovýho bukvovitýho slaďáku vlhnul? Jasně, je to komedie, nerýpejme do toho tak. Jenže když je to tak neskutečná píčovina, přímo do očí bijící svojí debilitou a přetvářkou, tak to přece nemůžu jen tak ignorovat. Ty vole, já si pouštím komedie, abych se pobavil a odreagoval, a přitom jsem pak mírně nasranej, když se z toho vyklube sračka. ()

Nufa

Při pohledu na obsazení musí být každému jasné, že o zábavu bude postaráno. Owen je zkrátka pro komedii jako stvořen a s Vincem vytvořili vskutku parádní duo. Jsem rád, že film nesází na takový ten trapný humor, kterým je dnes zahlcen celý americký komediální průmysl, ale těží z vtipných momentů a hlášek. Ty tedy časem nenápadně odeznívají, ale příběh je natolik poutavý, že ani nepostřehnete, že se postupem času mění žánr spíše na romantiku. Rozhodně ale jedna z těch naprůměrnějších komedií, na kterou se člověk rád podívá. ()

Jacccob

Typická americká zhovadilost s tím rozdílem, že zde všechno funguje jak má. Je vtipná, chemie mezi hlavními hrdiny velice uvěřitelná a maminčim mazánek Will Farrel balící ženy na pohřbech byl také skvělý. Nicméně stále je to zhovadilost, s tím nikdo nic neudělá. ()

Shitonit

Genitální genialita :-) Viděno asi tisícstosedumdesátkrát. Pardon..s dneškem už to je tisícstojednasedumdesátkrát. ()

Ex_Machina

„Nemôžeme tam ísť. Tajná služba bude mať naše fotky.“ Kým sa to stane mne, tiež si orazím inkognito pár svadieb v inom okrese. Super sa zabavím, najem, zatancujem a možno stretnem ženu, ktorú očarím. Kľudne to môže byť drobná bruneta ako Rachel McAdams. Musím sa však ešte trochu zdokonaliť v robení zvieratiek z balónikov a natrénovať pár nových identít. A až sa nabažím cudzích svadieb, tak aj keď vo filme radia, že kary sú o level vyššie a chodia tam vraj aj lepšie baby, tak to už by bolo na moju romantickú dušu trochu cez čiaru. ()

Zdenda

Bomba!!! Tohle se musi videt. Popravde receno, kdyz je na scene Owenicek ci Vincicek, neda se od platna odtrhnout oci. Skvely herci ve skvelem filmu. ()

Arccos

Prvni plovina filmu byla excelentni a mozna bych dal i vyssi hodnoceni... kdyby nebylo te druhe poloviny. Autori scenare se nedokazali vymanit z tradicni stavby dramatu, takze presne podle ocekavani slo nejdriv vsechno docela hladce, pak se neco zvrtlo, pak krize a nakonec se vse v dobre obratilo. Kdyz nam nakonec film naserviroval neuveritelne sladacky happyend v kostele, zacal jsem uvazovat o necelych trech hvezdickach. Ale jsou to poctive ctyri, protoze, konec koncu, sranda to byla az do zaverecnych titulku. ()

Will Ferrell si zazpívá

Will Ferrell si zazpívá

08.03.2019

Zhruba před rokem se objevila zpráva, že herec a komik Will Ferrell (Holmes & Watson, Táta je doma) chystá pro Netflix novou komedii o pěvecké soutěži Eurovize. No a teď se zdá, že se film… (více)

Soudce Downey Jr. a jeho lotrovský fotr

Soudce Downey Jr. a jeho lotrovský fotr

24.03.2013

Vaughn a Wilson rozvrátí Google

Vaughn a Wilson rozvrátí Google

25.09.2012

Dvojice z veleúspěšných Nesvatbových se chystá na komedii The Internship. Ta bude o dvou chlápcích středního věku, kteří přijdou o zaměstnání a novou práci si najdou v „úspěšné internetové… (více)

Will Smith na lovu strašidel

Will Smith na lovu strašidel

19.02.2009

Už koncem roku 2007 se mluvilo o rodinné hororové komedii Monster Hunter, k níž napsali scénář Robert Baird a Daniel Gerson (Auta, Příšerky s.r.o.) a jejíž hrdinou bude dětský psycholog s neobvyklým… (více)