Právníci John Beckwith a Jeremy Grey jsou nerozluční kamarádi s neobvyklým koníčkem. Pod falešnými jmény se jako dávní rodinní přátelé vtírají na cizí svatby, kde to vždy pořádně roztočí, dobře se nají, pobaví se a užijící si s pěknými dívkami. Všechno funguje a běží hladce na velké židovské svatbě, na ještě větší indické svatbě, na svatbě italské, irské, čínské i klasické americké. Osudnou se však kamarádům stane svatba Christiny, dcery ministra Clearyho. Zpočátku vše běží hladce a dvojice si vyhlédne sympatické družičky, nevěstiny sestry Claire a Glorii. Claire má však poněkud rázného přítele Sacka, což situaci komplikuje Johnovi. Jeremy se sice na pláži pomiluje s Glorií, ale ministr Jeremymu oznámí, že dohlédne, aby Gloria nebyla jen dalším jeho skalpem. Když chce vyděšený Jeremy zmizet, přiměje ho John zůstat, protože se mezitím zamiloval do Claire. A naštvaný Sack odhalí jejich pravou identitu a hloupý koníček... (TV Nova)

marusaj

Romanticko-komediální solidní průměr, který je lehce předvídatelný, scénáristicky nenápaditý, režijně čistě, ale bez nápadu zvládnutý a stojí jen a pouze na výkonech hereckých představitelů. Takže Wilson zasněně koukající, Vaughn afektovaný a pitvořící se, Walken nudný a Rachel Mc Adams nevídaně krásná, nicméně nevýrazná, nezajímavá a po otci (Walken) nudná, Ferrel trapně nechutný. Na druhou stranu JE to vtipné, oddychové, a tedy proč ne. ()

Zuzzka odpad!

Šileně dlouhý úvod, pak se zase nic neděje, vtipy tam nejsou žádné. A když už by se našlo něco, co většina populace za vtip považuje je to příšerně trapné a hloupé. Jediné plus ve filmu byl pro mě Bradley Cooper. Ale ani ten to nezachránil. Když jsem si myslela, že to do deseti minut musí skončit, zjistila jsem, že jsem teprve v polovině. Asi to bylo tím neuvěřitelně prostoduchým scénářem, příběh to totiž nemělo žádný a bylo to zaměřené úplně samoúčelně pouze na ty hloupé vtipy. Skončit by to tudíž mohlo kdykoli a příběhu by to neublížilo. Něco tak hrozného už jsem dlouho neviděla. ()

Rudyamon

Zvlášť Owen Wilson rozhodl, že se na ten film podívám, on je takový zvláštní herec s podivným pohledem, jakoby se furt smál a byl zamyšlený zároveň. Pokud mu film jde do noty dokáže být neuveřitelně skvělý, ovšem se špatným scénářem toho moc nenadělá nikdo. Nesvatbovi tímto případem ale nejsou. Dva kamarádi, John a Jeremy, mají skvělého koníčka, objíždějí svatby a tam se perfektně baví. Pokud se řídí pravidly, je všechno v pohodě. Na poslední svatbě ovšem pravidla přestanou fungovat, když narazí na holky, které v nich vzbudí víc, než jen chuť se bavit. Owen Wilson a Vince Vaughn jsou skvělá dvojka, Christopher Walken mi tentokrát přišel nic moc, Isla Fisher předvedla malou ďáblici a Jane Seymour ukázala jen v náznacích, že bez náznaků by fakt stála za to. Ovšem Rachel McAdams, to byla perla filmu, když už kvůli ničemu tak kvůli ní se na to oplatí podívat. Jediný, kdo mi na filmu vysloveně vadil, byl Will Ferrel. Je to jinak myslím dobrý herec, ale tady byl docela nechutný, i když to snad vyžadovala role. Nesvatbovi je docela jednoduchá komedie, ale zcela určitě víc než průměr. **** - 80% ()

Henry Morgan

Tak ona je to typická slátanina, jejíž průběh je, byl a bude mnohokrát využit v podobných filmech, jenomže když s velkým odporem k tomu filmu zasednete, jelikož jen čekáte, až pro vás přijedou kumpáni cestou do hospody, a zjistíte, že je to dost vtipný, tak najednou je to čekání příjemnější. No u některých scén jsem přes smích neslyšel, ale nevím, jestli jsem jen měl dobrou náladu nebo to opravdu bylo vtipné. A´t tak či onak....ten film na mě zapůsobil a to velmi pozitivně. Byla to fakt prdel a jsem rád, že se nakonec večerní kalba odložila a viděl jsem i konec :D ()

Oonika

Docela vtipná záležitost, jen místy už to bylo až moc vyhrocené. Owen Wilson mě v první části filmu docela bavil, ale pak už mi jeho role lezla dost na nervy. Naopak to bylo s jeho kolegou... A na Rachel McAdams se prostě dobře kouká no :-) ()

Anayka

Já a komedie se všeobecně moc v lásce nemáme, ale Wedding Crashers jsem si z nějakého důvodu oblíbila a klidně se na ně podívám i poněkolikáté. Dvojka Wilson-Vaughn funguje. ()

bono22vox

Výborná svěží komedie. Plné dvě hodiny svého filmového času Nesvatbovi absolvují bez zaškobrtnutí v tempu, což je u komedií spíše výjimkou než pravidlem. A vděčí za to skvělé hlavní dvojici, skvělým scénám a výborně dotaženým gagům... prostě komedie roku 2005 ()

ZnalecH

Stále váhám mezi 4 a 5 hvězdami. Na jednu stranu to byla americká komedie, ale na stranu druhou jsem se celou dobu bavil. Film se mi opravdu velice líbil a bylo to hlavně díky hereckému duu Owen Wilson a Vince Vaughn i když pravdou je, že ani náplň filmu nebyla špatná. Jediné, co musím zkritizovat, je předvídatelnost a americké klišé. ()

Likan7

Kliše kam se podíváš. Fakt si marně vzpomínám na film, který je takhle průhledný. On je naštěstí ale hlavně skvělý, zábavný a sympatický. Nutno podotknout, že nebýt v hlavních rolích Owen Wilson a Vince Vaughn, film by neskutečně utrpěl. Tyhle dva si to spolu dávají neskutečnou kadencí a přesností (a to oba vůbec nemusím). Oni jsou hlavním kladem tohoto kousku, kde mimochodem vedlejší roli má i v té době ještě celkem neznámý Bradley Cooper. Ono obecně celé obsazení byla neskutečná trefa do černého. Walken v pozici váženého tatínka potěší a Rachel McAdams nikdy nebyla krásnější. Vtipy fungují, gagy jsou skvělý, herci komičtí. Víc si od romantické komedie nemůžete přát. ()

Nix

Dost dobrá komedie a snad jediná role, kde mne Vince nevadí. Owen s Vincem jsou vymetači svateb a přišlo mi to opravdu vtipný ty jejich historky, jen aby si pak udělali další zářez. A taky je to klasický film, kdy ze sučničkáře se stane hodný hošan, který chce jenom tu jednu vyvolenou. Proč ne, má to vtip, spád a celé je to podáno takovou nenásilnou formou s dobrým hereckým zastoupením. Bradley mne bavil a Walken taky. ()

Armin82

Já mám tuhle komedii fakt rád. V mém věku už na takové velké lásky moc nevěřím, ale ve filmu mě to baví. Owen Wilson je sympoš a celej film tahá, nicméně jeho parťák taky drží krok. Rachel to tady moc sluší, stejně jako nestárnoucí Jane Seymour. Spousta dobrých hlášek a vtipných scén. A malá role Willa Ferrella v kombinaci s českým dabingem je fakt síla. Hlavně jeho hulákání na mámu se sekanou a hraný brekot na pohřbu, to mě pokaždé rozbije :-D Za mě slušných 80% ()

shifter

Po velmi dlhom case som sa v kine nahlas smial. Pritom vobec "nemusim" Owena Wilsona a na Jane Seymour som doslova alergicky, v tomto pripade mi vsak na pocudovanie vobec neprekazali. 4,5* a pol hviezdicky navyse za Rachel McAdams :-) ()

Threepwood

Tradiční pohodový příběh o sympatických hajzlících,kteří dospějou a polepší se,je moc vtipný hlavně díky ústřední dvojici.Ti hrajou fantasticky(na komediální žánr) a stačí jim málo aby mě rozesmáli.A Christopher Walken je taky dobrý a Will Ferrell je taky zábavný ikdyž hraje totální hovado. ()

Lokran

no nebylo to nejhorší, ale přesto si myslím, že tam zůstalo spousta nevyužitého potenciálu. pokud se v podobném duchu bude odvíjet i dvojka, tak to nebude zrovna ten nejlepší nápad. čekal jsem od toho mnohem víc, dávám 65%. ()

kebo

Velmi osviezujuca romanticka komedia, kde sa opat vyblbol Owen Wilson a Vince Vaughn. Prva pasaz filmu, v ktorej nasi hrdinovia navstevuju svatbu po svatbe, je genialne a vtipne natocena. V druhej, romantickej casti filmu som Owenovi plne uveril, ze sa zalubil do Rachel McAdams. Ja som bol spokojny a myslim, ze kazdemu tato komedia sprijemni dve hodiny zivota ()

Looka

Velice zdařilá komedie se zcela přirozeně fungující dvojicí Wilson - Vaughn (opravdu to tentokrát není obvyklá fráze distributorů). Celý film je natočen poměrně "netaktně" a o to víc mě zklamal závěr. Ovšem například Christopher Walken v roli drsného byznismana je skvostný. ()

KdG

Příjemná komedie, škoda že úvodní tempo nevydrží až do konce. Dvojka Wilson a Vaughn funguje dobře, a když se objevil i Ferrell tak to nemělo chybu. ()

Will Ferrell si zazpívá

Will Ferrell si zazpívá

08.03.2019

Zhruba před rokem se objevila zpráva, že herec a komik Will Ferrell (Holmes & Watson, Táta je doma) chystá pro Netflix novou komedii o pěvecké soutěži Eurovize. No a teď se zdá, že se film… (více)

Soudce Downey Jr. a jeho lotrovský fotr

Soudce Downey Jr. a jeho lotrovský fotr

24.03.2013

Vaughn a Wilson rozvrátí Google

Vaughn a Wilson rozvrátí Google

25.09.2012

Dvojice z veleúspěšných Nesvatbových se chystá na komedii The Internship. Ta bude o dvou chlápcích středního věku, kteří přijdou o zaměstnání a novou práci si najdou v „úspěšné internetové… (více)

Will Smith na lovu strašidel

Will Smith na lovu strašidel

19.02.2009

Už koncem roku 2007 se mluvilo o rodinné hororové komedii Monster Hunter, k níž napsali scénář Robert Baird a Daniel Gerson (Auta, Příšerky s.r.o.) a jejíž hrdinou bude dětský psycholog s neobvyklým… (více)