Právníci John Beckwith a Jeremy Grey jsou nerozluční kamarádi s neobvyklým koníčkem. Pod falešnými jmény se jako dávní rodinní přátelé vtírají na cizí svatby, kde to vždy pořádně roztočí, dobře se nají, pobaví se a užijící si s pěknými dívkami. Všechno funguje a běží hladce na velké židovské svatbě, na ještě větší indické svatbě, na svatbě italské, irské, čínské i klasické americké. Osudnou se však kamarádům stane svatba Christiny, dcery ministra Clearyho. Zpočátku vše běží hladce a dvojice si vyhlédne sympatické družičky, nevěstiny sestry Claire a Glorii. Claire má však poněkud rázného přítele Sacka, což situaci komplikuje Johnovi. Jeremy se sice na pláži pomiluje s Glorií, ale ministr Jeremymu oznámí, že dohlédne, aby Gloria nebyla jen dalším jeho skalpem. Když chce vyděšený Jeremy zmizet, přiměje ho John zůstat, protože se mezitím zamiloval do Claire. A naštvaný Sack odhalí jejich pravou identitu a hloupý koníček... (TV Nova)

Slartibarkfast

Celkově docela povedená komedie o ošuntělých pánech, kteří obrážejí svatby, aby tam ukořistili nějaké ty ženské trofeje. Samozřejmě je tu seznam pouček a pravidel, která se musí dodržovat a ctít. Pak se tu dostáváme k velmi ohranému scénáři, který tu ale nevyzní zas tak hrozně a divák se docela pobaví. Kdybych to bral do detailu, tak by si tohle nezasloužilo ani 2*, ale protože jsem se smál, dávám slabší 4. Smířlivých 70% ()

nash.

Na romantickou komedii parádně razantní rozjezd, kde je humor zdařile namíchaný z žánrové klasiky i ujetých gagů a občas ostřejších hlášek. I když v druhé půlce tempo zvolní v meandrech typických pro klasickou romantiku, i tady se občas objeví skvělý moment, který náladu rozvíří výborným vtípkem nebo hláškou. V jednu chvíli ke konci jsem se sice začínal bát, že to celé zahučí do protahovaného nehybného voleje, naštěstí včas dorazil Will Ferrell. Ustřední dvojka super i když jsem měl většinu času pocit že Wilson na Vaughna těžce nestíhá.. Nicméně s pomocí skvělých háčků Rachel a Isly, nakonec oba hladce dojeli až do mé naprosté spokojenosti. "Víš, uvažoval jsem, že by se náš vztah měl posunout o krok dál." - "To je skvělé, myslíš třeba zkusit trojku, miláčku? Nebo co třeba ta brazilská dvojčata?" - "No, měl jsem na mysli spíš zásnuby, ale tohle zní taky skvěle." ()

Slarque

Velice sympaticky rozjetá a nevázaná romantická komedie. Duo Owen Wilson a Vince Vaughn funguje parádně, jakoby spolu hráli odjakživa, a spolu s krásnou Rachel McAdams v pohodě utáhnou i méně komický a více romantický závěr. ()

Arsenal83

V tomto žánri pre mňa najšpičkovejšia komédia od roku 2000 spolu s Alibi na mieru. Zábava od začiatku do konca, skvelý výber hercov a ústredná dvojica je skutočný vrchol voľného humoru. Kľudne mohli natočiť aj dvojku, nepohneval by som sa. ()

Happens

Pár dobrých momentů, kdy člověk jde do kolen smíchem v slzách, odděluje tento film od nudné komedie klasického typu americké produkce, kterou jsme dnes zahlceni. ()

Chrustyn

Skvělá komedie s perfektní komediální dvojkou. Je sice pravda, že už je od začátku jasné jak to dopadne (snoubenec dívky, do které se zamiluje hl. hrdina je debil největšího kalibru) ale než se dostanete na konec čeká vás dvouhodinová smršť výborných vtipů a všemožných gagů. Jen víc takových komedií. ()

dopitak

Nebýt toho stupidního vyřešení celé zápletky v kostele u Jeremyho svatby, se kterou si evidentně scénáristi nevěděli rady, musím konstatovat, že jsem se dobře bavil. Takhle ale mínus hvězda. Smůla. Klady: skvělý Christopher Walken a krásná Rachel McAdams. ()

klerik

Ozaj príjemne uletená komédia. Z počiatku to vyzerá na klasické klišé o nechcenom zamilovaní, napokon sa to však trochu natiahne a je z toho jedna z tých lepších a ozaj romantických... ()

mcb

Klasická přímočará komedie s klišé na každém rohu. Ale obalená v neodolatelně vtipném podání se skvělě šlapající dvojicí Wilson-Vaughn. Kadence vtipů je pečlivě rozmístěna po celé stopáži, takže není šance, že by někde spadla do nudné žvatlající vaty. Jedna z nejlepších komedií posledních let vyjma Appatowova universa. ()

heyda

Kdyby tam na konci nebyly ty trapné scény s Willem Ferrellem, tak dám 4 hvězdičky, protože jsem se docela bavil, ale především jsem si u tohoto filmu parádně odpočinul a o to mi šlo nejvíc. Isla Fisher, ačkoli hrála nadrženou dcerušku ministra, byla opět strašně roztomilá a mě osobně upoutala víc než Rachel McAdams. 65% ()

sharky

Od chlapců z Frat Packu bych čekal s takhle slibným námětem větší pecku, záchvaty smíchu byly menší než u Zoolandera nebo Vbíjené, ale důležité je, že byly:) Některé scény mi sice silně připomínaly jistý film o falšném vrchním, ale přesto nechybí spousta originálních nápadů a dokonale vypiontovaných vtípků. Wilson s Vaughnem jsou dobří a jako parťáci sï vystačí bohatě i bez bena stillera. Rachel McAdams ukazuje, že je by do 5 let mohla být hollywooodskou star číslo 1 a nakonec přijde i Will Ferrel, který přidá k dobru velmi vypečenou scénku ("Matko, sekanou!") Śkoda jen, že ke konci je víc romantiky než srandy. ()

Flakotaso

Úspěchu a popularitě této údajné komedie nerozumím. Nemám rád kýčovité americké svatby (jeden příklad za všechny - asi pětiminutová montážní scéna v úvodu, kde po sobě neustále někdo stříká šumivé víno), nemám rád tento typ nepřirozeného humoru, nemám rád Wilsona ani Rachel McAdams v "diblíkovské" poloze a už vůbec nemusím Vaughna. Navíc to má neuvěřitelné a úmorné dvě hodiny, což značí naprostou ztrátu soudnosti střihače a režiséra. ()

anais

Sympatická ústřední dvojice nedokáže zastřít absenci nějakého výraznějšího gagu, čehokoliv, co by tento film dokázalo navždy zapsat do mé paměti. Poměrně slibný rozjezd, kdy je klipově sestříhán takzvaný „wedding crashing“, tedy nespoutané užívání si cizích svateb, střídá nevýrazná romantická rozplizlost. Tedy, kouká se na to docela příjemně, jako kulisa k nějaké zajímavější činnosti, proč ne? Ale kam se to hrabe na jiné fratpackovské (už) klasiky jako Zoolander nebo třeba Anchorman:Legend of Roy Burgundy I ten Christopher Walken je tu takový vyměklý ()

MM11

David Dobkin je klasa na úrovni Amerických komedií a Nesvatbovi to jasně potvrdili. Dobkin smíchal se dvou hvězd vydatný koktejl, který si jde pro svůj happy end velmi hezkou formou. Po pravdě - neřehtal jsem se jako blázen, ale po celou dobu napjatě čekal, jak se děj bude vyvíjet a parádně si to užíval. Dobkinova deviza je, že jeho filmy srší pozitivní náladou a jsou sympatické. ()

Ivoshek

Na můj vkus je ve filmu příliš romantických i jinak hluchých pasáží, ocenil bych drsnější a cyničtější zábavu. Ale jinak fajn, hlavně Will Ferell - "MOOOOOM, MEATLOAF!"... ... člověka by fakt nenapadlo, že existuje už jen jedna jediná společenská událost, kde se balí ženy líp než na svatbě :-)))) ()

Kailo

Dobkin natočil asi jednu z nejlepších komedíí ve svém (sub) žánru. Dvojice Vaughn a Wilson jsou briliantní. Škoda jen toho pro mě kýčovitého konce. 95% ()

Janek

Dobře rozjetá komedie, která se ale bohužel zanedlouho zlomí a celá se oddá šedému průměru. Scházel lepší scénář. Zachraňovat se to snaží ústřední dvojice, jejichž chemie do jisté míry funguje - ale kvalit fratpack komedií jako Zoolender či Starsky and Hutch to nedosahuje. ()

eraserhead666

Překvapivě dobře vymyšlená, obsazená, zrežírovaná a odehraná komedie, která klasicky ke konci začne trošku slábnout, ale nápad s obsazením Willa Ferrela s jeho nechutným ksichtem a pohyby to dost zachránil. Owen Wilson podává tradičně stejně dobrý výkon (myslím ale, že Jeníčka ze Zoolandera už nikdy nepřekoná), Vince Vaughn se na první pohled na komediální role nehodí, ale snad právě proto je dává dost netypicky a zábavně a mám ho pro ně rád, Cristophen Walken mě se svým stoprocentním podáním a zvládnutím přiřazené role už začíná mírně štvát, Rachel McAdams mě něčím odpuzuje, i když ale tohle je zatím nejnormálnější a nejpříjemnější role, v níž jsem ji viděl a tmavé vlasy jí sluší mnohem více než blonďaté. Co ale považuji za nejlepší výkony a překvapení filmu jsou Jane Seymour s opravdu hezkýma kozama a Isla Fisher se svou rolí ztřeštěného rozmazleného fracka. ()

Will Ferrell si zazpívá

Will Ferrell si zazpívá

08.03.2019

Zhruba před rokem se objevila zpráva, že herec a komik Will Ferrell (Holmes & Watson, Táta je doma) chystá pro Netflix novou komedii o pěvecké soutěži Eurovize. No a teď se zdá, že se film… (více)

Soudce Downey Jr. a jeho lotrovský fotr

Soudce Downey Jr. a jeho lotrovský fotr

24.03.2013

Vaughn a Wilson rozvrátí Google

Vaughn a Wilson rozvrátí Google

25.09.2012

Dvojice z veleúspěšných Nesvatbových se chystá na komedii The Internship. Ta bude o dvou chlápcích středního věku, kteří přijdou o zaměstnání a novou práci si najdou v „úspěšné internetové… (více)

Will Smith na lovu strašidel

Will Smith na lovu strašidel

19.02.2009

Už koncem roku 2007 se mluvilo o rodinné hororové komedii Monster Hunter, k níž napsali scénář Robert Baird a Daniel Gerson (Auta, Příšerky s.r.o.) a jejíž hrdinou bude dětský psycholog s neobvyklým… (více)