Alibi na klíč

Alibi.com

Alibi na mieru

Komedie

Francie, 2017, 90 min

K mému velkému překvapení jsem se až podezřele dobře bavil. Zápletka fungovala velmi slušně a ve chvílích, kdy jsem jako člověk zvyklý na typické americké romantické komedie, očekával patos, záludní Frantíci mi naservírovali další humor. Celou dobu jsem uvažoval o hodnocení 3*+, ale skvělé odkazy na filmy a geniální odkaz na hru Assassin´s Creed rozhodly o čtvrté hvězdičce.(8.3.2018)

Výborná komedie, která nám připomněla zlaté časy tohoto žánru, kdy Francie vládla světu filmového humoru. Oceňuji hlavně originalitu tvůrců, kteří ukázali značnou míru vlastní invence, a velmi milé herecké obsazení - Elodie Fontan byla prostě skvělá. A samozřejmě jsem taktéž rád, že tam téměř nebyla propaganda multikulturalismu a dalších "krásných" moderností, což je bohužel v poslední době poznávacím znamením velkého množství filmů ze země galského kohouta.(27.3.2018)

v rámci žánru pořád nadstandard,nicméně oproti oběma dílům Babysittingu to tentokrát Lacheau dost často potápí zbytečnými momenty a faktem,že velmi brzy opouští dobrý nápad a jede po snadno odhadnutelné linii.Korunu tomu všemu pak nasadí zbytečně hysterickým a přehnaným koncem,který se hodně nepovedl...70% ale zavřené obě oči(16.2.2018)

No, to teda potěš koště, jestli to takhle funguje i v realitě. Radši budu žít ukolébaná v blažené nevědomosti. Tohle je fajn nápad. Nápad za všechny prachy, to se musí nechat. Na druhou stranu, jestli přece jenom není lepší říkat pravdu. Lhát neumím a lhaní nesnáším, takže já osobně říkám pravdu. Taky si zpívám v koupelně, ale rozhodně to nebylo tak vtipné jako právě zde. Francouzi vždy uměli točit komedie a pořád umí. Lituju, že jsem na tenhle film nechtěla jít do kina. Byl by to phodově využitý čas.(7.3.2018)

Už dlho som sa takto spontánne nezasmiala. Po (K)lamačovi sŕdc som dúfala v niečo super a dostavilo sa to. Originálny nápad a skvelý scenár. Niekedy to má také gýčové romantické tendencie, ale čo v živote nemá? Za 90 minút dokázali spraviť paródiu na toľko známych filmov, že som len žasla. Thor, Star Wars, X-men, všetko, čo mám rád alebo, čo všetko sa môže pokaziť aj napriek dokonalému plánovaniu a rokom praxe. 5*(17.1.2018)

• - Hodiny na zdi v kanceláři firmy „Alibi na klíč“ jsou totožné jako hodiny z DeLorean z filmu Návrat do budoucnosti (1985). (Illuminare)

• - Ve filmu je vtipně ztvárněn souboj se světelnými meči v karavanu, známý z filmové série Star Wars. (Yoshimitsu)

• - Autoři scénáře se při psaní inspirovali skandálem, který se odehrál v červnu v roce 2015. Tehdy hackeři napadli webové stránky Ashley Madison, které mají neoficiální nálepku „pro nevěrné manžele“, ukradli z nich data a vypustili je do světa. Tím odhalili řadu nevěrníků, mezi nimiž nechyběli i vlivní lidé, majitelé velkých společností nebo známí politici. (asdfasdf)