Alibi na klíč

Alibi.com

Alibi na mieru

Komedie

Francie, 2017, 90 min

Od dob Funése a Belmonda to šlo se žabožroutskýma komediema z kopce, proto můžeme být rádi za jakýkoliv film, který alespoň místy pobaví diváka s IQ nad 80. Alibi je paradoxně nejzábavnější ve chvílích, kdy paroduje jiné filmy, od Assassina po Krvavý sport. Jinak totiž nabízí jen celkem slaboduchou zápletku a oplzlej humor.(16.12.2017)

Taková milá francouzská rozjařenost. I přesto - nebo právě proto? - že spousta vtipů obnášela velmi nehezké zácházení s malými zvířátky :-) Je to trochu pešek, když se profesionální lhář a podvodník z povolání zamiluje do té, pro kterou je pravda vším. To pak nakonec jedna malá lež stíhá druhou, věci se komplikují a najednou je z toho obří koule nedorozumění, zamotávek a složitých situací. Provedení typicky francouzské, ztřeštěné, bláznivé a v rychlém tempu. Mě to bavilo. Je to inspirativní dílo. Přísahám, že tu sázku s hrou na jelena na noční vozovce jednou vyzkouším. A hrozně si to užiju :-).(30.10.2017)

Trochu inspirováno Klamačem srdcí, ale to byla naprosto jiná liga. Tady je vidět, že se šetřilo, a to i na scénáři. Zápletka je sice typicky francouzsky chaotická, ale velmi prostoduchá a nic se z ní nevytěží. Vtipů málo, a to co zbylo, je hodně trapným tahem na první signální soustavu. Inteligentní humor zcela chybí. Ani molostné napětí tu necáká na všechny strany, spíše se tomu nedá uvěřit, protože oba hlavní protagonisté jsou nesympatiční a studení. Jedná se jen o docela příjemný odpočinkový film, při kterém se nemusí moc přemýšlet. A velké zklamání, protože jsem čekal trochu víc. 3-(7.10.2017)

Myslím, že tohle bude jeden z filmů, který se objeví na příčce "nejvíce rozporuplných hodnocení". Mě osobně se film líbil a fandil jsem mu už jen proto, že si v něm zahrál Norman, jehož video-blogy mne dlouho dobu baví ( https://videacesky.cz/video/hezouni ). Ale k filmu... mělo to jiskru, šarm, humor a rozhodně to pobavilo. Nebylo to teda tak dobré jako "Nedotknutelní", ale pobavilo to. ****(6.11.2017)

Už dlho som sa takto spontánne nezasmiala. Po (K)lamačovi sŕdc som dúfala v niečo super a dostavilo sa to. Originálny nápad a skvelý scenár. Niekedy to má také gýčové romantické tendencie, ale čo v živote nemá? Za 90 minút dokázali spraviť paródiu na toľko známych filmov, že som len žasla. Thor, Star Wars, X-men, všetko, čo mám rád alebo, čo všetko sa môže pokaziť aj napriek dokonalému plánovaniu a rokom praxe. 5*(17.1.2018)