Alibi na klíč

Alibi.com

Alibi na mieru

Komedie

Francie, 2017, 90 min

Ako som sa len potešil pri čítaní popisu tohto filmu, že aká to bude super komédia s originálnym námetom. No napokon zostali moje očakávania dosť nenaplnené, pretože ten potenciál zostal kdesi na pol ceste. S týmto by sa dalo ešte dosť pohrať. Ale zas nebolo to až tak zlé, práveže ten dej, ktorý sa stále zamotával do klbka klamstiev bol vcelku zaujímavý, akurát tam bolo kopu zbytočných absurdností. Na druhú stranu, to malo aspoň celkom príjemnú komediálnu atmosféru a na niektorých scénkach sa dalo aj pousmiať (na niektorých dokonca aj zasmiať). Ale aj tak bolo to najlepšie na celom filme Elodie Fontan :)(24.9.2017)

• brumbrum

Bolo mi hned podozrive, ked "komedia 2017" ma 75% na csfd ;-).. Ani "sexi", ani smiesne; bezducha skurvenica. No ale k veci: pokus zarobit na principe "(K)lamac srdci" - ibaze ten mal vtip a naboj, toto je len hromada sraciek. Rozosmievat chlapa stiskanim vajec, potom jej premiagat kozy aby sa smiala tiez. Ale co ine, ked mu hned na uvod ponukne "fajku". Obligatorna homosexualna cierna rit, labuznicky tlapkanu bielym buzikom, takze vysoko aktualne a politicky korektne. Kopu hnusobstiev zabalenych do "podme sa kosit, to je ale paraaaada" muzicky. Par srandiciek sa tam najde, ako vrh psom na kolkach, ale inak sa budu smiat najma ti s odlahcenym obsahom hlavy. Na pozadi Jean-von-Damenklo (Blood sport..) uroven moc nedvihne. Kto to nevypne najneskor vtedy, ked si milenec starej baby honi na jej svadobnom obraze, zatial co ona je v hoteli, kde jej stary suka odpalenu kurvu, mal by sa zamysliet. Hlavne ze je to plne ajFonov, tabletov, Fejsbukov a dalsich velice "modernych" hraciciek: zalostny zaber dnesnym svinstvom, kde jedinec zbytocne hlada inteligentny humor ci naznak lasky. Skoda, ze v tomto pretrtkanom svete, holdujucom rozvodom/podvodom/abortom, sa nepodari za take hriesne prachy natocit mensi grc. Cisty ODPAD(5.10.2017)

Ti Frantíci, když chtějí, tak ty ztřeštěné romantické komedie stále umějí a na rozdíl od americké konkurence jsou fakt i vtipné(narkolepsie, kočka, pes, parodie na hry a filmy atd.) Herecký ansámbl sympatický a samozřejmě politicky korektní ( :-) ). Jediné, co mě drobet vadilo, bylo to nadužívání moderních komunikačních a mediálních prostředků(mobily, tablety). Ale to je jenom malá kaňka v jinak velmi zábavném kusu. Nevzpomínám si, kdy jsem se při sledování komedie několikrát hlasitě zasmál. Prostě pohodička pokoukání. 4*.(6.10.2017)

Philippe Lacheau jako režisér, scénarista a herec už po třetí a opět vynikající. Herci jsou naprosto stejní jako v jeho předchozích filmech, což je paráda vidět partu kamarádů, kteří se mají rádi doopravdy a společně řádí i ve filmech. Námět je velmi originální, vtipných situací je dostatek, zvratů více než dost, no celkově se jedná o jednu velkou šíleně adrenalinovou jízdu, která si nebere servítky vůbec s ničím. Dost možná nejvtipnější komedie Roku a Francouzi opět válí. 95%(15.10.2017)

Trochu inspirováno Klamačem srdcí, ale to byla naprosto jiná liga. Tady je vidět, že se šetřilo, a to i na scénáři. Zápletka je sice typicky francouzsky chaotická, ale velmi prostoduchá a nic se z ní nevytěží. Vtipů málo, a to co zbylo, je hodně trapným tahem na první signální soustavu. Inteligentní humor zcela chybí. Ani molostné napětí tu necáká na všechny strany, spíše se tomu nedá uvěřit, protože oba hlavní protagonisté jsou nesympatiční a studení. Jedná se jen o docela příjemný odpočinkový film, při kterém se nemusí moc přemýšlet. A velké zklamání, protože jsem čekal trochu víc. 3-(7.10.2017)