Alibi na klíč

Alibi.com

Alibi na mieru

Komedie

Francie, 2017, 90 min

Pro člověka, co francouzský film nemusí, je tento počin naprosto luxusní nenáročnou oddechovkou, u které se prostě člověk nasměje. Rukopis francouzské mentality s neuvěřitelnou mírou nadsázky a děje dohnaného do absurdity vás donutí dívat se do konce a smát se. A seknout film na hodnocení, protože není "na úrovni" je blbost. On si na nic nehraje, natož na úroveň. On má bavit a to dělá prostě dobře.(26.2.2018)

Neprůstřelnost alibi je testována teatrálním až banálním humorem, jakého je všude plno, a triviálním konceptem, jaký je znám z desítek mnohem humornějších komedií. Je sice hezké, že film se nechal volně inspirovat skandální agenturou, z níž na veřejnost unikly četná cizoložství slavných osobností, nicméně tomuhle filmu je to úplně jedno. Ten jakoukoliv kontroverznost nahradil prima primitivním humorem, který má nekonečnou kadenci, je však zajímavé, že u mě to vyvolalo jen pouhá pousmání, proměna v Huróna Maguu se ani tentokrát u mě nekonala. Philippe Lacheau je typickým příkladem moderního komika, který ve své zemi sklízí ovace, já ho mám za druhořadého komika, takový francouzský Owen Wilson. Zvyká se na něj jen těžko. A ta jeho nevtipná interpretace nevtipných gagů, škoda slov. Zbytek na tom nebyl o moc líp. Ještě že měl k pyji sličnou Elodii Fontan, která dokázala dát filmu sexy roztomilost ve scénách, v nichž vystupovala. Komedie má až bláznivé tempo, rádoby vtipné gagy pro děti ve věku pěti let, až na scénu s obnaženými varlaty, které sežere či poškrábe uprchlá kočka(??), se na diváka valí ve velkém počtu. A je na něm, co si z toho vybere. Mám pocit, že všechny gagy si byly navzájem podobné a nebyl mezi nimi žádný extra rozdíl. Už třetí francouzská komedie v řadě, kterou jsem absolvoval, a humor je zde primitivnější než kdykoliv ve francouzských filmových dějinách. Výsledkem je jen průměrně odvedená komedie. Nestačím se divit, co je zde v superlativech, a dobré filmy hnijí vespod. 5/10(14.6.2018)

Alibi na klíč je takové moderní pokračování bláznivé francouzské komedie v čele s Philippem Lacheau (za mě měl zůstat radši v režisérském křesle a nechat tu roli na někom sympatičtějším) bojující o srdce krásné, ale v této roli taky nepříliš sympatické Elodie Fontan (její podezřívavý pohled mi lezl na nervy). Musím přiznat, že jsme se docela dost nasmáli, i když spousta vtipů je děsně prvoplánových, tak fungovaly (těžko říct, jak budou fungovat napodruhé). Ale nemyslím si, že tuto komedii zařadím mezi ty, které si s chutí pustím vícekrát. Škoda. Možná tomu trochu s tím nižším hodnocením křivdím, vzhledem k tomu, jak jsme se nasmáli, ale nějak se k těm čtyřem hvězdičkám nemůžu donutit. :-)(24.3.2018)

No, to teda potěš koště, jestli to takhle funguje i v realitě. Radši budu žít ukolébaná v blažené nevědomosti. Tohle je fajn nápad. Nápad za všechny prachy, to se musí nechat. Na druhou stranu, jestli přece jenom není lepší říkat pravdu. Lhát neumím a lhaní nesnáším, takže já osobně říkám pravdu. Taky si zpívám v koupelně, ale rozhodně to nebylo tak vtipné jako právě zde. Francouzi vždy uměli točit komedie a pořád umí. Lituju, že jsem na tenhle film nechtěla jít do kina. Byl by to phodově využitý čas.(7.3.2018)

Skvelá komédia, ktorá ma rozosmiala aj na prvoplánových a veľmi jednoduchých vtipoch, lebo aj tieto jednoduché vtipy a vtipné situácie väčšinou neboli predvídateľné. Proste film ma zabavil tak ako iný film už dlho nie. Jednoduchá, ale premyslená zábava, ktorá by rozosmiala a rozplakala od smiechu aj úplného pesimistu. Odporúčam si pozrieť! Pre mňa veľmi slušných 80%! P.S. Myslím, že pri ďalšom pozretí, keďže si budem pamätať gagy to už nebude tak vtipné, ale tento zábavný film si rada pozriem kedykoľvek znova, lebo smiech dnes potrebujeme tak ako vzduch!(28.11.2017)

• - Philippe Lacheau (Grégory Van Huffel) je veľkým fanúšikom filmu Krvavý šport (1988). Vo filme je vidieť niekoľko krátkych scén práve z tohto filmu. (BOURQUE)

• - Hodiny na zdi v kanceláři firmy „Alibi na klíč“ jsou totožné jako hodiny z DeLorean z filmu Návrat do budoucnosti (1985). (Illuminare)

• - Autoři scénáře se při psaní inspirovali skandálem, který se odehrál v červnu v roce 2015. Tehdy hackeři napadli webové stránky Ashley Madison, které mají neoficiální nálepku „pro nevěrné manžele“, ukradli z nich data a vypustili je do světa. Tím odhalili řadu nevěrníků, mezi nimiž nechyběli i vlivní lidé, majitelé velkých společností nebo známí politici. (asdfasdf)