Alibi na klíč

Alibi na mieru

Komedie

Francie, 2017, 90 min

• suzanne1997

Já nevím, mi to až tak vtipné nepřipadalo, ale to je samozřejmě jen můj názor. Jasně, alibi na klíč by mohlo nějakou dobu fungovat, ale nakonec by se to stejně provalilo. Tenhle filmařský počin měl dobrou myšlenku, ale podle mě mizerné provedení. Na můj vkus tady bylo až moc postav, nikdy nekončící zápletky a jedna obrovská kamufláž. Jedna scéna střídala druhou, bez jakéhokoli ladu a skladu a celé mi to připadalo až moc chaotické. Na druhou stranu, u některých situací jsem se opravdu dobře pobavila, jenže jsou tady i ty, které nebyly úplně podle mých představ. Film se na můj vkus až nekonečně táhl a chyběla tomu jiskra. Ani můj spolehlivý identifikátor nezabral, nerozbolela mě od smíchu bránice. Takže se tenhle film k těm dobrým, alespoň dle mého názoru, nepřidá. Nemá smysl doporučovat, protože díky vysokému hodnocení si jej stejně většina lidí pustí. Má smysl jenom varovat, že přílišná očekávání, jako byla ta má, se nevyplácí.(22.6.2018)

Ti Frantíci, když chtějí, tak ty ztřeštěné romantické komedie stále umějí a na rozdíl od americké konkurence jsou fakt i vtipné(narkolepsie, kočka, pes, parodie na hry a filmy atd.) Herecký ansámbl sympatický a samozřejmě politicky korektní ( :-) ). Jediné, co mě drobet vadilo, bylo to nadužívání moderních komunikačních a mediálních prostředků(mobily, tablety). Ale to je jenom malá kaňka v jinak velmi zábavném kusu. Nevzpomínám si, kdy jsem se při sledování komedie několikrát hlasitě zasmál. Prostě pohodička pokoukání. 4*.(6.10.2017)

Příjemný úsměv a občasné vyprsknutí mě doprovázelo prakticky celým tímhle filmem. Francouzi umí natočit tyto ztřeštěné komedie, i komedie s vážnějším podtextem (jako tomu bylo například ve filmu Co jsme komu udělali, kde si tvůrci s bravurou dokázali poradit s citlivým tématem rasové nesnášenlivosti). Ze zmiňovaného filmu se zde v jedné z hlavní rolí objevuje kráska Elodie Fontan, která je bezesporu obsazovaná především díky svojí andělské tvářičce, ale navíc umí sehrát vypjaté emotivní chvilky, vážné chvíle a dokáže se s přehledem proměnit i v hysterickou fúrii. Kdo mě ovšem v téhle taškařici bavil nejvíc, byla "indická" """"zpěvačka"""""", nevkusně přematlaná, přeoperovaná a tupá jak sáňky a v závěru u titulků u jejího singlu jsem seriózně brečel smíchy - "nevadí mi chodit s pošťákem, ale Ronaldo by taky nebyl špatný".....................moje hodnocení = 7,5 z 10.(4.3.2018)

Fantastická komédia. Skvelý tretí režijný aj herecký počin Philippe-a Lacheau-a. Fantastické fórky, totálne vymakané "náhodné a nečakané komplikácie", skvelé parodické vsuvky na súčasné aj minulé filmové trendy, nečakané vyústenia rôznych situácii, jednoducho pecka. Dlho som sa takto nezasmial. Mám dojem, že frantíci sú jediní, ktorí ešte dokážu točiť komédie aj pre dospelejších a nielen tupých teen hajzlíkov ako Amíci.(16.2.2018)

Že bych se za břicho popadal to určitě ne,ale jednou jsem břečel smíchy.Ona vcelku takhle komedie je docela fakt hovadina,kterou drží hlavně Didier Bourdon,který neskutečně baví.Kupodivu kopie Owen Wilsona Lacheau je docela bída,ale stále to ještě jde,že nějaký skeč či nápad jako režisér má,ale taky jich je dost docela utopie.Je hned poznat pár scén,že budou(pes) a některý vemou i za srdéčko (Assassin's Creed,Krvavý sport).Kolem a kolem je z toho slušná komedie,která zpočátku nevyčnívá ani tím nápadem,jako doopravdy skvělým již avizovaným Bourdonem.Vzato druhá strana mince je nesmyslná postava "zpěvačky" a mohl bych pokračovat.Tu scénu z koupelny si budu pamatovat hodně dlouho:)70%(18.2.2018)

• - Hodiny na zdi v kanceláři firmy „Alibi na klíč“ jsou totožné jako hodiny z DeLorean z filmu Návrat do budoucnosti (1985). (Illuminare)

• - Autoři scénáře se při psaní inspirovali skandálem, který se odehrál v červnu v roce 2015. Tehdy hackeři napadli webové stránky Ashley Madison, které mají neoficiální nálepku „pro nevěrné manžele“, ukradli z nich data a vypustili je do světa. Tím odhalili řadu nevěrníků, mezi nimiž nechyběli i vlivní lidé, majitelé velkých společností nebo známí politici. (asdfasdf)

• - Ve filmu je vtipně ztvárněn souboj se světelnými meči v karavanu, známý z filmové série Star Wars. (Yoshimitsu)