Alibi na klíč

Alibi.com

Alibi na mieru

Komedie

Francie, 2017, 90 min

Pecka! Dlouho jsem se tak nebavil! Vážně. Člověk zdegenerovaný holým údem a českými rádoby vtipnými sračkami, úplně zapomněl na francouzkou filmovou školu nefalšované ztřeštěné komedie. Asi budu muset trochu více hledat. Toto byla náhoda a hned trefa do černého. Sicel jsem na to koukal v originále se slovenskými titulky, ale strávil velmi příjemnou hodinku a půl. Originální nápad, vyčerpaný na 100% možného (Troška nebo Todd Phillips by z toho udělali trilogii).(27.12.2017)

Fantastická komédia. Skvelý tretí režijný aj herecký počin Philippe-a Lacheau-a. Fantastické fórky, totálne vymakané "náhodné a nečakané komplikácie", skvelé parodické vsuvky na súčasné aj minulé filmové trendy, nečakané vyústenia rôznych situácii, jednoducho pecka. Dlho som sa takto nezasmial. Mám dojem, že frantíci sú jediní, ktorí ešte dokážu točiť komédie aj pre dospelejších a nielen tupých teen hajzlíkov ako Amíci.(16.2.2018)

v rámci žánru pořád nadstandard,nicméně oproti oběma dílům Babysittingu to tentokrát Lacheau dost často potápí zbytečnými momenty a faktem,že velmi brzy opouští dobrý nápad a jede po snadno odhadnutelné linii.Korunu tomu všemu pak nasadí zbytečně hysterickým a přehnaným koncem,který se hodně nepovedl...70% ale zavřené obě oči(16.2.2018)

"Jak se Vám mám odvděčit? Restaurace? Peníze? Orální sex?" Pokud tohle nabízí sympatická Flo, tak bych si asi dokázal vybrat. Moc se mi totiž líbila, zejména když si hrála na jelena, ale tu právničku jsem jí tak nějak nevěřil. Stejně tak Greg mi připomínal spíš zmateného šimpanze než fikaného majitele agentury na výrobu alibi. Nicméně musím přiznat, že jsem se v některých chvílích královsky bavil a v jiných zase cítil dost trapně. Prostě to chtělo víc soutěží v rozesmívání, zpívání v koupelně, narkovtípků s Mehdim či destrukcí čoklíka a méně pokusů o dramatičnost.(19.3.2018)

Ako som sa len potešil pri čítaní popisu tohto filmu, že aká to bude super komédia s originálnym námetom. No napokon zostali moje očakávania dosť nenaplnené, pretože ten potenciál zostal kdesi na pol ceste. S týmto by sa dalo ešte dosť pohrať. Ale zas nebolo to až tak zlé, práveže ten dej, ktorý sa stále zamotával do klbka klamstiev bol vcelku zaujímavý, akurát tam bolo kopu zbytočných absurdností. Na druhú stranu, to malo aspoň celkom príjemnú komediálnu atmosféru a na niektorých scénkach sa dalo aj pousmiať (na niektorých dokonca aj zasmiať). Ale aj tak bolo to najlepšie na celom filme Elodie Fontan :)(24.9.2017)

• - Ve filmu je vtipně ztvárněn „skok důvěry“ známý z herní série „Assassin's Creed“. (GfLion)

• - Autoři scénáře se při psaní inspirovali skandálem, který se odehrál v červnu v roce 2015. Tehdy hackeři napadli webové stránky Ashley Madison, které mají neoficiální nálepku „pro nevěrné manžele“, ukradli z nich data a vypustili je do světa. Tím odhalili řadu nevěrníků, mezi nimiž nechyběli i vlivní lidé, majitelé velkých společností nebo známí politici. (asdfasdf)

• - Hodiny na zdi v kanceláři firmy „Alibi na klíč“ jsou totožné jako hodiny z DeLorean z filmu Návrat do budoucnosti (1985). (Illuminare)