Alibi na klíč

Alibi.com

Alibi na mieru

Komedie

Francie, 2017, 90 min

Trochu inspirováno Klamačem srdcí, ale to byla naprosto jiná liga. Tady je vidět, že se šetřilo, a to i na scénáři. Zápletka je sice typicky francouzsky chaotická, ale velmi prostoduchá a nic se z ní nevytěží. Vtipů málo, a to co zbylo, je hodně trapným tahem na první signální soustavu. Inteligentní humor zcela chybí. Ani molostné napětí tu necáká na všechny strany, spíše se tomu nedá uvěřit, protože oba hlavní protagonisté jsou nesympatiční a studení. Jedná se jen o docela příjemný odpočinkový film, při kterém se nemusí moc přemýšlet. A velké zklamání, protože jsem čekal trochu víc. 3-(7.10.2017)

ako pri väčšine neamerických komédiách musím aj pri tomto filme skonštatovať, že humor sa dá robiť aj bez toho aby sa všetko točilo okolo alkoholu a drog tak ako je to takmer v každej Holywodskej komédií. Alibi na mieru nie sú žiadne veľdielo to je jasné ale je to fajn oddychovka a zaslúžene žne úspech v Európe. Je to moderné, miestami uletené možno aj trápne ale v konečnom hodnotení to obstálo u veľkej časti publika. Ja som sa bavil aj Keď som sa nelámal od smiechu. Je to skôr iba také úsmevné, ale v každom kine sa nájdu osoby, ktorým sa zdajú vtipné už asi aj úvodné titulky. Tento mesiac bol na filmy slabý a Alibi na mieru to aspoň trocha oživili.(30.10.2017)

Nefekálních moderních komedií je jako šafránu, a Francouzi s Alibi bodují. Je to sice ztřeštěné, nekorektní a přehání se to s romancemi (asi kvůli ženám), ale výtlemů u filmu si užijete veĺa. Totiž, pokud taky jedete release se slovenskými titulky. Bontonu tenhle film asi někdo poradil, a dobře. Za mě FR komedie roku a od (K)lamač srdcí konečně něco dobrého. A na začátek příště víc ukázek práce agentury!(29.10.2017)

Od dob Funése a Belmonda to šlo se žabožroutskýma komediema z kopce, proto můžeme být rádi za jakýkoliv film, který alespoň místy pobaví diváka s IQ nad 80. Alibi je paradoxně nejzábavnější ve chvílích, kdy paroduje jiné filmy, od Assassina po Krvavý sport. Jinak totiž nabízí jen celkem slaboduchou zápletku a oplzlej humor.(16.12.2017)

Je milé vidět, že tradice žabožroutské bláznivé komedie ještě úplně nevychcípala na úkor manipulativních multikulti pomejí, které ti militantně liberální a falešně altruističtí pomatenci poslední dobou produkují jako na běženeckém pásu, aby podprahově sdělovali zbytkům soudné Evropy, jaké je to děsně kůl hýčkat si na domácí půdě bandu islámem vymatlaných semikriminálních parazitů a nekontrolovatelně nám kontaminovat Šengen středověkým nekulturním svinstvem. Nějaký ten Said Auíta tím sice okrajově proběhne, zřejmě aby to vedoucí sluníčkářští soudruzi z Liberté Ilegalité Debilité pro neplnění kvót hned nezamkli do Bastily, nicméně jinak se jedná o veskrze snesitelnou, docela originální a poměrně zábavnou klasickou ztřeštěnou kokotinku o tom, jak Slizský blondýn s velkou hubou tak dlouho zajišťoval fuj fuj odporným a amorálním cizoložníkům alibi, až se to žertovně semlelo tak, že mu ve všech těch pocákaných prostěradlech z hodinových hotelů vymáchali xicht.(6.12.2017)