Alibi na klíč

Alibi.com

Alibi na mieru

Komedie

Francie, 2017, 90 min

Alibi na klíč je takové moderní pokračování bláznivé francouzské komedie v čele s Philippem Lacheau (za mě měl zůstat radši v režisérském křesle a nechat tu roli na někom sympatičtějším) bojující o srdce krásné, ale v této roli taky nepříliš sympatické Elodie Fontan (její podezřívavý pohled mi lezl na nervy). Musím přiznat, že jsme se docela dost nasmáli, i když spousta vtipů je děsně prvoplánových, tak fungovaly (těžko říct, jak budou fungovat napodruhé). Ale nemyslím si, že tuto komedii zařadím mezi ty, které si s chutí pustím vícekrát. Škoda. Možná tomu trochu s tím nižším hodnocením křivdím, vzhledem k tomu, jak jsme se nasmáli, ale nějak se k těm čtyřem hvězdičkám nemůžu donutit. :-)(24.3.2018)

Skvelá komédia, ktorá ma rozosmiala aj na prvoplánových a veľmi jednoduchých vtipoch, lebo aj tieto jednoduché vtipy a vtipné situácie väčšinou neboli predvídateľné. Proste film ma zabavil tak ako iný film už dlho nie. Jednoduchá, ale premyslená zábava, ktorá by rozosmiala a rozplakala od smiechu aj úplného pesimistu. Odporúčam si pozrieť! Pre mňa veľmi slušných 80%! P.S. Myslím, že pri ďalšom pozretí, keďže si budem pamätať gagy to už nebude tak vtipné, ale tento zábavný film si rada pozriem kedykoľvek znova, lebo smiech dnes potrebujeme tak ako vzduch!(28.11.2017)

Ti Frantíci, když chtějí, tak ty ztřeštěné romantické komedie stále umějí a na rozdíl od americké konkurence jsou fakt i vtipné(narkolepsie, kočka, pes, parodie na hry a filmy atd.) Herecký ansámbl sympatický a samozřejmě politicky korektní ( :-) ). Jediné, co mě drobet vadilo, bylo to nadužívání moderních komunikačních a mediálních prostředků(mobily, tablety). Ale to je jenom malá kaňka v jinak velmi zábavném kusu. Nevzpomínám si, kdy jsem se při sledování komedie několikrát hlasitě zasmál. Prostě pohodička pokoukání. 4*.(6.10.2017)

Alibi.com je překvapivě příjemná francouzská romantická komedie, která sice nepřináší absolutně nic nového, ale eskalace děje a s ní přicházející komické situace jsou velmi povedené. Občas se sice autorům povedlo řádně přestřelit a vetšinou je hlavním aktérem pes, ale i to jsem jim dokázal odpustit především díky sympatickému castu a celkově příjemnému feelingu. Jako příjemnou výplň dne nelze jinak než doporučit.(27.7.2018)

Je už lehce otřepané zmiňovat, že pokud něco Frantíkům jde, jsou to komedie. Ale zkrátka je to tak. To se potom i zcela prvoplánový a nenáročný film může stát prostředkem, jak strávit příjemný večer. Je to sice jednorázovka, ke které se bude málokdo vracet, ale některé momenty vyloženě potěší, mimo jiné například odkazy na jisté nekonečné filmové série, ať už z vesmíru, či ze světa rychlých a zběsilých aut.(1.4.2018)

• - Ve filmu je odkaz na film Rychle a zběsile (2001) a duel Briana (Paul Walker) a Dominica (Vin Diesel). (GfLion)

• - Ve filmu je vtipně ztvárněn souboj se světelnými meči v karavanu, známý z filmové série Star Wars. (Yoshimitsu)

• - Ve filmu je vtipně ztvárněn „skok důvěry“ známý z herní série „Assassin's Creed“. (GfLion)