Silent Hill

• Francie Silent Hill (více)

Rose, která má smrtelně nemocnou dcerku, se chopí poslední šance a vydá se za starou léčitelkou. Bohužel však zabloudí do tajemného a opuštěného městečka jménem Silent Hill, kde nakonec svou holčičku ztratí. Rose se při jejím hledání stále hlouběji zaplétá do ponuré historie města, které je mrtvé jen na první pohled. V temných koutech totiž něco číhá… a nemá to zrovna dobré úmysly. Silent Hill je ve světě počítačových her jednou z nejpopulárnějších herních sérií survival hororů, do níž patří např. i Resident Evil. Silent Hill však nestaví na zombies a roztrhaných vnitřnostech, mnohem raději diváka straší po vzoru klasických japonských hororů a představuje mu monstra jak z deníčku nejslavnějších kubistů. Výsledkem je vysoce originální herní koncept, který učaroval i Rogeru Avarymu (scénárista Pulp Fiction), který se rozhodl sepsat scénář, s podporou autora původní hry, Akiry Yamaoky z Konami. Silent Hill režíruje Christophe Gans, zodpovědný za Bratrstvo vlků. (oficiální text distributora)

Cumacbegyc

Mě se film líbil cca do poloviny. Úvod sice trochu nudil, ale příjezd do Silent HIll byl úžasný. Z prvního rozezvučení sirény mi šel mráz po zádech. Ještě chvilku mě bavilo odhalování nástrah města, ale pak se film zvrtl v nudné xkrát ohrané duchaření ala kruh, a to mě už moc nebralo.. ()

Forbidensiren

Nečekal jsem od tohoto filmu moc,jelikož ze zkušenosti jsem předpokládal že film podle hry není zrovna lákadlo.Lákalo mě to ale silně protože hra je úžásná.Film mě vůbec nezklamal,velmi propracované město,vynikající podkreslení hudby,atmosféry a monstra. ()

CrazyAn

Silent Hill je podle mě jeden z nejlepších hororů vůbec. Mile mě překvapil. Znám sice spoustu lidí, kteří ho hodnotili negativně, ale na mě zapůsobil. Perfektní lekací film. Vše je sice totálně nereálné a kdyby neexistoval PC, asi by ani takovýhle film nevznikl, ale i tak tvůrci dokázali vytvořit zajímavý příběh. Láska k dětem zde mluví za vše. Starostlivé matky, které udělají pro své děti cokoliv.Jsou zde velice napínavé a zajímavé scény. Spoustu jich je opravdu děsivých, ale bez toho by to nebyl horor. Strašně se mi líbí ta scéna jak poprvé přijdou do Silent Hill. Ta mlha s popelem a neskutečně příjemnou hudbou, tvoří tak zvláštní atmosféru, že si to celé zamilujete. ()

Dexies

Film, který dostává svému žánru a to je horor ... velmi slušná výprava, obsazení herců je též na vysoké úrovni, poprvé při shlédnutí jsem měl i pár lekaček, ale nyní se již zaměřuji na příběh a jsem hodně spokojený ... kamera dobrá, příběh plyne tak jak má, Alice Krige je znamenitá a celkově na mne působí film velmi ucelenou tvorbou a hotovostí! ... oproti dalším adaptacím PC her je Silent Hill na vrcholu a ostatní by se mají co učit ... ()

Herrydos

Jak už tu bylo několikrát zmíněno Silent Hill je asi nejpovedenější adaptace hry jakou si lze pustit má svoji atmosféru která sem skočila s videoherní předlohy se vším všudy a nebojí se vytasit i s něčím hodně brutálním viz konec v kostele viděl sem už hodně adaptací a bohužel žádná nevyužívala nic ze své předlohy až od doby než sem viděl Silent Hill ten mi dal naději že jednou by takhle dobře mohli končit všechny adaptace her ()

LordLaser

výborná práca s kamerou, fajn efekty, inovujúce nápady, unikátne hororové prvky, ikona medzi horormi, ale prečo koľkokrát zmrviť a nedotiahnuť dielo dokonca to fakt nechápem ()

PORTER44

Vynikající podívaná ze začátku napínavá duchařina a poté co dorazí do Silent Hillu a objeví první obluda jsem se začal skvěle bavit, jak výbornými efekty ,ponurou a temnou atmosférou tak skvělými hereckými výkony.Hry nehraju takže nemůžu porovnat ale film je výborný. ()

Jimclark

Hrál jsem snad všechny díly hry, a ty co jsem nehrál jsem alespoň shlédl na youtube. Takže v ničem netápu, souvislosti jsem pobral, všechno je mi jasné a na nic se nemusím ptát. 4*. ()

SatchS

Len jedna vec je viac znepokojivá ako fakt, že meno Sean Bean sa nerýmuje. Keď chcete do úlohy policajného dôstojníka obsadiť Joaquina Phoenixa, ale už nemáte peniaze, a tak zoženiete niekoho, kto sa naňho aspoň podobá. Ako horor to stálo za hovno, čo si budeme hovoriť. Neviem, aký má presne význam natlačiť tam všetky možné príšery z hry, ktoré inak s dejom filmu absolútne nesúvisia. Pozerám film, nehrám videohru, dopiči. Film prestane byť strašidelný, akonáhle sa objavia prvé príšerky. Po hororovej stránke to následne ide, až na nejaké scény, dolu vodou. Jeden by povedal, že tu budem chrchliť a prskať nadávky o tom, aká to bola predpotopná sračka. Ale. Samotný príbeh ma až nečakane bavil, a aj napriek 127, tfuj, minútam som sa nenudil. Mám chuť si po tomto zahrať aj hru, ale môj reálny život hovorí niečo iné. Zahoď tú hernú konzolu a choď medzi ľudí, ty asociálny pošuk! ()

Janette789

Kdo hrál hry ví, že se tomu nic nevyrovná. Kdo o tom ví prd, většinou se mu to líbí. Silent Hill patří mezi moje srdční záležitosti. Ale tohle hodnotím průměrem. ()

pekkanik

Neviem koľko rokov to mám doma a konečne som si to pustil... Začiatok, paráda, potom to začne trošku upadať, ale čo sa stane na absolútnom konci, to som teda nečakal, jasné, už tu pár takých filmov bolo, ale že by to pasovalo do takto hnusného hororu..? Ale pasovalo, človek musí zapnúť šedú kôru a s tým problém nemám, veľmi dobrý film, myslím, že si to po čase pozriem ešte raz. ()

Beliel

Začátek filmu nabídl hutnou atmosféru, která se později změnila v totální mišmaš nehorázných blbostí, kdy jsem se přestal jakkoliv v ději orientovat a říkal si, kam tohle dojde...Dvě hvězdy za první hodinu filmu, zbytek je odpad. ()

Metal Gear – první Solidní videoherní adaptace?

Metal Gear – první Solidní videoherní adaptace?

31.08.2012

Videohry jsou obrovský byznys, který se zisky vyrovná filmovému. Hollywood se proto úporně snaží něco z toho vytřískat. Už dlouhá léta. Bohužel, nedaří se. Kvalitní herní adaptace sečtete na prstech… (více)

Del Toro vs. Gans: Kráska a zvíře

30.03.2008

Šermíři R. E. Howarda nastupují

Šermíři R. E. Howarda nastupují

13.01.2008

Obrovské zklamání z tržeb Zlatého kompasu (srovnatelné s rozčarováním z vlažného přijetí Superman se vrací, takže se vážně pochybuje o pokračování) a následné urychlené odsunutí Inkoustového srdce … (více)