Medzi regálmi bájneho obchodu Quick Stop, v ktorom dvaja flákači Randall a Dante zabíjajú deň táraním o sexe, preberaním Hviezdnych vojen, čítaním komiksov a zhúleným meditovaním nad podstatou bytia. Kevin Smith sa vracia na miesto svojho kultového debutu, kde jeho hlavní hrdinovia dospievajú do kristových rokov. Je čas si rozmyslieť, čo ďalej. Voľné pokračovanie úspešného filmu Jay a mlčanlivý Bob vracajú úder... (oficiální text distributora)

Dale

Už to nie je taký dialógový uragán ako jednička, na ktorej som sa bavil o niečo viac, ale stále je to výborná komédia. A Kevin Smith sa stáva jedným z mojich obľúbených režisérov a hlavne scenáristov. ()

Terva

......aby věděli, žes tady byl......raději bych, kdyby věděli, že nejsem debil....... CITÁT - Lízej pipiny........... Nástup Jaye a Silent Boba je Boží a doprovázený rytmem zpěváka se jménem King Diamond. CITÁT - Nový a vylepšený Jay a Tichej Bob.......... Celkově hudba oproti předcházejícím snímkům přitvrdila. DIALOG : ELIAS (Trevor Fehrman) - Bůh stvořil člověka, člověk stvořil Transformery. Transformeři jsou tedy Boží dar. RANDAL (Jeff Anderson) - To teda ne. Opravdu nejsou Transformeři Boží dar. Jsou totiž Pekelný prokletí bestií, kterým říkáme zoufalci............ I další dialogy za to stojí, ale to je jen na vás. Právě si přirovnal vagínu k prdeli. Rozesmála mě (mimo jiné) i intelektuální Jayova věta - CITUJI - Hrozně se tu nudím a nuda je první krok ke drogám............ 26 minuta přináší další povedený dialog. Tentokrát na téma (každý ho zná) co je lepší, zda Návrat Krále nebo Jediho. CITÁT - Pozor, pozor mé jméno je Anakin a kurevsky ničím film.......... A Pán prstenů ? Vždyť tam jen choděj, v tom filmu choděj dokonce i stromy !!!! - No brečel jsem smíchy. Mám rád druh snímání, kdy stojí dvojice a kamera se při jejich rozhovoru kolem nich točí. Nevím proč, ale tyhle záběry mám prostě rád. Zde si takovýto záběr můžete užít okolo 61 minuty. Ve filmu uvidíme i Mimodruhovou erotiku, paka. CITÁT - Promiň mi to Ježíší, promiň............. Dlouhé intelektuální i vtipné dialogy, sexuální narážky, ironie, černý humor, to mě stačí, já se bavil. Po filmu Dogma je to druhý nejlepší snímek Kevina Smitha. CITÁT - Musíte si vykouřit a pak ze zadku do pusy, dobrá, tak jen to první........... A co dodat ? Jeden prsten vládne všem a toto je první den našeho zbytku života. Ve filmu, mimo jiné, zazní King Diamond a píseň z názvem "Welcome Home". http://www.youtube.com/watch?v=TJH0eBtnbcs ()

moviesfan

V tomhle filmu se snad pořád mluví, ale je to dobře. Dialogy jsou dobře napsaný a určitě i vtipný. Fakt jsem se pobavil. Kdyby bylo takových filmů víc. Ani nevím proč nedám 5*. Hodnocení: 80% ()

Zeebonk

Smithovými filmy jsem si zasíral mozek už jako nevycválané jelito a konečně jsem si po letech dal skromné opáčko. Tenkrát jsem si mohl nadšením vychrchlat plíce u Jay a mlčenlivý Bob vrací úder, s několika výhradami jsem potěšeně mručel u Flákačů a Dogmatu a naopak na Chasing Amy a druhé Clerks jsem nespokojeně plival pro jejich celkovou vyměklost. Teď to však vidím úplně obráceně. Možná jsem k tomu vyzrál. Mé tehdejší já by asi řeklo "zbuznovatěl", ale na tom kurva nesejde. Druhé Clerks je nejlepší film o smíření se s vlastní průměrností. O vystřízlivění z takřka tří dekád čekání na "něco víc" a o tom, že to "něco víc" je jenom debilní společenská berlička, která nutí flákače a loosery cítit se mizerně pro jejich nedostatek ambicí. Ale co já o tom vím? Vždyť jsem ještě ani nevystřízlivěl... A co o tom, do psí prdele, ví Kevin Smith? Vždyť ten chlápek zažil víc úspěchů, než všichni vousatí tlusťoši z New Jersey dohromady! Každopádně když pomineme ten skvostný, patřičně nepatřičný happyend, z kterého mě hřálo u srdíčka jako nikdy, tak je to pořád smithovka se vším všudy - geniálně vybroušené a třeskutě vtipné dialogy, přesné hérectvo, přesná camea, pár extrémně skvělých nechuťáren a protentokrát i nečekaně precizní technická stránka. ()

El Pistolero

(Doufejme, že ne úplně) poslední film s (mladými) muži za pultem a kultovním duem Jay & Silent Bob. Smith jen potvrdil, že umí namíchat skvělý koktejl z naprosto nesourodých ingrediencí. Vše dokonale šlape, romantická místa s přehledem zabíjí ultravtipný Randall, a když už i ten podlehne náhlému sentimentu, tak zasáhnou J&B. ()

Pishin

Co rict Kevin Smith se vratil v nejlepsi forme. Po Jersey Girl jsem se zacal obavat ze sklouzne jinam. Ale diky Clerks 2 dokazal ze je to stale ON. Spousta odkazu at uz na svoji minulou tvorbu, tak i na oblibene filmy, humorne Smithovske dialogy a k tomu dvojka Jay a Tichej Bob + stari znami Smithovi herci v malych cameo rolickach. Ps: Je libo trosku Bestialit ...ehhh ano, trosku mezi-druhove erotiky ... jen smele do toho. Pro Smithovi fans 5* Goodbye Horses!! ()

Kryton

Kevin Smith je pro mě už po těch letech pojem a vyhledávám vše , kde se objeví jeho jméno bud jako herec (Die Hard 4) nebo třeba jako poradce (Reaper) , protože jeho filmy , kde i hraje , prostě patří u mě vysoko. Zde musíte vidět hlavně první díl a pak se sluší i vidět Jaye a Boba co vrací úder. Tak naši známí z večerky nyní pracují v Moobey a opět zde máme odkazy na SW, LOTRa a plno homofobie. Vždy chci-li se pobavít a pořádně odreagovat tak si tuto komedii pustím. Neobyčejný život v obyčejném obchodě podobném McDonaldu vás chytne. Znovu ty camea jako Ben Effleck (knírač) a Jason Lee (okurkomrd ). Za zmínku stojí , že scéna hádka ohledně Pána prstenu je dokonalá a to není jen jedna. Ten film je bezvadná jízda a rozhodně vám lidi jako Dante , Jay a další prostě prijdou tak normální , že byste je mohli potkat kdekoli. Proto varování nechodte do Moobey vy liní opičáci! ()

ledzepfan

Tak tohle je fakt krásná vtipná jízda,která navíc dodatečně zvýrazňuje kvality Smithovy prvotiny(jejižš znalost je pro plné pochopení dvojky-nezbytná)...vše má své místo,vše je podáno vkusně(což je u mezidruhové erotiky docela umění) s citem a bez trapných berliček......Má to hloubku,šmrncovní rukopis a je to ze života-co víc si přát? ()

baribal

Kevin Smith trochu přidal na prvoplánovosti, první Clerks byly něco nového, svěžího a řekl bych, že to byl opravdu kvalitní film. Tohle je už trochu masová zábava, která v některých chvílích hodně šokuje, v některých trochu nudí a někdy je to romantická komedie. Rozhodně je plusem Elias. Je nutné ale říci, že zábava to pořád je a na nějakou prvoplánovost kašlu. ()

Pan Filuta

7/10 Už hodně vody uplynulo, co jsem viděl jedničku. Plná drsného humoru, si může s dvojkou podat ruce. Je to typ filmů, které můžu vidět vícekrát a nezevšední. I když dialogy někdy pokulhávají, vše napravuje skvělá hudba. P.S. Nejlepší je stejně Chasing Amy! ()

Alqarin

Nostalgie + kýč + romantika + hrdinové "odvedle" + hlášky + velká chlupatá prdel + "statný hřebec" a jeho osel = kotel nefalšovaných emocí. An epic conclusion! ()

Asgy

Film prakticky o ničem, ale bavil jsem se solidně. Originální humor a až na pár nudných míst skvělá zábava. ()

sta

Opravdové završení New Jerseyské série...z celého snímku čiší taková smutná melancholie a přesto se člověk dusí smíchy.. bál jsem se, ale Smith a celá ta banda mě..no vidíte, ani nemám slov - nádhernej film. tahle série téměř přesně kopírovala můj život a tenhle díl přichází zase v ten pravej moment..třeba až budou dante a spol procházet krizí středního věku, vrátí se k nám...dřív by to asi ani nemělo smysl... ()

Ridick

vynikajuci sequel. huste hlasky o LOTR, narazky na konzumnu spolocnost a predovsetkym sympataci za pultom s jayom a bobom. taktiez rosario vynikajuca. povinnost pre vsetkych fanusikov kevina smitha!!! ()

JJ.Gibson

Několik extra drsných a vtipných hlášek posunulo tuto komedii o trochu výš!!! Staří známí Jay a Silent Bob se vracejí, tentokrát ve vedlejší roli, ale také si užili své. Absolutní špička byla parodie na Pána Prstenů, fakt hustý... Smith rulezzz!!!! ()

Malkovich vykrade Comic-Con

Malkovich vykrade Comic-Con

05.07.2016

John Malkovich už se objevil ve třech comicsových filmech (Red, Red 2, Jonah Hex) a teď se ke kresleným sešitům vrací. Výjimečně se ale neupsal klasické adaptaci, nýbrž komediálnímu heistu jménem… (více)

Jste připraveni na mroží horor?

Jste připraveni na mroží horor?

18.07.2014

Natočil Kevin Smith opravdu porno?

Natočil Kevin Smith opravdu porno?

28.07.2008