Bratranci Bo a Luke Dukeovi jsou tak trochu postrachem města a celého okrsku Hazzard. Žijí rozmařilým způsobem života, ve kterém si nic neodpírají a velmi často se pohybují na hraně zákona. Místní šerif by je rád viděl ve vězení, a tak se zdejším vlivným bossem Davisem nastrčí do stodoly jejich rodinné farmy kotel na pálení kořalky a ta je jim zabavena. Nejsou však jediní, i jiným byly farmy konfiskovány a nikdo nezná pravý důvod. Poslední dobou mají bratranci velkou smůlu, jejich miláček - auťák Dodge Charger - byl jako vůz užívaný pro nelegální prodej alkoholu také zabaven. Tím pádem by se Bo a Luke nemohli zúčastnit blížícího se, pro město velice prestižního, závodu. Auto je zaparkováno v dílně jejich kamaráda, který nechá bratrance, aby ho v noci tajně odvezl. Mezitím se vloupají do kanceláří Davise a ukradnou velký trezor. V něm však nejsou peníze, ale pouze nějaké vzorky půdy... (TV Nova)

Spiker01

I po x-té vynikající guilty pleasure, co nenudí ani minutu a s každou další scénou nepolevuje v zábavnosti. Ať už jde o sexy Jennifer Simpson (vážně jednu dobu vypadala takhle?) či démického Burta Reynoldse. Když zapomenete, že existuje nějaký prequel, budete nadále štastnými osobami (nebo tím spíše oceníte genialitu téhle pecky) PS : Uvidíme se v Pekingu (Dukové převlečení za japonce :D)...9/10 ()

Falko

Tento film davali pocas jazdy autobusom, takze na sprijemnenie cesty celkom usiel, ale aj tak som mal inu predstavu o filme na to, ako zabral na mna trailer na tento film, ktory som videl o par tyzdnov skor, pretoze sialene autonahanacky zboznujem. O tom by mohol Michael Bay vypravat :-) Skor to bolo take sklamanie, lebo normalne pred takymi 15 rokmi by som si takyto film skor vychutnaval, ale dnes uz to nie je ono. Bud je to tym starnutim, mozno bol na vine blby scenar alebo je to film natoceny iba pre teenagerov. Ale tie 3 hviezdicky mu teda dam. ________ Johnny Knoxville - (Luke Duke) +++ Seann William Scott - (Bo Duke) +++ Alice Greczyn - (Laurie Pullman) +++ Steve Lemme - (Jimmy) +++ Jessica Simpson - (Daisy Duke) +++ James Roday - (Billy Prickett) +++ Burt Reynolds - (Jefferson Davis Hogg) +++ M. C. Gainey - (Šerif Rosco Coltrane) +++ ()

castor

Nedávné přepracování u nás prakticky neznámého sitcomu z přelomu 70. a 80. let nepotěší snad ani milovníky vytunningovaných miláčků na čtyřech kolech. Komediálně nemohoucí, invenčně prázdnou a agresivně hlučnou komedii nevytáhne nahoru ani permanentně se kroutící prdelka Jessicy Simpson!! ()

Spooner

Docela dobrá komedie plná vynikajících automobilových honiček, pár výborných hlášek (většinou od Knoxviila) a s třešničkou na dortu v podobě Jessicy Simpson. Nebýt těchto věcí, tak by tato komedie za moc nestála. Ale jestli máte 2 hoďky volného času, tak tento film je pro něj jako dělaný ()

Reiniš

Koukat se hodinu a půl na dlouhé nohy Jessicy Simpson, adrenalinové honičky, vysmátého Knoxvilla a Burta Reynoldse, který paroduje sám sebe vás nezabije ani neposílí. Nudit se u téhle buranské komedie však nebudete. ()

Real Tom Hardy

Filmové spracovanie doslova legendárneho a ikonického rovnomenného amerického televízneho seriálu aj napriek vyššiemu rozpočtu od WB a hlavne zvučnejšiemu menu a statusu "značky" nedostal do rúk nejaký skúsený rutinér (ako v prípade tie-in videoklipu Ratner), ale tvorca pomerne stokárskych komédií Chandrasekhar zo súboru Broken Lizard, čo ale koniec koncov nemusí byť ani príčina nie príliš pozitívneho kritického prijatia snímky vtedy aj dnes, s ktorým ale súhlasiť nemôžem. Dívajúc sa totiž na jednotlivé spojné elementy oddelene a takto ich aj hodnotiť, výsledok je častokrát (nad)priemerný. TDoH príbehom – tzv. "strip mining" a boj proti nemu & jeho environmentálne dopady na ekosystém (plus zrod auta, ktoré presiaklo a stalo sa pevnou súčasťou americkej popkultúry – 1969 Dodge Charger "General Lee") – neoslní, nakoľko ide o čistokrvnú komédiu, kde podrobne dané témy a motívy rozoberané nebudú (a riešené sú naivne) a tým pádom je viac-menej len pozadným parťákom a službou pre všadeprítomné automobilové naháňačky a kaskadérske kúsky. Tieto sú veľkou devízou a primárnou časťou filmu, ktoré v tom čase robila elita Hollywoodu Dan Bradley. Čo tiež určite treba vyzdvihnúť je kamera, silne užívajúca si zelené exteriéry amerického Juhu, a takisto solídne zvláda snímať objekty v rýchlom pohybe. Zároveň stojí za zmienku, ako geniálne sa podarilo rodákovi z veterného mesta zachytiť esenciu života a atmosféru južanského zapadákova bez väčšej degradácie predmetnej kultúry, i keď jej satirizovanie je v určitých scénach jasne prítomné. Rád tiež pochválim energickosť a dynamiku ústredného dua (aj serióznejší tón antagonistov) v porovnaní so seriálom (viem to, prišiel som o vlasy aj rozum, keď som sledoval toho 130 epizód). A Jessica Simpson, ktorá je na samostatnú debatu. Aj mimo faktu, že film je oproti seriálu vedený dosť sexuálnym smerom (respektíve postava Daisy Duke je 100% času pomerne silno sexualizovaná), čo je z môjho (vysoko nestranného :D) pohľadu asi tá najlepšia vec, aká sa tomuto počinu mohla udiať. TDoH v rámci toho, čím je – vidlácka redneck komédia – je čistý nadpriemer. Aj keď sa to na prvý pohľad zdať vôbec nemusí. A jeden z mojich najmilovanejších filmov vôbec... ♪♫ / ♪♫ (galéria: x / x) (x) (x) (x / x / x / x) (x / x) (x) (x / x) (x / x) (∞2009-2012) (23.6.2013) (27.2.2017) (28.7.2018) (22.12.2018) (9.4.2020) (11.5.2020) (28.2.2022) (27.5.2022) (1.12.2022) (30.4.2023) "Would a BJ from Daisy be within the realm of possibility? Or how about a pair of her still-warm shorts?" ()

cheyene

Vynikající akčně komediální snímek ve svižném tempu. Jsou tu dokonalé hlášky a záběry obou "bráchanců", vše dokáže perfektně vyřešit jejich krásná sestřenka a abych udělal nějaký rozumný závěr: Parádní akčňák s humorem, vynikající oddechovka a já jako divák jsem se dokonale bavil! Nejsem si jistý, ale mám za to, že antracit (černé uhlí) se těží v podzemních dolech a v povrchových dolech se těží lignit (hnědé uhlí)., přičemž ve filmu student na univerzitě identifikuje vzorek jako černé uhlí a na PC ukazuje jak vypadá povrchový důl... ()

Jamal

Tak trochu bláznivější komedie s hlavní rolí - autem, které bylo asi už 1000x opravováno, a které musí vyhrát bláznivý závod, no nakonec to možná i ta rachotiny vyhraje. (( :: ()

juta

Nadmíru pohodová komedie. Knoxville a Scott umí dokonale pobavit a dát tomu šťávu, stejně tak byl krásný pohled na Generála Lee a na podobná autíčka, které miluju. ()

Fiftis

Celé to pôsobí "len" ako natiahnutá epizóda televízneho seriálu, ale možno práve takto to Chandrasekhar chcel. Navyše som už videl oveľa nudnejšie filmy "o ničom" a tých 106 minút strávených v prítomnosti bratrancov Dukeových si kedykoľvek rád zopakujem. Možno je to prílišná re-imaginácia a odklon od predlohy, ale to ma nijako nepáli, kým tento mix naháňačiek, hlášok, mini sukní, trávy a chľastu dobre chutí. Hoďte mozog na zadné sedadlo, zošliapne plyn a to oranžové šidlo s vami urobí divy. ()

lamps

Zoufale naivní scénář je sice hodně cítit a při závěrečném happy endu jsem se neubránil trpkému úšklebku, ale co na tom sejde, když Knoxville, Scott a jejich nadupaný General Lee mají plynový pedál po celou dobu stlačený pevně na zemi a zastaví se leda v pokoji plném svlečených univerzitních studentek? Já se skvěle bavil, honičky byly super a Jessica Simpson nepotřebuje žádný komentář.. ()

Boogeyman

Pokud budete ignorovat maximálně hloupý děj a nic moc herecké výkony, stojí před vámi přehlídka SKVĚLÝCH oldschoolových automobilových honiček, které jsem neviděl od filmů ze sedmdesátých let! Za to tvůrcům děkuji! ()

Ruut

Blbost, stokrát předtím viděná a natočená jinde. 30% za to že ani Jessica Simpson toho moc neukázala. A to nemluvím o rovině herecké. ()

mzss1

Povedená komedie, která rozhodně potěší. Ale nelíbilo se mi moc prostředí filmu a vidlácké pojetí - to pokazilo vše co se dalo, mohla z toho být pecka, ale nevadí. Dá se to vidět i víckrát, ale po určitém čase. Seann William Scott bez pochyby výtečný. Hodnotím na 66% = *** ()

DJ Obelix

No, necekal jsem nic zvlastniho, nez klasickou oddychovou zabavu - a presne te se mi dostalo. Za par dni si sice vetsinu deje nebudete pamatovat, ale kdyz film zrovna sledujete, tak se nudit povetsinou nebudete. Tento film ma u me jasne a ciste tri hvezdy ()