Říše vlků

Empire of the Wolves

Akční / Thriller / Drama

Francie, 2005, 121 min

• Jara.Cimrman.jr

Bylo nebylo. Byl jednou krásný slunný den. Počkat, to bylo později. Dnes je všechno ponuré, všude je tma, prší a ani v místnostech nesvítí světlo. V tomto nepříliš vábném prostředí se přitom pohybuje Jean Reno, což nikdy neškodí a spousta dalších postav, o jejichž nezbytnosti mám důvodné pochyby. Asi 100 minut se jedná o celkem koukatelný film, ale pak se děj vychytrale přesune do Turecka, kde vysvitne žhavé slunce patrně proto, aby byl dobře vidět závěr logikou připomínající zhovadilost vysokého stupně.(8.2.2012)

• Tom_Lachtan

tady se někdo pokoušel natočit trojku Purpurových řek, žel ani náhodou nedosáhl kvalit dílu prvního, ani ""kvalit"" dílu druhého, kde v obou případech byl pro mne Reno Polobůh. Tady tak maximálně leští Dionýsovi amforu(11.2.2013)

• Terva

Tak nádherný název a zkrývá se pod ním taková blbost.(8.2.2009)

• Wormboy

Zaciatok celkom slubny, ale cim viac casu plynulo, tym film siel dolu vodov. Bieda, bieda...jedine co stalo za rec, bola celkom slusna kamera (v niektorych pripadoch) a strih zvukovych efektov (co vsak neplati, ak nie ste v super kine)...(29.10.2005)

• zipper111

Jak se k TOMU mohl Reno přidat, to doopravdy nechápu...(8.7.2007)

• - Snímek stál na evropské poměry průměrných 24 milionů eur a například v Německu vydělal za týden promítání 59 102 eur. (imro)

• - Ve filmu se několikrát objeví obraz Francise Bacona "Studie Vélazquezova portrétu papeže Innocenta X" z roku 1953. (Tomihiro)

• - Scénárista Jean-Christophe Grangé je novou hvězdou francouzských thrillerů, podle jeho předloh byly natočeny oba díly Purpurových řek a Fantom Paříže. (imro)