Říše vlků

Ríša vlkov

Empire of the Wolves

Akční / Thriller / Drama

Francie, 2005, 121 min

Celkem nadprůměrný akční thriller s Jeanem Reno v hlavní roli...(18.7.2007)

• dezorz

takto nejako by vyzeral aj americky nepodareny blockbuster, akurat by mal o par desiatok milionov dolarov lepsie triky. ostatne, 25. mil. dolarov na euro film tiez nie je malo. skoda, ze forma znasilnila obsah.(14.11.2005)

Francouzské kriminálky a filmy vůbec jsou natočeny v takovém zvláštním stylu, který americký film nabídnout nemůže. Název zněl slibně a lákavě. Očekávala jsem pořádnou dávku tajemna. No, to se nedostavilo. Pohrávat si s halucinacemi a ztrátou paměti je sice skvělé, ale jde s tím pracovat mnohem lépe. Dvě hodiny jsou trošku příliš. Jednu chvíli jsem myslela, že Jean Reno na tom železném schodišti zemřel, ale nestalo se tak. Hudba se k filmu hodila akorát.(18.1.2009)

• - Scénárista Jean-Christophe Grangé je novou hvězdou francouzských thrillerů, podle jeho předloh byly natočeny oba díly Purpurových řek a Fantom Paříže. (imro)

• - Herec Jean Reno si za roli ve filmu připsal na konto 1,4 mil. eur. (imro)

• - Snímek stál na evropské poměry průměrných 24 milionů eur a například v Německu vydělal za týden promítání 59 102 eur. (imro)