Říše vlků

Empire of the Wolves

Akční / Thriller / Drama

Francie, 2005, 121 min

• Jara.Cimrman.jr

Bylo nebylo. Byl jednou krásný slunný den. Počkat, to bylo později. Dnes je všechno ponuré, všude je tma, prší a ani v místnostech nesvítí světlo. V tomto nepříliš vábném prostředí se přitom pohybuje Jean Reno, což nikdy neškodí a spousta dalších postav, o jejichž nezbytnosti mám důvodné pochyby. Asi 100 minut se jedná o celkem koukatelný film, ale pak se děj vychytrale přesune do Turecka, kde vysvitne žhavé slunce patrně proto, aby byl dobře vidět závěr logikou připomínající zhovadilost vysokého stupně.(8.2.2012)

Francouzské kriminálky a filmy vůbec jsou natočeny v takovém zvláštním stylu, který americký film nabídnout nemůže. Název zněl slibně a lákavě. Očekávala jsem pořádnou dávku tajemna. No, to se nedostavilo. Pohrávat si s halucinacemi a ztrátou paměti je sice skvělé, ale jde s tím pracovat mnohem lépe. Dvě hodiny jsou trošku příliš. Jednu chvíli jsem myslela, že Jean Reno na tom železném schodišti zemřel, ale nestalo se tak. Hudba se k filmu hodila akorát.(18.1.2009)

Zvláštní. vlastně ne zvláštní. Bordel.Ale zajímavě natočenej, a Jean Reno je prostě Jean Reno...(14.2.2006)

Celkem nadprůměrný akční thriller s Jeanem Reno v hlavní roli...(18.7.2007)

• Slarque

Další zmatený francouzský pokus o drsnou americkou kriminálku. Několik linií se tu dlouho tluče, některé scény jsou vyloženě k smíchu, smysl sotva dávala aspoň knižní předloha. Nervní kamera, neustálý déšť (tedy s výjimkou tureckého finále), minimum scén odehrávajících se za denního světla, klipový střih. Forma je v pořádku, ale obsah se naprosto rozsypal (30%).(15.7.2007)

• - Snímek stál na evropské poměry průměrných 24 milionů eur a například v Německu vydělal za týden promítání 59 102 eur. (imro)

• - Snímek byl volně natočen na motivy stejnojmenného románu, který napsal Jean-Christophe Grange. Jean Reno hrál již ve dvou autorových adaptacích, a to ve dvoudílné sérii Purpurové řeky. (Terva)

• - Ve filmu se několikrát objeví obraz Francise Bacona "Studie Vélazquezova portrétu papeže Innocenta X" z roku 1953. (Tomihiro)