Říše vlků

Ríša vlkov

Empire of the Wolves

Akční / Thriller / Drama

Francie, 2005, 121 min

Zvláštní. vlastně ne zvláštní. Bordel.Ale zajímavě natočenej, a Jean Reno je prostě Jean Reno...(14.2.2006)

• Dudek

Trochu překvapivě velmi nudný film s Jeanem Renem v roli, ve které bych mnohem radší viděl někoho jiného. Vizuálně přestylizovaná podívaná se snaží na diváka zapůsobit hlavně vzhledem, selhává v základních faktech. Akčnější scény jsou zaměřeny většinou na špatnou osobu a ač nejsou zběsile přestříhané chybí jim přehlednost. Jednotlivé postavy jsou příliš ploché a jejich motivace působí přiliš umělým dojmem. Hlavní zápletka je banální, ale snaží se vypadat rafinovaně, je tedy dokreslena zbytečným množstvím podivně ukončených odboček, které mají na snímek vrhat dojem áčkové záležitosti. Problém je i v hlavní postavě, která trpí stejnými neduhy jako všechny ostatní a navíc její chování nevypadá příliš přesvědčivě. V žádném případě tak nemůže film táhnout a pouze zapadá do jeho dusné (myšleno pejorativně) atmosféry. Nevhodné je i obsazení a tak jediním z mála kladů je hudební stránka, která sice také působí schizofrenním dojmem, ale nějakým podivným způsobem dokresluje tuhle nepovedenou podívanou. A v neposlední řadě překvapí rozpačitá kamera, které by rozhodně neškodila větši dynamičnost - docela by mě zajímalo, jestli je neschopný i střihač, nebo neměl jen z čeho vybírat. Říše vlků je prostě film, který pokračuje v trendu posledních let, vizualně líbivá podívaná, která bohužel nepostrádá jen hloubku, ale je naprosto prázdná a nemá téměř ničím - krom pěkného kabátku - zaujmout. Možná se vám to bude líbil více, vypnete-li titulky i zvuk a budete se soustředit pouze na obraz.(10.7.2007)

• Chupacabre

Hrůza ! Jak jen jsem mohl vydržet těch 20 minut co jsem na to koukal ? Nechápu, jak se mohl do tohohle Jean Reno nechat přemluvit.(24.2.2009)

• - Snímek byl volně natočen na motivy stejnojmenného románu, který napsal Jean-Christophe Grange. Jean Reno hrál již ve dvou autorových adaptacích, a to ve dvoudílné sérii Purpurové řeky. (Terva)

• - Chris Nahon se do povědomí diváků zapsal před čtyřmi lety, když v produkci Luca Bessona natočil s Jetem Li, který je mimochodem autorem námětu, akčňák Polibek draka. Snímek se stal pověstný scénou, ve které hlavní hrdina vymlátí celou policejní stanici. (imro)

• - Natáčení probíhalo v Göreme v Kappadokii, v tureckém Istambulu a francouzské Paříži. (Terva)