Říše vlků

Empire of the Wolves

Akční / Thriller / Drama

Francie, 2005, 121 min

• BioGrower

Čakal som silne záhadný triler s výborným Jeanom Renom. Nenormálne prekombinovaná zápletka, kombinovanie psychológie so zbesilou akciou, priemerný Jean Reno, nudné podanie, dlhá stopáž, konečné vyústenie-zápory. Klady som nijako nevedel nájsť(možno jedna solídna ľakačka) no predsa nedám odpad, pretože ma ten film aspoň prinútil trochu rozmýšľať.(2.6.2007)

Chris Nahon je predovšetkým akčný režisér. Je to formálny tvorca. A tak by som mu odpustil dejovú neinvenčnosť a zameral sa na jeho vizuálne cítenie.(12.3.2011)

• zipper111

Jak se k TOMU mohl Reno přidat, to doopravdy nechápu...(8.7.2007)

• Pepinec

Co je mi platné, že se na něco kouká hezky, když absolutně netuším, co to vlastně má být? Jakoby mi krásná tanečnice udělala luxusní striptýz v mým pokojíčku, a pak začala utírat prach na televizi... Říše vlků je filmem, ve kterém jde největší strach z fousů Jeana Reno a nejzajímavější pasáží jsou závěrečné titulky s hezkou muzikou. Kdyby si byl býval někdo dupnul, že to nemá jen být, nýbrž být o něčem - jó, to by byla jiná. Konec konců i to utírání prachu z televize po striptýzu bych pochopil, kdyby tam pak šoupla výběr ze svých nejlepších vystoupení...(5.5.2012)

• Ruut

Slátanina. Upocený přestylizovanýý blábol. Strašně cool kamera zabírá hromadu nesourodých scén v každou chvíly jiném žánru. Většina filmu je nudná, akční scény nepřehledné a o absentujícím scénáři ani nemluvě. Po shlédnutí Říse vlků jsem pochopil proč se tak často v komentářích k tomuto filmu objevuje že režiser Nahon musel být většinu filmu na tripu.(24.11.2006)

• - Herec Jean Reno si za roli ve filmu připsal na konto 1,4 mil. eur. (imro)

• - Snímek byl volně natočen na motivy stejnojmenného románu, který napsal Jean-Christophe Grange. Jean Reno hrál již ve dvou autorových adaptacích, a to ve dvoudílné sérii Purpurové řeky. (Terva)

• - Snímek stál na evropské poměry průměrných 24 milionů eur a například v Německu vydělal za týden promítání 59 102 eur. (imro)