poster

Říše vlků

 • Francie

  Empire des loups, L'

 • slovenský

  Ríša vlkov

 • anglický

  Empire of the Wolves

Akční / Thriller / Drama

Francie, 2005, 121 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Matty
  **

  O Říši vlků jsem dopředu věděl, že je to špatný film. Ne, že bych se o tom potřeboval přesvědčit na vlastní oči, ale jednou dvakrát za měsíc se snažím vidět něco, o čem jsem přesvědčený, že se mi to líbit nebude, abych zmírnil zklamání z filmu, o kterém si myslím, že se mi líbit bude, jenže nakonec nelíbí. Jednodušeji řečeno si pak více vážím dobrých filmů. Anebo si tímto jenom snažím racionálně odůvodnit svůj skrytý masochismus? Těžko říct. :-) A skutečně, jak jinak než jako masochismus nazývat, když se člověk obeznámený se skutečností, že život je jenom jeden, dívá na něco jako Říši vlků? Ty dvě hodiny by bezesporu šlo strávit rozumnějším způsobem, avšak iracionalitu podobného počínání shledáván pozoruhodnou, tudíž nelituji, že se již několik let dobrovolně vystavuji podobné formě experimentu. Kolem a kolem vzato, jde jenom o lásku k filmu jako takovému, tak proč přehlížet ty méně kvalitní, ty chudáky utlačované? Říše vlků má několik problémů: postrádá sympatického hlavního hrdinu; její příběh není složitý, pouze složitě vyprávěný, tudíž se příliš táhne a nudí; soundtrack děsivým způsobem mísí, co jeho autorovi zrovna přišlo na mysl, kupříkladu syntezátory a chorály; režie pouze nenápaditě kopíruje četné americké vzory a atakuje nás jedním trapným klišé za druhým. Nejvíce mě na Říši vlků nicméně štve, že není ještě o třídu (dvě) horší a tím pádem zdrbatelná mnohem brutálněji. Takto se opravdu nezmohu na více než na bezradný výpis negativ, za což se omlouvám. A málem bych zapomněl – kamera byla dobrá. :) 40% Zajímavé komentáře: Le_Chuck, Rex Mundi, klerik, alenka(8.7.2007)

 • SOLOM.
  **

  Opravdu jsem se moc snažil, abych se na to konečně dodíval na druhý pokus (poprvé jsem totiž nudou usnul někde v půlce), ale nakonec jsem to „přežil“ až napotřetí. Film je skutečně zpočátku rozjet zajímavě, obě na první pohled rozdílné osy děje (záhadný vrah dívek + vyšetřování policie a mladá žena trpící výpadkem paměti) diváka vtáhnou do děje, jenže po půlhodině se z toho začne stávat chaotická nuda, kterou neprokrvil ani tentokrát dost průměrný Reno. Jeho vyšetřovací metody sice určitě stojí za povšimnutí, nicméně přemrštěné akční scény (viz hřbitov) a zmatený vývoj zcela pohřbili, slibně vypadají zápletku. 40%(24.3.2013)

 • tron
  **

  Jean Reno po PURPUROVÝCH RIEKACH 2 hrá v ďalšom za každú cenu temnom francúzskom braku a ani bokombrady a domov dôchodcov sa nepostarajú o to, aby bola nevydarene hlúpa RÍŠA VLKOV niečo viac, ako je čudne bizarná, keď už nemá dobrých hercov, réžiu ani scenár (nabúchať do jedného celovečerného filmu všetko len preto, že môžem?). Škoda, prvé (a takmer špičkové) PURPUROVÉ RIEKY podľa očakávaní ani omylom neprekonané.(31.12.2006)

 • Jara.Cimrman.jr
  **

  Bylo nebylo. Byl jednou krásný slunný den. Počkat, to bylo později. Dnes je všechno ponuré, všude je tma, prší a ani v místnostech nesvítí světlo. V tomto nepříliš vábném prostředí se přitom pohybuje Jean Reno, což nikdy neškodí a spousta dalších postav, o jejichž nezbytnosti mám důvodné pochyby. Asi 100 minut se jedná o celkem koukatelný film, ale pak se děj vychytrale přesune do Turecka, kde vysvitne žhavé slunce patrně proto, aby byl dobře vidět závěr logikou připomínající zhovadilost vysokého stupně.(8.2.2012)

 • Deimos
  ****

  DVD/// Obsazení 6/10 Děj 7/10 Hudba 8/10 Prostředí 8/10/// PLUS: Jean Reno, prostředí Paříže jasně boduje, atmosféra stále houstne a jak se v ději posunujte dál, začíná to být dramaticky napínavé, postava hlavního "hrdiny" a jeho kuráž MÍNUS: jako u všech francouských thrillerů je to náročnější na pozornost, některé scény až za hranicí normálnosti./// Shrnutí: Paříž jinýma očima, Reno v odlišné roli, přesto hodně podobné Purpurovým řekám. U nichž jsem měl problém zůstat ve střehu a držet se sledu událostí. Proto jsem se v tomto případě vyjímečně soustředil víc než obvykle a vyplatilo se. Protože na začátku dva zdánlivě odlišné případy do sebe začnou krásně zapadat a vás baví postupné vyšetřování. Zároveň se můžete kochat drsným prostředím krásné Paříže, drsným jednáním Jeana Rena a snahou tvůrců, přijít se slušnou kriminálkou. Když pominu občasnou snahu o přepombinovanost a zvraty v závěru, jedná se o slušně filmové pátrání, které si ode mě ty slabší 4* zaslouží./// Celkem 72%///(6.10.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace