poster

Říše vlků

 • Francie

  Empire des loups, L'

 • slovenský

  Ríša vlkov

 • anglický

  Empire of the Wolves

Akční / Thriller / Drama

Francie, 2005, 121 min

 • zipper111
  *

  Jak se k TOMU mohl Reno přidat, to doopravdy nechápu...(8.7.2007)

 • GigaPudding
  ***

  Mám takovej dojem, že se tu tomuhle filmu, o kterém jsem mimochodem nikdy předtím neslyšela, tak trochu křivdí. Není to úplný trapas a technicky je to většinu času taky zvládnuté dobře. Semtam je to úplně nesmyslně zběsilé, ale ne nějak často. Má to trochu absurdní scénář, který se ke všemu bere příliš vážně, takže se prostě nedá operovat s tím, že je to přehnané vtipným způsobem. Má to Jeana Rena oblečenýho jak Daniel Nekonečný, ale jinak jako to šlape celkem slušně. Začátek je možná trošku nezvládnutý, protože ty dva děje jsou prostě příliš oddělné a je to jak přepínat telku mezi dvěma filmama, ale jinak to funguje dobře jako taková trošku mysteriózní detektivka z francouzské školy a jean reno všechny podezřelé pořádně mlátí. Co je ale opravdová chyba tohohle filmu je to, že s přibývajícími minutami je čím dál jasnější, že se prostě snaží být tím nejultimátnějším a nejhustějším thrillerem na světě. Prostě bere dohromady všechno to úspěšné ze všech kvalitních thrillerů, podotýkám ale že ne jen z thrillerů jeden druhému a tomuto filmu podobných, a plácá to na sebe dohromady s cílem úplně jakože ohromit diváka, ale ve výsledku to nefunguje a nejspíš ani nemůže ve filmu, co se bere takhle vážně, protože prostě u dalšího vývoje děje si člověk říká prostě že už to ani není možný takhle a stává se to uměle zamotanějším a hrozně přestřeleným :). Ale jinak to teda podle mě nebylo až tak úplně trapný, zvlášť když se člověk trošku povznese nad to, že chtěli udělat prostě ten nejnabitější akční thriller na světě :).(9.11.2011)

 • genetique
  ***

  Pokiaľ by boli všetky filmy aspoň na takejto najnižšej úrovni spracovania bol by som spokojný. Nebolo to zlé, naopak nápad celkom slušný, škoda toho spracovania. Tvorcovia si asi mysleli, že toľkými zvratmi v deji, nelogickými hádankami a zmenami lokalít zvýšia atraktivitu, je to omyl. Zbytočne prekrútené. Ale inak celkom pozerateľný kvázi thriller. 65%.(4.2.2007)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - Herec Jean Reno si za roli ve filmu připsal na konto 1,4 mil. eur. (imro)

 • - Chris Nahon se do povědomí diváků zapsal před čtyřmi lety, když v produkci Luca Bessona natočil s Jetem Li, který je mimochodem autorem námětu, akčňák Polibek draka. Snímek se stal pověstný scénou, ve které hlavní hrdina vymlátí celou policejní stanici. (imro)

 • - Snímek stál na evropské poměry průměrných 24 milionů eur a například v Německu vydělal za týden promítání 59 102 eur. (imro)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace