Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Transexuál Bree (Felicity Hoffman) šetří každý dolar, aby mohl zaplatit za vytouženou operaci, která z něj konečně udělá ženu. Jednoho dne zvedne telefon a dozvídá se, že jeho syn Toby sedí ve vězení v New Yorku. Neochotně se tedy vydává no New Yorku dostat kluka z vězení. Syna mu předají beze slova vysvětlení a Toby považuje tu divnou ženskou za potrhlou misionářku. Bree nevidí důvod, proč něco vysvětlovat a Toby chce co nejdříve zmizet do Los Angeles. Rozhodnou se tedy, že pojedou spolu, přičemž Bree má v plánu vysadit Tobyho u pěstounů. Začíná trans-americká cesta, která oběma připraví nejedno překvapení. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (154)

pakobylka 

všechny recenze uživatele

----- "Věděla jste, že Pán prstenů je teploušskej film ?" ----- Pozoruhodná road-movie - a možná jediná příležitost. Pro otce, který neměl tušení o existenci svého téměř dospělého syna - a pro syna, který nikdy neviděl vlastního otce ... Drobnější zádrhel nespočívá jenom v tom, že onen zmiňovaný syn není žádný svatoušek - jde především o to, že jeho otec by mu v současné době mohl být spíš matkou. Takový milý malý film - s HODNĚ přesvědčivými herci. Felicity Huffman byla naprosto dokonalá. ()

pytlik... 

všechny recenze uživatele

Poněkud méně uvěřitelný příběh, který psala patrně kočička s pejskem (transexuál, který má homosexuálního syna - narkomana a prostituta, sestru - (bývalou) alkoholičku a matku zmalovanou hůř jak velikonoční vajíčko) s poněkud více neuvěřitelnými dialogy, jako např. "močopudné - to znamená, že lítáš na záchod, a né na velkou". Zajímavosti: V epizodní roli podlého kradače aut se ve filmu mihla i Lucka Vondráčková, a dokonce ukázala i své vypracované tělo. Herečka hlavní role Felicity Hoffman prokázala velkou oběť filmovému umění. Kvůli jedné jediné scéně, kdy za autem vykonává malou potřebu, si neváhala nechat přišít penis od neznámého dárce, který měl dva, a tak jí jeden věnoval. Po skončení natáčení pak dlouho váhala, jestli se má této chlouby zbavit. Ale nakonec po dvou týdnech, kdy vůbec nevycházela ven z domu, si uvědomila, že musí dělat i užitečnější věci, než si jen pořád hrát, takže si ho zase nechala odoperovat. ()

Reklama

hellstruck 

všechny recenze uživatele

Transamerica je spíše než sonda do transexuálovy duše road movie o pochopení a toleranci. Přestože transexualitu moc nechápu a nemyslím, že by se to v budoucnu nějak změnilo, nemám k tomu tématu nijak výrazně odmítavý postoj a udělat o tom film se mi zdá velice odvážné. Hlavní dvojka je výborná, je vidět, že nejen, že se dá z někoho ošklivého udělat člověk krásný, ale i naopak:) Felicity by zasloužila Oscara. Film funguje jako komedie i drama prostě výborně a já se ani jednou nemusela dívat na čas. ()

Jansen 

všechny recenze uživatele

S nadhledem natočená road movie, která převážně s humorem sleduje vývoj opravdu netypického vztahu. Spíše než hluboká psychologická sonda do problémů transseksualů je Transamerika film o vyrovnání se s rodičovstvím v tak trochu obtížnější situaci. Transseksual Bree má krátce před operací, která dokončí jeho přeměnu v ženu. Dozvídá se však, že má syna ve vězení a vydávající se za misionářku ho jede vysvobodit. "Otec“ se synem se poté vydávají na cestu. Jenže ze synem hledaného otce se postupně stává žena. ()

Sofia 

všechny recenze uživatele

Felicity Huffman je v roli přeoperovaného transsexuála opravdu přesvědčivá, stejně mě ale při sledování filmu občas napadlo, jak by to asi zahrál opravdový muž. Nejvíc bych asi vyzdvihla scénář - střídání komických a tragických okamžiků do příběhu naprosto pasuje, kdy vrcholem bylo setkání Bree s její dost podivnou rodinou. Jejímu synovi (výborný, pro mě zatím neznámý Kevin Zegers) scénárista napsal tak smutný život, že se to jen tak nevidí. Vlastně mě jeho životní příběh dostal mnohem víc než ten Bree. ()

Galerie (24)

Zajímavosti (11)

  • Felicity Huffman přezdívala svému umělému penisu Andy. (Morien)
  • První film produkovaný bratry Weinsteinovými po opuštění Miramaxu. (Matty)
  • Sydney (Carrie Preston), napůl židovka, používá ve filmu jidišskou frázi "kin-ahora", s níž reaguje na zprávu o sebevraždě Tobyho matky. Fráze znamená ve volném překladu: "Nechť je vše zlé odvráceno." Sydney ji však použila ve špatné situaci, jelikož ji židé užívají jako reakci na něco dobrého (pro Čechy např. "Musím to zaklepat.") a ne na tragickou zprávu. (hansel97)

Související novinky

Zlaté glóby 2006

Zlaté glóby 2006

18.01.2006

Dne 16. ledna proběhlo v Los Angeles slavnostní udělování cen Hollywoodské zahraniční tiskové asociace, Zlatých glóbů. Podle očekávání letos dominovalo drama o homosexuálních kovbojích Zkrocená hora,… (více)

Zlaté glóby 2006

Zlaté glóby 2006

14.12.2005

16. února 2006 proběhne v Los Angeles 63. ročník slavnostního udělování cen Hollywoodské zahraniční tiskové asociace, Zlatých glóbů. Těm letošním zřejmě bude dominovat (alespoň, co se počtu nominací… (více)

Reklama

Reklama