Připoutejte se, prosím!

• USA Airplane! (více)

Stanislaus

Připoutejte se, prosím! má sice kultovní status v rámci parodického žánru, avšak mě bohužel humor tohoto filmu celkem minul. I když obsahuje spoustu ne úplně marných odkazů na jiné soudobé filmy, jsou podány tak jalovým způsobem, že mě ve většině případů nechaly naprosto chladným. Lloyd Bridges mě pobavil asi nejvíc ("špatný den se skončením toho a toho") a je škoda, že Leslie Nielsen nedostal více prostoru. Ústřední zamilovaná dvojice byla úplně mimo - zlatí Topper a Ramada ze Žhavých výstřelů. ()

TheEvilTwin

Musím říct, že po prvotní rozjezdové půlhodince jsem chtěl film vypnout, protože humoru zde bylo na parodii drasticky málo. S příchodem Leslie Nielsena na scénu (jeho úplně první role v parodii ever!) se ale situace otáčí a až do závěru jsem se dobře bavil - gagů bylo dostatek, slovní obraty byly solidní a některé záběry byly vyloženě top. Na to, že všichni Airplane! označují za kultovní klasiku všech parodií, jsem čekal možná trochu více a kvůli prozívané první půlhodince se trochu zdráhám dát tu třetí hvězdu, ale druhá část je fakt jak úplně jiný film a těžko uvěřit, že taková střela vznikla už téměř 50 let zpátky. Fajn zábava. ()

nash.

Stále svěží a vtipná parodie s řadou geniálních gagů a slovních hříček (bohužel často dabingem zabitých), brilantně se vyhýbající trapnostem a křečovitosti v níž uvízly pozdější filmů tohoto specifického subžánru. Co by za to dnešní filmaři dali, kdyby se jim podařilo natočit něco alespoň z poloviny tak skvělého zábavného. ()

corpsy

Klasika trhlej paródie s nadčasovými hláškami ( je ich tu fakt požehnane ). Úsmev, smiech, chechtanie, to vás bude sprevádzať celým filmom. A budete mať chuť si ho pozrieť znovu. Jednu vec však pri amerických paródiách treba mať na rozume. Divák neznalý parodovaných filmov však z toho asi veľa mať nebude. ()

Zodd

Zdejší humor je černější než v pozdějších kultovních parodiích, jako jsou např. Bláznivé střely a Žhavé výstřely, ale o to lepší. To množství výborných bláznivých gagů, popkulturních narážek ze 70' i filmových odkazů prostě nemá chybu. Navíc je to i výborně zahraný. A myslím, že bez tohoto filmu by nebyly Bláznivé střely a další Nielsenovy parodie, aspoň ne, jak to známe. Snad brzy narazím i na dvojku a nebude výrazně horší. ()

• Když Striker (Robert Hays) vypráví o tom, že se s Elaine (Julie Hagerty) přidali k mírovým sborům na pomoc kmene Molombů, projde v jednom záběru slon. Nejde však o slona afrického, ale slona indického. (Prochy38)
  • Po titulcích nesleduje ještě jedna scéna. (griph)
  • V roce 2006 se film v anketě anglické stanice Channel 4, ve které přes 22 000 diváků zvolilo 50 nejlepších komedií, umístil na 2. místě. (Vrata88)

Bláznivá střela se vrátí

Bláznivá střela se vrátí