Připoutejte se, prosím!

• USA Airplane! (více)

anderson

ČESKOSLOVENSKÁ KINOPREMIÉRA: ÚPF = VIII./ 1983 - réžia českého znenia (ÚPF Praha) = Marie Fronková --- Nielsena dabuje Eduard Cupák, Hayesa dabuje Pavel Trávníček - dabing ČST Praha zo začiatku 90 - tych rokov je tiež výborný (Nielsena dabuje Radoslav Brzobohatý) ale keďže existuje kinodabing, tak dôvod predabovania nechápem. (29.7.2009) ()

Jara.Cimrman.jr

"Není důvod se znepokojovat a doufám, že se vám zbytek letu bude líbit. Mimochodem není na palubě někdo, kdo dovede řídit letadlo?" Je to již mnoho let, co mne trio ZAZ poprvé donutilo připoutat se při letu z LA do Chicaga a já si dobře pamatuju, co potom následovalo. Byla to horečka sobotní noci v baru Magumba, tajný informace o náletu, pilot Roger Murdock v kůži Kareema Abdul-Jabbara, Ted dohánějící pasažéry k sebevraždám, fackování hysterky, McCroskeyho opuštění řídící věže oknem, Kramerovo fackování neziskovkářů nebo cestující přijíždějící pásem pro kufry. To jsem si tehdá skutečně zahýkal blahem. Dneska už to zdaleka tak vtipný není, ale tohle je jeden z pilířů parodie a na to já nezapomínám. ()

MMR

ZAZ! Co zas? No ZAZ! A co zas? No přece ZAZ! Jo ZAZ, tak to řeknu hned! Prostě trio ZAZ, to jsou bohové, nad kterými bychom se měli sklánět. Naprosto dokonalá parodie. Doktor Leslie Nielsen, autopilot a plno dalších světlých stránek tento snímek vlastní. Určitě lepší než druhý díl, je to jízda od začátku až do konce. ()

juta

Co tak o této parodii napsat? Možná jen to, že se tu najde dost příjemných vtípků, některé jsou na dnešní dobu ohrané, ale dříve to bylo určitě o něco svěžejší. Nevím jestli to bylo v plánu, ale já bych přidal ještě víc bláznivých situací, protože místama se film malinko táhl, ale i tak se čas od času na tuhle parodii rád podívám. ()

petaspur

Na palubě letadla z L. A. do Chicaga došlo k otravě mnoha lidí z podávaných ryb, což sice nevedlo k nějakým vážnějším problémům, ale bylo by dobré urychleně najít nějakého funkčního pilota do vyprázdněného kokpitu. Do pilotní kabiny proto usedá bývalý bojový pilot Ted Striker, který se, za pomoci svých psychických neuróz a pesimismu navigátora McCroskyho, pokusí přistát s dopravním letounem, jehož velikost výrazně převyšuje jeho zkušenosti. "Ať mu to vyjde!" ()

• Pro hádku mezi hlasy z reproduktorů o červených a bílých zónách z úvodu filmu filmaři najali muže a ženu, kteří namluvili skutečné hlášení na Mezinárodním letišti v Los Angeles. Ve skutečném životě tito dva také tvoří manželský pár. (Morien)
  • V roce 2006 se film v anketě anglické stanice Channel 4, ve které přes 22 000 diváků zvolilo 50 nejlepších komedií, umístil na 2. místě. (Vrata88)
  • Po titulcích nesleduje ještě jedna scéna. (griph)

Bláznivá střela se vrátí

Bláznivá střela se vrátí