Připoutejte se, prosím!

• USA Airplane! (více)

corpsy

Klasika trhlej paródie s nadčasovými hláškami ( je ich tu fakt požehnane ). Úsmev, smiech, chechtanie, to vás bude sprevádzať celým filmom. A budete mať chuť si ho pozrieť znovu. Jednu vec však pri amerických paródiách treba mať na rozume. Divák neznalý parodovaných filmov však z toho asi veľa mať nebude. ()

H34D

Hodně ulítlá komedie s naprosto šíleným humorem, který se dá přirovnat snad jen k Bláznivé střele, anebo blíže ke Žhavým výstřelům. Paradoxně obří nadsázka stačí omrzet dříve než za pouhých 88 minut a tak film postupně přestává překvapovat. Možná je to jeho stářím, ale dnes už to rozhodně není taková pecka... 6/10 ()

Handle

Není to nejlepší parodie, kterou jsem viděl, ale přesto jsem se bavil velmi dobře. Podle mě se u toho prostě musí zasmát každý, protože i když tam jsou trapnosti, tak tam jsou i výborné vtipy, kde jen zíráte, jaká to je strašná blbost a absurdita, ale stejně nevím... kdo by se zlobil na koně v posteli? :) Já mám tyhle filmy moc rád, protože stačí jen vypnout, zírat na ty blbosti a smát se. ()

T2

Rozpočet $3,5miliónaTržby USA $83,453,539Tržby Celosvetovo $93,000,000║ Nuž asi chyba je v tom že som to videl až v roku 2010,... a len prekvapivo smutne môžem polemizovať nad tým ako môže mať takýto brak až 81%???, komických vecí minimum, trápnych a nudných maximum. /25%/ ()

Jordan

Airplane! je nielen úplná klasika žánru paródia, ale zároveň jeho krstným otcom, prababkou a spúšťačom jeho popularity a zlatým obdobím jeho najväčšieho úspechu - v taj čistej, krsštalickej podobe, ako v 80-tych rokoch (a najneskôr začiatkom 90-tych) sa už dnes buď nerobí, ale príspevky do tejto podivnej rodinky sú už iba čisto okrajová záležitosť nevzbudzujúca (celkom právom vzhľadom na ich "kvalitu") záujem či úspech u divákov. V podstate tá naozaj dobrá paródia bola naviazaná na pár mien, pričom spolu s najvýraznejším predstaviteľom Leslie Nielsenom (ktorý v Airplane svoju kariéru parodickej ikony naštartoval) sú bratia Zuckerovci s Jimom Abrahamsom najvplyvnejšie a najznámejšie. Napriek tomu Airplane už - aj vďaka špecifickosti daného žánru (jedného z najabnormálnejších subžárov komédie) - výrazne zostarol, mimo kontext USA a 90-tych rokov už mnohé fóry nefungujú či sú dokonca nečitateľné. Avšak silné, tvrdé jadro ostáva: Leslie Nielsen, autopilot, nekorektnosť a slovné hračky. ()

• Robert Stack původně hrál svoji roli jinak, než režiséři představovali. Pro inspiraci mu tak byla přehrána páska s impresionátorem Johnem Bynerem, který ztvárnil Roberta Stacka po svém. Podle producentů tak Stack "předváděl Johna Bynera dělajícího předvádění Stacka". (SeanBean)
  • Rozpočet filmu se v tržbách vrátil hned po prvních dvou dnech promítání filmu. (Morien)
  • První verze scénáře vznikla v roce 1974. Už tehdy se do role Rexe Kramera uvažovalo o Robertu Stackovi. (Cheeker)

Bláznivá střela se vrátí

Bláznivá střela se vrátí