Připoutejte se, prosím!

• USA Airplane! (více)

kajas

Když jsem tenhle film viděla ještě jako malá holka, strašně se mi líbil. Po dnešním shlédnutí (27.9.2009) už musím jít s hodnocením dolů. Robert Hays je sice úžasný, ale žádný vtip mě nijak nezasáhl. V tomhle žánru dávám přednost "Scary Movie". ()

Anglie

Zucker už tehdy uměl skvělé parodie a tímto filmem, beroucím si na paškál katastrofické filmy, to jen potvrzuje. ()

easaque

možná je moje hodnocení přehnaně vysoké, ale beru ho jako průkopníka v parodiích na jiné vážně míněné filmy - v tomto se nejčastěji parodují katastrofické filmy. Pro mě je to už klasika, která má stále po těch letech svůj půvab a je v ní skryto plno vtípků, které se objevují až při dalších reprízách. Takže 5 hvězd. [ PŘÍBĚH: 2 /// ATMOSFÉRA: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

honajz2

Taková americká klasika, po jejíž zhlédnutí si divím, že tohle tady má tolik nadšených reakcí a Tele Tele je naopak zatracované, i když stojí na naprosto, ale naprosto stejném humoru. Gagy stvořené z doslovného pojetí vět ("Máte něco lehkého na čtení?"), nebo ve stylu někdo divně/úchylně jedná... Ono to ale i funguje stejně jako v Tele Tele - něco je skvělé a rozesmálo mě nahlas, něco mi naopak přišlo laciné a někdy mi to prostě přišlo nevtipné. Zase je to ale film, ve kterém si každý najde aspoň jednu scénku, která ho fakt pobaví, což rozhodně není na škodu, ale dojmy z toho mám takové, že mě to neurazilo, ani nenadchlo, na jedno zhlédnutí hezké, ale znova to určitě vidět nemusím. Prostě takový fajn průměr, který je ale pořád průměr. Dvojku ale někdy nejspíš dám, když to má být sci-fi... 3* ()

balba

Výtečná komedie.Parodie na katastrofické filmy , doslova přecpaná originálními gagy , nezřídka zabíhajícími až do černého humoru a absurdity.To se nedá popsat , to se musí vidět. ()

Jonash87

Klasika všech parodií a bláznivých komedií. Úžasný L. Nieslen, hlášky, scénky... viděno už nespočetněkrát, a přitom stále baví! ()

cariada

Bláznivodt na entou o letadle co ztratí piloty a jeden cestující je nucem se ujmout řízení at má sám psychický poruchy. Vše je prošpěkováno nespočtem gegů a vtipů. Na svou dobu vrchol parodie. ()

dezorz

Trapne vtipy. Nenapadne vtipy na pozadi. Parodie na pre dnesnu generaciu nezname filmy. A kopu ironicych, inteligetnych vtipkov. Prva velka parodia. Vzor. Od tohto sa odkukavalo a zo stylu uberalo, uberalo az ostalo len pri primitivnych vtipoch na adresu sucasnych filmov. Airplane bavi aj po rokoch, aj pri neznalosti predlohy. Dokonca aj trapne vtipy su tu svojim sposobom inteligetne. ()

Rocky88

Rukopis humoru ZAZ je hodně znát už tady. Absurdní situace, vypointovaný humor, žádné trapárny a nepočítaně vtípků, které se vám zaryjí do paměti. Za mě je to autopilot a problémy s pitím. ()

ad

Celkem slušná parodie s několika nezapomenutelnými momenty... pravda, jsou v ní i méně vtipné okamžiky a k plnému vychutnání je potřeba znát minimáln Letiště, ale poker face Lloyda Bridgese a (tehdy ještě vtipného) Leslie Nielsena vyváží mnohé. ()

Trainspotter

Neúnavná kadence vtipů od známého tria tvůrců, vše dokonale sladěno v jednu parodickou operu a oslavu nadsázky. Dialog, který mluví za vše: "-Si vzpomeň na sebe, hned jak jsi nějakou zblejsknul, hned ti houpnul! -Jo,jo. Hele holka, dej si majzla! To byly časy! -Špica!" AR: 1,85:1 - Spherical ()

Wladi.mir

Občas vtipné, občas nudné a občas i trapné. Stále je to, ale zábevnější než novodobé parodie. Navíc je Airplane! obsazeno klasickými a hlavně vynikajícími komiky, takže je o zábavu postaráno. Uvidíme co předevede Airplane 2. ()

C0r0ner

Jedna z prvních parodií vůbec není kupodivu vůbec špatná, ač by se zdálo, že se trojice Zucker/Abrahams/Zucker bude teprve zastřelovat. Naopak, necelá hodina a půl nabízí několik desítek parádních fórů, z nichž je několik nezapomenutelných. (chlap se potí a vrtí se na sedadlu v letadle); Letuška: "Jste nervózní?" "Ano." "Je to vaše poprvé?" "Ne, už jsem byl nervózní i dřív." 95% ()

tomtomtoma

Připoutejte se, prosím! patří k nadprůměrně zábavným filmovým parodiím v hollywoodské péči výroby. Kdysi dávno mě film bavil, v současné době sice nepociťuji žádný záchvěv úžasu, ani divokou nespoutanost, přesto mi drzé hrátky i tak dokáží přinést úsměvy a příjemné chvilky odreagování. Za terče slouží vícero katastrofických filmů a nepředpokládám, že zrovna Zero Hour! je v českých podmínkách všeobecně známé. Připoutejte se, prosím! je dětinské, sexistické, politicky nekorektní, jednoduše neuctivé a výsměšné. Přesto se v porovnání s jinými „úchvatnými americkými parodiemi“ stále jeví jako maličký a hlínou zašpiněný polodrahokam. Snad za to může mládí režisérské trojice a jejich nadšený pracovní zápal na počátku filmařské profese. Nepřipraveným hrdinou rozjívené nálady je Ted Striker (příjemný Robert Hays), vysloužilý armádní pilot s psychickými problémy. Pocit vlastního selhání je noční můrou, ze které se ani nechce probudit. Hlavní ženskou postavou je Elaine Dickinson (zajímavá Julie Hagerty), křehká letuška a unavená Tedova přítelkyně s přáním zapomenout na vztah v křeči. A nezapomíná na profesní zodpovědnost. Důležitou postavou je Dr. Rumack (dobrý Leslie Nielsen), jediný lékař na palubě letadla. Otrava jídlem ve vzdušném prostoru dokáže způsobit zapeklitější trable, než bouřkové turbulence. Výraznou postavou je Clarence Oveur (velmi zajímavý Peter Graves), zkušený pilot a kapitán letu. Sympatická tvář lehce odtajňuje pedofilní sklony a potěšení z dětské návštěvy pilotní kabiny. K výrazným postavám patří Steve McCroskey (příjemný Lloyd Bridges), hlavní vedoucí chicagské navigační věže a koordinátor záchranných akcí s celou škálou závislostí. Patří k nim i Rex Kramer (pozoruhodný Robert Stack), svérázný navigátor nouzového přistání, bývalý tvrdý Tedův nadřízený ve válečné vřavě a lehce přezíravý nadutec. A také Roger Murdock (sympatický Kareem Abdul-Jabbar), slavný basketbalista a druhý pilot letadla na zapřenou. Z dalších rolí: bezelstně vstřícná a nešťastně osamělá letuška Randy (Lorna Patterson), rozverný homosexuál a McCroskeyův podřízený Johnny Henshaw-Jacobs (Stephen Stucker), šarmantní dáma, ovládající černošský slang (Barbara Billingsley), z manželova nestandardního chování překvapená paní Hammen (Lee Bryant), její „odvázaný“ manžel Jim (Nicholas Pryor), jejich zvědavý synek Joey (Rossie Harris), matka vážně nemocného dítěte paní Davis (Joyce Bulifant), její na transplantaci srdce čekající dcerka Lisa (Jill Whelan), letící jeptiška (Maureen McGovern), bezelstná Kramerova manželka (Barbara Stuart), nevěrná paní Oveur (Lee Terri), či černoši ve slangu (Norman Alexander Gibbs a Al White). Připoutejte se, prosím! je vhodným doplňkem za dnů deštivých a smutných a to bohatě stačí, pokud od filmu nečekáme více. Příjemný a zcela nepodstatný parodický filmový kousek. ()

Bláznivá střela se vrátí

Bláznivá střela se vrátí