Připoutejte se, prosím!

• USA Airplane! (více)

Cheeter

Pro mě takový výlet do doby před Bláznivou střelou. Jak ze strany tvůrců, tak ze strany Leslieho Nielsena. Bylo zajímavé vidět prapředky nejrůznějších vtipů a situací, které se právě naplno rozvinuly v trilogii Bláznivých střel. A bylo poznat, že je tu dobrý základ. ()

Phos4rus

Je skoda, ze jou 80 leta za nami, tocili se skvele filmy, staveli se silne auta, vznikali hudebni hity- a hlavne bratri Zuckerove tocili skvele parodie. Nezapomenu na holeni na zachode nebo na to, jak se spravne poti vystresovany clovek. ()

zette

Na film se divat da, je zde dost znamych osobnosti a filmy z leteckeho prostredi jsou vdecne pro divakovo oko. Ja ale od tohoto snimku cekal ranec srandy a to se mi az na par vyjimek nedostalo. Celkove bych to oznacil za takovou milou nudu. ()

MarekT

"Takhle hrozně jsem se naposledy cítila při sledování filmu s Ronaldem Reaganem." Jakmile začala hrát hudba ze Spielbergových Čelistí, věděl jsem, že tohle bude nevšední zážitek. Občas se sice bratři Zuckerové s Abrahamsem utnou (já se asi nikdy nepřenesu přes zvracecí gagy), v konečném výsledku ale stvořili výbornou parodii, která dle mě rozhodně nezestárla tolik jako jiné tehdejší hity. Také zde Leslie Nielsen odstartoval komediální část svojí kariéry a výkonem dokonce zastínil i hlavní postavy. Mile mě překvapil baskebalista Kareem Abdul-Jabbar - sice nemám rád, když jsou sportovci tlačeni do herecké profese, ale parodický dialog s malým Johnem mě nemohl neuzemnit. A mimořádně se povedl i český dabing - ovace Zdeňku Štepánovi za obsazení téměř nedabujícího Radka Brzobohatého, který je sice neortodoxní volbou na Nielsena (na něj mi mnohem více sedí Vladimír Brabec), ale poslouchá se to dobře. ()

Martrix

Spousta hlášek zůstala ztracena v překladu, nebo kontextu, který český divák nezná. Jména pilotů, i ostatních mají význam, bez jehož znalosti vám bude připadat například kůň ležící v posteli, jako nesmysl. Film je nabitý odkazy na osobnosti, hudbu, pořady a události té doby. Naplno si ho tedy užijí snad jen američtí senioři. Ale i to co zbude pro ostatní, má výborné momenty....z nichž by dnes mnohé neprošly novodobou cenzurou. Najdou se i slabší fóry, protože zdaleka ne vše sedne každému, ale v té kvantitě se ztratí. Nebýt nudnějšího úvodu a zmiňované neznalosti kontextu, který se dal často jen tušit, jistě bych se bavil ještě lépe. I tak ...4* jsou na místě, i když jsou pozdější dílka ZZA lepší. ()

dr.fish

Ta tímhle to všecko začalo. Éra bláznivých komedií. Připoutejte se prosím je napůl drama Let do nebezpečí od Haileyho, ale některé scénky jsou vyhrocené do absurdna. Autoři teprve oťukávali terén, co jako divák snese. A snesl všechno s neskrývaným nadšením. 100% ()

mortak

Pět je možná o hvězdičku víc, než by dal objektivní kritik, ale nemohu jinak. Jako dítě jsem totiž snad padesátkrát přečetl Let do nebezpečí od Artura Halieyho (tedy Let do nebezpečenstva, protože mi knihu rodiče koupili na Slovensku), a k tomu jsem ještě miloval rozhlasovou adaptaci s Eduardem Cupákem. A pak jsem poučený literaturou v letním kině viděl tuhle skvělou parodii. Prostě tohle je moje dětství, takže těch pět je jasných. A vůbec, dnes po těch letech dnes už můžu ocenit i jiné vtipy - jako třeba ti náboženští šílenci na letišti, kteří nám tehdy byli tak nějak vzdálení, protože jsme žili v ateistickém náboženství očekávajícím nikoliv poslední soud, ale beztřídní společnost. ()

E=mc2

kultové..niečo ako horúce strely "Všetci cestujúci sa musia čo najskôr dostať do nemocnice." - "Preboha, doktor, čo to je?" - "Veľká budova s kopou malých sklenených okienok, ale to teraz nie je podstatné." Prvý krát som to videl ako 10 ročný a veľmi som sa bavil.. :) ()

zombkiler

Tento film je opravdu nejlepší na noc.Spousta gagů a nezapomenutelný doktor Rumack alias Leslie Nielsen, který sice nehraje hlavní roli ale je prostě nejlepší. ()

Columbus

Kdyz jsem toto videl v kine v deseti letech, moc se mi to libilo. Kdyz jsem v dospelosti pochopil vetsinu parodovaneho, bavil jsem se take. Co rict? Proste klasika, fory a film, ktery umi jen trio ZAZ. ()

Decker

Skvela ulitla crazy parodie z letistniho prostredi kde neni nic nemozne a vse je obracene tak trochu naruby. Myslim si ze je to jeden z filmu, ktery objevil postavu Leslieho Nielsena pro pozdejsi jeste vice strestene komedie a myslim si ze je to dobre, protoze i takovyhle odlehceny humor je nekdy zatracene zabavny a chytlavy. ()

Khumbac

Ano autopilot byl dobry, ale musim vyzdvihnout hlavně kapitana... jak se bavil s malym klukem, ktery se prisel podivat do pilotni kabiny. Kapitan se pta: " uz jsi nekdy byl v pilotnikabině? " kluk: "Ne, letim poprve.."kapitan:" A uz jsi nekdy videl dospeleho chlapa v trenkach"?pak jine sceny, střih... a kapitan říka klukovi: " Uz ses nekdy prochazel jen tak sam po tělocvičně?" nebo dalsi otazka kapitana: " Chlapče..., uz jsi nekdy byl v tureckem vezení?" naprosto nesmyslne otazky :) Ano takove parodie by se meli tociti ()

Doudis19

Dnes už klasika v rámci snímků složených z více či méně povedených parodických scén. Narozdíl od převážně trapného pokračování se zde tvůrci trefují do černého s úžasnou pravidelností. Nezapomenutelný je především oplzlý autopilot a konfrontace legendárních komiků Lloyda Bridgese s Leslie Nielsenem. ()

LeoH

Jedna z nejoblíbenějších komedií mého oblíbence Woodyho Allena mě nikdy úplně za srdce nechytla. Pořád je ale o mnoho řádů vkusnější než leccos, co následovalo, cením si u ní množství slovního humoru, byť jednoduššího (a tu a tam se ztrácejícího v překladu) i starosvětského podání bez kašpárkování, s kamennou tváří. ()

Motinski

Oproti Bláznivým alebo Horúcim strelám menej zábavne, ajtak ale poteší na skrátenie večera. Ubehne to veľmi rýchlo no našiel som hluché miesta a vtipy ktoré nie uplne fungujú. Na rok vzniku svojím spôsobom nadčasové a definujúce štýl humoru ktorý sme neskôr dostali v plnej paráde pri Zuckerových a Abrahamsových ďalších filmoch. ()

Bláznivá střela se vrátí

Bláznivá střela se vrátí