Sue Charltonová je ambiciózní reportérka pracující v New Yorku pro Newsday. Letí do Austrálie, aby mohla udělat reportáž o Mickovi Dundeem alias krokodýlu Dundeem, který přežil útok velkého krokodýla. Za poplatek ji Mick vezme na místo, kde se s predátorem střetl. Sue přiletí do Walkabout Creeku, kde ji přivítá Mickův partner Walter, s nímž Mick vlastní malou cestovní kancelář. S Mickem se Sue setká až v místní hospodě, kde zjistí, že to není žádný gentleman. Přesto ji dokáže uchvátit tím, jak umí uspat býka, zabít hada nebo zahnat opilé muže střílející v džungli klokany… Mick vezme Sue do džungle. Putují spolu přírodou a Mick si ze Sue neustále utahuje, proto se rozhodne jít dál sama. Když si Sue napouští vodu do lahve, napadne ji krokodýl. Mick ji naštěstí celou dobu sleduje a predátora zneškodní. Sue je Mickovi vděčná a sblíží se spolu. Po výpravě v džungli ho Sue vezme do New Yorku, aby mu ukázala jiný svět... Mickovi se New York velmi líbí – hlavně proto, že zde žije tolik přátelských lidí pohromadě. Zdraví všechny kolemjdoucí, ptá se, z jakého jsou kmene, spí pouze na zemi a neustále má za opaskem svůj velký nůž. Richard, přítel Sue, si z Micka u večeře utahuje tak, že se Mick neudrží a praští ho. Pak jede do baru, kde se báječně baví. Potká tu prostitutky, kterým lichotí, a poté řídí auto opilého taxikáře, avšak na druhé straně silnice, než je v New Yorku zvykem. Další den stráví ve společnosti Sue, která ho začíná víc než obdivovat. Fascinuje ji, že se ničeho nebojí a dokáže ji ochránit… (TV Prima)

danny_21

Jeden z perel z té záplavy bláznivých komedií 90 let, která nezestáne, porce zábavy, napětí a přiměřené romantiky jak v australské buši, tak ve spárech Newyorkského velkoměsta. Krokouš Mike je navíc sympaťák, drsňák a všechno pěkno ustojí s naivitou burana z Wakabout Creek - 80 %. ()

Nocturno culto

Oblíbená komedie z období puberty, záviděl jsem Mikovi jeho frajerské triky, s časem určeným podle sluníčka, holení nožem atd ..Naštěstí to nedávají tak často, proto se to nemůže okoukat .. ()

Inozuka

První půlka v buši trochu slabší, ale pochopitelná, protože připravuje pole na vtipný kontrast s ruchem velkoměsta. Paul Hogan je ve své roli přesvědčivý a jeho hlody fakt dobré. Rovněž je vidět, že mezi ním a Lindou Kozlowski to celkem jiskří a ne nadarmo se stali manželi. Oddechovka, kterou můžete vidět tisíckrát a pořád se budete bavit ... ()

Ceberus

V podstatě Bohové musejí být šílení, s druhou polovinou filmu naruby, takže kvalitní tři a půl hvězdy. To, že se hlavní hrdinka bez příčiny a ostychu ocucává se dvěma nápadníky na střídačku, jí v mých očích zrovna na oblíbenosti nepřidává. :-) Čekal bych, že Dundeeho konkurenta alespoň scénář vykreslí jako o mnoho většího hajzla - buď by měl být vůči Dundeemu sprostší než jen ho vyzvat k objednání jídla v italštině, nebo by měl být nevěrný jako první. ()

Nix

Dobrodružství mne baví a hlavně když to má i vtip. Taky mne namlsal Indy, ale Dundee byl dycky taky dobrej. A taky se ničeho nebál a byl svým způsobem superman. Tohle je fajn 80.tkový odpočinkový film. ()

Tanner

Je takové zvláštní vidět po dlouhé době film, který jste v dětství měli rádi a brali ho jako "super". Najednou člověk pozná, že je to vlastně o ničem a ani to pobavení se moc nedostavuje. Přes zbořený domeček z karet tomu však dáte alespoň minimálně slušné hodnocení za tu nostalgii, kterou přeci jen při sledování známých scén pocítíte. ()

LukH

Příjemná oddychová romantická komedie s neokoukanými herci (Linda Kozlowski je tu vskutku nádherná) a nevtíravými gagy. Závěrečná scéna v metru je ve srovnání s finále podobných filmů velmi povedená. ()

Dantte..

Obrovská klasika a v dnešní době legenda romanticko - komediálních filmů, která pobaví a zaujme krásným scénářem a uvěřitelnou přítažlivostí mezi hlavními představiteli. Je až s podivem, jak málo kvalitních romanticko-komediálních filmů se točí. Pokud chcete vidět ten nejlepší - tady ho máte. 95 % ()

coco.brice

pro mne kultovní záležitost:-)a jestli s tím máte problem,tak to řekněte Wallymu:-)a ten to poví ostatním a máte po problemu:-) ()

Tamdydam

Parádní komedie dovedená k dokonalosti charismatem Paula Hogena a vzájemným opravdovým jiskřením mezi ním a Lindou Kozlowski. ()

Lilien

stret dvoch protikladných svetov a kultúr tvorcom vyšla veľmi dobre, kopec dobrých vtipov a narážok....taktiež príjemná romantická komédia...vďaka ktorej sa postava Dundeeho stala legendou. ()

TaNya_

Kdo nezná Dundeeho, tak ať si neříká filmový nadšenec! Ne, opravdu tenhle příběh mi vždycky připomene zlatý časy dětství a to že každý z nás chtěl umět krotit divou zvěř ;). Řekla bych že tahle dobrodružná slaďárna už bude tak trochu klasika a kdo ju neviděl, měl by to rychle napravit. Ztracenej čas to nebude - vždyť kdo by si Mika nezamiloval? ()

hekla

Australská romantika s originálním pojetím, nádhernou přírodou, perfektním humorem, troškou dobrodružství, ale hlavně se sympaťákem Paulem Hoganem, krásnou Lindou Kozlowski a skvělou chemií mezi nimi. Moje srdcovka, proto 5*. ()

fordhont

Film je o sympaťákovi z australské buše, který má paradoxně co naučit samozvané civilizované lidi i v jejich betonovo-kovovém prostředí. Slušným, přátelským, někdy přímým razantním ale upřímným jednáním a vtipnými postřehy na účet velkoměst se stává zajímavou postavou, které ve filmech rád vídám. _ "Vidíte ty skály támhle? Stojej tam 600 milonů let a budou tam, až my nebudeme, takže hádat se komu patřej..." _ "New York: 7 milionů lidí a všichni chtějí bydlet spolu. Musí to být nejpřátelštější město na světě." _ "Hodná holka... a starostlivá - je tu s otcem." (dabovanou verzi doporučuju s Županičem) ()

Uberlord

Krásná pohodovka plná vtipu a jednochuchosti. A v jednoduchosti je krása. Tenhle hůmor mi sedne + lehká romantika. Prostě povedená oddechovka, ke které se rád vracím. ()

meemini

Bylo hezké zavzpomínat si u tak skvělého filmu na časy, kdy australská buš pro mě byla obrovská jako nic jiného předtím, Krokodýl Dundee byl sakra sympatický kápo, vedle něho ta pěkná bloncka a dobrodružství bylo ostré jako čepel jeho nože. Po letech jsem se navíc i pobavil u fórů, které jsem jako malý nemohl pochopit. Můžu říct, že po letech vtipy nezestárly a navíc dokážu ocenit jejich lehkost a nenucenost, což se dnes moc nevidí. Super dobrodružství Krokodýle!!! ()

Havala

Zábavná rodinná psina, které je ovšem i tak velmi daleko od reality. Zidealizovaná Austrálie, kde máte pocit, že jediné co vás může ohrozit je krokodýl. ()

darthvader77

Mnohdy vtipně, avšak trochu divný příběh a mnoho hlucých míst přesto pro mě lehký nadprůměr a oddychovka na kterou se rád podívám a vzpomínám. ()

První ročník festivalu Aussie Film Fest

První ročník festivalu Aussie Film Fest

27.11.2014

Austrálie exotická a atraktivní: to je Australský filmový festival „Aussie Film Fest". Zahajující 1. ročník proběhne v Praze v Kině Lucerna jako dvoudenní přehlídka 28. – 29. listopadu. Praha má v… (více)