Barevný závoj

„Myšlenka života ve světě svázaném přísnými pravidly, je stále aktuální. Na dvou lidech, kteří nalézají pokoru a učí se odpouštět jeden druhému, je něco dojemného...“ - Edward Norton.

Kitty (Naomi Watts) se musí neodkladně vdát. Proto si bere seriózního doktora Waltera (Edward Norton), se kterým odjíždí do Šanghaje. Protože se tady ale Kitty nudí, najde si milence. Walter nevěru odhaluje a jako pomstu přijímá práci v odlehlé čínské vesnici, kam bere Kitty s sebou. Teprve tady se mohou naučit jeden druhého chápat, milovat a odpouštět... Film vznikl podle stejnojmenného románu W. Somerseta Maughama, podle jehož knih bylo natočeno hned několik titulů (The Razors Edge, Being Julia). Snímek je zároveň remakem stejnojmenného filmu Richarda Boleslawskiho z roku 1934. Tehdy ztvárnili ústřední dvojici slavná hvězda Greta Garbo a Herbert Marshall. Nadějný režisér John Curran obsadil do hlavních rolí svého filmu neobyčejně nadané herce: Naomi Watts a Edwarda Nortona. Barevný závoj má již na svém kontě mimo jiné Zlatý Globus pro Alexandra Desplata za nejlepší filmovou hudbu. (oficiální text distributora)

mirkaaa

Silné, emotivní drama, opředené exotickým prostředím, ale také drsnou realitou života v zapadlé čínské vesnici, kde vypukla cholera. Do tohoto prostředí přijíždějí mladí novomanželé, kteří se až tady naučí vzájemné lásce, pochopení a odpuštění. ()

Alf

přestože život hlavních hrdinů byl dostatečně dramatický, respektive barvitý, tak samotný film o nich mi připadal poněkud nevýrazný... ()

Mírouš

Tak vám nevím...Pohledná ženská si vezme bakteriologa, tak trochu suchara, jen aby splnila přání svojí rodiny něco dokázat. Jenže pochopitelně manželství z rozumu nikdy nefunguje. Když po čase znuděná manželka dostane chuť na jiný páreček a manžílek to odhalí, snaží se manželství zachránit, protože jí evidentně miluje. Bere jí do odlehlých končin čínské džungle, která je skrz na skrz prolezlá cholerou a lidským utrpením, ve snaze donutit ji, aby změnila žebříček svých hodnot, a začla si ho vážit a milovat ho za to, jaký je to skvělý člověk...A stalo se. Myslím, že v reálu to takhle nefunguje, ale tohle je film, a ve filmu se může stát prakticky všechno. Sama Kitty ale pár chvil před tím, než se zabouchla do svého chotě řekla. "Žena nikdy nemiluje muže pro jeho ctnosti..." Nemůžu ale říct, že film byl hroznej, to ne, hezky se na to dívalo, zvlášť ta krajina, to nemělo chybu, opravdu úžasný. A v neposlední řadě ještě krásnější Naominy modré oči... ()

AIMÉE

Nikdy dříve jsem nebyla příznivec dojáků aneb romantických filmů. Ovšem poslední dobou se mi ty KVALITNÍ vrývají pod kůži (škoda, že jich je pomálu). Ostatně jako Barevný závoj, který disponuje vskutku nádhernými exteriéry a výtečnou hudbou. Herecké obsazení hlavních dvou postav byl dobrý tah, jelikož na postavách E. Nortona a N. Watts stojí celý příběh. Oba dva zkrátka excelovali. ()

aLPaC

Romantické drama o britském bakteriologovi a rozmazlené paničce, kteří se vezmou (aby nezůstala rodičům na krku), odjíždí do šanghaje, kde je mu nevěrná. On na to přijde a dá ji vybrat buď zostuzení a rozvod nebo odchod s ním do jedné vesničky, kde řádí cholera. Samozřejmě si vybere to druhé. Až tam začíná krásný příběh a vzájemné sbližování, který je dokreslen nádhernou čínskou krajinou. Poté přijde velmi očekávaný závěr, jediné co jsem mohl tipovat je, kdo z nich onemocní. ()

Nethar

Naomi Watts a Edward Norton jsou na tyto role ideální, díky nim je to hned snímek o level výše. Drama v zajímavém prostředí čínského venkova, do toho epidemie cholery. 3-4 hvězdy, spíš tři, ale za ty dva trochu přihodím. ()

Phillo

Film rozdelený na 2 polovice, z ktorej prvá je dobovejšia a nudnejšia a druhá emocionálnejšia a nečakane aj zábavnejšia. V prvej sa snažíme vyrovnávať rozdiely medzi Watts a Nortonom a snažíme sa zisťovať, kto je viac vinný a prečo. V druhej polovici sme svedkami perfektne využitých exteriérov a ázijského prostredia na úkor trochu rýchlo odbitého záveru. Ale Naomi je okúzľujúca a Nortom perfektne anglicky slizký, aby sme potom mohli sledovať jeho prerod (pri ktorom boli perfektne využité jeho vlasy). 80% ()

arcticsky

Zvláštní "pomalá" atmosféra tohoto filmu mne od začátku pohltila a nepustila až do konce....Velmi inteligentní herectví obou hlavních představitelů! ()

Hepy13

Dlouhá cesta přes nevěru, opovrhování, choleru až k lásce a porozumnění. Barevný závoj zobrazuje život v dávné číně z "nemocné" stránky života. Já bych tam tedy opravdu žít nechtěl, ani krásná krajina by na tom nic nezměnila. Musím říct že jsem oběma moc přál aby k sobě našli cestu. Edwan Norton už podal daleko lepší výkony, za to Naomi Watts se mi líbila moc. ()

ddf76

Velmi dobre drama s vybornym scenarem. Kitty Fane (Naomi Watts) si narychlo vezme bakteriolaga Waltera Fane (Edward Norton). Po prestehovani novomanzelu do Sanghaje se Kitty zaplete Charlie Townsenndem (Liv Schreiber). Po te co Walter odhali neveru sve manzelky, prihlasi se jako dobrovolnik do oblasti postihnute cholerou. Kitty odjizdi s nim a zde obnovuji svuj vztah ....... Hlavni prestavitele hraji bezchybne svoje herecke party. Skvela je i kamera. Pokud vas zajimaji psychologicke dramata. Mohu jen doporucit ()

jarvis

mohl by mi někdo vysvětlit, proč se film jmenuje zrovna bar. závoj, když po závojích (teda kromě moskytiéry) tam neni ani památky? jsem si jistá, že v tom je nějaké hluboké poselství:) děkuju ()

ypres.bass

Tak v tomto filmu je vidět v praxi to co se slibuje před oltářem. Že budou spolu dobém i zlém, v životě i smrti, v bohatství i chudobě. Psyhologické drama o proměně vztahu v manželství z rozumu do vztahu v manželství v lásce. (tento snímek je remake stejnojmeného filmu z roku 1934 s Gretou Garbo v hlavní roli) ()

blazenka

Drama o lásce, zklamání, nenávisti, nevěře, odpouštění, sebeobětování se, znovunalézání a odvaze. Film, který svou nádhernou kamerou, hudbou, příběhem patří mezi jedno z nejlepších dramat s milostnou zápletkou vůbec. Herecké výkony obou hlavních představitelů jsou naprosto přesvědčivé a jejich emoce na mě působily velmi intenzivně. Pro mě za 95% ()

pend

Mohl to být výborný film, ale v první půli není moc komu fandit a v druhé části všechno proběhne jakoby rychloposuvem. ()

Erinien

Jsem beznadějně zamilovaná do tohoto filmu. Ta úchvatná hudba a úchvatné obrazy mě vždy přivážou ke gauči a já se přistihávám při tom, že očima hltám obrazovku a v hlavě mě jede jen: "Ach to je krása." ()

hazaba

Neupírám filmu jeho kvalitu jak po stránce vizuální, tak po stránce herecké. Především vývoj vztahu dvou hlavních portagonstů je podán velmi důvěryhodně. Leč některé scény se mi zdály zbytečně zdlouhavé a snad i ten závěr v Londýně tam být nemusel.... ()

in4mator

Divák má možnost sledovat dvě roviny filmu, z nichž jedna ovlivňuje druhou - pobyt ústřední dvojice v odlehlé čínské vesnici, kde řádí cholera, se odráží na jejich vzájemném vztahu. Dost "pomalý" film, který má ale příjemně napjatou atmosféru. Herecký projev Naomi Watts je opět výborný a klasický styl režie filmu pěkně sedí. ()

Puol

Veľmi smutná romantická story so sympatickou ústrednou dvojicou, krásnou výpravou, s pomalším tempom rozpávania, ktorá ale chytí za srdce. Momentálne takéto seriózne vážne romantícké drámy nie su veľmi v kurze, ale tentokrát sa to vskutku podarilo. Potešil aj honkogský veterán Anthony Wong v úlohe čínskeho dôstojníka. Tak 4,5*. ()

Stmívání nad Hamletem

Stmívání nad Hamletem