Barevný závoj

„Myšlenka života ve světě svázaném přísnými pravidly, je stále aktuální. Na dvou lidech, kteří nalézají pokoru a učí se odpouštět jeden druhému, je něco dojemného...“ - Edward Norton.

Kitty (Naomi Watts) se musí neodkladně vdát. Proto si bere seriózního doktora Waltera (Edward Norton), se kterým odjíždí do Šanghaje. Protože se tady ale Kitty nudí, najde si milence. Walter nevěru odhaluje a jako pomstu přijímá práci v odlehlé čínské vesnici, kam bere Kitty s sebou. Teprve tady se mohou naučit jeden druhého chápat, milovat a odpouštět... Film vznikl podle stejnojmenného románu W. Somerseta Maughama, podle jehož knih bylo natočeno hned několik titulů (The Razors Edge, Being Julia). Snímek je zároveň remakem stejnojmenného filmu Richarda Boleslawskiho z roku 1934. Tehdy ztvárnili ústřední dvojici slavná hvězda Greta Garbo a Herbert Marshall. Nadějný režisér John Curran obsadil do hlavních rolí svého filmu neobyčejně nadané herce: Naomi Watts a Edwarda Nortona. Barevný závoj má již na svém kontě mimo jiné Zlatý Globus pro Alexandra Desplata za nejlepší filmovou hudbu. (oficiální text distributora)

Beastmaster4

Nudný a herecky nepřesvědčivý film o lásce, pro jejíž naplnění si musí Kitty (Naomi Watts) a Walter (Edward Norton) nejdříve projít peklem epidemie cholery v Číně. Od Nortona jsem nečekal nic, ale od Naomi Watts ano, bohužel jsem se u ní zklamal. BAREVNÝ ZÁVOJ stojí na bezduchých scénách, teskně zoufalých dialozích a tak nějak bokem zabrané epidemii cholery. Nejzajímavější byly možná ty scény, ve kterých se obě hlavní postavy nechaly těmi čínskými chudáky nosit na nosítkách jak nějací egyptští faraoni, v tu chvíli byli na ránu :-D....Patos jak fík tomuhle filmu nikdo neodpáře - dvě hodiny blábolů a nudy. ()

mm13

....taká normálna romantická dráma, ktorej najväčším plusom zostávajú hlavní predstavitelia. Pekne sa na to pozerá, aj to s nimi vcelku prežívate, no na druhý den som si takmer nespomenul. [50%] ()

Kimon

"Poznej bolest a utrpení těch druhých, aby jsi našel(a) pochopení a lásku u svého nejbližšího", takové motto by mohlo být v úvodu krásného příběhu jednoho manželství dvou evropanů v Číně roku 1920. Vzali se bez lásky z nutnosti, žili vedle sebe – ne spolu a až lidské utrpení jim umožnilo najít cestu k sobě navzájem. Ale to už bylo vlastně pozdě ... ()

Chickenka

Velice příjemný film o lásce, kterou si museli hlavní postavy zasloužit, s vynikající Naomi Watts a Edwardem Nortonem. Už jen díky nim film stojí za shlédnutí. ()

5150

Příběh odehrávající se v Číně poloviny 20. let mě nezaujal tolik, takže jsem se místama zlehka nudil. Žádné velké emoce se nekonají, nicméně nechybí krásné scenérie, příjemná hudba a moc fajnová francouzská písnička nakonec. Potěšil také můj oblíbenec Ed Norton (KULT HÁKOVÉHO KŘÍZE, KLUB RVÁČŮ) v hl. roli. ()

Silence

Přestože Barevnému závoji místy ubližuje na můj vkus až přehnaná (obrazová) doslovnost, či to, že některé scény končí dříve, než by měly a jiné zase déle, přes to všechno si odemne Závoj vyslouží nadprůměrné hodnocení. Možná ta zvláštní atmosféra či exotické prostředí, ale určitě další perfektní Nortonův výkon, za kterým (pro mne překvapivě) o mnoho nezaostává ani Naomi Watts, dělá z tohoto filmu velmi příjemný zážitek se špetkou působivosti. Samotný scénář si odemne vyslouží pochvalu za civilní zpracování hlavních dvou postav, protože důležité není jen JAK to říkají, ale také CO říkají. Naopak pohlavek autoři obdrží za překotně vyprávěný úvod - seznámení - a za povrchní a okaté vytváření problémů v okamžicích, kdy bylo potřeba posunout interakci mezi postavami kupředu. Hezký, ale zapomenutelný snímek a další perfektní výkon Edwarda Nortona - sečteno a podtrženo: 6-7/10. ()

Pink.Panther

Film se tváří jako nejlepší britský produkt, ale ve skutečnosti je to vzácné staromódní romantické drama made in Hollywood. Inteligentní scénář byl napsán podle výborné románové předlohy z roku 1925, která sice nemá hloubku Oskara Wilde, ale přesto má svou kvalitu a výpovědní hodnotu čehož si byli vědomí i Naomi Watts a Edward Norton, kteří se ujali i role producentů. Barevný závoj je klasickou adaptací kterou jednoznačně doporučuji ke zhlédnutí. Je tu výborná režie, tvůrci jsou si dobře vědomi jakou oporu mají v hlavním hereckém duu, Naomi Watts dostala dostatek prostoru aby zas jednou potvrdila, že patři mezi nejlepší herečky součastnosti. A v neposlední řadě náročnému divákovi může vyhovovat že toto komorní drama nedosahuje epickosti hollywoodské velkovýpravné elity. 85% 👍 Produkce: Warner Independent Pictures ()

corpsy

Láska v časoch cholery. Plus rozpory nielen vo vzťahu, ale aj v geopolitickej sfére. Ako to všetko dať dohromady? A dá sa to vôbec? Toto dielo, sa snaží vo veľkolepom prostredí ukázať, ako sa ľudské miniatúry strácajú v jednotnosti matky prírody. Choroba je tu zobrazená ako odlúčenosť, ale aj spojitosť dvoch ľudských bytostí, náležiacich si ani nie tak sebe, ako dôvodu ich života ako takom. Všetko v postupnom, pomalom, príjemne romantickom háve, obklopenom krásnou prírodou. ()

Marsik

Záběry na čínskou přírodu-super. Samotný příběh rozhodně zajímavý, ale jak už zde bylo řečeno..ve filmu bylo proklatě málo emocí a nějakých silnějších scén. Film se prostě nesl v moc poklidném duchu, ani náznak nějakého vzrušení či dokonce akce. Dvojici Norton+Watts role seděli, ale bohužel nevymáčkli ze sebe z daleka maximum. Rozhodně to nebyl špatnej a už vůbec ne hloupej film, ale coby drama byl málo dramatický. Dávám s odřenejma ušima 4 hvězdičky, hlavní podíl na tom má kamera. 70% ()

Lama.Lama

Srdcervoucí příběh. Je jedno, kolikrát už jsem to viděla - pokaždé mě to naprosto odzbrojí. Watts&Norton - skvělé herecké výkony. ()

EastWicka

Norton je můj oblíbenec, Naomi též, a oba jsou tak intenzivní, jak v rámci rolí mohou. Příběh je podán citlivě, melancholicky, ovšem film jako celek je emocionálně bezbarvý, navzdory skvělé ustřední dvojici, kráse krajiny i tragického milostného vztahu. ()

NinonL

Celkem zajímavý "životopisný" film odehrávající se ve velmi exotickém prostředí. Chápu, že samotný příběh je dosti dramatický, jeho zpracování ale podle mého názoru chyběla šťáva neboli drive. Nemastnost - neslanost nedokázali rozhýbat ani totálně studený Edward Norton (ten to měl více méně v roli), o to méně Naomi Watts, která to v roli neměla, jen tomu nedokázala dát život. Škoda. ()

Krissty

Ačkoliv začátek byl trochu slabší, po odjezdu do Šanghaje to začalo stát za to a závěr bylo nádherné vyvrcholení celého příběhu! Konečně jsem přišla na to, co všichni vidí na Naomi Watts a ještě víc si oblíbila Edwarda Nortona. Oba předvedli úžasné herecké výkony. Kamera byla krásná a hudba úžasně nádherná.. To, co dokázal vytvořit Alexandre Desplat, bylo snad to nejlepší na celém snímku! Především tedy závěrečná píseň, ta byla naprosto dokonalá, bezchybná a skvěle zapadla do situace, skoro mě i rozbrečela :) A to už se dlouho žádnému filmu nepovedlo.. Něco tak úžasného jsem od tohoto filmu vážně nečekala :)) ()

TomX2

Najsilnejšou stránkou filmu sú herecké výkony ústrednej dvojice - Norton a Watts, medzi ktorými je chémia. Ďalšiu veľkú rolu vo filme hrá aj prostredie Číny, na ktoré sa pozerá veľmi dobre a zaujímavý je tiež námet - žena podvádza svojho manžela, ten sa preto rozhodne, že s ňou pôjde na dobu určitú do čínskej dediny, v ktorej je chorela. Problémom je však to, že sa film veľmi dlho vlečie, obsahuje množstvo zdĺhavých scén, ktoré pôsobia bezúčelne či dokonca zbytočne. Ďalším mínusom je práve soundtrack, ktorý nie je vyložene zlý, no príliš nevýrazný a k podobným filmom absolútne nevhodný. Postavy sú zo začiatku veľmi nesympatické či v prípade Naomi až nepríjemné, no v konečnom dôsledku sa ukáže, aká silná môže byť pomsta, láska a odpúšťanie. The idea of life in a world bound by strict rules is still up to date. For two people who find humility and learn to forgive each other, there is something touching... - Edward Norton ()

ivishka

Už popáté mi tento snímek vehnal slzy do očí :-). Nádherný příběh o zhýralé ženě, která si jen z rozmaru vzala muže, který se do ní zamiloval. Netušila však, že bude litovat toho, že promarnila chvíle, které s ním mohla trávit. Od začátku do konce je to překrásný snímek plný nejen nádherné hudby, ale skvělých hereckých výkonů, takže pochvala na sebe nenechala dlouho čekat. Cholera je sice velmi nepříjemná a bohužel se prolíná celým filmem ovšem nesmíme zapomínat, že ne všichni se mají tak dobře jako my v civilizaci. Řekla bych, že nádherné snímky do přírody a vůbec celá ta osvobozující myšlenka pomoct druhým na úkor svého pohodlí a toho, že také onemocníte je šlechetná. Paradoxní role Lieva jakožto milence jeho skutečné manželky Naomi. Edward i Naomi byli brilantní a ten krásný konec s nádhernou písničkou.... ()

Laxik

Ženy nemilují muže pro jejich ctnosti... a to samé platí i o vztazích diváků a filmových postav, což tenhle film jen dokazuje, protože i když mají v sobě oba manželé i sílu, jsou to jejich slabosti, proč jejich příběh zapůsobí. Film to není dokonalý, je možná až moc natahovaný, ale Edward Norton s Naomi Wattsovou jsou tak mocnými tahouny, že je těžké odsoudit jej do průměru. Bohužel, nadprůměr je to jen těsný a mně je v tomto případě líto nadhodnocovat. ()

Alementina

Skoda preskoda, nebyt toho klisoidniho neoriginalniho scenare, kdy i pres casove prostrihy vite, kam se bude dej vyvijet, tak to mohl byt hodne dobry film, protoze natoceny je to hezky, presne v zakonech tragickeho romantickeho filmu. Na Naomi a Edwarda se taky kouka fakt dobre a hodne toho zachranuji, ale jak rikam, ten chudy scenar a hlavne poslednich 15 minut filmu, ktery bych hned pretocila ci uplne vynechala... presto davam nadprumer :) ()

Stmívání nad Hamletem

Stmívání nad Hamletem