Pohled do historie Čechů sepsal František Ringo Čech, režijně ztvárnil Eduard Sedlář v Prozatímním Čechově Divadle. Jiráskovy Staré pověsti české - povinná četba všech českých dítek školou povinných! Takže každý z nás jistě alespoň něco málo tuší o životě našich dávných předků a jistě také o jedné z těch dávných událostí, jakou byla Divčí válka - vězte však, že ne všechno, co Jirásek napsal a ve školách nás učili musí být pravda! Tato hra je tím důkazem. Úsměvná parodie na známou pověst o dívčí válce. (oficiální text distributora)

kellys2

80 minut skvělé zábavy a vtipných "hlášek". Moja Maděrič v roli "božského Lumíra" tak to nemá chybu! Od F.R.Čecha nemůžete čekat inteligentní zábavu ale u Dívčí války se nemůžete nudit. ()

+sfinx+

Naprosto úžasný!! Od začátku do konce ta nejlepší zábava. Ať už přihřátý Lumír, feministka Vlasta nebo Otova dvojrole. Víc asi zbytečné psát - spíš doporučit, abyste sami shlédli.. Hodnocení je to velmi zodpovědné (asi po deseti shlédnutích).. ()

pavlamax

Naprostý souhlas s Gemini. Pokaždé mě dobře pobaví a pokaždé objevím nové vtipy, kterých jsem si předtím nevšimla. A to Ringo nikdy nebyl můj šálek kávy, ale v tomto případě dělám velkou čestnou vyjímku a vše odpuštěno. ()

Fraktální

Zábava značně pokleslá, někdy až na hranici zábavy, nicméně několik vtipů se povedlo i když je to takový střílení "hodíme tam co největší píčovinku a třeba to bude prdel"... ()

Sadova302b50

Zajímavé, vzpomínám si, že když jsem hru viděla poprvé, dost se mi líbila. S odstupem času (a nabráním diváckých zkušeností) mi Dívčí válka přijde jen lehce nadprůměrná, v dobrém smyslu trochu ujetá, s několika hodně vtipnými momenty včetně samotného začátku a s proměnlivými hereckými výkony, do výšin ji vynášet nemůžu. 65% ()

DarkSikorski

Kníže Přemyslav, Bivoj, Ctirad, Šárka, božský moudrý Lumír a jiné postavy vám poskytnou náhled do dějin, který jste opravdu nečekali. A u kterého se dost možná potrháte smíchy! ()

Pelidor

Ačkoliv považuji F. R. Čecha za podřadného neumětelského škrholu ,tak tohle je vtipný a není to blbý. A líbilo se mi to. ()

hindator

Jsou chvíle, kdy mě mrzí, že každý člen nemá k dispozici něco na způsob "Golden Buzzeru", protože téhle hře bych ho bez váhání udělil. Hru jsem viděl dvakrát naživo, asi desetkrát z videa a slyšel asi dvacetkrát jako audio. Možná že už je to na doktora? 😉 Každopádně není všem dnům konec... ()