poster

Pusinky

 • EN název

  Dolls

Komedie / Drama / Road movie

Česko, 2007, 99 min

Komentáře uživatelů k filmu (461)

 • kleopatra
  ****

  "Jsem nic, nemám nic a nepotřebuju si k sobě pustit dalšího, co ze mě udělá dvakrát nic.... Co je to za příměry? Nikdo nemáme nic, nikdo nejsme nic.... Tak proč si ty svoje nic zapisuješ? ...Třeba právě proto". Klobouk dolů před Karin Bábinskou, která si to mohla namířit s Pusinkama horem pádem do jůes koláče a ... neskončila tam. Její holčičky hledají a netuší CO a jejich herecké představitelky ten zmatek v orgánech perfektně zvládly.(9.10.2007)

 • Cival
  **

  To radši Pusinku od Václava Glazara než ještě jednou tohle uječený peklo. Fajn hudba, kamera, herci.(6.4.2007)

 • Tosim
  ****

  Mé pocity při sledování filmu oscilovaly mezi třemi a pěti hvězdičkami, film zůstal ve všech záměrech tak na půl cesty, každopádně jistou hloubku má, takže je jasné, že kdyby takhle vypadali všichni ti "konkurenční" klučičí Raťafáci, vypálil bych jim bez váhání 80%. Moje výtky se týkají (hlavně ze začátku) poněkud nepřehledného scénáře a mužských postav, které byly všechny nesympatické (mačo, násilník, trouba), až na jednu čestnou výjímku, onoho čtrnáctiletého bratra, který však vypouštěl z úst věty, vlastní spíše o mnoho let staršímu jedinci. Trošku nevyrovnané, dámy, což?(10.5.2007)

 • Matty
  ***

  „Lesbická křížová výprava“ Upřímné jako plivanec do tváře, přitažlivé jako záchodky v knajpě třetí cenové kategorie, dotěrné jako zasmrádlý ochlasta od vedlejšího stolu… . O pusinkách se nějakou dobu tradovalo, že budou další velehloupou teen‘ komedií; pak vyšlo najevo, že nikoliv a všichni možní kritici začali nadšeně jásat, přitáhli do kin spoustu jedinců, jež nepřestali doufat v kvalitní český film, aby ti následně prozřeli a zjistili, že taková pecka to zas není. Nevzpomínám si, kdy naposledy u nás vzniknul podobně syrový snímek – z tohoto hlediska nelze nepochválit odvahu tvůrkyň. Pusinky se především nebojí podívat pravdě do očí, zalézají hluboko pod kůží a nechtějí být další konzumní komedii na jedno zkouknutí a brzké zapomenutí, i když… Znásilnění, lesbický sex či močení na podlahu ještě nedělají z filmu otevřeného film silný a nezapomenutelný. Chladnost, bezemočnost, odtažitost, pochybná dramaturgická výstavba, jistá ledabylost v zacházení s mužskými postavami, vztahová chaotičnost a občas i snaha šokovat za každou cenu devalvují Pusinky na pouhé vykročení správným směrem, jež za sebou nezanechá příliš hlubokou šlápotu. Ale další film Karin Babinské by mohl. Poučen z debutantských chyb, stejně obsazen a třeba pojmenován Pusinky 2. Apendix: Ruppert a Blažek, dva nadržení zoufalci = Rafťáci po dvaceti letech. 70% Zajímavé komentáře: pshimi, Brygmi, uzzi, cross, iNKa 1104(18.8.2008)

 • Djkoma
  **

  Dokud budou Češi takoví srabi a budou se bát drsnější témata ukázat naprosto se vším v plné kráse, syrovosti a odpornosti, aby všichni pochopili, jak špatné a odporné jsou, tak nikdy dramata nebudou tolik působivá. Stejně jako filmy o hloupých holkách, co mají své problémy, mě nebaví už pár let, protože nepřinášejí nic nového, tak musím uznat alespoň nějakou snahu nejen režisérce, ale všem zúčastněním. Výsledný pocit z filmu, nějaký vzkaz, prostě nic nešlo mým směrem a bojím se, že na tom takhle nebudu sám. Zahoďte všechnu zábavnost, zahoďte všechnu lež, ukažte krutou pravdu a buďte nemilosrdní, pak třeba podobné filmy budou konečně působivé a silné.(21.6.2008)

 • Malarkey
  ***

  Ke mně na tento film přicházely samé chvály, tedy většinou chvály, ale to hlavně k jedné postavě, a tou je Sandra Nováková alias Karolína. Pája ví svoje:) Nevěděl jsem co si o filmu myslet, čekal jsem nudný příběh o holkách, které si vyjedou na cestu do Holandska a budou řešit věci, který by mě zaboha ani nenapadli. Jenže tak to rozhodně není. Pusinky jsou obyčejným filmem o obyčejných lidech, kterým se občas něco posere tak, jako každému. Jen s tím rozdílem, že tady je na to všechno brán ohled jako na něco opravdu obyčejného a proto je to tak dobré. Rozhodně teda jiné, než kopa ostatních českých filmů, které poslední dobou jsou už na jedno brdo. Pusinky by možná dramatizovali všechno a do extrémů, ale jsou tak příjemné a průměrné, že nemůžu jinak než dát tři hvězdičky. Nechci film nijak hanit, mně se líbil, je rozhodně tím lepším, co u nás vzniká. Je totiž něčím naprosto odlišným, než to co u nás vzniká, a proto jsem se u něj tak bavil.(10.2.2008)

 • Enšpígl
  *****

  Když mě kámoš poprvé volal a říkal mě "Pojď na Pusinky" řekl jsem mu "Teď podávám daňové přiznání, dělám přehled pro sociální a zdravotní pojíštění za rok 2006, řeším privatizaci baráku a ještě musím makat pro jednoho klienta. Takže poslední co mě zajímá, je koukat se na nějaký puberťačky jak si na kameru vymačkávaj beďary, řešej kde, jak a s kým se vyspěj a jestli jejich tričko nemělo být spíš světle žluté místo tmavě žluté ". Kámoš to nevzdal a za několik dní volá znova " Ty vole v rámci promo akce k filmu Pusinky ti po zakoupení lístku dá každá hosteska u sálu pusinku". Lístky jsem zamluvil do dvou minut !! Jaký bylo ovšem zklamání že před sálem nebyly žádné hostesky natož abych dostal pusinky. Kámoše jsem zahrnul těmi nejhrubšímu nadávkami typu / jsi jak českej politik, lžeš jak Klaus apod. / Sílu mých velmi drsných nadávek, ale zcela zmasakroval samotný film. Nejen, že se nedočkáte ničeho z toho čím jsem napoprvé argumentoval kámošovi proč film nechci vidět, ale vy se dočkáte skvělého příběhu a naprosto reálných postav jejichž vývoj vám bude připadat tak samozřejmý, jako slunce v Chorvatsku. Žadná z hlavních hrdinek není ukázka dokonalosti a přesto a nebo právě proto jsou Vám všechny ty holky strašně sympatické. I když Sandra Nováková alias Karolína mě osobně byla sympatická přeci jen trošičku víc, ale tak to je zase jinej příběh a jinej důvod:). Hlavní představitelky / a představitel / rozehrály herecký koncert srovnatelný snad jen s vynikajícím koncertem Pink Floyd v Praze. Jeden vzkaz pro kluky - až Vás vaše žena, milenka či přítelkyně bude tahat na tenhle film, neváhejte. Skutečně žádná růžová sračka nehrozí !! Karin Babinská by si za svůj režisérský výkon nezasloužila pusinku, ale pusinky !! Původně jsem chtěl dát čtyři hvězdičky s dovětkem, kdybych byl holka dám pět. Jenže tenhle film působí stejně tak svěžím dojmem jako ledová tříšť v parném létě a naše kinematografie osvěžení moc potřebuje.(14.4.2007)

 • Renton
  ****

  Scénář: Petra Ušelová, Karin Babinská .. Tři holky na neznámé cestě do Holandska bloudí a nalézají něco zcela jiného než plánovaly aneb naivita dívčího snu narazila. Zlá kráva, frigidní lesba, všepřitahující poběhlice. To je hrubý nástin jejich charakterů, které se na prahu dospělosti začínají profilovat a slečny teprve začínají poznávat samy sebe a realitu všedního dne. Pomocí kamery, světelných hrátek a hudby Muchowa vytváří Babinská dosti proměnnou až skličující atmosféru, která jde často do velkých intimit. Po obrazové stránce pracuje režisérka a její tým na vysoké úrovni, zato obsahová rozkolísanost a nevyváženost je ještě patrná. K představitelkám nemám vážných výhrad (Sandra Nováková a její lesk na rty rulezzz), v rámci možností se tu ve většině situací prezentují jako reálné postavy. 75%.(24.4.2007)

 • Radek99
  ****

  Tragický je marketingový omyl s klamným názvem filmu, díky němuž jsem se do kina skoro nevypravil. Byl jsem přesvědčen, že jde o další přiblblou teenagerovskou komedii typu Snowboarďáků (napomohla tomu i další mystifikace v médiích, třeba v Reflexu byl článek o tomhle subžánru komedií a byly sem zařazeny i Pusinky). A přitom je to jedna z nejlepších generačních výpovědí v kontextu českého filmu za velmi dlouhou dobu, film o přelomové životní etapě, o hledání - svého místa v životě, svého vlastního já, o nejistotě, o stereotypech vnímání ženského a mužského světa, o konci dětství a počátcích něčeho, čemu se ještě hrdinky bojí říkat dospělost, o ztrátě ideálů, ale i o odpovědnosti za své jednání a uvědomění si tíhy života... Škoda jen zmateného začátku a velmi neumně vytvořené expozice a několika nevěrohodných replik. Jinak byl ale celý snímek plný autentických obrazů, dějových zvratů, psychologicky věrně motivovaného lidského jednání, výborné hudby (standardně vynikající Jan P. Muchow), syrových až naturalistických obrazů a scén (převážně při těch sexuálních mi na mysli vyvstával americký nezávislý Shortbus) a zvláště úžasných hereckých výkonů (hlavně herecký výkon Marie Doležalové mě doslova dostal). Karin Babinská, klobouk dolů! Pusinky jsou pro mě jedno z největších a nejpříjemnějších překvapení, svou otevřeností a odvahou popisovat problémy, kterých se jiní bojí sotva dotknout...(12.6.2007)

 • DaViD´82
  ***

  Jedna hvězda pro krásně hrající Marušku, druhá pro nádherně vypadající Sandrušku a třetí pro Karin za to, že to zvládla tak pěkně natočit. I když je to absolutně o ničem.(18.1.2009)

 • AngelAngie
  *****

  Už hodně dlouho jsem se chystala na Pusinky kouknout - z mnoha důvodů. Dnes se mi to konečně podařilo a hned musím říct - KRÁSA! Hrozně moc mě tohle dílo překvapilo, kamera byla úžasná, postavy báječně napsaný a herecké obsazení mě doslova mile překvapilo. Záměrně jsem si nečetla žádné recenze ani kritiky/chvály, abych nebyla nějakým způsobem zmanipulovaná a pustila si ten film vyloženě pro své překvapení a radost a je mi ctí sdělit, že rozhodně bude patřit k mým nej a hned zítra si jej jedu koupit! Trvalo mi takovou dobu na něj kouknout asi kvůli názvu a plákátu, ptž dle mého názoru tohle opravdu vypadá na bláznivou teenagerskou road movie s mladýma kočenama, který se jen skvěle bavěj a rozebíraj kluky .. oooh, jak jsem se nemile mýlila a jsem za to vděčná! Sandra Nováková je pro mě odjakživa herečka/žena, která si myslím musí uchvátit i hetero slečnu, mě dostala teda totálně, ten její šibalskej pohled, achjo, prostě vždy a všude úžasná .. Co se týče Petry Nesvačilové alias Vendulky, tak jsem byla taky hrozně zaskočená, tahle slečna má opravdu nezaměnitelně krásnej obličej .. Doslova fakt sladká, řekla bych! Jinak co se týče ostatních postav - líbili se mi úplně všichni, ať už tím jak hráli nebo tím, co vůbec hráli. Matěje Rupperta jsem tam vůbec nečekala, stejně tak Filipa Blažka. Jak jsem psala hned v úvodu - pro mě úžasný film, nenudila jsem se ani na chviličku, stejně tak jak mě vtáhl děj a já hltala, co se děje, tak mě film vtáhl i svým zpracováním .. nemám co dodat, opravdu KRÁSA! BTW: Co se týče L tématu v tomhle filmu, tak jsem plně spokojená, lhala bych, kdybych řekla, že jsem si Sandru N. nepřála vidět v "trošku větší akci" jak líbání se slečnou, ale tak, jak byl film natočen, neměnila bych nic, ono přeci jen kdyby nakonec s Iškou zůstala, taky by to mohlo dopadnout katastrofálně, taková přesládlá happyendovská slátaninka o tom, že každému se splní jeho tajná touha ..(27.5.2008)

 • Superpero
  **

  Po dlouhý době zas můžu nějakej film titulovat slovem SRAČKA. Tři dylinky jedou do Holandska a nepřetržitě se buď hádaj, nebo brečej. V průběhu filmu se zjistí, že ta zrzavá je lesba a ta bachyně má mindrák, protože jí nikdo nechce. Nic víc se tam nestane. Sledování tohohle filmu na mě působilo úplně nepříjemně. Měl jsem fakt špatnou náladu z toho jak se furt hádaj blééé. Ještě že ta černovlasá byla aspoň pěkná. Jinak by to bylo nekoukatelný.(14.10.2008)

 • KarelR
  ****

  Pusinky jsou rozhodně nejrealističtější český film, co jsem viděl. Konečně jsem se dočkal toho, že postavy nejsou jenom loutky lámající ze sebe dialogy tak toporné (Klíne, sbalíme ňáký štěrbiny), až si člověk vzpomene na Rodinná pouta. Scénář sice má několik úletů (každý jsme nic..., závěrečný zoufalec vs. vytrvalec), ale jinak působí stoprocentně realisticky (věřte mi, výraz blbka existuje!). Dokonce se dostalo i na několik vtipů, co mě totálně odrovnaly. Osa příběhu je sice lehce kostrbatá, tedy na první pohled působí jako slepenec událostí, ale na pohled druhý je to pečlivá gradace a vývoj postav, který je tak reálný, až člověka zamrazí. Přeloženo pro lidi, fakt jsem těm holkám žral všechno, co udělaly. Vše je propojeno svižnými hudebními sekvencemi, které v podstatě fungují jako pauza mezi silnými scénami. A že jich v Pusinkách není málo. Herečky jsou naprosto bezchybné, takhle dobře hrát v českém filmu jsem už dlouho nikoho neviděl. Když jsem dnes shlédl Uvolněte se, prosím s Petrou Nesvačilovou (vřele doporučuji, geniální rozhovor), nevěřil jsem, že to opravdu byla ona, kdo to zahrál. Nijak pozadu za hlavními představitelkami nezůstal ani Oldřich Hajlich v roli Vojty, který byl do příběhu implantován velice zajímavě. Ano, čekal jsem POUZE otravného mladšího bratra, co budou tahat s sebou. Jeho úloha je ale mnohem důležitější. Režii snad není ani potřeba vyzdvihovat, protože (a teď přijde největší klišé) Karin Babinská prostě ví, co chce a umí toho dosáhnout. Je vidět (teď přijde to druhé největší), že za ty roky práce na projektu získala přesnou vizi a nemusela potom tápat. Nevím, kde se cit pro tenhle naturalismus v té na pohled křehké blondýnce bere, ale má ho. Už se těším, až natočí něco dalšího, což, jak jsem zjistil, závisí na tom, kdy se Petra Ušelová utrhne z vytížení Ulicí (chápeme, že jako obživa je to fajn, ale zachraňování české kinematografie se cení víc ;-) )a napíše něco dalšího. Minimálně jeden člověk na to půjde stoprocentně :-)(11.4.2007)

 • Bluntman
  ****

  Jsem rád za to, že i u nás mohou vzniknout filmy, které se tváří jako teenagerovské, ale v nichž tvůrci přistpují ke svým postavám s porozuměním a se zájmem o nich vyprávět. To ale ještě neznamená, že z toho budu skákat metr dvacet vysoko, když něco takového v severských zemích vzniká bez větších problémů (Fucking amal, Tommyho peklo, Šup sem, šup tam). Pusinky jsou uvěřitelným filmem o mladých a výtečně obsazených holkách, který bohužel dojíždí na schématičnost (skutečně je nutné mít v podobných filmech vždy to "znásilnění"?) či klišé (skutečně je nutné mít v podobných filmech vždy neheterosexuální postavu, která má sklony k sebevraždě?). A taky na to, že ač jsem chlap, který prožíval jinak ženský film Tajnosti, vyobrazení mužů v Pusinkách mě dost otrávilo svou černobílostí a "feminskostí" (nenajdete tu někoho, kdo by nebyl úplný hajzl nebo úplný budižkničemu). Výtečná kamera, dobře vystižený slang dnešní mládeže (s menšími zakolísáními) a několik opravdu působivých scén ("znásilnění", "cvičení"...) táhnou film do nadprůměru, ale rozpačitý závěr, který spíš vyšumí a značně nevyrovnané vyprávění ho tam zase vrátí. 70%(19.5.2007)

 • kiddo
  ****

  Dost zaslepující mohou být v souvislosti s Pusinkami dvě skutečnosti, které asi hodně ovlivňují výsledné hodnocení: 1) bývají anoncovány jako film o třech sexuchtivých čerstvě odrostlých dívčinách a za 2) bývají anoncovány jako český film o třech sexuchtivých čerstvě odrostlých dívčinách. Ve skutečnosti jde daleko spíš než o další klasickou výblitkovou komedii pro teenagery o nezávislý snímek, sympatický svojí snahou sdělit ne úplně líbivou formou něco o současné generaci mladých. Nedá se říct, že by se tu pracovalo s nějak zvlášť objevnými prvky, nicméně ty jsou zde zpracovány slušně v rámci (a možná i kousek za něj) standardu, a Pusinky jsou tak (klišé, neklišé, napíšu to) v současném českém filmu příjemným osvěžením. Road movie se svým všeurčujícím motivem cesty bývá prostředkem ke ztvárnění tématu hledání sebe sama a nejinak je tomu i tady: poživačné holčiny, neschopné se pro něco doopravdy nadchnout, prožívat naplno nebo si naopak skutečně vážit něčeho stálého během svého putování zažívají pád do reality a krutosti života, jež s sebou nese i rozpad domněle trvalých vztahů a hodnot, a jelikož dívčiny se očividně v tomto teprve učí chodit, není tak velkým překvapením, že nakonec vlastně nikam nedojdou. Vztahy mezi postavami nejsou nijak idealizovány, ani zjednodušovány, naopak mají silně ambivalentní (a realistický) charakter, kdy nenávist a láska k jedné a té samé osobě se naprosto nevylučují, ba spíš doplňují. Realističnost vyznění z velké části leží na bedrech přesných hereckých výkonů, které svou uvěřitelností dokáží skutečně bolestivě říznout v tu pravou chvíli. Utlumenost snímku i režisérčiny pokusy o syrovost podporuje ne úplně tradiční, nestálá kamera, žel bohu její snahy občas vyznívají mírně kontraproduktivně, když v jisté specifické kombinaci zvoleného filtru a úhlu kamery ten který záběr vypadá jako vytržený z reklamy na Dobrou vodu. Že by ovšem občasné sporné obrazové vyjádření nějak výrazně otupovalo hroty krutému závěru, kdy dívky dospívají rezignací na to, aby proplouvaly světem, aniž by ten na nich zanechával výraznější stopy (a ony na něm), to se zase říci nedá.(31.7.2007)

 • Fr
  ****

  ,,že si trochu užijem, když jsou to naše poslední prázdniny. Že se popovezem, zapaříme“..... Sonda do životů a duší ,,náctiletých“ holek, plná živočišných scén a hledání sama sebe v perfektním podání tří holek, které to snad ani nehrály, za což patří K. Babinské poklona. Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Nevím, kde chytnu svalovou slabost. 2.) Jsem vášnivým pozorovatelem Vrbaře čtyřtečnýho a koz mladých holek. 3.) Chci se stát zoufalým vytrvalcem. PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ *(26.9.2010)

 • novoten
  ****

  Zmatené jako hysterická holka, v několika chvílích nepochopitelně vzdálené od diváka a plné všeho a zároveň ničeho. Přesto příjemná road movie s šancí dostat se citlivějším povahám velmi hluboko pod kůži. Tyhle tři pusinky se ale pod tu mou dostávaly velmi ztěžka. Hlavně na začátku totiž scénář plete jednu scénu neuměle do druhé, hrdinky jsou svým přehrávaným brebentěním protivné a nedokázal jsem pochopit, co mám cítit, když se holky po čtvrthodince vykoupou a jásají něco ve smyslu naprosté úlevy. Nic zvláštního se jim zatím nestalo, takže na nějaké očištění je trochu brzy. V tu chvíli bych nevěřil, že se sžiji s melancholickou režií miss Karin a že nakonec budu chápat Išku až do její nejhlubší podstaty. Nemám problém s hledáním orientace, netvářím se ublíženě jen co na mě někdo promluví a nechci spáchat sebevraždu, ale ta její něžná touha po vrcholných (byť prchavých) chvílích mě začala čím dál víc sžírat. Abych několikrát se objevujícím chvílím prázdnoty propadl téměř úplně. A tomu nejvíc pomohla přesná Muchowova hudba do nálady. Připomínky nakonec při titulcích pomalu blednou, protože pocity převládly nad racionálními výtkami. Ano, Vendula je na proplesk, ta cesta do Holandska je celkem zbytečný symbolický cíl a poselství "Ecstasy of Freedom" mě také moc nebralo. Jenže reálnost někdy všechno přebije.(2.11.2007)

 • Viktooorka
  *

  Po zhlédnutí Pusinek se cítím, jako bych prožila tu největší pařbu, po které je mi šíleně špatně, zvracím a přeju si, abych mohla vrátit čas. Protože to co rozjely slečny ve filmu je k smíchu možná i k pláči. Film o devatenáctiletých slečnách, které si chtějí užít poslední prázdniny, ale mají za prdelí čtrnáctiletého klučíka, který je hlídá, brzdí a kazí plány. Jenže tenhle klučík má v hlavě více rozumu než všechny tři dohromady.. Jsem asi moc konzervativní a úzkoprsá, když mě chování těchto rádoby plnoletých slečen rozčilovalo. Moc dobře vím, že žádná holka není světice (já taky ne :o) ale ty holky byly prostě a jednoduše krávy. Jedna děvka, která nečekaně dospěje a už jí býti nechce.. Druhá chce být za každou cenu jako ta první, ale nečekaně zjistí, že to není to co hledá.. A třetí se o sobě dozví, že není frigidní, ale lesba, která (kdo by to byl řek) se zrovinka zamiluje do té první. Ta ji ale bohužel odmítá. No a celý film je potřeba k tomu, aby pochopila, že moře má spoustu ryb. To celé je poskládané do situacích, nad kterými zůstává rozum stát, můj se zastavil úplně. Film mě psychicky vyčerpal, znechutil, pobouřil, rozčílil, pobavil, v zoufalství rozbrečel… Rozhodně už tuhle story nechci nikdy vidět a pokud po mě bude chtít někdo v nejbližší době pusinky asi se neudržím a nabančím mu..(7.3.2010)

 • B!shop
  **

  No doprdele, co tohle melo kurva bejt? O vetsine soucasnejch ceskejch filmu se da rict, ze jsou o nicem, coz v podstate znamena, ze se resi naky vztahy, jenze tenhle film dava slovu o nicem naprosto jinej rozmer. Jakoby tvurci nemeli absolutne o cem vypravet, tak nechali tri vysoce nesympaticky a naprosto desny kravy poflakovat se furt na stejnym miste a vest radoby zajimavy kecy a resit radoby dulezity problemy. Fakt nevim, za co film pochvalit a nebo proc vlastne davam ty dve hvezdicky, asi proto, ze sem se vylozene nenudil, i kdyz je to s podivem.(30.3.2008)

 • EdaS
  ***

  K zbláznění nevyrovnaný film brutálně střídá momenty dobré až výborné (lehké budování atmosféry, zajímavé herečky) s těmi naprosto špatnými (většinou ty, kterými nám chtějí autorky něco SDĚLIT). Herci jsou místy tlačeni do křeče, jindy jsou příjemně přirození. Stejně tak z dialogů a zvratů leckdy kouká přílišná chtěnost a svévole. Kdyby byl celý film stejně špatný, neštval by mě tolik - je tu cítit silný talent, ale nemá opozici. Pořádného dramaturga prosím! P.S. A ještě jedna věc mě šíleně vytáčela - tak trapný product placement (Student agency) jsem už dlouho neviděl. Ale možná jen málo koukám na české filmy. ** 1/2(17.4.2007)

 • Kulmon
  ****

  Silně podhodnocený film. Nemám rád označení road movie, protože si pod tím nedokážu představit něco kvalitního. Pusinky se ale podařily. Není to vlastně ani road movie. Pokud "road" je cesta, tak zde se jedná spíše o cestu k vlastnímu poznání. Velmi se povedl casting a typově byly tři hlavní herečky vybrány naprosto znamenitě. Vlastně jsem nenašel ani moc chyb, naopak jsem se dobře bavil. A mimochodem, na filmu je hrozně vidět, že ho točila ženská. A je to dobře. Chlap by to takhle dobře nenatočil.(12.8.2011)

 • charlosina
  *

  Nevím, co na tom bylo syrového, hlubokého, realistického. Asi jsem viděla úplně jiný film. Hlavní představitelky mi připadaly naprosto debilní, vzhledem k věku neomluvitelně. Během jejich rozhovorů jsem nevěděla, jestli se mám smát nebo plakat, vážně... Hned od začátku mi bylo jasné, kterým směrem se tahle "road-movie" bude ubírat - že si tyhle "kamarádky" (nebo jak je mám nazvat) budou kompenzovat své komplexy jedna na druhé - jedna je kurva, druhá tlustá a třetí lesba. Paráda. Pár chlastaček, sexu, hádek, výčitek, mindráků, štenkrování, trocha excentrického močení (ach, ta rebelie!) a jeden zápisník plus nezrealizovaná cesta do Holandska. Generační výpověď?? Spíš pokus o zajímavý, netradiční film, který neuspěl. Neděkuji. * za Muchowu (tradičně dobrou) hudbu.(15.12.2008)

 • dobytek
  **

  Tak jsem si koupil nějaký lahváče a pytel popcornu s tim, že se zkusim podívat na tenhle film, po 10-ti minutách to vypnu, zanadávám si, co to je za nehoráznou sračku a potom se po dlouhý době zase podívám na šílenýho Maxe 2, kterýho jsem čirou náhodou včera objevil kompletního na Youtube. Jenže tohle nebyla žádná sračka, kterou jsem očekával. Příběh 3 pipek, který se potulujou sem a tam, občas se ožerou a užijou si spolu nějaký lesbický hrátky, mě překvapivě docela zaujal. Navíc ze Sandry Novákový, kterou jsem dosud znal pouze ze seriálu Bylo nás 5, vyrostla moc pěkná buchta (i když chtělo by to investovat do silikonů) a taky celkem schopná hérečka. Ovšem ty další dvě pipky v hlavních rolích se mi moc nelíbily a sympatický mi taky vůbec nebyly (hlavně ta tlustoprdka byla na vodstřel). Jinak si myslim, že tento debut se Karin Babinský docela podařil a věřim, že třeba časem natočí ještě něco lepšího... update: Asi jsem divnej, ale podruhý mi to přišlo dost debilní, takže jdu s hodnocenim dolu...(13.7.2008)

 • M.a.t.t.
  **

  Ukričané, až nezdravo prepsychologizované, často chladné ako psí čumák a vzhľadom k tomu, že hlavné hrdinky každú chvíľu ukazujú intímne partie prekvapivo málo zábavné. A tiež bezdejové. Babinská je možno talent a Muchow skvelý skladateľ ale ak sa má česká kinematografia poberať týmto smerom, tak to naši bratia veľmi nevyhrali... To už radšej Svěráka.(12.1.2008)

 • Dudek
  ****

  Nejvyspělejší český film posledních let paradoxně natočila debutující režisérka Karin Babinská. Tři naprosto obyčejné holky a jeden mladý chlapec se vydávají na cestu, při které krom dosažení cíle každá z nich odkryje kousek ze svých tajemství. Citlivě napsaný scénář, pečlivá atmosféra a hlavně velmi dospělá režie tvoří velmi kompaktní celek, který funguje. Karin Babinská, jak se zdá, má smysl pro detail, ve snímku je několik scén, které se obejdou naprosto beze slov, přesto si však divák dokáže přesně domyslet, na co hrdinky myslí, zná je a prožívá příběh s nimi. Jasně zřetelný je důraz na co největší přirozenost, veškeré scény působí autenticky (jak po stránce dialogů, tak i po stránce obrazové). Pusinky se neskrývají za pastelovými barvami filtrů, ale odhadují všechny nedostatky i klady. Krásně je to vidět zejména na nočních scénách, jež jsou pečlivě nasvícené vykazují opravdu vysokou míru autentičnosti - jinak řečeno tma vypadá jako tma. Velmi sympatické jsou i zlomy v ději, ať je to již zcela nečekaná a drsná scéna znásilnění u benzínové pumpy nebo zásadní zlom mezi postavami v půli filmu, kdy se celý snímek vrhá do depresivní atmosféry absolutní bezmocnosti a je zcela jasně zřetelný úbytek sil u všech postav. Dokreslovat atmosféru se tu pak daří i pomocí neskutečných lokací, které jsou většinou velmi přírodní, ale přesto nesou jisté prvky nepříjemné průmyslové oblasti - nevím přesně jak své pocity popsat. Navíc mám sám pocit, jako bych na těch místech někdy sám byl. Nejsou to však místa něčím příliš výrazná, přesto však mají své kouzlo. Přesně tak aby na sebe nestrhávala pozornost, ale zároveň dokázala zaujmout - většinou jsem si říkal něco ve smyslu: "Aha, tady jsem také byl"; jsou jistým způsobem povědomá. Zajímavý pohled je na ojedinělé mužské postavy, které sice nemají tolik prostoru jako dívky, přesto se však jedná o velmi výrazné postavy (zejména skvělý Matěj Ruppert). Pusinky působí velmi sebevědomým dojmem a rozhodně nemají nouzi o silné, ani zapamatování hodné scény (např. gymnastické kousky u železniční dráhy), přesto však nejsou snímkem dokonalým, ano i ony mají své mouchy. Největší problém jsem měl s intermezzi (čekání na autobus, smích u vody...), kterých je v ději spoustu a pak s postavou Maria Kubaše, ovšem nepopírám, že posouvala děj. To že snímek stojí zejména na hereckých představitelkách, které předvádějí opravdu herecký koncert (a Filip Blažek je obrovský herecký talent!) nemá asi ani cenu zmiňovat, na čem jiném by také snímek o silných osudech mohl stát, že, přesto si však myslím, že i tato zmínka musí v komentáři být. Takže Karin, gratuluji Vám, ač Pusinky dokonalé nejsou, s přihlédnutím na fakt, že se jedná o jeden z nejlepších českých filmů (ne-li ten nejlepší) přimhouřím obě oči a plné hodnocení musím dát. Mám velikou radost, že česká kinematografie má i takovéto talenty.(6.1.2008)

 • choze

  Nehodnotím, protože po čtvrthodině jsem sáhl po rychloposuvu. Pomalé, šedivé, nudné, o ničem. Zaujala mě jen Marie Doležalová, která mě následně okouzlila v "COMEBACKU".(5.11.2007)

 • Tuxedo
  ****

  To podstatné již bylo řečeno. Karin Babinská natočila žánrově velmi vyrovnaný a vyspělý film, který je veden pevnou režijní rukou.(29.3.2007)

 • molotov
  ****

  Začátek trochu zmatený, ale jinak moc pěkné. Snad jediný současný český film o mladých, který se dá brát vážně.(5.4.2007)

 • StarsFan
  **

  Silný podtext? Nevím, no nenašla jsem ho. Solidní road movie? Chvílemi ano, ale většinou jsem se šíleně nudila, protože děj nesměřoval naprosto nikam. Dobré herecké výkony? Ano, ale to je mi celkem na nic, když si vezmu, že většina postav mi byla silně nesympatická a pochybuju, že bych s některými členkami "hlavní trojice" vydržela déle než pět minut.(23.10.2007)

 • Morien
  **

  Budiž přínosem tohoto filmu mimo jiné to, že jsem se konečně dokázala rozhodnout a přikláním se k tomu typu světonázoru, že Shadwell je pitomec. --- Jinak nevím proč, ale film jsem si tak nějak zařadila jako druhou polovinu Vorlova Gymplu. Nezávislý snímek o dospívajících, se zjevnými uměleckými ambicemi, na první pohled mylně interpretovaný jako komerční týnejdžerská komedie, hledání sebe sama v době, kdy člověk ještě prd ví. A stejně jako Gymplu se ani Pusinkám bohužel nepodařilo doklusat až na konec cesty. Gympl vyprávěl klučičím způsobem o klucích, Pusinky zase holčičím způsobem o holkách, co jenom nechápu, proč to musí znamenat, že se zase u holek daleko víc brečí. Oba filmy i trpí stejnými problémy; jako u Vorla zaváněly oproti propracovaným klukům dívčí figury ze všeho nejvíc šablonou, tak Babinská zase opomíjí nějak vyplastikovat muže, oproti tomu zase dělá z bezradných holek někoho div ne následováníhodného a utápí se na tolik v nevyjádřitelnosti dívčího nitra, až člověk má pocit, že v tom slavném nitru stejně nic není. Ve srovnání dojmů, které ve mně dotyčné snímky zanechaly, se vysoce tyčí Graffiti epos a teprve až za ním klopýtají tyhle dívky, které já nikdy nemůžu pochopit, protože to mám taky k ženskosti daleko jako čarodějnice k přechodu pro chodce na třímetrovém koštěti.(24.8.2009)

 • yenn
  ****

  Pár replik je proneseno nevěrohodně a scénář je lehce rozháraný, ale jinak jsou Pusinky sympatický a příjemně naturalistický film s uvěřitelnými postavami, velmi dobrou hudbou a hojným chlastáním (obávám se, že rovněž uvěřitelným:-)). 7/10(5.5.2007)

 • Gilmour93
  **

  Tápající lesbička, svlékací coura a nasávající tuča on the road.. Hluboce se tvářící generační výpověď na hodinu a půl, kde muži jsou s výjimkou bratra Išky tupé karikatury a dívky ukazováním obnažených bradavek na každém rohu vrávorají na prahu dospělosti. Kdo chce kam, pomozme mu tam..(19.1.2009)

 • Aluska88
  ***

  Dost povedený teenagerovský film se skvěle zvolenou ústřední trojicí dívek. Nejvíce se mi zalíbila éterická a podivínská Marie Doležalová a také Sandra Nováková. Film se odvíjí správným směrem a postupně ukazuje různé citové vazby a vztahy všech zúčastněných. Poutavých scén je zde také hodně, např. scéna s žiletkou, na záchodcích a několik dalších. A také bych nerada zapomněla na Oldřicha Hajlicha, který mne v tomto filmu nějakým zvláštním kouzlem "kučeravého chlapce s velkýma očima" tak trochu očaroval:)(19.1.2009)

 • viperblade
  ***

  Hrálo si to na komedii, drama a přemítalo o sexuální orientaci jedné z aktérek. Naštěstí holky tam byly hezký... :-)(1.10.2007)

 • Bebacek
  **

  Nahé tělo Sandry Novákové teď nepochybně všichni pánové nakreslí poslepu zpaměti. Aspoň oni se měli na co dívat. I když.. opravdu měli? :-P(10.1.2008)

 • Darren
  **

  Holky hrály dobře, bohužel ale hrály nesympatický hysterický krávy. A chvílemi jsem měl pocit, že se mě snaží Karin Babinská učit, jak se netočí filmy... v jiných chvílích to tak hrozné nebylo, je to hodně nevyrovnané. Celkový dojem však dost špatný.(18.1.2009)

 • Skejpr
  ****

  Zase jednou český film, za který se nemusíme stydět. Kvalitní herečky, poměrně zajíamavý a relativně přirozený scénář.. Jen škoda toho značně feministického pohledu, jakožto chlap bych se teoreticky mohl urazit... Ale líbilo se mi to. Do českého filmu se opět obula mladá krev.(14.4.2007)

 • Eddard
  ****

  Fakt, že je tenhle film házen do jednoho pytle se všema snowborďákama, rafťákama, expertama a panicema je sám o sobě tragický. Fakt, že jeho návštěvnost tak tak přesáhla hranici 30 000 rovněž. Co nebo spíš kdo za to může? Pro mě byly Pusinky hodně slušný filmový zážitek, s kvalitním scénářem ze života, odpovídající, režií a zajímavými hereckými výkony. Ani náhodou se tady nedá mluvit o teenagerské komedii (což ale nevylučuje podařené komické momenty), naopak, jde o slušnou psychologickou sondu do života dospívajících holek. Života, jenž je minimálně stejně svízelný a tragický, jako opojný a krásný. Na mém vysokém hodnocení má velký podíl taky opravdu přesně sednoucí hudba. 70%(4.5.2007)

 • Mahalik
  ****

  Říká se: O kom se mluvívá- nedaleko bývá! Karin Babinská promluvila a svým názorem vyvolala v zaprděné české kinematografii rozruch. Ať už v dobrém nebo špatném slova smyslu. Nebála se a právě proto si zasluhuje obdiv. Její vyprávění není plynulé, je roztřesené, chaotické, jako životy tří holek po maturitě, které dostanou od jednoho prázdninového výletu za penězi tu nejvyšší lekci. Obrovskou výhodou Pusinek je to, že se vám po konci filmu nebudou zas až tak líbit. Normální film bla bla napadá vás- druhý den o nich přemýšlíte zas a znova, chcete to pochopit. Vědět o nich všechno až se všechno to vaše přemýšlivé mučení dostane do úrovně nadpozemského krásna, který je fakt bombastický. Dlouho jsem zvažoval, přeci jen nějaká ta překotnost působí rušivě, ale už jen ten herecký výkon Sandry Novákové, která pro mě byla v Ordinaci neskutečným semínkem zla, si zaslouží tu pátou*. Její herecký pokrok je neuvěřitelný! Poesáku!(12.9.2008)

 • Jamal
  **

  Nebýt Rupperta a Oldřicha Hajlicha, dal bych snad i méně. Snad jen tito dva mě dokázali občas pobavit. Nedokázal jsem se vcítit do rolí náctiletejch puberťaček.(29.10.2007)

 • paascha
  *

  divný film(28.4.2008)

 • Xmilden
  **

  Tak vám nevím. Ten film prostě pohřbívají charakterně debilní dialogy postav. Vztahy mezi nimi jsou často jako na houpačce a divák ani moc netuší proč se tak děje. Prakticky film vyšumí NIKAM a je téměř o NIČEM. Není zde postava, která by měla hlavu a patu. Film zachraňuje Muchowova hudba. Jinak by to byla opravdová bída. Možná mi časem dojde čeho jsem byl svědkem. Bohužel teď sem na to nepřišel.(14.9.2008)

 • NinadeL
  ****

  Takový film byl třeba v české kotlině. Díky sympatickým mladým herečkám prorazil i tam, kde by to s méně atraktivními tvářemi byl problém. Dělá mi radost, že už po pouhých dvou letech se ukázalo, jaká je každá z nich samostatnou osobností.(2.3.2009)

 • Radko
  ****

  Nevdojak mi to pripomenulo "iniciačnú cestu" partie priateľov stopom na východ, podľa možností až na Sachalin. Skončila neďaleko východiskového bodu (Piešťany) na železničnej stanici Nové Mesto nad Váhom, pod bedlivým dozorom dvoch nabrúsených osožákov. Zaujímavé bolo, že necelých dvadsať kilometrov cesty spotrebovalo týždeň času a minutie celého batoha (aj s batohom samotným). Návrat domov sa niesol v znamení darčeka rodičom z ďalekého východu - rozmačkanej cigánskej v žemli (lebo pred spánkom dômyselne ukrytej pred ľstivými zlodejmi v zadnom vrecku kraťasov). Jednoducho: dievčatá a chlapci z východnej Európy vedia ako správne cestovať. Ex oriente lux!(20.7.2012)

 • nunka
  ***

  Chuťovo sladké a krehké. Zdanlivo nezávislé a naoko samostatné pusinky si vo filme Karin Bábinskej užívajú svoj trip, v ktorom svoju dočasnú slobodu nedokážu spracovať a použiť účelne. Záujdu do krajností, zažijú príjemné i nepríjemné a v tejto atmosfére sa film aj končí. Pre mňa to bol len obyčajný reálny príbeh o vývojových podnetoch, iskrivých pokusoch a omyloch veku primeraných. Žienky boli herecky uveriteľné. Tento film je lepší priemer a v prvom rade vyžaduje divácku empatiu a chuť pochopiť rozpačitú a premenlivú psychiku násťročných...(7.7.2008)

 • xxmartinxx
  ***

  Je docela otravné sledovat tři husy v neustálé konfrontaci, ale když přistoupím na to, že hrdinky husy být mají, tak to vlastně najednou začne dávat smysl. Ten film je v první řadě krok správným směrem. Možná to úplně nevyšlo, ale to se u debutů stává.(14.3.2013)

 • Vitex
  ***

  Víc micáků než v průměrném filmu, co natočí chlap :-D Jinak jsem měl nejdřív pocit, že se režisérka drží koncepce, jejímž hlavním bodem je zfilmovat předlohu bez jediného opravdu filmového postupu - ke konci se ale ona čirá literárnost vyprávění trochu láme do zajímavějších rovin. Celkově nevyrovnaný scénář. Ale taky dost míst, které fungují skvěle. (dalo by se dát i čtyři hvězdičky)(18.1.2009)

 • Niktorius
  ****

  Tenhle film teda určo nelechtá puberťáky pod bradičkou ani na koulích a stavět ho vedle Expertů a Snowboarďáku je tedy docela hardkór...(7.3.2009)

 • MMR
  **

  Ošklivě depresivně naladěný film. Od road movie člověk čeká zábavu, a ne aby koukal na tři krávy, z nichž jedna furt bulí nebo skáče do vody. Nakonec skoro nikam nedojely, protože zde bylo plno zbytečných a hloupých scén. Kdybych měl vystřihnout všechny přebytečný scény, zbyly by mi jen úvodní a závěrečné titulky. Ble, nikdy víc.(3.3.2012)

 • freddy
  ****

  Čekal jsem Snowboarďáky v ženském provedení. Dočkal jsem se originálních postav s výjimečnými vlastnostmi a charaktery, s originálním příběhem, se zajímavými zvraty, mnohdy nádhernými scenériemi (osamocené omšelé veřejné koupaliště a nudící se prodavačka vstupenek na toto koupaliště mají své kouzlo) a se zcela zvláštním pohledem na život. K tomu si ještě připočtěte, že miluju road-movie, a mám jasno. Čtyři hvězdičky dávám za výše vyjmenované, jednu ubírám za přílišný product placement a trochu zdlouhavý příběh, celkově se my však tento milý a pozoruhodný příběh líbil a nebudu mít problém se na něj podívat znovu...(3.5.2007)

 • Rosomak
  ****

  Debutantka Karin Babinská vytřela zrak současným českým režisérům a už se svým prvním filmem atakuje nejlepší polistopadové filmy. A že mě teď z fleku napadá jen Venkovský učitel, který má nad Pusinkami navrch. V pusinkách se totiž konečně dostáváme ze zaběhlých postupů, ne které si čeští filmoví tvůrci tak navykli. Z teenagerského filmu se vyklube realisticky odvyprávěný film, jehož příběh stojí na velmi dobře propracovaných charakterech hlavních hrdinek, jejichž jednání není na rozdíl od jiných filmů do předu vypočítatelné. Konečně se místo sladkobolného kýče, který zaplňuje české filmy, objevuje realisticky a chytře odvyprávěný film, který je rozporuplně přijímaný hlavně proto, že je tak osobitý. Ať se vám to líbí nebo ne, tohle českému filmu chybí. A proto si Pusinky zaslouží neuniknout vaší pozornosti...(16.10.2008)

 • Tom_Lachtan
  ****

  Vskutku výborná byla kamera a herečky v hlavních rolích, avšak... Absolutně nejsem schopen popsat proč se mi to tolik líbilo, ale v podstatě sem nemohl odtrhnout oči...(29.10.2012)

 • hippyman
  ***

  i po druhém shlédnutí ovládají mou hlavu smíšené pocity a absolutní neschopnost je nějak vyjádřit... nebudu opisovat od ostatních a rovnou odkážu na komentáře, se kterými souhlasím: Brygmi, Richie666 60%(19.1.2009)

 • Davies182
  *****

  Znáte ten případ, kdy film prostě potřebuje vyvážit hodnocení? Nestydím se za to, tahle ztřeštěnost mě ani vteřinu nenudila, bavil jsem se, a odnáším si komplet nahou Sandru :-). Prostě takový poloviční guilty pleasure...(18.1.2009)

 • ChewieDC
  ****

  Po tomhle filmu se vážně stydím, že jsem dal kdysi Snowboarďákům tak vysoké hodnocení. Je to dost ošemetný film. Dementní název vyzve diváky na srandovní teenagerskej film, a ve výsledku je to famózně natočená deprese ze života. Sice nedrží moc tempo, zpočátku se tam toho děje strašně moc a nestíhá se to zpracovávat, ale dopad má silný. Kamera, střih a režie ovšem na světové úrovni. V posledních několika letech jsem neviděl tak dobře nasnímaný český film. Fakt.(27.3.2007)

 • Boogeyman
  *****

  Konečně něco nového! Český film, který mne naprosto pohltil. Všechno tak úžasně reálné, navíc natočeno a zobrazeno bez okolků! Ač je ústřední trojice chvilkama nesnesitelná, všechny dívky podávají famózní výkony. Ostatní postavičky nápodobně!9/10(2.2.2008)

 • sheen
  ***

  Film, který se netvářil tak vážne, jaký doopravdy je. Vypadalo to na další teenegerskou komedii ale opak je pravdou.(18.8.2008)

 • Payushka
  ***

  Na cesky film to vubec neni spatne, nejaky Ko(ko)tek ci Crash Road se s tim nemuzou merit a ze zacatku se mi to fakt libilo... Jenze pak postavy porad buli, soulozi, popripade buli a soulozi. Prislo mi, jako by se to potom reziserce uplne vymklo z rukou. Kazdopadne hudba od Muchowa byla skvela.(1.3.2008)

 • LiVentura
  *

  Naprosto jsem se z filmu nedozvěděl, co měl znamenat a čím se měl stavět proti čemu, pí Babinská by si asi měla přetransformovat myšlenky a až pak začít točit...! :-((24.1.2009)

 • Rover
  ****

  Velmi povedený film. O jedné cestě za zábavou, která skončila jako cesta za poznáním sama sebe. Dokonale zahrané charaktery (především Iška), jímavé obrazy, emoční nátlak. Film pro současné mladé lidi, a nejen pro ně, pro všechny, kteří si neuvědomují, jaké to je, být odlišný. HUDBA: Jan P. Muchow - tady se mi jeho práci po delší době opět velmi líbila. Jednoduše současná filmová hudba, jak má být. Navíc potěšili písničky od Photolabu (Eliška za basou! Hurá!).(21.4.2009)

 • Ruut
  ****

  Nejrealističtější a nejlepší český i československý film o mladých dospívajících lidech. Skvělá kamera, střih i režie. A hlavně úžasné herecké výkony všech tří holek v hlavních rolích i sympaticky udělaný casting vedlejších rolí zdobí tento film. Bohužel o takových 15 minut delší než by mělo. Druhá polovina se místy děsně vleče a je sakra natahovaná. 70%(8.4.2007)

 • Legas
  *

  Zoufalý to český film. Na Pusinkách je asi nejvíce vidět problém téměř všech českých filmů a to, že film měl být dramatem a přesto ze sebe snaží vyblít vtip za každou cenu. Paradoxně se mu komediální stránka (i ta nechtěná) daří lépe. Takoví Rafťáci byli dost špatní, ale alespoň se nesnažili o nic víc, než byl žánr teenagerovské komedie. Karin Babinská se snaží přihnout z láhve levného bílého vína stokrát jinak a v druhém plánu paří na PlayStationu Portable. Hlavním problémem dramatické roviny příběhu jsou všechny titulní slečny. Nemohl jsem jim fandit, protože z principu odmítám s takovými skvosty cokoli prožívat. Jejich "problémy" mi přišly směšné, což logicky nejvíce kazí můj celkový pohled na film.(9.5.2007)

 • Brygmi
  ***

  Je léto, 30°C ve stínu, jsem devatenáctiletá holka, mám po maturitě a prožívám své poslední prázdniny před odchodem na vysokou. Na jaký jiný film bych pak měla jít než na Pusinky? Čekala jsem, že mi "sednou do noty" a bohužel... Čekala jsem příliš. Není to rozhodně špatný film, má spoustu důležitých kladů. Třeba naprosto skvělý střih, kameru a moderní hudbu (která ovšem není tak "vtíravá" jako například u Snowborďáků). Velkým plusem je pak i letní atmosféra, spoustu prosluněných obrázků... Jo, občas to působilo docela příjemně a svěže. Škoda, že jen občas. Většinu času jsem bohužel měla pocit, že si tady se mnou někdo hraje a snaží se mě přesvědčit o něčem, co není pravda. Prostě jsem to tomu filmu "nebaštila". Ovšem největší problém vidím v hlavních hrdinkách. Tři lehce hysterické slečny s hrubě načrtnutým charakterem. Neměla jsem se s kým ztotožnit, neměla jsem komu fandit... Kromě toho mi nepřipadalo, že sleduji holky, kterým bude dvacet, ale spíše puberťačky toho nejhoršího kalibru. Nejdospěleji pak mezi nimi pak působil Iščin čtrnáctiletý bratr Vojta... Každopádně - i přes to všechno je to dobrý začátek pro Karin Babinskou. Rozhodně jsem na její další počin zvědavá.(19.7.2007)

 • Ampi
  ****

  Zajimavé, v českých zemích trochu vystupujicí ze řady stereotypů. Herecký kvalitně obsazeno.Sandra Nováková hraje zaslouženě prim. Karin Babinská odvedla velmi dobrou práci.(25.4.2013)

 • Fingon
  ****

  Příjemné překvapení, příjemný film. Z dívek mi byla už od začátku nejsympatičtější Iška, ale i ostatní protagonistky jsem si nakonec více či méně oblíbil. Blahopřeji Karin Babinské k jejímu debutu a doufám, že ještě dostane příležitost k celovečeráku.(12.8.2008)

 • Aknah
  ***

  Tři holky - jedna zjišťuje, že je lesba, druhá byla znásilněna a vůbec si nevěří a ta třetí, ta si věří až moc, proto všem slepě důvěřuje a chová se jako coura, ale zároveň má astma.... Všechny tyhle slabosti a silné zážitky, jsou tady natočený i zahraný velmi přesvědčivě. Někdy z toho byla opravdu cítit ta naprostá bezmoc a nicota.... Akorát mi přijde přehnaný, že prostě všichni se cítili se svým životem na hovno. Nebyl to zrovna záživný film, který by oplýval modroustma, ale celkem dobře zahraný, jen škoda, že to neudělali kapánek jinak.... Bylo to pořád v jedný rovině a vlastně opakovali stále stejné scény, nic se tam neměnilo... Pointa nebyla, jelikož do Holandska nedojeli... Jasně, je znát, že se každá změnila, to je velký plus... Za dojemný konec se musim přiklonit o hvězdu víc.... Nenudilo mě to, ale tyhle zajímavý holky mohli mít mnohem zajímavější příběh.(10.3.2009)

 • Deimos
  ****

  DVD/// Obsazení 8/10 Děj 7/10 Hudba 8/10 Efekty 7/10/// +má to ten správný sexy náboj, holky to zahráli přirozeně, celkem příjemná hudba -narazil jsem na pár zvláštních scén, některé mi přišli i přehnané/// Citlivý příběh tří kamarádek, který je citlivě natočen a netradičně na české poměry zrežírován. Není to srovnatelné a ani se nemůže srovnávat s filmy jako Rafťáci a jim podobné. Tohle je jiný film, víc dramatický než komedie, víc ze života a víc o životě. Pusinky jsou hodně dobrým filmovým zážitkem./// Celkem 75%///(15.8.2009)

 • Pluhy
  *

  Road movie o třech dívkách kterým se sesynchronizovali měsíčky. Ehm. Děkuji nechci.(21.1.2015)

 • HoneyBunny
  **

  Trojka kamarádek řeší svoje velké problémy, které zajímají osmnáctileté holky. A obávám se, že jenom osmnáctileté holky docení, o co se Babinská snažila, protože není tak dobrá režisérka, aby její film někoho jiného než pubertální slečny bavil. Naprosto rozumím, proč kolega Cival považuje Pusinky za uječený peklo (nedodal, že ten film vlastně nemá příběh a Sandra Nováková přehrává), přesto dávám dvě hvězdičky za snahu natočit v českých podmínkách film, kde holky pod dvacet nejsou jen roštenky pro Kotka s Mádlem.(1.12.2007)

 • liskam
  *****

  Přesto, že film není určen přímo pro pánské publikum, ba spíše naopak. Nemohu než nedat vysoké hodnocení! Protože jsem koukal na parádní a po všech stránkách opravdu profesionální práci. Ano, kdybych byl ožralej, měl jinaj filmovej vkus a nebo byl 15ti letej smrad. Hodnotil bych asi odpadem. Ale jelikož jsem takovej jakej sem, nemohu než hodnotit vysoko! Pokud by měl mít komentář k filmu jen jedno slovo, použil bych slovo "PROZŘENÍ" to mě napadlo jako první a myslím že se moc dobře hodí. Navíc, co mě opravdu mile překvapilo, film se naprosto vymyká českým filmovým standardům. Takže mi nezbývá než Karin Babinské tleskat ve stoje! Hodnotil bych 4 , ale když koukám na hodnocení 53% s chutí mírně nadhodnotím a loupnu 5 hvězd.(19.11.2013)

 • swamp
  ****

  V rámci propagace filmu Pusinky jsem viděl rozhovor s Karin Babinskou a následný trailer/sestřih filmu. Měl jsem jasno..další špatná teenagerská "komedie" typu Panic je nanic. Asi po měsíci jsem však četl recenze a pár kamarádů mi tento debut Karin Babinské doporučilo. Při první vhodné příležitosti jsem neřekl 'ne' a už jsme s přítelkyní seděli v kině. :) Klasické představení herců (v tomto případě hereček:) na začátek, zdlouhavý rozjezd..pomalu se mě začínala zmocňovat nuda. To naštěstí po pár dalších minutách pominulo. Těžko popsat, co jsem v tom kině zažil. Bylo to 'jiné', dynamické. Byla to road movie, ale přesto působila přirozeně česky. Vymkla se z klasického rámce vystavění děje - namísto postupného budování atmosféry a závěrečného rozuzlení se mi dostalo mnoha surových momentek jdoucích za sebou a končících smířením.(8.7.2007)

 • Sonnery
  *

  Před filmem by měli uvádět varování: "Než si Pusinky pustíte, tak schovejte všechny ostré, tupé, divné, žluté i růžové předměty, zabedněte okna a přikurtujte se ke křeslu." Proč? Protože ten film je depka ve fyzický podobě. Pořád tam někdo bulí, hulí, bulí a chlap je tam vyjádřen třemi typy: zoufalec, debil, zoufalně debilní hajzl. Kouknete na to a chcete se pokud možno rychle zabít. Jo a chybí jim tam čtvrtá, ta nejlepší, skupina mužů: Sonnery(19.1.2009)

 • johnn333
  ***

  Cesta do hlubin dívčí duše, která neví, kam se vrtnout. Chvíli poetická cesta po nevzhledných okrscích, chvíli psychický teror, chvíli komedie, chvíli o ničem a k ničemu...(26.1.2008)

 • HAL
  ***

  Parta hloupých husiček se rozhodne užít si poslední prázdniny a vyrazit na krušnou cestu za nezávislostí na rodičích i okolí, zkoumáním vlastní sexuality a taky jako v každé pohádce za láskou a za štěstím. Občas se u toho směje, občas chlastá, občas souloží, ale hlavně je komletně psychicky ve sračkách - což by nebylo na škodu, syrově realistický film o tom že život je hnusná svině a dokáže každého nakopat takovým způsobem, že i ta sebevražda je vcelku příjemnou alternativou, by mohl být velmi zajímavým příspěvkem nejen české, ale i světové kinematografii... ale to by ty holky nesměly být tak neskutečně pitomé, jednoduché a ubrečené... a nesměly by vzbuzovat dojem že jim vlastně nejde o nic jiného než je ten sex. Sluníčkový závěr a skrytě pomrkávající morální ponaučení pak už jen dotvrzují dojem že jsou Pusinky jen mírně nadprůměrným filmem pro dospívající bez jakýchkoli jiných ambicí, i když je to rámci českého zahnilého filmového rybníčku takřka inteligentní veledílo. Babinská by ale stejně měla radši točit místo filmů jen melancholické videoklipy - ty by jí vážně šly. 6/10(11.6.2008)

 • lola3121
  ****

  Původně jsem dala tři hvězdy, ale po shlédnutí Fucking Amal přehodnocuji a jednu hvězdu přidávám, protože mi připadá, že tento film se k dané problematice (hledání sexuální orientace nezletilých děvčat) staví přece jen více čelem.(12.6.2010)

 • bassator
  **

  43rd KVIFF 2008 - CZECH FILMS 2007-2008 - České filmy 2007-2008 - 40%, AUDIENCE AWARD - Divácká cena deníku Právo (Divácká cena: 1234) - 1.82/214(9.2.2009)

 • Allien.9
  **

  Průměrná česká road movie, která je postavená pouze na výkonech ústředního tria. Škoda jen, že se jedná o sebevědomou koketu, o lesbu se sebevražednými sklony a o zakomplexovanou krávu (+ o nevyrovnaného bratra jedné z hrdinek), protože jinak mohlo být hodnocení vyšší. A jen tak pro pořádek: podobným typům lidí se vyhýbám a nehodlám na tom nic měnit.(20.7.2012)

 • Jordan
  ****

  tri kamarátky, ktoré skončili strednú školu a majú pred sebou posledné letné prázdniny, sa rozhodnú stráviť leto spolu prácou v Holandsku - znie to ako česká tínejdž komédia, znie to ako prázdninová letná road movie tínejdž komédia, čo môže zavádzať, pretože AJ KEĎ to má prvky road movie, prvky letného filmu a prvky tínejdž komédie, je to veľmi dobre urobená, vybudovaná a ZAHRANÁ dráma - a pomerne citlivá; téma dievčenského priateľstva v čase dospievania - to je SAKRA zložitá téma, ktorá poskytuje naozaj veľa háklivých nástrah, ale ak sa urobí citlivo - a to je vďakabohu tento prípad - vypáli to nad očakávania dobre! Pripomínalo mi to trochu anglický snímok "My Summer Of Love" a veľmi ma to prekvapilo (príjemne);(3.4.2008)

 • Vitason
  ***

  Musím přiznat, že jsem očekával dívčí ekvivalent ke Snowboarďákům, kde si budou mladé slečny shánět ,,nabíječe". Místo toho jsem dostal vyzrálý a upřímný film, u kterého se nechce věřit, že jím Karin Babinská debutovala. Snímek Pusinky vypráví příběh tří dívek, které si během cesty do Holandska sáhnou na samotné dno jejich přátelství a každá při tom nalezne sama sebe. Film se snaží být za každou cenu otevřený a upřímný i po sexuální stránce, ale rozhodně bych to nepovažoval za samoúčelný tah, spíše za snahu vše sdělit. S tím se spojuje problém, že by Pusinky byly rády generační výpovědí, ale to podle mě nejsou. Nevím. Možná je to tím, že nikoho takového neznám. Možná je to tím, že mám tam dole trošku jinou výbavu:-) Když se opiju s kamarády, tak si nezačneme vyčítat sociální a jiné otázky, místo toho se chytneme kolem ramen a zabékáme si nějakou improvizovanou písničku. Je tedy jasné, že je film protknut různými emocemi, kdy stydlivá lesbička odhaluje hranice své sexuální orientace a militantní baculka válčí s náruživou vůdkyní party. Tady musím napsat svojí první pochvalu směřovanou k ústřednímu hereckému triu, protože všechny ty emoce a hádky jsou neuvěřitelně živé a věrohodné. Slzavé oči Marie Doležalové jsou někdy výmluvnější něž nějaká přehnaná gesta. Další pochvalu chci směřovat k hudbě Jana P. Muchowa, která snímek ve správný moment zlehčuje, nebo ho dělá dojemnějším. Rozhodně se také musím zmínit o výborné kameře, která nabízí velice často půvabné záběry. Tak chvály už bylo dost. Je čas přejít ke krtice. Scénář sem tam sice nabídne dobrou hlášku, ale na tyto feministické filmy, které nám ukazují, jak je důležitější polovina lidstva plná volů a prasáků, skutečně nemusím. Snad o jediné mužské postavě se dá mluvit kladně a to o mladším bráškovi, který cestuje s dívkami, pro kterého jsem měl pochopení a dokázal jsem s ním soucítit (já bych se svojí sestrou a jejíma kamarádkama nevydržel ani hodinu). Problém tohoto klučiny je, že většina replik, které vyřkne, není úměrná jeho věku. Další výtku mám k tomu, že se ve finále projevilo to, že se jedná o debutový film. Celý film je natočen velice odvážně, ale ve finále odvaha z Karin Babinské vyprchala rychleji než chuť z laciné žvýkačky, protože chtěla za každou cenu dát svým postavám rozhřešení. Film měl skončit o 15 minut dříve, když se dívky rozešly před diskotékou. Působilo by to mnohem více ze života a bylo by to i emocionálně vypjatější. Na závěr musím říct, že film příjemně uteče, ale celou dobu jsem nad ním kroutil hlavou. Možná protože nejsem bravo dívka nebo feminista a proto nemůžu jít s hodnocením u této české verze Mexické jízdy nad tři hvězdičky. P.S. Omlouvám se za délku, ale psal jsem to ve škole na přednášce, když jsem se hrozně nudil:-)(8.10.2007)

 • sharky
  ****

  Nejvetsi chybou tohoto filmu je dementni nazev, ktery odradil mnoho diváků. Pusinky jsou chytre a na debut velmi vyspele. navíc sandra nováková je už od dob Bylo nás pět prostě...pusinka. Fajn, že zas někdo natočil filmeček o zlobivejch holkách, těch se točí furt málo...;)(7.9.2007)

 • Crocuta
  ****

  SPOILERY Tak si to shrňme, přátelé. Kdo jsou hlavní hrdinky? Tlustá alkoholička, astmatická nymfomanka a neurotická lesbička. Co dělají? Vydávají se na cestu. Co cestou zažíjí, uvidí a předvedou? Pár dobrých chlastaček a hulení trávy, řezání zápěstí, ponižující sexuální zážitek s Filipem Blažkem, skok z korby jedoucího náklaďáku, nákup na cizí účet, pissing v kuchyni, striptýz pro nezletilého lesbiččina bráchu, při němž se ukáže, že Karolína nenosí tu žiletku v toaletních potřebách nadarmo (ani na řezání zápěstí jako Iška), lesbický sex na hajzlu, markýrovaný lesbický sex na kapotě Blažkova auta, pár scén s děvčaty nahoře bez, Karolínin neúspěšný pokus přefiknout mača Bobra (prý to přehnal v posilovně, cha) a Vendulčino mateřské objetí Iščina bráchy Vojty, který je z něj (doslova) hotový. Nezapomněl jsem na něco? Snad jen na toho vytrvalého entomologa na Simsonu, který se možná za tři měsíce dočká návratu své tělnaté vyvolené :-D. Tak jsme se zasmáli a teď trochu vážněji. Přes rozpačitý začátek se mi "Pusinky" nakonec hodně líbili, zejména díky neotřelosti pohledu na výsek ze života tří právě dospěvších slečen. Představitelky hlavních rolí mi byli sympatické, Sandru Novákovou jsem měl rád už coby dětskou herečku, Marie Doležalová hrála prostě skvěle a - protože jsou obě jmenované sice dost hezké, ale na můj vkus trochu moc vychrtlé a já dávám (stejně jako ten milovník brouků) přednost dívkám při těle - i Petra Nesvačilová si získala mou přízeň. Rolička Lenky Vlasákové byla už jen dalším vylepšením už tak dobrého snímku. Zkrátka - na další film Karin Babinské se budu určitě těšit.(21.1.2009)

 • triatlet
  ***

  Když se oprostíte od toho, že budete sledovat komediální příběh tří maturantek, a připustíte, že budete vnímat dramatickou neutěšenost ve vztazích, pak vás Pusinky naplní. Hudba navozuje skvělou atmosféru, záběry kamery stejně jako střih jsou zajímavé. A herecky? Přirozené. Ale chce to soustředit se. Zajímavý komentář: Radek99.(18.1.2009)

 • Slarque
  ***

  Celkem zajímavý film s poněkud nedotaženým scénářem. Ústřední čtveřice je slušně napsaná, ale scénář je nutí do uměle vytvářených konfrontací. Vedlejší mužské postavy jsou všechny příšerné (neměl to snad být feministický manifest?). Povedná je kamera, hudba a herecké obsazení hlavní čtveřice. Obzvlášť nejmladší z ní – Oldřich Hajlich – byl vyloženě castingový poklad. Z vedlejších rolí nakonec stojí za zmínku pouze Lenka Vlasáková.(22.4.2007)

 • duklak2
  ***

  Pěkné a milé, ale bohužel kvůli pro mě velmi nesympatické Sandře musím jednu hvězdu ubrat.(22.8.2008)

 • Campbell
  **

  Bohužel jsem u toho 2x unsul takže jsem to jel 2x za sebou. Mě film dost nudil, spíše bych chtěl raději další teenegerskou komedii. Přišlo mi jako kdyby režisérka chtěla smíchat každej žánr dohromady a moc jí to nešlo. A i když herečky byly fajn tak jejich manýry mě vůbec nezajímaly(připomínaly mi ženský který jsou u nás v práci), bohužel pro mě se jedná o nudu.(16.5.2011)

 • becki_tu
  *

  Tak takhle si u mě novodobý český film rozhodně nepolepší. Sandra Nováková je sice (občas) sexy, ale jinak šel celý tenhle trapný pokus o českou road movie úplně mimo mě. Nuda, nuda a nuda, ze které mě nevytrhly ani příjemná, jemně melancholická Muchowská hudba ani nadrženej Matěj Ruppert. Že by to byl film pro holky? Možná. Ale pro mě teda určitě ne. Ani vlastně nevím, za co jsem se koukáním na něco tak hloupého potrestal, ale s vypětím všech sil jsem to nakonec dokoukal.(24.10.2007)

 • Earl_23

  Hodnotit nebudu, protože jsem viděl pouze poslední deset minut. A mám takový pocit, že jsem viděl to "nejzajímavější" z celého filmu.(19.7.2012)

 • Yardak
  ***

  Skvělá hudba: Roe-Deer, Photolab.(5.5.2007)

 • Mgb21
  ****

  Po Pravidlech lži a Vratných lahvích je toto další český film, který se povedl. Žádná trapně cool komedie ve stylu Snowborďáků a podobných úletů, ale hodně zajímavý příběh o jedné cestě. Všechny tři hrdinky mi byli velice sympatické a zároveň mě něčím strašně štvali. Jako v životě - nic není černobílé. Jen tak dál!(7.5.2007)

 • HellFire
  ***

  Veskrze průměrný snímek doplňuje bídu české kinematografie posledních let. Road movie, která nikam nevede a snaha o existenciální drama vychází na prázdno.(13.8.2011)

 • ivishka
  *

  Ano jsou tu i horší odpady, ale taky existují i inteligentnější náměty než 3 hloupé fiflenky...třeba chleba namazaný máslem je mnohem zajímavější. Nelíbí se mi snaha o nějáké detaily, melodramatický tlak na diváka, rádoby drámo...A dokonce to nebylo ani road movie, protože se zasekli díky svým pseudoproblémům asi tak za druhou vesnicí. Mezitím stihla Vendula v totální ožralosti situaci s dvěma muži kde ji jeden znásilnil na popelnici - uplakaná a zhrzená se choulila minutu v křoví a po třech minutách ve filmu zase běhala jako laňka celá zmočená a vyřechtaná. Manipulátorská typická fiflenka, která se fintí snad i když jde na záchod a mrká na všechny brouky kolem by zasloužila pár pořádným facek, protože přesně taková forma "žen" se tu snad rozmnožuje a vždycky jsem je nenáviděla. No a co říct na Išku?To jméno je samo o sobě science fiction a tím více je podle mě neuvěřitelné, že taková koza snad někde existuje. Ano je zajímavé téma sexuality a je jedno jestli jde o ženy či muže, protože takové téma je samo sobě pestré, ale jedna holka které je sotva 18 let (nebo čerstvě) je neuvěřitelně naivní už na pohled, za zadkem má malýho bratra, který pořád visí na telefonu kvůli jejich otci - ani jednou se nezeptal kde jsou, nebylo to dořešené zase šlo jenom o jedno takové okno do neznáma. A popisek obsahu filmu se plete, protože bratr Išky nebyl otravný, ale shledávám jej velkým chudákem, který musel zvládnout tyhle tři fifleny s jejich sexuálními problémy či de*entními kecy a nápady nebo přidušení ňadry té nejkypřejší z nich. Zvedá se mi kufr z takovýchto filmů o ničem - bez urážky. Snad se ta Vendula dostala alespoň za ty hranice....Perfektně mě pobavila lesbická scéna na nechutných záchodcích s Lenkou Vlasákovou.(1.11.2012)

 • Maemi
  **

  Uznávám, že se docela vymyká tradiční české kinematografii. Je to film o třech dívkách, jež mají právě po maturitě, a tak si před vysokou školou či prací chtějí ještě užít mládí. Proto se rozhodnou, že se vydají na brigádu do Holandska, přičemž se jim na krk pověsí čtrnáctiletý bratr jedné z nich. Sledujeme jejich příběhy během cesty, poznáváme jejich charaktery, obavy a touhy a hledání sebe sama. U filmu jsem se nenudila, ale neohromil mne. Jak tu již někdo napsal, skutečně se zdá, že všem postavám jde jen o sex. A zůstává mi rozum stát nad jejich chováním. Kdo by vedl takové rozhovory jako tři hlavní postavy? Proč se chtěly vzájemně jen trumfnout? Proč Išku přítelkyně odsuzovaly jen kvůli tomu, že není heterosexuálka? Tohle mi prostě nejde do hlavy. Není to reálný film, alespoň v mém světě.(30.11.2008)

 • murakamigirl
  ****

  To NIE. Neznášam keď chcem a niekto/ niečo mi bráni! A oraziť Pusinky slovami? Nech sa páči, ale až nabudúce..... :-((3.5.2009)

 • Kothy
  **

  Pokus o holčičí Snowbarďáky nebo Rafťáky se moc nepovedl. Moc mě to neoslovilo... Ani ty holky nejsou nějak zajímavé.(17.2.2013)

 • Kailo
  *****

  Sympatická, depresivní a jemná road movie.. _____ Nesvačilová-,,Měl si suchou pusu" Rupert-,,Co to je?" Nesvačilová-,,No... placenta, jelení lůj" Rupert-,,Jo? A s čeho se to dělá?" Nesvačilová-,,No...z jeleního loje nebo z placenty" Rupert-,,To mi tim jako mažeš držku?...Ses posrala ne?" 90%(29.8.2008)

 • Jinny
  **

  Pusinky rychle vyšumí, leč šampaňské to není. Budete z nich mít asi stejně trvalý a příjemný zážitek jako z letní "pařby"... ten dojezd je totiž taky dost debilní.(1.12.2007)

 • Mononoke.
  ***

  Na české poměry nezvykle depresivní film (víc než do multiplexu, na festival nebo do letního kina). Věřím tomu, že název a stručný popis filmu-náctiletá dívčí roadmovie odradil mnoho potenciálních diváků, ač, ve skutečnosti rozehrává poměrně velké "drama". Co se asi odehrává v hlavě dospívajících dívek, které ještě nechtějí začít pracovat a vzít odpovědnost na sebe? Jaké je přátelství, když se dostane do krizových situací? Útěk před realitou a povinostmi, podivný týpky aby člověk pohledal, stále se rozšiřující propast mezi hrdinkami. Toto (a mnohem víc) se snaží snímek zachytit a nedaří se mu to špatně. Film bohužel trpí jistou křečovitostí a nerealističností (jakkoliv syrový a jako ze života snažící se být), protože podobnou zmatenost jsem zažívala v 15-16, rozhodně ne v 19, kdy jsem hrdě nastoupila na vejšku s blaženým pocitem, že se stávám dospělákem a konečně mě někdo bude brát vážně. Nakonec jedinou rozumnou osobou se ukázal Vojtěch-bratr (jakkoliv špatně se ho film ze začátku snažil vykreslit). Rozhodně nadprůměr v českých stojatých vodách, který má svou atmosféru, ale neměl by se brát zas tak moc vážně. Lepší 3*(26.9.2008)

 • Silence
  ***

  Pusinky jsou rozhodně v českých vodách zajímavým a zručně natočeným filmem. Bohužel je potkalo jedno velké neštěstí, které je stáhlo do nižších pater žebříčku hodnocení. Pusinky jsou totiž jako černá a bílá - velmi nevyrovnané - Ke každé povedené věci existuje špatný protiklad - V okamžiku, kdy by chtěl člověk například pochválit po většinu času přirozeně znějící dialogy, praští ho do očí toporně poskládaný scénář. Extrémní střídání nálad hlavních hrdinek totiž po několikátém skoku začne působit velmi neuvěřitelně a uměle budovaně. Občas to vypadá, že se film skládá z několika scének, které byly za sebe zařazené nehledě na děj té předcházející. A to je škoda, tyhle momenty totiž ve výsledku přebijí i ty opravdu dobré a silné chvíle, které se dokáží zažrat pod kůži. Podobně je to i s postavami. Příběhu totiž naprosto dominuje Iška, jak kvalitou zpracování její postavy, tak i jejím hereckým projevem. I když většinou jen smutně kouká, stojí to zato. Obě druhé slečny jsou odsunuty na druhou kolej hlavně jednoduchostí a povrchností, kterou je vykreslen jejich charakter. Například rozhodně nemám nic proti tomu, aby Karolína byla inteligentní dívka, která zároveň nepokrytě využívá krásy, kterou jí příroda obdařila, to by ovšem nesměla na fakt, že není pouhá "jednodušší fintilka", odkazovat jedna "filozofická" věta v průběhu celého filmu. Pusinky tak zčásti vyzní trochu doprázdna. Karin Babinská ale bezpochyby ukázala, že točit umí, a že má styl. A když to v budoucnosti nebude tak přehánět s detaily na obličeje..... 5/10(22.4.2007)

 • Richie666
  **

  Nány si vyjely užít posledních prázdnin, ale vypadá to spíš jako by si už léta lezly na nervy. Trip do Holandska je bezostyšně omezen na nudné plácání se po českých luzích a hájích a ač téma by se dalo považovat za hluboké, skrze divně ubrečenou formu film působí pomerně dost prázdně.(18.5.2008)

 • dopitak
  odpad!

  Nevím, ale je to jeden z mála filmů, které jsem ani nedokoukal. Co mě "zaujalo"- nezajímaví herci, absence jakéhokoliv scénáře, co by měl hlavu a patu, a bohužel také dost otřesná práce kameramana. Tenhle film nemůžu doporučit ani cílové skupině "teenagerů", protože jim to v hlavě způsobí maximálně velký zmatek.(1.10.2007)

 • Šandík
  ****

  Pusinky jsou film, s níž si mnoho lidí zjevně neví rady. Už jenom žánrové vymezení tohoto snímku činí problémy. Přesto jde o skutečně silnou, syrovou, autenticky působící výpověď. Je to ovšem výpověď vysloveně generační, neboť zřejmě těžko osloví někoho, kdo moc nezná prostředí současných teenagerů, případně, kdo přímo není jedním z nich. To je samo o sobě trochu škoda, neboť okruh potenciálních diváků se tím poměrně výrazně zužuje. Do jisté míry je problematický také scénář, který je na jedné straně plný poněkud očekávatelných situací a na druhé straně obsahuje některá dosti nelogická nebo nepravděpodobně působící místa. Velmi slušná je ovšem režie. Nečekaně dobré a zcela přirozeně působící jsou i herecké výkony. Za zmínku stojí i slušná kamera a hudba. Divák se ovšem musí prokousat syrovostí a bezvýchodností celého filmu. Celkové vyznění Pusinek žel trochu sráží několikanásobná katarze v závěru. Přestože nejde o klasický happy end, nemá k němu daleko a to je rozhodně špatně. Možná by neškodila ani větší sevřenost, i když na druhou stranu, právě onen až reportážně působící odstup, s nímž je děj filmu snímán prospívá jeho syrovosti a dojmu autentické výpovědi... Zajímavé komentáře: Matty, Radek99, kleopatra, Tosim(25.9.2008)

 • amirgal
  ****

  Karin Babinská to skutečně ustála velmi hezky, a to mohla tolikrát zabřednout do klišé, banality, pózy a kýče. Je to hluboký a při tom civilní a velmi uvěřitelný příběh. V polistopadové tvorbě naší české kotliny se řadí do mé desítky. Vzpomněla jsem si při této příležitosti na Crash Road, který je naopak příkladem toho, jak by filmy o zlomových okamžicích prahu dospělosti rozhodně vypadat neměly ...(7.5.2009)

 • Chermy
  ****

  Dobrá, přiznávám se, že tenhle film je moje úchylka:-) Ale když mě prostě vždycky pobaví! Navíc jsem na tom kdysi byl v kině a v sále seděla spousta holek, které svými bouřlivými a občas hlasitými připomínkami film komentovaly takovým způsobem, že jsem smíchy málem plakal. Z tohoto pohledu se Karin Babinské povedlo natočit věrohodné drama o holkách, kterých jen v sále bylo požehnaně.....ovšem co se týče kluků, ač můžu být zaujatý, Karin babinské asi v dětství někdo pořád kradl lízátko, jinak si nedovedu moc vysvětlit, proč zobrazila mužskou populaci, jako bandu nemyslících idiotů....(13.10.2007)

 • Skrk
  odpad!

  Děsná blbost. Bolí mě hlava a tenhle film mi to ještě víc zhoršil.(19.1.2009)

 • jhrasko
  ***

  Sľubný začiatok, dobrý rozbeh, zvláštny priebeh, divný pocit v puse..určite výborne vedené herečky, veril som im to, čo a ako prežívali, akurát sa niekde na pol ceste stratili a zamotali do svojich pocitov a už to bolo horšie ( scenár ?, režisérka ? )..tri hviezdičky určite za to, že to nebolo až také veľké sklamanie...(19.1.2009)

 • DDT
  ****

  "Paní, vracíte peníze?" ptalo se několik teenagerů u pokladny kina zhruba půl hodiny po začátku filmu. "Je to strašný, vono to nemá žádnej děj....". Peníze nedostali a naštvaně odešli. Je pravda, že takovej ten "Snowboarďáckej" děj tam opravdu chyběl. Já bych si ale naopak ještě připlatil, aby tam toho "dějování" bylo míň ! Na můj vkus byly "Pusinky" trochu moc "emo", holky se nepřetržitě koupou v depresích nebo v euforii (občas katarzně i ve vodě, aby ty deprese smyly :-)), a zhruba po hodině už mně lehce lezly na nervy a začalo mi být trochu jedno, jestli některá skočí pod vlak nebo pod dalšího hnusáka. Na naše poměry jsou ale "Pusinky" celkem sympatická indie-depre-road movie s uvěřitelnými charaktery. Mít to tak o 20 minut míň, dal bych i pět hvězd.(16.5.2007)

 • poz3n
  **

  Ta atmosféra je prostě šílená. Po tomhle filmu mi je špatně jako bych se totálně vožral.(2.1.2009)

 • Flakotaso
  ***

  Road movie se u nás točí zhruba jednou za sto let, takže je potřeba si každý takový kus náležitě užít. Zčásti se to podařilo, ale na druhou stranu tady byly věci, které mě neskutečně vytáčely. A to hlavně neustálé pokusy o sebevraždy a sebepoškozování, z toho jsem byl fakt na mrtvici, protože to bytostně nenávidím. Tímhle si to u mne režisérka trochu zkazila, nicméně ke kladům patří rozhodně atmosféra dobře vybraných lokací a velmi dobrá Muchowova hudba.(13.4.2011)

 • Dzeyna
  ***

  Tak to pardon, ale tohle mají být holky po maturitě? Spíše mi přišlo, že jim je tak 15 a mají po základce. Jejich chování bylo vážně na pěst a ne jednou. Herecké obsazení také není nic extra, zachraňuje to pouze Sandra Nováková, na kterou je jako na jedinou hezký pohled. Čekala jsem to mnohem lepší. A ta kamera? No otřesné. Celé bych to zasadila tak o 100 let zpátky a ne do roku 2007.(13.10.2012)

 • Tatatranka
  *****

  Vítr ostrouhal mládí. Odválo podél trati do větvoví vzpomínek. Dospělost skrytá ve slupce nedozrálého kaštánku – poslední pohled na azurové hladiny, poslední úžas, poslední poprvé…(20.4.2008)

 • Sawyer815
  *

  Už když jsem šel do kina,tak jsem měl pochybnosti,ale co se poté odehrávalo na plátně mě opravdu uzemnilo.Asi nejdůležitějším "dějovým motivem" filmu je zjištění jedné z hlavních hrdinek,že je lesbička.poté se zbytek filmu jen brečí a brečí.A to mi na hodinu a půl příjde trochu málo.Jediné co stojí za zmíňku je Sandra Nováková a Matěj Ruppert.NEVER MORE(14.4.2007)

 • Torision
  **

  Mno, čekal jsem sračku jako Panic je nanic, takže i vzhledem k mýmu nízkýmu hodnocení musím napsat, že jsem příjemně překvapenej. Dá se tu mluvit o nějaký režii, dokonce nějakým i příběhu. Ale rozhodně ne hereckejch výkonech. A jestli se tu chcete ohánět nahou Sandrou Novákovou, která u mě mj. vede v žebříčku nejnesympatičtějších hereček, tak se radši podívejte na tohle , věřím, že to bude pro většinu z nás lepší podívaná.(1.2.2008)

 • SLOTH
  **

  neuveritelna nuda dve hvezdicky za dobrou kameru jinak se v tom filmu deje porad to same(29.3.2008)

 • Klobouček
  *****

  Na Pusinkách jsem "asákoval", scénář se mi moc a moc líbil, ale na premiéře jsem byl v lehkých rozpacích. Pusinky jsou filmem upřímným, nápaditým a odvážným. Pro mně, jako pro člověka, kterej se se o film zajímá, je tam plno originálních rešení, zajímavého hraní, příjemné muziky, která podporuje obraz.. a perfektní -skutečně filmově dramatický- zvuk! Ale co mě zarazilo, a co je podle mně slabinou filmu, je absence konkrétnějšího poznání. Film sice není oproštěn o vysvětlování motivů jednání svých hrdinů, nícméně skrývá je za letmé náznaky a symboly tak důkladně, až mám obavu, že pro mnoho diváků bude nakonec těžkým intelektuálním oříškem. Zvláště v první půlhodině se na Vás valí takové množství "skrytých" informací, že si film budete moci užít možná na druhé až třetí podívání, protože na poprvé to všechno vstřebat opravdu nejde. Po těch 30 minutách ale tempo vyprávění zvolní a když budete mít pocit, že o hrdinech konečně něco víte, film si začnete užívat. Celkově dávám 5 hvězdiček. První za odvahu experimentovat, druhou za netradiční kameru a střih, třetí za skvělou Marušku Doležalovou, čtvrtou za upřímný pohled do života mladých dívek a pátou za natáčení, na které nezapomenu.(5.4.2007)

 • Asgy
  **

  Tak buď jsem tenhle film nepochopil, nebo v něm nebylo co pochopit...toť otázka.(2.7.2008)

 • zlabus
  **

  Chápu co tím autor (respektive autorka) chtěl říci, ale u srdce mě to nějak zásadně nevzalo. Reflektuji s potěšením jakoukoliv snahu v ČR natočit něco trošku jiného než je zvykem, leč bohužel mi tohle místy přišlo tak neuvěřitelně neživé, že to pohřbívalo veškeré světlé momenty (Sandra Nováková a její přirozený herecký projev, hudba, kamera....) hluboko pod zem. Právě tahle nevyrovnanost filmu strašlivě ubližuje. V průběhu sledování jsem osciloval mezi 2*-4* a nakonec volím nejnižší možné, i když je to vůči filmu asi trošku nefér, ale některá totálně nelogická rozhodnutí a konání jednotlivých postav mě natolik vytáčela, že to jinak prostě nejde. 50% PS: Vzhledem k totálně protichůdným pocitům ze snímku váhám na možností vyjímečně nehodnotit. Přecijen mé současné 2 hvězdy jsou nezaslouženě přísné.(8.12.2010)

 • javak810i
  **

  Český pokus o road movie dopadl podle očekávání katastrofálně. A vinu na tom překvapivě nenese jen režie a hloupý scénář, ale i herecký ansábl. Zkrátka výběr mladých a nezkušených "herců neherců" se spíš vymstil. Takže celé to působí trochu nelogicky, uměle a dost často i trapně. Asi jediný člověk, co si film užil, byl Oldřich Hajlich, který se při natáčení mohl kochat nahou Sandrou Novákovou :D. Slabé 2*(25.7.2013)

 • keddy79
  ****

  Wow! Byla jsem velice mile překvapena. Že i takhle hodnotný snímek může u nás vzniknout v době "strašně vtipných" komedií bych ani nečekala. A herecké obsazení? Velice povedené. Jen tak dál Karin! Abych jen neperlila superlativy, musím podtoknout, že název je přinejmenším zavádějící ...(15.8.2008)

 • blackrain
  ****

  Ze začátku jsem měla pocit, že film je o ničem, jenom nějaká cesta odněkud někam. Vezmeme batoh, kamarády a jdeme. Nikdo neví, co se přihodí. Takových případů tu bylo hodně, některé byly vyloženě špatné, jiné dobré. Ke kterým patří tento film? Samozřejmě k těm dobrým. Je postavený na emocích, sebepoznání atd. Holky místo Holandska nakonec našly samy sebe a urazily dlouhou cestu za vlastním osudem do další životní etapy. Cesta to rozhodně nebyla jednoduchá. A kdo řekl, že bude jednoduchá?(26.4.2009)

 • jajinka
  odpad!

  A o čem to vlastně bylo? Místy příšerně nechutné? Do žánru komedie bych podřezávání žil nedávala..(28.9.2007)

 • Damiel
  **

  40 % - ...kdyby se tam alespoň NĚCO dělo, ale tohle je sto minut absolutně bez příběhu, bez jediného náznaku. Nesortuju filmy podle toho, jestli jsou romantické, akční, sci-fi nebo drámo, ale podle toho, jestli mě do sebe vtáhnou nebo ne. Pusinky prošly mimo.(4.1.2009)

 • Vojcl
  *

  Jeden z těch zbytečných filmů totálně o ničem, který se navíc snaží předstírat, že má nějaké hlubší poselství. Scénář začne na mrtvém bodě a taky na něm skončí. Hlavní hrdinky, mimochodem příšerně zahrané, na sebe jen neustále křičí, nebo se snaží s větším či menším úspěchem někoho sbalit. Jedna hvězdička za výbornou hudbu, jinak hrozná tragédie. Ačkoli to má jen 99 minut, dokoukal jsem s vypětím všech sil.(31.10.2011)

 • type_B
  *****

  Souhlas s Artranem.(12.8.2014)

 • ScarPoul
  ***

  Aby som pravdu povedal, takéto hľadacie filmy alá hlúpy teenager moc nemusím. Oceňujem ale Babinskej štýl. Podľa vzoru kašlime na celky a okolie a sústreďme sa na postavy rozplieta vzťahovú drámu. Výborné napísané a zahrané. Nesvačilová značne prevyšuje ostatných a lesbické scény Doležalovej ma vzrušili viacej ako tie v Adéle. Ako keby Babinská vedela, kde pritlačiť na pílu aby bola erotika dráždivá. Zároveň si ale uvedomuje kam so svojimi postavami môže zájsť. Nenudilo ma to, ani som nebol sklamaný. Je to kus dobre odvedenej práce, ale čo do myšlienky a prevedenia je to pre mňa nezaujímavé. Ale je to len moja osobnostná výtka. Plus si myslím, že také Girls hovoria o ženských problémoch o dosť lepšie ako táto česká verzia. A chlapi sú tu len kulisou, čo je škoda, pretože stotožnenie s niekým je pre mňa tým pádom nulové. Okrem nahých pŕs mi ten film o ženách nepovedal nič čo by som nevedel. Ak sú na jednom mieste tri ženské egá..zle je.(12.10.2014)

 • PauloZ
  **

  O čemže to vlastně bylo? Herecky dobré, ale jinak je to velice divné. Kamošky, co chtějí jet do Holandska se za týden jejich útěku z domova nedostanou ani za hranice ČR. Přitom se stihnou nesčetněkrát pohádat a urazit. Podivný a zvrácený to vztah hrdinek. Navíc postava Oldy Hajlicha je totálně zbytečná!(24.4.2015)

 • helianto
  ****

  Always thinking about I will find lovely place where I don't have to run before the shining Suns… Lalalalala... Ecstasy of Freedom… Spíš než „Ecstasy“, „Thirst“ – touha. Touha po životě, po svobodě, po nalezení sebe sama, svého vlastního opravdového já… Život, jak jim byl naplánován, nevyšel, takže co? Hurá! do života. Za hranice všedního reálného světa. Ale ten je stále přítomný, tomu se utéct nedá. Kdepak, to není výlet za hranice všedních dnů, to je zoufalství, útěk, chaos, nejistota, strach. Ne nadarmo využívá režisérka jako hlavní původce zla muže, lehce schematicky vybrané týpky, ale logicky. Muži hlavně představují TO neznámo, po kterém hrdinky touží, ale zároveň se jej bojí. A ono neznámo je nakonec jejich deziluzí, jejich prozřením, jejich smířením se s realitou… Filmový debut Karin Babinské je rozhodně zajímavým počinem v současné české kinematografii, v záplavě hloupých komedií nebo strašněvážněseberoucích filozofických traktátů je svěžím závanem, je jednoduchý, přímočarý, neslibuje žádnou hloubku, co taky čekat od osmnáctiletých holek, že?, ale zároveň přivádí přece jen k zamyšlení. A navíc je korunován solidními a vyzrálými výkony hlavních představitelek a také chytlavou, ale ne hloupou, naopak velmi dobře charakterizující, doprovodnou hudbou. Challenge Tour Special - Filmový lov - červen 2015.(4.6.2015)

 • eraserhead666
  *****

  Och, svěží vítr v českém filmu. Dýka do zad zcela nevážným, přitroublým a hučením v klacku znějícím teen komediím. Tohle má inteligenci, nápad a skvělou realizaci. A že jsou tady mužské role ne moc pozitivní? A vadily někomu ploché ženské role např. ve snowboarďácích, rafťácích, expertech, které v těchto filmech vystupovaly v podstatě pouze jako podpůrné a udržovací systémy pro kundu? Že by uražená ješitnost? Mě to nijak neprudilo, často takoví jsme. Prostě po dlouhý době jen ženský pohled na věc, hodně dobře zpracovanej a mnohem příjemnější, chytřejší, přirozenější a milejší než třeba Bestiář nebo Hezké chvilky bez záruky...... Karin, chci další film. Sandro, Marie a Petro - chci vás vidět častěji, ne v seriálech, ale ve filmech.(18.12.2008)

 • Jillen
  ****

  *Pussy*nky jsou pro mě celkem překvapením, bo jsme nevěřil, že česká produkce někdy vyprdne zábavnou teen komedii a ejhle, je to tady! Babinská jakožto debutující režisérka si poradila s filmem velice šalamounsky a rozhdoně si neudělala ostudu. Herecké obsazení je též fajné a holky hrají a hrají slušně...takže rozhodně doporučuji víc než Kotkomádlovské trapárny...uleženo v hlavě, musím hvězdičku přidati, uberu až se tu oběví podobný lepší novodobý český film...Dávám 70%(27.3.2007)

 • Skip
  *

  Třikrát na třetí zmatený nic, velký NIC. No prostě bomba blbost.(1.4.2009)

 • Kopik
  ***

  Sice me to zaujalo,ale uplne idelane mi taky v zadnem pripade nesedlo. Hrozne rozhazenej film, vicemene sem ani chvilema nevedel o co tam de. Chvilema je to zajimave, pride mi to hezky udelane a pak najednou se to otoci a rikam si jak tohle muze nekdo natocit. Co me mile prekvapilo, tak to bylo herecke obsazeni. Takze mozna malinko lepsi prumer.(18.1.2009)

 • Hejtmy
  ****

  Čekal jsem přihlouplou teenagerskou komedii, čímž neříkám že bych některý takový filmy neměl rád, ale Pusinky byly úplně jiný. Komedie určitě ne, a když už tak hodně černá, no a pro teenagery to taky moc nebylo. Nebo možná až pro ty odrostlejší, ti mohli aspoň část z toho, co film říká, pochopit. Já jsem byl upřímně dost příjemně překvapenej. Děj sice žádnej moc nebyl, ale jednotlivý scény byly některý hodně dobrý a celkovej dojem z filmu taky. Ze začátku mi tam dost chyběl jakejkoliv nadhled, ale pak mi přišlo, že právě proto jsou Pusinky takový jiný. Že to není jen sranda a blbosti jako třeba já nevím ve Snowboarďácích a podobnejch filmech, ale že Pusinky chcou něco říct a chcou být vážný. Na český poměry nevídanej počin. 70%(19.1.2009)

 • Nuala
  ****

  Původně jsem čekala nějakou ulítlou a naprosto hloupou road movie, ale Pusinky mi vytřely zrak hned v prvních minutách. Perfektně promyšlené osudy tří kamarádek, které chtějí odjet do Holandska, jež pro ně znamená svobodu a možnost, jak utéct před svými problémy a strachy. V průběhu filmu se každá z dívek musí svým "démonům" postavit čelem, odkrýt pravdu a najít sama sebe. Úžasný příběh a navíc sympatické a přirozené herecké výkony, dokonale se hodící hudební doprovod... Pro mě velmi milé překvapení.(9.1.2008)

 • FilmFan24
  ****

  Pro mě překvapení. Road-movie. Jako ze života -náctiletých, kteří hledají NĚCO, ale nevědí CO...Hudba, kamera a herecké výkony v souladu s příběhem...(14.6.2008)

 • K.I.N.G.
  **

  Nevím, jak bych se správně vyjádřil. Mohl to být skvělý film, jenže. Sledujete úžasně natočenou scénu, přemýšlíte nad životem, jaká je to svině a najednou se tam objeví nějaká nahatá uječená kráva. Vůbec si nemyslím, že je to dobrý film, skoro bych se rozplakal nad promarněným dílem. Samá prasárna a ukázna mladistvé demence. Už jsem si myslel, že se v Česku začínají točit rozumné filmy na úrovni i pro teenagery a hovno.(19.1.2009)

 • Foma
  ***

  Pustil jsem si za sebou čtyři český filmy - Poupata, Protektor, Pusinky a Kajínek. Poupata jsou jasnej vítěz, vypadaji depresivně, ale maji v sobě něco schovanýho, jakousi karmickou smyčku (jinak by to snad Javorský ani nevzal), což je povyšuje na velmi kvalitní záležitost. Protektor mi vůbec nesednul svým stylem, i když má velmi silný chvíle. Pusinky mě hrozně rozčilovaly, půl filmu je ve tmě, kdy skoro nic nevidim, a taková ta neurotičnost mě někdy nebaví, ale určitá autentičnost a pokusy o vyřvání emocí adolescentů se jim nedaj upřít. No a Kajínek :-) - taková akční jednohubka, která mohla bejt mnohem, mnohem horší, což je u takovýhleho žnru v Čechách dost plus.(26.9.2012)

 • Mr.Hawkeye
  ****

  Karin Babinské patří obrovský dík za to, že dokázala pohlédnout na generaci teenagerů jinak než janákovskou rozjuchanou optikou. Svět Pusinek je syrový a právě díky tomu mnohem opravdovější a diváky patrně i mnohem prožívanější. Jako muž jsem pochopitelně cítil jistou diskriminaci (až na Vojtu jsou postavy mužů poněkud stereotypně schematické), ale přesto jsem nemohl nesoucítit s těmito třemi ztracenými Pusinkami, které se rozhodly vydat se hledat práci a nalezly především sebe (ano, zní to děsně otřepaně a klišovitě, ale nic lepšího mě právě nenapadá... otázka však je, zda se opravdu naleznou)(7.7.2007)

 • ilemas
  odpad!

  Další z nudných českých filmů o třech tupých holkách na které se dívat vyžaduje hodně trpělivosti.Tahle road movie se táhne odnikud nikam .Ještě že už na český filmy nechodím do kina, zuřil bych za vyhozené peníze a ztrátu času. I tak jsem chtěl tv vyhodit zavřeným oknem.(19.1.2009)

 • willow666
  ****

  Tenhle film jsem hodně podceňovala a nakonec velmi příjemně překvapil, ne sice příběhem, ale hlavně výkony hlavních představitelek. Ač ženská záležitost, tentokrát naštěstí bez feministek. Na české poměry je to zázrak.(21.2.2009)

 • Lennnnna
  ****

  Tak tyhle tři slečny tedy rozhodně nejsou žádné křehule, naopak jsou to docela dost drsné holky a drsné je prakticky celé pojetí tohoto filmu, z kterého je člověku občas až příliš realisticky ouvej. Herecký koncert, který holky předvedly si však zaslouží přinejmenším potlesk (všechny tři byly vytéčné!) a kamera, která putuje po těch nevlídných okrskách a bufetech to je taky lahůdka. Pusinky jsou, řekla bych až nečekaně dobré, i když hrozí, že vám při sledování bude občas trochu teskno.(10.4.2007)

 • Trainspotter
  ***

  Na dnešní poměry velice zajímavá road movie trochu jinak, než známe jiné případy (v kladném slova smyslu). Snímek si na nic nehraje a do popředí se dostávají zejména záporné stránky reality dospívání: Deziluze, zklamání, sex... Vytknul bych možná poněkud neuspořádaný děj, kdy hlavně ze začátku nevíme o co vlastně holkám jde. Jinak pěkný styl a dobré herecké výkony, ale díra do světa se nekoná.(5.11.2007)

 • sonnak
  *****

  Pusinky nejsou vůbec dokonalé. Místy jsou směšné, nudné a místy až otravné. A místy jsou taky naprosto a nečekaně brilantní, a to nejen na české poměry. Už samotný vývoj Išky, přestože není jediným ani základním motivem (i když je rozhodně nejpovedenější) - svým ztvárněním naprosto vyráží dech (i díky bezchybnému výkonu Marušky Doležalové) a třeba takový šeredně preceňovaný "Fucking Amal" (87%!), kde je homosexualita dospívající hrdinky hlavní motiv, vyznívá proti Pusinkám jako směšná kravina. A to je jen jedna z částí celku, který sice není perfektní, ale má k tomu v lecčem opravdu blízko. Srovnávat s teenage "jak zasunout" komediemi může jen ignorantský debil, protože jediná podobnost - tedy styl "scéna za scénou" bez svázanějšího scénáře je naprosto převálcován vývojem jednotlivých postav, čehož se u podobných paskvilů nikdy nedočkáme. A motiv sexu? Bohužel reálnější než by si mé naivní Já přálo =) dnešní holky jsou vážně moc zkažený! Pusinky jsou prostě úžasný film, s neuvěřitelně precizně zachycenými emocemi (scéna s projíždějícím vlakem, záchodová akce, náklaďák a nemálo dalších) a báječnými herci. Věřím, že nebýt to český produkt, hodnocení pod 80% by nehrozilo. Tak už to u nás ale je, když se jednou za čas podaří natočit film, který není pro smích, bůhví z jakého důvodu se hledají jakékoli ostatní nedostatky, které tu sice jsou, ale ve srovnání s klady nemají absolutně žádnou váhu.(25.12.2007)

 • petrsv
  ***

  Skvělý námět, z kterého by šel natočit parádní film. Bohužel, nestalo se. Road-movie možná, ale dynamická teda ne. Čekal jsem více uvolněnosti, srandy, pohody a ne furt nějaký řešení psycho problémů. Ale výkon všech 4 hlavních postav dobrej. Chtělo to prostě jiný scénář...(16.3.2008)

 • Sandiego
  *****

  Neuvěřitelná oddysea třech hrdinek, které se vlastně motají stále kolem stejného místa a ani se nevydají na cestu, ale to, co jsem s nimi během té hodiny a půl zažil by vydalo nejméně na deset filmů. Famózní herecké výkony hlavních představitelek a hlavně jejich odvaha dělají z Pusinek velmi hluboký zážitek, při kterém se mi občas dostaly do očí slzy a někdy se k nim přidal i bezděčný úsměv. To dokáže dokázat jen filmový mistr a K. Babinská jako debutantka rázem strčila do kapsy valnou většinu českých režisérů. Navíc její dynamický a velmi syrový styl výrazně pomohl k depresivnímu pocitu, který ve mě film zanechal, ale nijak mi to nevadilo. Jsem zjedavý kam bude režisérčina tvorba směřovat dále, jestli ovšem nebude čekat dalších x let na peníze.(22.5.2008)

 • Meridius
  *

  Film, kde se v každé druhé scéně bulí a zbytek je nuda na umření, fakt za trest. Kvalitní herecké výkony to bohužel nezachrání.(18.9.2008)

 • Crawler-D
  ***

  Syrovost tomu nechybi, otazkou je, jestli se Babinská spíš nevyznává z lásky k surrealistickému hnusu. Nemluvě o tom, že rozkol hlavních hrdinek je nehezky zprofanovaným tématem žánru.(23.1.2009)

 • maverick10
  odpad!

  Prejmenoval bych to na Pipinky. Absolutne bez pribehu, bez humoru a bez dialogu. Pani reziserka nahnala holky na plac a rekla hrajte. A holky hraly, snazily se, ale co je to platne, kdyz na to byly samy?? Kdyz nebyl kameraman, scenarista, reziser a ani automat na kafe o pauze. Vysledek? Plouzeni se na place se zapnutou kamerou na stole, bez povedomi co mam rikat a kde se pohybovat. Tak se svliknu a ono se to nejak zachrani. Houby. Nejzbytecnejsi film hned po megasuperstar Hanychove.(29.5.2009)

 • halogenka
  ****

  Konečně taky (navíc český!) teenage film, který není jenom o potřebě si šoupnout. Ke všemu dobře natočený.(8.10.2007)

 • Katarine
  ***

  Ti, co čekali další dnes velmi obvyklou a oblíbenou komedii pro teenagery, museli být dost zklamáni. Tohle rozhodně žádná komedie nebyla. Češi se v posledních letech naprosto vyžívají v tragikomediích. Divte se, nebo ne, tohle nebyla ani tragikomedie. Ono to celkově se slovem komedie nemělo společného vůbec nic. Tohle bylo čisté tragické drama o ponorkové nemoci, kterou, přiznejme si, zažil určitě každý z nás. A když se do toho přimíchá alkohol, stanou se věci, které se těžko vrací zpět. např. že člověk vypustí z úst v hlavě dlouho vstřebávané myšlenky, které by jen tak nahlas nikdy neřekl. Přesně o tom Pusinky jsou. Ústřední čtveřice (Sandra Nováková, Marie Doležalová, Petra Nesvačilová a Oldřich Hajlich) se ujala své role dokonale. Jen celkově na mě film jaksi vůbec nezapůsobil, snad to bylo prostředím, nebo snahou znepříjemnit postavám jejich život, aby dosáhli toho nejbahnitějšího dna, to nevím. Každopádně 2,5* je tak akorát. //Mimochodem, když už je zde v hercích uveden i Ruppert a Vlasáková, jaksi jste zapomněli na Filipa Blažka.(19.1.2009)

 • Jino
  ****

  Každopádně lepší než Janákovi filmy. V Pusinkách se komediální momenty střídají s těmi vážnejšími a kupodivu to vychází. Jsem mile překvapen jaký film pro teenagery se dá u nás natočit bez toho aby se tam objevili Kotek s Mádlem. 75%(28.10.2007)

 • Othello
  ****

  čisté čtyři ani náhodou, ale v rámci českého filmu jsou Tlamičky skutečně potěšením. Hlavně co se týče kamery, výpravy a kompozice některých záběrů. Mladá snaha debutantky Babinské natočit to "trochu jinak", překvapivě vyšla a film je skutečně emotivní a hlavně celkem fungující dílo. Hlavní hrdinky (i přes počáteční pochyby) hrají výborně (Marie Doležalová!) aněkteré scény jsou ve své intimitě velmi silné (Iška si tiše pro sebe opakuje slovo "lesbička"). Zápor bych však viděl v rychlém sledu událostí, protože tolik všemožných věcí v tak krátkém časovém sledu se nemůže stát ani takovým dylinám jako jsou hlavní postavy. Některé scény, které měly být nejspíš pobuřující a měli vyvolat lítost mi přišli jako zákonité reakce na akci (znásilnění) a ve své stupiditě prostě nelze v mnoha sekvencích empatizovat s hrdinkami. Trochu mi vadilo na filmu celkové vyznění a bojím se, aby se pro nějaká stáda krav zase nestala motivujícím ve svém hrocení naprosto všeho (hrdinky působí dojmem, že maj všechny krámy, a vřískaj kvůli každé sračce). Ovšem v konečném důsledku, jestli se budou nějaké borky zhlédnuté v tomto filmu řezat žiletkma do zápěstí, nebo skákat za jízdy z aut, alepoň by to mohlo udělat nějakou přirozenou selekci. PS:pro mě společně s Mandragorou asi nejnepříjemnější český film na sledování(28.9.2009)

 • MartinNDL
  ***

  Heureka. Myslím, že jsem zrovna pochopil Sandru Novákovou, ne tu její filmovou postavu (tu každej). Marie Doležalová a Petra Nesvačilová hrají odporně uvěřitelně, Muchow příjemně. Být hledající se holčina, zvedám hvězdy výš, ale určitě nejde o špatnej film, kterej teda víc než odpovědi vyvolá takovej ten "nejsi v tom sama" pocit. Trochu důvěry, místa a času na rozhovory se mnou a nemuseli by se lidi tolik trápit - návod na život je většinou jednoduchej, stačí umět pozorovat a přijímat nebo si nechat ukázat a dostat.(9.8.2014)

 • nithiel
  ***

  Celkem dobré momenty střídané naprostými hrůzami, to je můj hlavní dojem z Pusinek. Postavy, kromě Išky, byly neuvěřitelně ploše napsané a bohužel i zahrané. Ale za odvahu pokusit se v Čechách o něco nového a docela kontroverzní mám pro Babinskou jen slova chvály. Muchowu hudbu mám sice rád, ale ještě raději bych byl, kdybych se od něj dočkal něčeho nového.(19.1.2009)

 • KajusaK
  **

  Film jsem viděla velmi dávno, nyní bych možná názor a hodnocení změnila.Tehdy mě film naprosto vůbec nezaujal,jediný kdo mi utkvěl v paměti byla Sandra Nováková a Lenka Vlasáková. Naprosto zbytečný film.(7.4.2013)

 • Radiq
  ****

  No teda, ta zrzka to je fakticky pusinka. A sympaticky pořád chlastají víno. Nějak mě už ze začátku napadlo, že do toho nějak bude zapletená homosexualita žen. To mě trochu zklamalo, protože takovejch filmů už jsem viděl dost (o členovi party, kterej jede po svým kámošovi). Na štěstí tohle vyznělo docela jinak, dobře, lesbicky. Ženská nahota byla pojatá hezky přirozeně, ne nuceně jako v americkejch nebo jinejch filmech. Nevím, jestli se holky při natáčení styděly, ale jestli jo, tak se nemají za co stydět, moc jim to slušelo. A kormě toho, viděl jsem zatím nejpřesvědčivější ožraleckej výstup v českým filmu (v té hnusné knajpě s flaškou Malibu).(24.3.2008)

 • Flyer
  ***

  Možná je to tím, že jsem pouze nekomplikovaný chlap, ale Pusinky pro mě byla cesta do jiné dimenze. Do dimenze plné vnitřního bordelu, nelogičností a jiných podivností, kterými by sa daly charakterizovat osobnosti hlavních hrdinek. Nemůžu říct, že by se mi tento film vyloženě nelíbil, minimálně po technické stránce byl zvládnutý dobře, herecké výkony oněch hysterických slečen taktéž nebyly úplně špatné. Co mě však naštvalo, bylo značně feministické vyznění - a celkový chlad, který z filmu sálal. Být holkou, asi bych na Pusinky koukal jiným hledím, takhle ale bohužel... 50%(19.1.2009)

 • Elyssea
  **

  Zjevně jsem to tak docela nepochopila. Rozhodně to nepatří k filmům, které bych musela vidět víckrát.(6.2.2009)

 • nipandelm
  ***

  Česká road-movie,která není úplně k zahození.Nějaké to zamyšlení se tam najde,pár rádoby(na české poměry)šokujících scén,nebo i všemi zmiňovaná lesbická scéna na zachodcích.Velice se mi líbily výkony všech herců,které se nebojím označit za vynikající,i režie je dobrá a scénář mírně nadprůměrný.Kdyby ale každých pět minut ve filmu nebyly ty nesmyslné a nesnesitelné hysterické hádky a výlevy ústředních hrdinek,možná bych hodnocení i zvýšila,nicméně kvůli tomu jak moc tyto scény působily rušivě musím hodnocení nechat na 60-ti solidních procentech,protože tento snímek je určitě tisíckrát lepší než všechny ty zoufale neoriginální a nudné filmy,které u nás vznikají.(9.12.2009)

 • Mona07
  ****

  Se šrámy na těle i na duši zjevně vyšli všichni zůčastnění. Musím se přiznat, že mě Pusinky značně překvapily, a to mile. Vztahová vyhrocenost, jistá "syrovost" a obrázek reality - neškodilo by více podobných filmů v ČR. 8/10(18.1.2009)

 • hygienik
  **

  Jedná sa o akýsi hybrid filmov Panic je nanic a Šeptej. Alebo da sa povedať soft porno. Freud by mal z tohto filmu radost lebo predkladá divákovi obraz, ze zakladaným problémom ľudského života je sexualita. Áno v puberte a po nej možno, ale nie v tak fatálnej miere ako v tomto filme. Film sa snaží riešiť otázky nevyhranenej sexuálnej orientácie, či neschopnosti nadviazať vzťah. To by bolo super, keby motívy konania postáv neboli len povrchne naznačené, resp. úplne nejasné. Človek nekoná v živote tak skratovo ako hlavné hrdinky, pokiaľ nie je zahnaný do úzkych. Filmu dávam 2 hviezdičky za evidentnú snahu režisérky a scenáristky, ale veľmi zaostal za mojim očakávaním.(23.10.2007)

 • zette
  *

  Zcela zbytecny film, fakt jsem nepochopil, co nam chtel autor rict. Kdyby to melo alespon nejaky vtip...(6.9.2008)

 • pakobylka
  ****

  Karin Babinská mě silně překvapila - nevyrovnaný není její film, jenom ty holky, co hledají samy sebe a ještě něco navíc. Netuctový snímek o společné cestě (nebo spíš pokusu o společnou cestu) a o hořkém dospívání tří kamarádek + jednoho neodbytného mladšího bráchy. Místy úsměvný a místy ujetý příběh, který dokázal vystihnout sílu a slabost jich samotných i jejich "holčičího" přátelství - a důkladně je prověřil. "Jsme vrcholový krávy, ani nemusíme mít zvon na krku" - jo, to jsem občas taky. A jenom doufám, že v tom nejsem sama :-)(18.1.2009)

 • salalala
  ****

  Nevim, mně se Pusinky líbily docela dost, v českém filmu je to něco zvláštního a pokus o něco nového, to chválím, ty holky to zahrály taky dobře. Líbila se mi ta atmosféra, depresivní ladění celého filmu a v neposlední řadě i to, že ty holky od začátku vědí, že jejich kamarádství končí, ale nejsou schopné si to přiznat. Výborně napsané. Takhle skutečně vypadá život dospívajících, a je jedno, jestli jsou to kluci nebo holky, každý hledáme své místo na slunci, smysl života. Mně se prostě Pusinky líbily, nemám rád teens komedie, tak asi proto.(19.1.2009)

 • marvan
  *****

  Cením si na něm především toho, že nevypadá jako český film. Žádný český filmový pseudosvět ale příběh, který jsem schopný akceptovat jako odraz české reality. Navíc bez iritujícího bolestínství provázející snahy jiných českých režisérů.(16.7.2009)

 • Knuckless
  ****

  Tři holky, tři kamarádky maj poslední prázdniny a jedou si je užít. Moc bezstarostná jízda se ale nekoná... Kdo čekal bláznivou komedii ve stylu Rafťáků, Snowboarďáků nebo jiných "áků"- čekal marně. Tohle je místama na zdejší poměry syrovost a deprese. Docela mě překvapilo, že holky i celkem dobře hrajou (při vypjatých scénkách jsem se ani necítil moc trapně, což se mi teda většinou nedaří). Kromě vlezlé písničky vám určitě v hlavě zůstane i pár silných scén. Nicméně ke konci jsem už trochu dřevěněl- fakt to mělo jen 99 minut? No ale jo, po dlouhý době celkem zajímavý počin vzešlý z našich luhů a hájů...(11.4.2007)

 • BUD-SFIS
  *****

  Řekl bych, že na český teenagerovský film úplně moc dobré ve srovnání s těmi Snow-Rafťáky. A jestli Karin Babinská bude pokračovat i nadále v takovém dobrém duchu, tak se snad má česká kinematografie ještě na co těšit.(8.10.2007)

 • Cushing
  *****

  Lituju diváky, kteří nevydejchali ten pomlaý a rozpačitý začátek a filmek vzdali (mně samotnýmu už už docházela trpělivost). Pak už totiž střídalo jedno drama druhé, a jistě, viděli jsme jen fiktivní příběh, nicméně věrnost reálu je tady mimořádně vysoká, na český film poslední doby něco nevídaného, psychosociální sonda s pořádně ostrým hrotem, na kterou takový pan Hřebejk prostě nemá a právě tady by se mohl učit, ježišmarja ať to udělá! Promyšlený scénář s intuitivně i zkušenostně pojatými postavami, které všechny mají svou vysokou i nízkou kulturu, jasnou i temnou tvář, sílu a slabost -- jako u skutečných lidí z masa a kostí. Herecké výkony fantasticky autentické, nevídané, až dojemné. Pro mě tu excelovala Petra Nesvačilová jako "tlustá" pusinka a Oldřich Hajlich jako mladší brácha Išky, kterej do toho průšvihového výletu spadnul společně s holkama a prodělal si životní iniciaci jak se patří -- tedy skoro. Ale vynikající byli všichni. A pubertální výkřik na závěr: WOW!(5.11.2007)

 • PanFilmov
  odpad!

  Viac nudnú, nezáživnú, bezdejovú a trápnu vec som ešte nevidel, no koniec toto pozerať, úplne tupý pokus o komediálnu drámu ani raz som sa nezasmial a ani raz som nebol napätý.(20.6.2008)

 • Ellise
  **

  Komedie to teda nebyla, ale to je vlastně v celku jedno, hlavně, že to má aspoň základní znaky dramatu. Popravdě i přes to, jak dobře herci hráli a že ty příběhy těch holek nebyly nějak otřesné se mi film moc nelíbil. Nevím proč, jestli na mě působil tou pochmurnou atmosférou, nebo jestli mi vadilo, že byl ryze český, ale prostě mi to nějak nesedlo. Věc vkusu.(22.11.2010)

 • Koryntos
  *

  Film, který si hraje na film ze života a bohužel na to nemá.(22.3.2012)

 • lopata555
  **

  najprv som dal za tri ale nakoniec som to prehodnotil, film sám o sebe by nebol zlý ale hral sa na dačo iné ako to bolo v pláne lebo neverím že toto bol zámer tvorcov ... buď idem preč s tromi naozajstnými kamarátmi alebo nie ... nie toto nie toto(16.4.2013)

 • Sfinkter
  **

  Film může děkovat originální hudbě, protože jinak by se ztratil v temnotách naprosté nezajímavosti.(12.3.2008)

 • galba
  ***

  Film měl opravdu potenciál pokud se Karin Babinská bude jako režisérka rozvíjet, tak se můžeme dočkat konečně něčeho kvalitního...(11.11.2008)

 • Elementál
  ***

  Pusinky... Hm... Ani pořádně nevím odkud začít - málokdy mívám z filmu tak smíšené pocity, jako právě z Pusinek. Neatraktivní a nelogický začátek filmu u "Bobra" působí zmateně, herecké výkony nevěrohodně, dialogy toporně... Celé to připomíná nepovedenou REKLAMU. Nicméně na film jsem se těšil, tak mu dávám dalších pár minut, třeba se to spraví. Kamera se uklidňuje, na občas zvláštni střih si zvykám a ke slovu přichází obrazová krása a pomalu pomalu se začíná i něco dít. Ale co ty baby provádejí, to by jeden nevěřil! Z jedné trapné situace do další, nelogičnosti v chování jednotlivých dívčin a taky ze strany Vojtíška (který, nebýt jeho voyerství v pozdější části filmu, je pototypem dokonalého, superinteligentního a superrozvážného člověka) se kupí jedna na druhou a já opět zvažuji, zda mám vypnout televizi. A to se mi v průběhu stane ještě několikrát.________K postavám: Vojtíšek, jak už jsem zmínil je chlapec předimenzovaný (známý to jev zejména z dětských filmů, kde děti řeší problémy dospělých a disponují stejnými znalostmi a schopnostmi, jako dospělí). Karolína taky trochu nereálná - ale jenom místy, věřím, že takových děvčat, které využívají svých předností a baví se tím, není málo. Vendula - zlá, blbá a ani nepříliš atraktivní a nebýt jejich předimenzovaných škodolibostí, tak taky reálná. A potom Iška - když kvůli nikomu a ničemu, tak kvůli této postavě (a také vynikající Marii Doležalové) se film vyplatí skouknout. Nevyrovnané, citlivé děvče, které přemýšlí o sebevraždě, je náladové a má problémy s okolím i sama se sebou. Nemůžu nezmínit scénu "spacák", kdysi Iška sama pro sebe tiše povídá: "Lesba. Lesbička... a jednu z posledních scén na záchodě: "Já přece nejsem... Já nemůžu být..." Opravdu sympatická a také pěkná dívčina, u které zamrzí jen fakt, že kdykoliv dojde na dialogy s bratrem, tak vypadává ze své křehké a zmatené slupky a najednou je agresivní a dominantní._______ No a celkové resumé? Zmatené pocity, co víc dodat? FIlm měl našlápnuto na hodně kvalitní, intimní, drsnou zpověď, ale to se zdařilo pouze částečně. Tvůrci často tlačí na pilu až příliš, některé scény mi přijdou předhozené jen pro diváka (co chlap, to sexuální objekt, každý spí s každým atp.), půlka rozhovorů jak z Ordinace nebo čert ví odkuď.... A přesto jsem se cítil velmi velmi zvláštně a když jsem usínal musel jsem na film, na postavu Išky a celkově na problém vztahů hodně myslet. A to si myslím, že je dobře...(19.1.2009)

 • dr.fish
  ***

  Určitě zajímavý počin roku 2009, ale ničím vyjímečný. Všechno tohle už tu bylo. Neurazí, nenaštve, neuzemní. Průměr 60%(10.7.2011)

 • Marqta
  **

  Rádoby realistické a drsné ale nakonec jen celkem plytké a bez nějakého smysluplného příběhu, který by měl hlavu a patu. Tenhle film jsem dokoukala až napodruhé a nakonec to nebylo zase až tak špatné, jak se mi na začátku zdálo, ale to v žádném případě neznamená, že se na to někdy chystám podívat znovu.(19.8.2012)

 • Master19
  ***

  Český Fucking Amal se docela povedl. Scénář i postavy jsou docela věrohodné - až na Vojtu, ten mi občas moc neseděl. Příběh je kolotočem omýlajícím to samé, ale kupodivu začne nudit až v poslední čtvrthodince, kdy jakoby nikdo neví, co se bude dít. Po všeobecném posedávání se naráz všichni rozhodou a je konec. První pocit, který mě při závěrečných titulích přepadl byla úleva, že jsem se nenarodil jako holka...(7.6.2007)

 • Flooyden
  ****

  Nejlepší český film z poslední doby. Byl jsem velmi mile překvapen, předtím jsem slýchal pouze negativní ohlasy. Určitá podobnost se Snowboarďáky tu je, ale srovnávat ty filmy podle mě nemá smysl. Spíše jsem měl pocit, že sleduji nenápadný klubový film (BTW - Pusinky mi dost připomínaly jeden švédský klubový filmek, na název si bohužel nevzpomínám.). Chyby by se našly, já je nehledal. A představitelka Išky mě nejen svým hereckým projevem opravdu zaujala...(18.1.2008)

 • zaseprd
  **

  Ježkova copo, nuda, trapnost, zdlouhavost, dialogy o ničem a to vše v "absolutních hodnotách".(3.10.2008)

 • JKL
  ****

  Beru zpět, co jsem si myslel, než jsem tento film doopravdy viděl; beru zpět svoje předsudky. Tenhle film mě mile překvapil. Je to zajímavý pohled na tři holky, jejich sny, zklamání, hádky - vše působí zcela autenticky (až na malinké výjimky) a někdy až moc drsně. Ale život už je asi takový... Vidět tak trochu znásilňovat mírně nakynulou Petru Nesvačilovou prototypem klaďase a princátka Filipem Blažkem je skutečně zážitek.(8.1.2009)

 • Thommie
  *

  Mám sto chutí dát odpad... Nenapadá mě nic, co tenhle film objevuje nového. Další hřebík do rakve českého filmu, jen tak dál... Příběh totálně tuctový, tohle by vymyslelo každý pako, provedení: připadalo mi, jako kdyby umřel kameraman a někdo to vzal za něj. Scénář, žádný. Po půlhodině jsem měl pocit, že jsem jí právě promrhal a přitom se nic nestalo. Styl vyprávění otřesný. Dokonce bych se nebál říct, že film nemá myšlenku. Vůbec mi to nepřišlo jako vyprofilování se tří holek. Nikde nebyl ani náznak, že by se někdy chovaly jinak. Byla to přeměna z mrch do mrch, jak vzrušující. Češi: najděte si konečně jiná témata, nebo to tady můžete zabalit! Totálně tuctový film, nestojí pomalu za zmíňku. Jedna * za hudbu, ale co si budeme povídat, už jsem jí někde přinejmenším 1000x slyšel...(18.1.2009)

 • Natabar
  **

  Nějak mi asi uteklo, co je na Pusinkách tolik vychvalovaného a mimořádného. Jestli jenom to, že se nejedná o přihlouplou teenage komedii, za to si zaslouží zatleskat. Ale co víc? Možná i nějaký potenciál tento film měl, avšak všechno to u mě zabil (nemůžu si pomoct, ale je to můj jediný silný vjem ze zde nabídnutého) totálně prkenný herecký výkon M. Doležalové (alias Išky). Až se sám stydím, že to nazývám herectvím.(19.1.2009)

 • LadyVader
  **

  Zas tak hrozný to nebylo, těch holek mě bylo místama až líto, jindy bych řekla že to sou strašný krávy. No, asi mám jinou představu o dobrodružství, než je takováhle cesta do Holandska.(19.1.2009)

 • Endyis
  *

  Další vcelku zbytečný počin české kinematografie. Celkem dobrá hudba a vcelku reálně a dobře zpracovaná lesbická zápletka už nevyladí naprosto nedotažený scénář, nevyvážené herecké výkony a žádné smysluplné filmové sdělení. Krom toho obsahuje snímek řadu nelogičnsotí (podstatně mladší syn hlídá zletilou sestru, silně pochybuji, že by někdo organizoval jakoukoliv cestu takovýmto způsobem a zažil zrovna takovéto zážitky + řada dalších). Něco to sice v sobě mělo, ale bylo toho velmi málo. Na druhou stranu jsem čekal větší blbost, ale je to tak na 25 - 30% na víc ani bobr!(22.1.2009)

 • lennyd
  ***

  Tři mladé slečny, Iška (Marie Doležalová), Vendula (Petra Nesvačilová) a Karolína (Sandra Nováková) si chtějí před začátkem "dospělého" života ještě pořádně užít. Chtěly by se vydat do Holandska, možná si tam najít nějakou práci, ale hlavně pařit, balit kluky, a tak. Jenže se ještě musí zbavit Vojty (Oldřich Hajlich), čtrnáctiletého bratra Išky, který jí hlídá jako oko v hlavě, a holek se nemíní jen tak pustit. Při své cestě si ale holky ujasňují své životní priority, které se postupem času mění, a Holandsko se čím dál tím víc vzdaluje ... Abych pravdu řekl, když jsem poprvé viděl upoutávky na tento film, tak jsem odmítal, že se někdy na něj vůbec podívám. Ale to, že jednu z hlavních rolí hrála Sandra Nováková mě přece jen přesvědčilo, že filmu tu šanci dám. A byl jsem mile překvapen - čekal jsem buď ulítlou teen komedii ve stylu různých -áků (rafťáků, snowboarďáků), nebo v horším případě psychologické drama na způsob Hřebejkových filmů (odnikud nikam), ale Pusinky si vzaly z obojího to lepší. Humorná stránka se zastavila tak akorát, aby nebyla trapná - a i ta vážnější byla docela uvěřitelná (taky jsme byli takoví). A jako bonus nahá Sandra Nováková :)(1.2.2009)

 • anusha
  *****

  och chvalabohu ze som dievca a nemusim sa snazit zenam rozumiet(20.3.2009)

 • Testament
  ***

  Pro mě osobně jsou "Pusinky" (debilní název,ale budiž) dost rozkolísaným filmem. Hlavní hrdinky jsou sympaticky obsazeny, o tom žádná. Jejich výletu nechybí sem tam dobrodružno,i to,že si nabijí pěkně hubu a výsledek má pak k happy endu také hodně daleko. Ale tak to bývá i v životě a Babinská má za tohle u mě palec nahoru. Jednoznačně. Nebojí se ani zobrazit nahotu, aniž by to působilo nepřirozeně. 65%.(5.2.2012)

 • slayerrrr
  odpad!

  S odstupem času oceňuji onu tvůrčí tvrdohlavost, nicméně obsahově mi tento paskvil nikdy nesedne.(14.12.2013)

 • ancientone
  ***

  Postava Marie Doležalovej spoľahlivo funguje ako synekdocha filmu. Doležalová (čiže Iška), rovnako ako celý film, vyzerá na prvý pohľad divácky lákavo a vyvoláva záujem. Pri sledovaní sa ďalej liahne len vcelku "frigidní" ceste odnikadiaľ donikadiaľ, bez špecifických kvalít a zaujímavejšieho akcentu, no napriek tomu za sebou zanecháva charizmatickú odozvu, tuctovú a zároveň príjemnú, podobne ako Doležalová ( a hudba vo filme použitá).(16.4.2014)

 • _DAVE_
  ***

  Pusinky jsou film o mladych, ale nese se urcite v jinem duchu jako treba Podvrataci, nebo Snowboardaci. Holky byly odvazne a hraly celkem slusne, za nedostatek povazuji ponekud divny a zmateny zacatek. Popotm uz to odsejpalo slusne. 70%(7.11.2007)

 • cross
  ****

  Iška, Karolína a Vendula – tři kamarádky po škole, které se vydaly postavit se na vlastní nohy do Holandska na farmu...a na vlastní pěst... Ale tahle cesta bude zatraceně delší, než asi kterákoliv z nich čekala. Spíš než k hranicím ČR se totiž v průběhu putování přiblíží k hranicím svého přátelství, života a sebepoznání. Všechny je totiž sžírá jejich nedospělost – Iška má silné sebevražedné sklony podpořené objevováním její vlastní sexuální orientace a neopětované lásky, Vendulu zase svírá její robustnější postava, touha po lásce a přílišná hrdost a sebestřednost a Karolínu rozpolcuje její sexuální apetit a touha za každou cenu provokovat a velet téhle výpravě (třebaže jako jediná z holek alespoň trochu ví o čem tohle všechno vlastně je...). Přestože jejich cesta končí v podstatě tam kde začala, v jejím průběhu se dostaly sakramentsky daleko... Už když jsem viděl trailer, tušil jsem že Pusinky budou mít určitě co nabídnout...a Karin Babinská nezklamala..Natočila existencionální výpověď mladých holek, které třebaže tuší ještě zdaleka neví a musí bolestivě poznávat realitu života a přátelství. Pusinky jsou neuvěřitelně sirové a mrazivé, skvěle funkční s dokonalou výpovědní hodnotou.. Nelze samozřejmě čekat komedii (..bohužel trochu zavádějící název...), tohle je drama jako Holandsko samo! ...a z takového pohledu nemohu přestat šetřit superlativy – skvěle napsané (jak příběhově tak dialogově), precizně zrežírované (skutečně nevěřím že by byl schopen nějaký muž tenhle film podobně natočit...) a hlavně – herecky dokonale ztvárněné (...a tím nemyslím pouze ústřední čtveřici hrdinů). I přes několik drobných škobrtnutí neváhám označit Pusinky za český film roku 2007 a je mi dost líto že se o něm víc nemluvilo a spíše zapadl – protože si jsem jist, že by slušel třeba i zahraničním filmovým plátnům... ****1/2(22.1.2008)

 • prasacimor
  **

  What the fuck?!....Asi fakt musím mať niečo iné medzi nohami aby som mohol pochopiť pochody a jednanie hlavných hrdiniek a celkovo tento film. Ale hudba a kamera vynikajúce a minidialóg o "ničem", ktorý spomína kleopatra je asi najlepšia časť filmu.(29.6.2008)

 • Pražák
  ***

  "Si blázen vozit trávu do Holandska..."(18.1.2009)

 • Jolinar
  ****

  Nadprůměrný český film, výjimečný svou přirozeností, talentovanými herci a "skutečnými" dialogy.(18.1.2009)

 • svobik
  **

  Všechno je zmatený, zřejmě i paní Babinská. Režijně takřka nezvládnuté, scenáristicky z prstu vycucané (to mi chcete říct, že když nějaké osmnáctce zastaví dva evidentně nadržení kluci a řeknou ji, že jedou do Chorvatska, tak si k nim s radostí nasedne? eh...), ze všeho tak vyčnívá pouze Muchowova hudba a místy velmi obstojní herci. Že prej ze života... probuďte se, lidi.(18.1.2009)

 • smrt.ka
  ***

  Největší klad tohoto filmu je přímost, suverenita a syrovost, kterou tento film vypráví svůj příběh. Herecké výkony u hlavní trojky byly skutečně dobré, ale bratříček občas trochu ze své role vypadl (to ovšem nebyl jeho největší problém, vě většině se za svůj výkon rozhodně nemusí stydět, ale problém byl v napsání role - scénaristka nasala sice dost věrně postavy dívkám, ale pochybuji, že by čtrnáctiletý chlapec odpověděl na otázku "Proč tam teda chodíš, když to nemáš rád?" "Nevím. Nejspíš proto, že se to ode mě očekává."). Scénář byl obecně trochu zmatený - děj příběh měl, ale tak nějak trošku neforemný, což by nevadilo, kdyby to bylo celou dobu zábavné, což nebylo, ale nudný tento film také rozhodně nebyl. A Blažek je mi po tomhle filmu silně silně odporný.(21.1.2009)

 • Apolskis
  odpad!

  Už jsem si v komentářích zanadával hodně. Tady bych rád udělal to samé, ale každý dobře ví že tohle je jednoduše nejdebilnější patvar kvalitou srovnatelný s Playgirls.(3.11.2012)

 • Nepi
  ***

  Dobré road movie drama, které je však místy moc vleklé a natahované. Holky hrajou výtečně, nejlépe však vyniká skvělá Petra Nesvačilová v roli Venduly. Největší radost a uspokojení jsem měl,když se na scéně objevil Matěj Ruppert, který film svými hláškami a projevem jaksi okořenil. Lepší průměr.(30.6.2007)

 • Soweek
  ****

  Pusinky žřejmě žijou ve světě, kde baterky do PSP a mobilů nepotřebujou dobíjet a 17% alkohol Malibu hoří.....no dobře přehlédněme to. Není to vlastně nic jiného než zdůreznění dívčí pubertácké zdivočilosti, ke které patří, prodejnost, závist, alkohol, sex a hlavně nesmyslné názory či jednání. Holky měli zřejmě dost odvahy tohle točit, protože ani jedna se ve filmu rozhodně nestydí. Přehlédněte pár nesmyslů a hlavně dosti zmatený a nevýrazný začátek a máte z toho kvalitní český film od mladé režisérské krve.(18.10.2007)

 • kisha
  ****

  velice příjemným zjištěním bylo, že nejde o "Snowboarďačky" ...dalo se na to koukat, muchow se zase vytáh a mělo to atmosféru...on the other side ty reklamy všude byly hrozný a chyběla mi tam třeba jediná normální průměrná postava, která se nechce upít nebo podřezat, a která by v sobě měla aspoň minimum skutečnýho optimismu(15.2.2008)

 • ecceHOMMO
  ****

  Kleopatra to dokonale vystihla. Ja len zopakujem úryvok z filmu pretože ten dosť napovie a sakramentsky dobre vystihuje tento film. "Jsem nic, nemám nic a nepotřebuju si k sobě pustit dalšího, co ze mě udělá dvakrát nic............................Nikdo nemáme nic, nikdo nejsme nic...Tak proč si ty svoje nic zapisuješ?...Trěba právě proto".......(15.11.2008)

 • deckardx
  ****

  Celkem svezi, netradicni a na cesky pomery velmi dobry.. Holky si ty role vystrihly hodne dobre a celkove me to docela potesilo..(27.1.2009)

 • homerr
  ****

  "Já když se rozjedu, tak o sobě nevím" "A kdy se teda rozjedeš?" Já jsem to dneska asi trochu přehnal" "Se mnou?" "Ne v posilovně" :-) Podle mě dost podhodnocený film, když neberu v potaz hlavní postavy, tak mi zaujala jako vždy krásná Lenka Vlasáková a krásně slizcí Blažek s Ruppetem...75%(29.5.2009)

 • sheldonka.
  ***

  Myslela jsem si, že to bude laciné, ale bylo to fajn. Akorát se mně zdálo, že ukončení přišlo strašně rychle. Takže s koncem bych ji ještě trochu pohrála, jinak průměrný film (s dobrou kamerou) na nudou vyhlížející večer.(21.7.2012)

 • zdenny
  *

  Slovo "komedie" v názvu žánru se zřejmě objevilo nedopatřením. Těšil jsem se na pubescentní jízdu, místo ní mi byly naservírovány tři psychotické adolescentky, které neví, co si mají počít s načatým životem. Mají naplánováno, že o pomaturitních prázdninách odjedou stopem do Holandska, aby si vydělaly nějaké peníze. Tento plán se jim hatí již v počátku, kdy jedna z nich - ze strachu před svým přísně dominantním otcem - málem neopustí ani hranice města. Děvčata se neustále plácají dokola v české kotlině, přičemž až vlastně nyní (při zažívání nejrůznějších dobrodružství) se začínají navzájem poznávat. Na střední školu jsem chodil a mohu říct, že své spolužáky jsem poznal natolik, že vím, koho bych si na takovou cestu vybral. Namísto toho, abych viděl veselý životní pokus třech spolužaček, byl jsem nucen sledovat psychotické výlevy žen v přechodu při jejich vzájemných interakcích. Mládí je veselé. Nevím tedy, jak prožila svůj teenagerovský život paní režisérka, ale něco o ní tento pochmurný film vypovídá.(12.5.2008)

 • killjezor
  **

  Nemůžu si pomoct, ale na tomhle filmu nevidím nic, proč ho vidět. Neříkám, že je špatně natočený, prostě mě ničím nezaujal. Možná nejsem ten správný divák road movie snímků. Doporučím pouze těm, kdo chtějí zabít večer.(3.10.2008)

 • blixadovan
  ****

  Cesta do hlubin duší osmnáctiletých dívek aneb variace na Janotovo „i cesta může být cíl“. Skvěle odposlouchané dialogy mladých slečen, které se dostaly mnohdy do, pro rodiče stejně starých dívek, těžko uvěřitelných situací, ale celkem pravděpodobných. To je právě to, co dělá Pusinky dobrým filmem – jeho uvěřitelnost. Product placementy se to ve filmu jenom hemží, ale lepší financovat film takovýmto způsobem než vůbec, komu z diváků koneckonců vadí, že holky chtěly jet...ehm…žlutými autobusy. Příjemně jsem byl překvapen hereckými výkony všech tří představitelek titulních rolí, zdá se, že zde dorůstá generace, která by mohla nahradit (a doufám, že nahradí) stále se ve filmech opakující (byť skvělé) duo Geislerová, Vilhelmová. Naopak nepříjemně mě překvapila hudba – nanicovatý popík pseudoindie anglicky zpívajících českých kapel v čele s hroznými Roe Deer-hvězdička dolů.(23.1.2009)

 • G.W.Bush
  **

  Příjemná a osvěžující road movie se nekonala, o kráse děvčat (a jejich intelektu) se dalo s úspěchem pochybovat a tak mám za sebou pouze ospalý film o jedné cestě do Holandska, při které nikdo v žádném úhlu pohledu nepřekročil hranice ČR.(3.4.2009)

 • NoFiction
  ***

  Český holčičí teen příběh, který mě v podstatě ničím neohromil a na druhou stranu ani neurazil. Je to především určeno nižší věkové kategorii.(17.12.2009)

 • bubun
  **

  Hodně co vytknout: především mi nebyla ani jedna z "hrdinek" sympatická, dialogy byly často úplně strašné, někdy jen neuvěřitelné, a mnohdy nebylo oněm "hrdinkám" ani rozumět... Pokud to měl být film o hledání sama sebe, zmatenosti apod., mohlo to být realističtější, přirozenější a uvěřitelnější. Například scéna, kdy se Nesvačilová totálně ožere, nemůže ani rovně jít (ale zahrála to dobře), pak se vymočí v kuchyni, ale poté samozřejmě sprintuje s "kámoškama" - to je přeci dost nepradvěpodobná blbost. Další věcí jsou nepřesvědčivé momenty (např.Doležalová vyskočí z korby vozu a pak následuje něco strašnýho "já jsem to fakt udělala, haha", a "proč ses otočila?!" (musela jsem si tu větu přehrát dvakrát, protože jí nebylo opět rozumět), pak ta šílená Nováková ke své lesbické kamarádce "drž mě" - takhle přece nikdo nemluví, ten "zoufalec"... Je to změť všeho možnýho, a jen málo z toho je k něčemu.(12.10.2010)

 • Martin741
  *

  Dalsi krasny dokaz, preco treba ignorovat sucasne sereblity a sucasnu "tvorbu". Navyse, ked sa tieto sereblity pretrcaju v kazdej sracke ....... za 5 %(28.9.2013)

 • Cruise
  ***

  Po shlédnutí Panic je na nic působí tohle jako balzám na duši! Život není peříčko...(3.8.2007)

 • uzzi
  ****

  Příjemná cesta do mladých dívčích srdcí. Divoká neučesaná a "fabrik" stylem vonicí kamera, skvělá hudba a přirozené herecké výkony "pusinek". Schéma filmu je jednoduché, zpracováním a stylem se však odlišuje od zbytku české teenagerské tvorby, už jenom výběrem lokací, kdy se opravdu rezavě-špinavě-retro-továrním prostředím nešetří a je to naopak moc působivé a krásně divné. Spíše to na mě působilo, jako film pro někoho kdo podobné věci zažil a teď si je chce formou filmu v klidu rozehrát a připomenout. Pro náctileté je film možná ne tak úplně stravitelný, což bylo asi i důsledkem špatných tržeb v kině. Je to takový hodně pocitový film pro již poučené - Otevřený, živý a surový a přitom pravdivý a emocionálně prosycený. I když ženskou logiku atd. nepochopím nikdy, tohle se mi líbilo. Možná nejlepší český debut posledních let, je z něj cítit láska a obětavost, kterou do něj Karin Babinská a Petra Ušelová vložily. 80%(8.10.2007)

 • Perry-
  *

  10 minut mi bohatě stačilo...(18.1.2009)

 • rozbris
  **

  Tři holky co se chcou dostat do Holandska + jeden kluk (bratr jedné z nich) co má na ně dohlídnout. Nic moc herecké výkony, kamera, střih. Jediné co udrželo tento film nad vodou je, že se holky docela často svlíkaly:-)(18.1.2009)

 • KASUGI
  odpad!

  "Babičko, proč to byla taková nuda?" "To proto Karkulko, že máme dvacátéprvní století a český film prochází krizí." "A babičko proč tam bylo tolik zbytečných samoúčelných svlékacích scén(Nováková megadegradace) jež nikam neposunují děj?" "To proto Karkulko, že to je film pro teenagery jako jsi ty." "No a babičko proč aspoň v některých scénách nehrály dublerky, nebo je kamera nezabírala zezadu?" "To proto Karkulko, že ty vypatlané herečky si myslí, že je nahota posune na filmový Olymp." "A babičko, proč když kamera zabírá zraněnou holku na silnici kde ji kamarádi ošetřují koleno se na vteřinu objeví záběr na rákosí ve větru?" "Nu to proto Karkulko, že někteří tvůrci si myslí, že takhle se dělá umění." "A babičko proč hlavní hrdinky musí být nesympatické uječené trávosmažky?" "To proto Karkulko, že trávu dneska hulí každý chuj." "A babičko, proč v českém filmu hraje jedna anglická písnička za druhou?" "To proto Karkulko, abychom v zahraničí prolomili ledy." "A babičko proč už je tedy nezpívají angličani, ale češi tou svou čechoangličtinou?" "Sakra Karkulo, jak to mám vědět, proč čumíš na takové kraviny?!!!"(18.1.2009)

 • Piškotka
  **

  Jestli to je generační zpověď adoslecentů, tak mě vůbec nenadchla. Už na začátku jsem věděla, že tři holky, co si říkají kamarádky, se jako kamarádky chovat nebudou. Každá z nich měla v sobě třináctou komnatu, která se střídavě obnažovala a zase zatahovala. Pořádné fláky bolesti nám byly servírovány jako guláš na talíři. Do toho zmatek a přemítání, co vlastně chtějí od života. Ze všeho nejvíc mě zaujala Marie Doležalová ve svém boji se sexuální orientací. Trápila se ze všech holek nejvíc a navíc za asistence mladšího bratra. Viditelný coming out nastal po prvním sexuálním zážitku s Hankou. Ten moment se mi líbil ze všeho nejvíc. Matěj Ruppert zabodoval jako klasický nechuťák.(19.1.2009)

 • Pavlík
  ***

  19. 01. 2009 (23.); zmatečný – dívky s chlapcem poznávají, že život se s nikým nemazlí(21.1.2009)

 • rubik1
  ****

  Dlho som váhal kým som si tento film pozrel. Už len fakt že v posledných rokoch tu kvalitná česká teenage komédia nebola, tak som ani od Pusiniek toho moc nečakal a to je dobre, pretože tento film ma veľmi milo prekvapil. Ťažké rozchádzanie sa kamarátiek po maturite, rozhodnutie ktorou cestou sa vydať a ako ďalej žiť. Naozaj silný a pútavý príbeh, aj keď samozrejme nebol dotiahnutý na sto percent, ale za to množstvo vtipných hlášok a sympatických herečiek. Pre mňa TOP český film za poslednú dekádu.(31.3.2009)

 • Mr.Jackass
  ***

  Odrazoval mě již samotný název, tak jsem film tak "překlikal" a některé scény vypadaly zajímavě a rozhodl jsem se na film podívat. Bál jsem se, že to bude další teen komedie, ale naštěstí nebyla úplně zcela. Není to sice film na který si za čas vzpomenu a ani se na něj znovu nepodívám, ale hodina a půl času se může promarnit i horšími věcm...(4.7.2009)

 • I.AM.NOT
  ****

  Bál jsem se toho... V každém momentu jsem očekával kdy se to změní na odpadovku viz. pokusy o teen komedie, již tak trapné, v českém podání, což by zajisté trapnost ještě umocnilo... Moje nervy měly namále při příjezdu Rupperta s Blažkem, ale nakonec situaci zachránily ve všech ohledech nadprůměrné výkony všech 3 hereček. Zvláštní film a překvapen vědomě (a rád) dávám 4(7.1.2010)

 • Lischai
  ****

  Emotivní výlet v podivném bezčasí prázdných koupališť a podivných kluků je vpodstatě bájený exkurz do citů dospívajících dívek. Pusinky si na nic nehrají a v té své upřímnosti jsou skvělé.(8.3.2013)

 • sator
  *

  Autoři se rozhodli že nás nebudou obtěžovat logikou a návazností jednotlivých scén...(1.4.2014)

 • ondrech

  Kamera: Martin Douba(11.3.2007)

 • Borec3
  ***

  Skutečně neskutečně překvapivé jest - masová mediální kampaň (alespoň pokud jde o Prahu) naprosto nezabrala a návštěvnost kin (otázkou bude dvd či vyznění v Torontu) se zastavuje na nelichotivých číslech. Zvlášť zajímavé je, že na "nezastolikzasvěcené" masové publikum útočily Pusinky taktikou bezkonfliktní letní komedie "pro holky" i přes své nezpochybnitelné depresivnězmatené vyznění. Taktika masovosti nezabrala, zájem přes veškerou snahu vzbuzen nebyl. Ohledně mediální tváře mi bylo na diskuzním fóru produkcí ČT odpovězeno cosi nemastného, až bych řekl neslaného. Přál bych určitě víc under 18, ať nám tu nevyrůstaj prckové na "panicích". 3,5*(29.7.2007)

 • velkyvezir
  ****

  Zvláštní snímek... zpočátku jsem měl obavy, že to bude špatný pokus o film o třech puberťačkách, ale pak z toho vylezl pro mne zajímavý snímek o vztazích mezi dívkami na pokraji dospělosti. Výborný výkon podává Oldřich Hajlich v roli Vojty.(25.11.2007)

 • cab
  **

  Nepovedena prvotina ceske reziserky o trojici divek na ceste do Holandska si uzit posledni spolecne prazdniny. Holky se potaci ve svych zmatenych existencih a chlapy jsou sovinisticky hovada. Okoli troubi do sveta o otevrene drsnem pohledu do zivota mladych devcat, ale lepsi je tvrdit, ze za odvaznymi obrazky se skryva prazdne hloupy scenare a zaliba v detaily nez v celek. Vystraha do budoucna 40%(26.12.2007)

 • zbysik
  ****

  Velice prijemne prekvapeni.(22.1.2008)

 • Slimak
  **

  No...že komedie?Prdlačku....byl to hnůj na kterym nebylo nic k smíchu ale dal se dokoukat.Záčátek byl sračkovej ve stylu "co je sakra tohleto za krávovinu?"Druhá půlka byla už o něco zajímavější...Nováková a Doležalová jsou na dělo jenom je někde vidim...ovšem z holek jako je Péťa Nesvačilová šílim takže tý vodpustim všecko.V podstatě je to ale vo ničem film a sledovat nějaký dívčí problémy obnášející i sraní na podlahu...z toho vodvařenej nejsem tedy.(19.1.2009)

 • Chise
  **

  Čekala jsem něco mrazivého a překvapivého. Tento film ve mě ale vyvolával pouze znechucení, oceňuji pouze snahu "být jiný". Když už nic jiného.(21.1.2009)

 • cherita
  ***

  Nepochybuju o tom, že Karin Babinská chtěla svým filmem říct něco velmi závažného. A jelikož jsem vpodstatě stejná generace jako ty holky, nemělo by být pro mě tak těžké to poselství odhalit, jenže při pohledu na lesbické hrátky na záchodcích, sex s cizím chlapem u popelnice a akrobatické kousky na zrezivělé trubce mě spíš než „teda, to dospívání není žádná sranda“ vyvstávala na mysl žloutenka, kapavka nebo tetanus, podle toho, co bylo v dané situaci zrovna největší hrozbou. Takže u mě se ta syrovost trochu minula účinkem.(25.1.2009)

 • Michelle75
  **

  Zklamání a velké, holky se snažily, ale bylo jim to prd platné, když v celkovém duchu a náladě to vyznělo všelijak. Už už jsem si říkala a teď to příjde, ten zlom a ocením i to, že je to docela reálné, ale nééé. Dávám na první dojem a ten se prostě nevydařil. Pusinky to jsou jiné , než ty od Stáni Rudolfa:o)).(15.11.2011)

 • janik.sk
  ****

  Nedajte sa odradiť rozťahaným úvodom, baby sa postupne začnú vyfarbovať, vzťahy kryštalizovať a s tým Holandskom to snáď bolo jasné od začiatku ...(24.4.2013)

 • bidja
  *

  alespoň za hudbu(17.11.2007)

 • Mischka
  **

  Možná, že jsem od toho čekala příjemnou nic neřešící komedii.. ale pustila jsem si jakýsi pokus o drama. zklamalo mě to.. i přes pár vtipných momentů.. a myslím, že ani pohled na nahá těla hlavních představitelek nezachrání celý film. Příběh o lesbičce zamilované do své kamarádky; astmatičce, která má každýho chlapa na kterýho si ukáže a konečně zakomplexovaný panně. Nic moc, očekávání bylo mnohem větší.(2.2.2008)

 • Frakira
  ***

  Na naše poměry hodně povedená road-movie, s hodně povedenou kamerou! Lepší tři(24.2.2008)

 • MáŠa
  ****

  Ouva ouva ouva. Proč si furt někdo myslí, že natočí příběh o tom, co se děje běžně kolem, a já mu za to budu tleskat. Teda tady asi nejde o mně, ale podobný názor bude mít asi i dost jiných lidí. Tenhle film je totiž dobrej. Myslím, že tam vidím dost z toho, co chtěla režisérka, aby tam bylo vidět, jenomže stejně mi to nebrání v tom se ptát proč? Proč sledovat něčí depky, když depky mám sám? Proč sledovat, jak něčí naivní názory naráží na realitu? Já teda nevim, je tady spousta dalších filmů, které člověk ještě neviděl, a když už se na nějaký kouknu, tak bych se u něj chtěl spíš nějak odreagovat a pobavit, než zase nějak studovat tuhle společnost, procházet si něčím vývojem apod. Jako upřímně k tomuhle filmu dopsat pár dalších vtipných momentů, tak tleskám, ale takhle nemůžu, protože jako člen konzumní společnosti na tohle v podstatě nejsem moc zvědavej, to mnohem více potěší Janákovy teenagerské filmečky. Takhle ten film byl pro mě víc koukatelný i díky atraktivitám 2 z hlavních hrdinek. Nemáte někdo na ně telefon?(24.7.2008)

 • dehlie
  ****

  názov filmu je značne skresľujúci a vážne som čakal niečo iné než som dostal. rozhodne jeden z najrealistickejších, najodvážnejších a musím povedať aj najlepších českých filmov aké som v poslednej dobe videl. výborné herecké výkony medzi ktorými kraľuje výkon marie doležalovej- to bol jednoducho herecký koncert! sakramensky dobrý film a veľké prekvapenie. 4 a 1/2*(23.11.2008)

 • dormouse
  *****

  Jsem vděčný divák dobrého českého filmu. Takový by v Hollywoodu nenatočili. Film zobrazuje bolestivé dospívaní, cestu za prodloužením bezstarostného mládí a holčičí přátelství se vším všudy. S dívči zlobou, slzami a nenaplněnými láskami. Režie i herecké vykony jsou skvělé, scénář se drží celou dobu na vysoké úrovni, nikde to nedrhne. Vybavilo se mi při tom, jak je cítit noc ve spacáku pod hvězdami, jaké je přespávání v odstaveném vagonu a jak chutná slaná voda beznaděje.(19.1.2009)

 • ClimbVibe
  ***

  Ikdyž mi tento snímek byl svým prosluněným nádechem nejprv sympatický, tak pro jeho obsah nemůžu hodnotit příliš kladně. Nekoná se dialogová křeč, ale přišlo mi, že dramatické situace vznikaly jako první a až poté se do nich utvářely charaktery postav. Já to mám radši opačně. Ne že by to nebylo možné, ale nějak jsem nedokázal pochopit proč ty 3 natolik rozdílné dívky chtějí pořád jet někam spolu, když to mezi nimi skřípe už od začátku. Ale abych jen nekřivdil - scéna na wc v závěru filmu mi přišla natočená velice s citem a v průběhu filmu se občas objevilo něco co mi říkalo, že režisérka talent rozhodně má...(19.1.2009)

 • Ollie235
  **

  V kině jsem ještě nikdy uprostřed filmu neodešel, ale tady jsem měl namále. Nuda "na entou".(8.3.2011)

 • Raimok
  odpad!

  Hrozná blbost. Sandru Novákovou mám rád, ale tady hraje krávu po boku dalších dvou ještě větších krav. Děj o ničem, je to jedna velká hnusná nuda. Nahotinky každých deset minut to nemůžou zachránit. Naštěstí už je to za mnou. 8 %(16.12.2011)

 • Altmann
  odpad!

  Slovo odpad opet dostalo novy rozmer...(5.10.2007)

 • ypres.bass
  **

  Třu holky co se neumí postarat ani samy o sebe. A to chcou jet do Holandska.(23.10.2007)

 • Moskoe
  ****

  Tenhle film jsem se odhodlal pustit až potom, co jsem se dozvěděl, že se účastní Mezipater 2007. Do té doby se mi v povědomí pletl s filmem Panic je nanic :D A Pusinky nejsou zas tak špatné, jen co je pravda!_______ První český zástupce na festivalu gay a lesbického filmu Mezipatra za osm let jeho existence (Mezipatra 2007).(10.11.2007)

 • Witta
  *****

  Velmi dlouho jsem čekal na skutečně dobrý český film, až přišly Pusinky. S úžasem jsem sledoval herecké výkony pro mě neznámých hereček a herců a jejich výtečné vedení režisérkou Karin Babinskou. Jednoznačný argument všem filmovým uplakánkům, kterých je plný Kinobox a kteří tvrdí, že na natočení dobrého filmu v Čechách nejsou peníze a nejsou podmínky, atd. Toto je jasný důkaz, že to jde!!! Děkuji všem zúčastněným za konečně dobrý český film, na který se rád podívám znovu.(18.2.2008)

 • Mbali
  ***

  Potěšilo mě, že Karin Babinská z této road movie neudělala obdobu holčičích Snowboarďáků, ale právě z toho důvodu jsem si film pustila - nechtěla jsem poslouchat, jak to mají rádi holky a jak kluci (distributoři a producenti slovo SEX z názvů teenagerských filmů paradoxně vypouští). Musím ovšem říct, že jsem z Pusinek poněkud rozpačitá. Každá z protagonistek - včetně „malého“ Vojty - zahrála svůj part bez ostudy. Poslední dobou mi však připadá, že současný český film tápe: pominu-li, že u 90% filmů se vůbec nemuselo plýtvat energií (a penězi) na natočení, zbylá kvalitní desetina se potácí mezi opravdovostí a „opravdovostí“. V Pusinkách na přemíru povahových rysů podle mě doplatila postava Išky. Vynechám její homosexualitu, ublíženost, přehnanou starostlivost (o Vojtu), nesmělost… Vzhledem k tomu, že jí ale už muselo být minimálně 19 let, připadá mi absurdní sledovat její počínání ohledně sebevražedných sklonů a sebepoškozování. Být zajímavý, originální a výjimečný se člověk snaží v patnácti (scéna, kdy si Iška prohlíží návod na oběšení). Že by její sklony plynuly z problémů ze sexuální orientace a hledání sama sebe si rozhodně nemyslím. Ani z otcovy sparťanské výchovy. Ve filmu právě, bohužel, působilo, že ruka ruku myje. Pusinky rozhodně řadím mezi ty lepší české filmy posledních let. Působí na mě ale trochu křečovitě. Možná že své hodnocení o 1* zvýším. To ale až podle dalšího snímku režisérky Babinské. Nebo po druhém shlédnutí Pusinek.(6.7.2008)

 • JančiBači
  ***

  Film sa oplati vidit hlavne kvoli mladym hereckam.. Fakt,mlada ceska generacia ma lent,co sa tychto troch tyka..(15.11.2008)

 • bila.tecka
  ****

  Takhle má vypadat debut - prožitý, vycházející z osobního nutkání, přirozený a se sdělením. Byly mi tyhle tři holčiny na scestí (err, na počátku) sympatické, jejich tápání a hledání se. Tak mě napadá, mohl by Jan. P. Muchow vyrobit špatnou hudbu? Nikoliv, i tady přesně vystihuje a podtrhuje atmosféru, skvělá volba Karin.(30.1.2011)

 • Paity
  *

  Kromě svlékací scény se Sandrou Novákovou, která už to ale nedělala poprvé, se nejedná o nic závratného.(26.11.2012)

 • DaliGala
  ****

  Je to sice plné jakýs takýs cliché a témat, kterých už jsme přecpaní (homosexualita, znásilnění, krása vs. ošklivost...), ale je to udělané zas v něčem jinak, hlouběji, pravdivěji nebo spíš uvěřitelněji. Tak trošku se snímek tváří, že se nic neděje, nemáme úplně jasnou dějovou linii a přesto si je film schopný udržet divákovu pozornost. Určitá filmová ,,hustota´´ totiž stoupá, udržuje si nás, vyrovnává příběh, překračuje hranice našich šuplíků nám známých věcí v hlavě. Fandila jsem všem třem hrdinkám a přitom nelze, aby všechny dostaly to, co chtějí. No zasáhlo mě to. Zpověď naší generace. Tak trochu neomezených možností a tuna prázdnoty k tomu.(13.10.2013)

 • herr_carter
  ***

  moje hodnocení = 6 z 10.(4.6.2015)

 • Kingpin
  ***

  Prosim, premyslel jsem o hodnoceni filmu, je pravda, ze herecke vykonu jsou v mnoha pripadech pekne, ale ten preibeh, boze to jde, aby kazdy trpel neurozou, chybel mi tam aspon malinky nadech normalnosti. U jednoho, spon u jednoho(1.11.2007)

 • Suchinnen
  **

  Nebejt to tak strašně ubulený, tak to mohlo bejt i zajímavý...(19.1.2009)

 • laserr
  **

  Bizarní, obskurní, divné, podivné, záhadné, mystické...no a hlavně zcela nesrozumitelné. Klasická road movie. Člověk pozornost nijak zvlášť neudrží, ale když i chce jen tak oddychnout, tak je to o něco lepší než koukat do zdi.(19.1.2009)

 • 22matelko
  ****

  Nečakal som že tento film sa mi bude až tak páčiť. Veľmi milo ma prekvapil. Bol to skvelý príbeh zo životaplný výborných a vtipných scénok.(31.3.2009)

 • rakovnik
  **

  Mohlo to být po delší době další road movie, tentokrát ovšem v podání děvčat. Bohužel, přišlo zklamání, film se utápí v trapných scénách o ničem. Pokud to měla být komedie, tak není vůbec vtipná a pokud to mělo být drama, tak pouze v několika náznacích. Potěšil mě velmi pro chlapy přitažlivý způsob stopování aut :-)(9.7.2010)

 • Hanys_
  **

  Kvalitativní rozdíl od jiných teenegerských filmečků tady nevidím, Uječená roadmovie se 3 holkami, které mě osobně byly dost nesympatické a postavy, které potkávali víc šablonovité asi ani být nemohli. 4/10(14.3.2012)

 • peetriss
  ***

  Celovečerní debutantka Karin Babinská divákovi nenabízí tuctové road movie, ale příběh tří mladých holek, které se vydávají ještě s mladším bratrem jedné z nich místo na vysněnou cestu do Holandska na neplánovaně ostrou, trnitou a nepříliš růžovou cestu za poznáním sebe samých. Sympatické je, že se režisérka pokouší o hlubší sondáž do nitra všech zúčastněných, o sondáž velmi realistickou, syrovou a bez rušivých příkras. I samotná Karin Babinská pokouší nepříliš hladkou cestu přechodu ze světa krátkých filmů a reklamních spotů do světa širokých celovečerních možností a tento přechod se jí zpočátku příliš nedaří, protože hlavně v první polovině má divák problém citově se napojit k duším hrdinek, protože pokusy o jakési psychologično prostě nefungují. Paní režisérka, libující si ve statickýcjh kamerových detailech, se však učí poměrně rychle a již v průběhu filmu dochází k pozitivnímu obratu a především díky lesbickému vláknu tohoto místy až přepsychologizovaného depresivního filmu dochází ze strany diváka konečně ke vcítění se do emočně se hroutícího světa dívčí party. Nejvíce oceňuji, že Pusinky jdou svou vlastní uměleckou a žánrovou cestou a nepoužívají tisíckrát profláknuté monotónní a ohrané filmové postupy tolik ubližující české novodobé kinematografii.(20.7.2012)

 • Zouki
  ***

  Jsem si vědom tíhy svého výroku a toho, že u novějších českých filmů tuto anomálii uvidíte asi tak často jako Velký třesk nebo cikána v knihovně, ale já sem opravdu viděl herecké výkony. Vážně. Na české poměry vcelku syrová a dost realistická záležitost, podtržená vážně skvělými hereckými výkony. Opravdu. Příběh de facto roven nule, ale to trio blbek, hudba a Vlasáková jako lesba mě nedonutí jít níž než tři hvězdy. Ne kecám, všecky hvězdy sou za prsa Sandry Novákový.(26.9.2013)

 • Prochy38
  ***

  Hrozně moc jsem chtěl dát 4*, ale nejde to. U mě se bije velmi kvalitní herecké obsazení a tedy i fakt výjimečné herecké výkony nejen třech koček, s bohužel neuvěřitelnou debilitou postav. já, vím, mám hodnotit film, ale ve chvíli, kdy po 20ti minutách dvě ze tří holek nenávidím a jedné přeji smrt, je to hrozně těžký.... Opravdu. Nádherná S. Nováková hraje famózně, ale couru. P. Nesvačilová, pro mě úplně nová tvář, vynikající, ale totální kráva a M. Doležalová? Jak je hezká a talentovaná, její postava byla tak strašně moc naivní, že to až bolelo. A v této sestavě pryč z domu? Podle toho to taky dopadlo.... Nejvíc mě na tom ale bolí, že to k realitě nemá vůbec ale vůbec daleko. Měli by to povinně pouštěn holkám v 7mé třídě, aby věděly, co je čeká... Protože v dnešní době tohle všechno na denním pořádku a za to tvůrcům děkuji, protože to vyobrazili dokonale!!!(25.8.2014)

 • imados
  ****

  Rozhodně nejnedoceněnější český film roku 2007. Sice se nejedná o pozitivní snímek, který povzbudí a zahřeje, nicméně má nesporné kvality a jako debut velmi silný. Tísnivá atmosféra je umocněna vskutku odpornými interiéry a místy i exteriéry. Někdy jsem kroutil hlavou, jak surově a bezcitně se k sobě dívky mohou chovat. Sandra Nováková má rozhodně největší jiskru, herecky mě však nejvíc oslovila Petra Nesvačilová. Lenka Vlasáková v úsměvně netypické roli :-)(8.5.2008)

 • Liduskaa
  ***

  Nemám nejmenší tušení proč se film jmenoval zrovna pusinky,ale to je vedlejší..příběh byl jakžtakž podchycen a výprava i když byla vlastně nepovedená tak měla svůj určitý smysl..nevím jestli sem si toho všimla jen já, ale kdyby ty holky neukazovaly prsa tak je film o polovinu kratší...to jsem filmu teď nalákala spoustu diváků ;-)(4.9.2008)

 • Gore
  **

  Tak tohle má být dívčí generace budoucnosti? To snad proboha ne! Ne teď vážně. Tři hloupý, nadržený, ubulený, naivný, nesympatický krávy se chystají odcestovat do Holandska, ale místo toho se nedostanou ani k hranicím a nalézají cestu sami do sebe. Film, na který byli pěny velké množství chvály, zejména kvůli na Česko nezvyklým a odvážným námětem, ale mít atypyckej námět neznamená rovnou skvělej film. Bylo vidět, že Babinská odkoukávala od evropských tvůrců (Noe, Breillat, Haneke, Von Trier...), kteří jsou proslulí svými otevřenými filmy. Na rozdíl od nich, však Babinská zůstala uvězněna na půl cestě a neodvážila se zajít dál, a zkusit, co všechno je divák ještě ochoten přijmout a vydržet. Svým způsobem to chápu, že i kdyby měl režisér takový záměr, tak nikdy nemůže být u nás úplně svobodný. Vždy se musí přiklánět k mainstreamu, aby film něco vydělal. A to je škoda, ale zpátky k filmu. Film byl zejména postaven na 3 hlavních hrdinkách, které vesměs neslezli z plátna. A zrovna všichni tři se chovali a jednali spíš, jakoby dokončili základku a ne střední. Navíc velké množství bezúčelné nahoty, která spíš filmu uškodila. Měla šokovat, ale popravdě mě spíš nudila a vadila. A to jsem fanouškem nahoty ve filmu, ale účelné, která má svá opodstatnění. Škoda, že to dopadlo, jak to dopadlo. Za jiných okolností to mohl být velmi pozoruhodný počin.(26.9.2008)

 • muoaner
  *

  Celý film o 3 pubnách, které si asi nevzaly prášky na menzes a zapomněly se z vycházky z kravína, nemá cenu sledovat. Vyhnout se velkým obloukem před tímto filmem.(12.8.2009)

 • Tydlidáš
  ***

  Tak díky tomuhle filmu sem rád tím čím sem. Nejen že sem chtěl už v půlce všechny tři zabít, ale i rozkrájet, rozdrtit a zakopat. =) Všechny rozepře ale vytáhne Sandřina scéna v kůlně ´=) Jo a proč v těch filmech maj vždycky takový luxusní místa na přespání (opuštěný vlaky, kůlny) ??? A proč já musim vždycky kempit někde pod lavičkou v parku ??? Jo a ještě jedna věc. Voni ještě někde existujou automaty který takhle sypou????(4.2.2010)

 • Gagner
  *

  Je pravda, že se film aspoň pokouší vybočit z přihlouplých teen komedií, ale i tak mě dokázal znechutit. Největší děvka, zoufalka, která chce být taky děvkou a úplná blbka, která polovinu filmu vypadá, že je úplně mimo a bůh ji neobdaroval rozumem, chtějí jet do Holandka. Cestu sice plánovali půl roku, ale že je problém dostat se i k autobusu směrem k jejich vysněnému cíli, to je asi trošku náročnější. No hlavně, že roztáhneme nohy před každým borcem, kterého během našeho putování potkáme a ožerem se tak, abysme udělali nejednu ostudu, jakou by si nedovolila většina prasáků. Bohužel mi ani jeden hlavní hrdina nebyl sympaticky a přál jsem si, aby jim ta cesta skončila co nejdříve a dostali pořádně na holou. Dávám jednu hvězdu, za tu snahu a skrytý potenciál vážného dramatu. PS: Doufám, že si z tohodle filmu a přístupu neberou dnešní holky příklad ...(23.8.2010)

 • Zodiak455
  odpad!

  U tohoto filmu jsem se nudil.Usnul jsem přibližně po prvních deseti minutách a jak jsem se probral tak jsem to vypnul a pustil něco lepšího....(3.5.2012)

 • FMJ
  *

  Co si tvůrci mysleli,že ukážou jednoho dotětrnýho debila a tři naivní krávy co ukážou cecky k tomu zešediví nebo ztmavnou obraz tak,že většinou je hovno vidět a budou mít super temný depresivní drama který je o velkym hovně.Tak to teda ne.Pusinky jsou sračka co někdo razetřel na kino plátno a začal křičet koukejte,mam super film.To že je napsáno Komedie / Drama / Road movie beru jako vtip.Komedie vůbec není čemu se smát.Drama už bylo napsáno dramatické jak déšt který padá z nebe a já nevim jesli spadne na zem nebo ne.Road movie,no dá se říct že jo ale hodně špatnej.Ta jedna hvězda je za vesnici Vroutek od který kousek bydlým a kde se natáčela jedna scéna jinak je to --------.(20.7.2012)

 • bonifac
  ****

  i z hodnocení je poznat, že tento film buď odpudí nebo nadchne...mě spíše nadchnul...(7.4.2007)

 • salamandrr
  ***

  "o mladých holkách, do kterých neustále někdo hučí, aby dospěly. Jim se ale ještě nechce" tak to je přesně naopak, holky chtějí dospět a dělají pro to vše co se dá. jinak film trochu jiný než sem čekal, ale proč ne zajímavě zpracované téma a jelikož sem kluk nechápu, proč vendule norzmlátili držku...(15.10.2007)

 • zabro
  *

  Tento film podle me nema zadny dej. Sice sem na to koukal kdyz sem to mel v pozadi a ucil sem se pri tom,ale i tak me prinde ten film naprosto o nicem.Vzdy kdyz nastal vecer tak se hlavni protagonistky pohadali a jakmile se rano vyspali z kocoviny tak se zase usmirili a byli nejlepsi kamaradky az do dalsiho vecera. Proste o nicem.(11.11.2007)

 • binsladin
  *

  jednu hvězdu navíc dávám automaticky českýmu filmu... prej generační výpověď :)(13.11.2007)

 • #47
  *

  Světe div se, tahle hovadina nemá na CSFD červený rating. Přesto jsem se opět nechal nachytat na vesměs pozitivní recenze, které slibovaly něco úplně jiného než dnešní blbé Kotko-Mádlo teen-komedie, ale nakonec jsem zjistil, že v podstatě když si z Rafťáků člověk odmyslí veškerý humor, "akční scény" a "děj", tak nám zbydou Pusinky...jednoduše řečeno...i přes nadějný začátek je to čím dál víc pro mě jakožto diváka spíš utrpení...a kdyby se na konci Sandra nesvlékla do naha, asi bych uvažoval o odpadu.(29.2.2008)

 • koniklecka
  ***

  Asi jsem nějaká moc slušná, ale já ty holky nechápu... (i když jsem v jejich věku). Asi sem měla bejt chlap.(17.4.2008)

 • Šmoula
  **

  Docela drsnej film, ale děj samotnej nestál za nic. 40%(12.5.2008)

 • třebapepa
  **

  Uff, tak Pusinky mě za srdce nechytly.. Z celého filmu je cítit takový nějaký uměle vyvolávaný konflikt hlavních hrdinek a zbytku světa, ustící postupně v rozklad jich samotných, ale...svou úzkostlivou naléhavostí, křečovitostí, přehnaností a splácaností to na mě působí jako blamáž. Jako obvykle to klouže tak trochu k softpornu, což je u těchto rádobydramat bráno jako důkaz palčivosti problémů, čemuž také příliš nerozumim. Směšně přemoudřelým hláškám devatenáctiletých holek jsem také na chuť nepřišel. Ale na druhou stranu to má i svá pozitiva. Bavilo mě si domýšlet, kde se asi tak naši hrdinové nalézají. Rozeznal jsem hlavní nádraží v Ústí nad Labem(snad je to ono) a některá místa mi taky připadala povědomá, akorátže ono Holandsko, na které jsem se těšil, se nakonec nekonalo. No nic. Bavil mě Matěj Ruppert a jeho větrem ošlehaný kolega:-) A i jiné věci mě bavily, nemůžu říct, že bych se u toho nudil, ale to nic nemění natom, že je to blbina.(16.8.2008)

 • Radek.SCH
  **

  Nejspíš nechápu "složitost ženské duše", ale ten film se mi prostě nelíbil.(17.11.2008)

 • RickyFitts
  ***

  na českou produkci nebývale dobré, fajn prostředí, režie i herečky, dialogy nepůsobí tak trapně jako v devadesáti procentech ostatních českých filmů, závěrečná scéna na záchodcích je příjemným vyvrcholením filmu(4.12.2008)

 • Amplifier
  ****

  Ze začátku jsem myslel, že jde pouze o českou napodobeninu holky to chtěj taky a podobnost Išky s německou herečkou Karolinou Herfurth mě to jen potvrzovalo. Ale s plynoucími minutami jsem pochopil, že Pusinky jsou na lepší úrovni ve filmu je i něco k zamyšlení a není to jen o sexu a o drogách. Prostě příjemné překvapení 75%(12.12.2008)

 • Juja
  ***

  "Je to moje poslední sezóna." "To naše taky..." Aneb maturitou konci sranda... Tecka.(18.1.2009)

 • Kovaja
  ****

  Od filmu sem nečekal vůbec nic převratného ale musím se poopravit protože film mě naprosto vtáhl svým dějem a do konce nepustil.bylo to supr pokoukání na 3 holky jak se chystaj na brigádu do Holandska ale předem bylo jasný že se tam stejně nedostanou.Měl sem za to že to bude nakej pubertální kousek pro téén holky co pořád ječí a smějou se naprostým kravinám ale naštěstí sem se mýlil,takže skvělej zážitek.(19.1.2009)

 • simply
  **

  Slibný začátek, jenomže příběh se už moc nerozvíjel.(22.4.2009)

 • Colleague
  *

  Jestli ti co dávají tak vysoké hodnocení v tomto filmu našli nějakou hlubší myšlenku, tak to nevim kde jí vzali. Taky sem se o to snažil.(16.6.2009)

 • melloun
  ***

  Kdo to dokouká, je buď vytrvalec, nebo zoufalec. Bylo to o něčem, anebo o ničem? Zmatené nebyly pouze hlavní hrdinky, ale i já.(2.8.2009)

 • sedlo03
  **

  Češi prostě pořád pokulhávají. A já se těšil, že aspon jednou přitlačí na pilu a popuzdí uzdu své omezené fantazie! Jestli tohle je všechno, tak je mi nás líto..(12.3.2011)

 • Pevek2
  ****

  Divci svet, kteremu nerozumim a obcas ani radsi rozumet nechci. Ale presto ten film tahne a nezda se mi laciny.(8.4.2012)

 • miawallacova
  odpad!

  absolutně nudná žbrynkda :/(26.9.2013)

 • Harapes
  ***

  Road movie o čtyřech kamarádkách,které si chtějí něco neobyčejného prožít.Na české poměry odvážné a určitě film není pro masového diváka,ale i tak by si film diváci neměli nechat ujít.(8.12.2013)

 • xxxvodnikxxx
  ***

  Klasickej českej průměr, čili v poměru k ostatním celkem i kvalita. Takovej ten příběh, když si mladý holky vyrazí do světa. Žádnej zázrak, ale zkouknout se to dá, za pár záběrů to i stojí :)(26.8.2014)

 • Blondak80
  ***

  Těšil jsem se na zajímavou roadmovie a dočkal se. Sandra Nováková ovšem nepřesvědčila. Zlatý Bylo nás pět. Jo a díky bohu za Mouchowa, ten chlap to má v hlavě srovnaný, takže jedna hvězda pro tebe, chlape...(7.10.2007)

 • BačaXXX
  ***

  Téměř odporně krutej film a přitom dobrej(6.1.2008)

 • ropufo
  ***

  Na Pusinky jsem se těšil přes některé nepříznivé recenze a ohlasy opravdu hodně, ale bohužel jsem byl v některých ohledech zklamán. Čekal jsem od celovečerního debutu Karin Babinské vyzrálý film zaměřený na psychiku mladých lidí, ale dle mého názoru se to Pusinkám příliš nedaří. Určitá nesourodost a pikaresknost je jistě záměrem, ale mně se jednoduše nepodařilo se s motivy hlavních hrdinek příliš identifikovat, a to ani s nejzranitelnější postavou Išky. Choulostivých scén je možná trochu nadužíváno. Hudba Jana P. Muchowa nepochybně neurazí, ale spadá tentokrát spíše do kategorie průměru, ze které příliš nevybočuje (překvapilo mě, že v komentářích je několikero nadšených ohlasů na hudbu, ale mně se opravdu zdála poměrně slabá). Jisté je, že z tohoto filmu jsem neměl příliš dobrý pocit, což ale samozřejmě není jeho účelem. Jako sonda do citů a chování mladých lidí, ale zůstává tak trochu na půli cesty. Za shlédnutí tento snímek ovšem nepochybně stojí, protože kvalitních seriózních filmů z českého prostředí pokoušející se o autentičnost je jako šafránu.(28.1.2008)

 • achaja
  ****

  Zajímavý příběh, který mezi všemi českými filmy vyniká. Jeden z mála českých filmů, který zobrazuje svět takový jaký opravdu je... cesta do Holandska se komplikuje, protože dívky opouští dětská léta a čeká je vystřízlivění a dospělost. Život není vždy takový jak si ho představují. Jejich vzájemné vztahy dobrých kamarádek získávají v krizových situacích velké trhliny. Aneb dobrý film může vzniknout i u dnes a u nás.(9.7.2008)

 • RedFox
  ***

  Road movie o hledání sebe sama i za cenu, že už nic nebude jako dřív. Hlavní představitelky Vendula, Iška a Karolína působí sympaticky i věrohodně. Totéž se už ale nedá říct o jejich mužských protějšcích - víc než nesympatických. Výjimkou je Išky mladší bratr Vojta, i když na 14 let mluví poněkuď vyspěleji.(18.1.2009)

 • panmroz
  ***

  já myslím dobré. takovej ten chybující film, "Divoké včely". jakože je tam spousta věcí, který mi vadí, ale dá se to hodnotit jako celek, což je s ohledem na zemi vzniku paráda. ovšem fakt, že nejlepší mužský herecký výkon předvádí Filip Blažek...je...rozpačité.(19.1.2009)

 • Oonika
  ***

  Tentokrát jsem hodně na rozpacích... Chvíli jsem nadšená a pak mě zase nějaká scéna výborně usadí. Navíc dost nepříjemné herecké obsazení... No... průměr...(20.8.2010)

 • guri
  *****

  Necakal som nic, dostal som vela... Jedno z najprijemnejsich prekvapeni spoza Moravy za posledne roky.(13.4.2011)

 • dandislav1991
  *

  Hele mě se to vůbec nelíbilo(26.4.2011)

 • Ippolito
  ***

  A z filmu vyplývá mimo jiné i ponaučení, že nejzlejší a nejzákeřnější jsou vždycky "tlustý velryby"...(12.7.2011)

 • Kingjiri
  ****

  Nízkohodnotícim uživatelům převážně vadí příběh, kterej je "o ničem", ale já si myslim, že o to právě šlo. Podle mě se zdánlivě nesourodej děj, kdy se řeší spoustu mnohdy nepodstatnejch věcí najednou, k hlavním postavám hodí, protože hledaji sami sebe a vůbec nemaj jasno, co vlastně chtěj, jako spoustu lidí v pubertě. Casting se poved na jedničku a herecký výkony jsou fakt skvělý, včetně malýho Vojty. Pochvala ještě musí přijít za slušnou filmařinu i hudbu od Muchowa. A poněvadž jsem chlap, přidávám neobjektivní čtvrtou slabší hvězdu za to, že se holky nestyděly a občas ukázaly i svoje vnady nebo si střihly pohlednou lesbickou scénu. No a kdyby šly holky ještě dál a ukázaly jako bonus svoje pussynky, hned by byla čtvrtá hvězda silnější :D(20.7.2012)

 • Olík
  ***

  Já myslím, že dost dobrý (tedy na tuzemskou kinematografii). Byli chvíle, kdy jsem uvažovat o čtyřech hvězdičkách. Především oceňuji propracované vykreslení osobností jednotlivých postav, to z A). Za B) bych jmenoval citelný ženský aspekt a to ne kvůli hlavním představitelkám, ale díky paní režisérce. Jako C) se stačí podívat jaké „klenoty“ v roce 2007 vypustili naši tvůrci do světa (namátkou Kvaska, Poslední plavky, Svatba na bitevním poli, Chyťte doktora aj.) a již není netřeba víc dodávat. A takhle bych mohl ještě chvilku pokračovat….za D) herecký výkony (tím nemyslím pana Kalivodu, ale především slečny Doležalovou a Novákovou), za E) atmosféra, za F) přirozenost a tak dále, a tak dále. Hodně podhodnocený filmek……..kurde, neměl bych ještě jednu hvězdičky přidat.(26.7.2012)

 • Mik_e
  ***

  Čekal jsem ledacos, hodně věcí, ale žádnou z toho, co jsem nakonec dostal. Naprosto bizarní film, řádně depresivní, navíc podtržen psychedelickou hudbou. Začátek šel dost mimo mě, nechápal jsem co se to tam děje, ale postupně jsem se přistihl, že jsem zvědavý, zvědavý jak se to bude vyvíjet dál. A to mám rád. Největší výtku proto směřuji na obsazení mužské části postav. Guma z posilky, guma s autem, mimoň na mopedu...divný. Jediný sympaťák tedy zůstává ten kluk, který se ale chová dospěleji než by měl. Můj názor. Jinak...docela fajn, i pár úsměvných situací se našlo.(24.3.2014)

 • bono22vox
  ****

  Tři holky na prázdninách hledají lásku a dobrodružství. Nacházejí sex, deziluzi... a samy sebe. Prázdninová antiidylka plná holčičích dramat je autentická a drsná...(12.2.2015)

 • HawkeyP
  ***

  Děj mi občas připadal trochu chaotický, i tak je to ale spíše vydařený film. Klobouk dolů před výkony všech tří hlavních hereček.(8.5.2007)

 • Ernst
  *

  co to jako melo byt? dokonce i tragicky spatni experti jsou lepsim filmem nez je tohle...(29.7.2007)

 • iNKa 1104
  ****

  Mezi českými filmy (což je tak trochu diagnóza) konečně osvěžení, proto se neostýchám dát vyšší hodnocení - které může být bráno především jako povzbuzení do další práce pro režisérku... 3 holčiny s reálnou tváří, na rozcestí adolescence a dospělosti... a muži spíše v náčrtávající symbolice toho "cizího" světa, ke kterému holky zatím začínají čichat... a hledat cestu-necestu, kterou pojímají osobitě po svém a nesou si tak různá poznání-poznamenání, o kterých zatím jen začínají tušit, že nějak ovlivní jejich život, jen ještě neví jak... Ono přechodné "nic", které všechny tři prožívají je logické - stojí na konci dětství zaštítěného rodiči a na začátku něčeho, co ještě ani neumí definovat, protože si sami sebe do toho nového světa venku začínají pasovat a hledat se v něm - hledají svoji novou polohu.... Období dospívání je jedno z nejtěžších v životě (a ne že ne!), protože vyžaduje velkou energii podobnou rašení květiny ze semínka uvízlém ve skalní průrvě... a konečně se vytvořila protiváha "happy průšvihářů" a nastínila se skutečná existencionální dřeň, nesoucí s sebou i jiná poselství než zdánlivou bezstarostnost - neb opak je mnohdy pravdou....(8.12.2007)

 • spacylemon
  ****

  Asi nejvíc podceněný český film poslední doby, který doplatil hlavně na totálně nesmyslené zaškatulkování jako "teenagerská komedie"... Hodně syrový film, pokus ukázat život bez make-upu, s občas až překvapivě autentickými dialogy (třeba v těch ožralých scénách - je vidět, že slečny scénáristky se v tomhletom vyznaj... ale zas ne všechny dialogy se povedly tak realisticky). Vlastně mi opravdu vadily jenom dvě věci - otravný a dost nesmyslný product placement (no ale v kterém filmu není otravný, žejo) a Muchowem vybrané kapely (s výjimkou mého oblíbeného popíku Photolab). Ono to třeba jako jde, ale jenom dokud nezačne zpěvák Toneless zpívat, haha, no děs... anyway, přiznejme si, být to zbs švédský film, vysílaný na ČT2 ve filmáči, tak má červené hodnocení a ne ostudných 59%; ostudných pro uživatele csfd, teda...(11.1.2008)

 • Miki68
  ****

  Jeden z nejlepších českých filmů za poslední roky, navíc jeden z nejpřirozeněji natočených filmů o pubescentech, který jsem měl možnost vidět. Možná je můj pohled zkreslený (nejsem cílová skupina, můj věk je oproti hlavním hrdinkám dvojnásobný, navíc jsem muž), ale zdá se mi, že jde o velmi silnou generační výpověď, navíc řemeslně (na to že jde o debut) dosti dobře zpracovanou. Kamera i střih jsou výtečné, hudba Honzy Muchowa tradičně příjmně vlezlá, výkony komplet všech představitelů skvělé, dialogy napsané i zahrané naprosto uvěřitelně. Přečetl jsem si vaše recenze k filmu a musím vznést otázku: když ten film tolik vychvalujete, proč má tak nízké hodnocení? Kde jsou ty chyby, které film ve vašich očích sráží níž? Je to nevyrovnané tempo filmu? No a? Vždyť život je úplně stejný. Jsou to černobílé mužské postavy? Nemyslím si - takových jako byli ve filmu znám dost. Je to tím, že se po shlédnutí Pusinek stydíme za to, jak vysoké jsme dávali před časem hodnocení Snowboarďákům nebo Rafťákům a podobným prvoplánovým jednohubkám? Jasně. Nejde tak do hloubky jako Fucking Amal. Ale to srovnáváme jen jeden dějový motiv z filmu. Tyhle tři český Pusinky jsou mi mnohem blíž než ty dvě zmatený švédky. Karin Babinská si nasadila hned napoprvé vysokou laťku.(4.3.2008)

 • Joeey
  ***

  Něco nevídaného v české kinematografii. Film, který si vystačí v podstatě jen se čtyřmi postavami, ale patřičnou naléhavost neztrácí od začátku do konce. Co se týče zpracování, nejde o nic světoborného. Nejsou zde žádné vedlejší postavy a bohužel ani žádné bližší seznámení s těmi hlavními.(21.8.2008)

 • KdG
  **

  Jedním slovem nuda, trapnej děj je to celý divný, jediný co mě nevadilo byla poměrně otevřená nahota hlavních představitelek. ;-)(31.10.2008)

 • swiss
  ****

  Je takové "nastavení zrcadla" dnešní mladé generaci. Ale vážně. Dobré herecké výkony. Otevřenost. Uvěřitelnost. Jo takhle se to mohlo stát.(19.1.2009)

 • wollo
  **

  Stupidní film o třech ubrečených maturantkách, co se vydají na cestu do Holandska, kterou si chtějí co nejvíce užít. Takže pláč, depky, sebevražedné myšlenky (a nejen myšlenky), prostě čundr jak má bejt:-). A že se tam párkrát svléknou do naha? Za to taky dávám ty 2 hvězdičky, protože to jsou asi nejzajímavější momenty tohoto filmu.(19.1.2009)

 • nula87
  ***

  Tak trochu jiný film o puberťácích, kteří hledají. Sice neví co a neví kde to mají hledat, ale o to intenzivněji se o to snaží(7.3.2009)

 • dessa
  **

  Film o ničem, aspoň se na ty buchty ale dalo celkem koukat...(3.4.2009)

 • brunnerka
  ****

  Výborné herecké výkony a příjemná hudba :)(19.8.2009)

 • sulek
  **

  Velmi přeceněné.(24.10.2009)

 • Luczynkaaa
  ****

  Ten film mám prostě ráda. Viděla jsem ho několikrát a stále jsem jím unešená. Obzvlášť mě zaujala postava Išky:] 4*.(14.10.2010)

 • Majduska
  odpad!

  Co tohle mělo znamenat?!(2.12.2010)

 • Psycho.R
  ***

  Byl jsem na tom v kině s vědomím, že jde o drama a celkem jsem dostal to, za čím jsem přišel.(27.2.2011)

 • Amper01
  odpad!

  Příběh byl čímsi působivý, ale snímek nestál za to, aby se tolik mladých hereček svléklo. A co neodpustím, to mé favoritce Sandře Novákové, že se qůli takovému braku svlékla dokonce donaha...(20.9.2011)

 • tom912
  ***

  Na debut slušný. 65%.(24.11.2012)

 • kutcha
  *

  Jezis, me se to tak hrozne nelibilo. Porad se tam jen breci a breci.(4.4.2007)

 • bolf!k
  ***

  mam z toho dost rozporuplny pocity....esli se na to este nekdy donutim podivat tak si treba udelam konkretnejsi obrazek.(7.9.2007)

 • kiril
  *****

  Z filmů roku 2007 vytvořených v našem krásném státě jsou Pusinky spolu s ...a bude hůř tím nejzajímavějším, co se dá vidět (Tajnosti jsem stále ještě neviděl, třeba do téhle kategorie taky patří). Na rozdíl od Svěráků a Hřebejků je to cesta jiným směrem. A rozhodně cesta úspěšná...(12.2.2008)

 • Evushe
  **

  Hlavní herečky výborné (sympatická mi byla hlavně Petra Nesvačilová), hudba a kamera v pohodě. Zoufale jsem ale hledala příběh.. Nečekaných zvratů a odhalených ňader bylo možná až příliš, ale vše tak nějak postrádalo logiku. Prostě mě tento film nezaujal, protože něco asi nefungovalo tak, jak by mělo. Po druhém shlédnutí hvězdičku ještě ubírám.. fakt je to o ničem.(7.8.2008)

 • Šňůra
  ****

  Váhal jsem se od dvou do čtyř hvězdiček, přičemž ty dvě byly na začátku, kdy jsem se trochu nudil a obracel oči v sloup, ale na konci to již bylo jasné čtyřhvězdí a uznale jsem pokyvoval hlavou. Což je samozřejmě lepší, než kdyby to bylo obráceně. Uznání patří především dobrému příběhu Petry Ušelové, perfektní režijní práci Karin Babinské, a také výborným hereckým výkonům všech tří hlavních představitelek. Kdybych jednu vyzdvihl nad ty dvě ostatní, tak by to nebylo vůči těm dvěma fér. Každá byla tak trochu jiná, ale výborné všechny. Ještě trochu lepší začátek a bude to příště za pět hvězd.(23.8.2008)

 • Svejky
  **

  Stejný obrázek vymalován jinými barvičkami...(14.5.2009)

 • Lasombra
  ***

  Příjemně překvapilo. Co se týče českého filmu a tématiky opravdu Pusinky patří k těm "lepším" kouskům.(8.12.2010)

 • DadysGirl
  ***

  Dobrý film, opět jeden z těch uvěřitelných, reálných... A skvěle obsazený!(2.7.2011)

 • MikeManson
  ***

  Takova mdla sonda do sveta absolventek stredni, ktere se rozhodnou odcestovat stopem do holandska, ale jaksi se vubec nehnou ani na krok z okresu xDD... Vlastne je v tom filmu hodne pravdy, verim ze by se takove fiasko mohlo klidne realne odehrat xD... Protagonistky predvedly celkem solidni vykony a k tomu pohodovej song Ecstasy of Amsterdam x)... Jako film je to vsak prilis nudne a nicnerikajici (nebo vserikajici?)... Davam prumer, melo to pusobive (ne)prijemnou jiskru reality ;)...(9.6.2012)

 • KKlein
  ****

  Jednou za čas potřebuju film, který není naučný, historický, fantasy/sci-fi a který není nijak výstřední. To vše, co jsem teď jmenoval jsou mé oblíbené žánry, ale člověk potřebuje jednou pauzu. Proto mi zůstávají české letní filmy. Tenhle jsem si vybral protože road movie a nám skončilo léto, tak se potřebuju povyrazit. Tady rozhodně odmítám příměr k Rafťákům, ikdyž příběh je takmer totožný. Ale tady je podán sirověji, s větší realističností měnším důrazem na komedii. Vážně jsem si film užil, ikdyž občas bych scénáristy zbil násadou od lopaty za některé dialogy. Postavy jsou celkem i uvěřitelné, Doležalová obvzlášť, jen občas jsem trnul nad mladším bratrem a Sandrou. No nechme být. Příjemný film.(14.9.2013)

 • Maras.L
  **

  K filmu jsem přistupoval vyzbrojen mnoha reakcemi okolí a po přečtení několika celkem pochvalných recenzí. Většina z nich hodnotila kladně fakt, že se nejedná o další Rafťáky, Snowboarďáky či jiné ...ťáky, ale že film jde dál a zabývá se vážnějšími tématy. V podstatě do tohoto bodu se s recenzemi mohu shodnout, ale dál už se s většinou názorů rozcházím. Když jsem přemýšlel nad tím, proč u mě film vůbec nezafungoval, dospěl jsem k několika věcem. První, a asi nejdůležitějsí je, že hrdinky se od počátku chovají jako strašné krávy. Všechny tři. Což o to, to by samo o sobě nevadilo, pokud by to ovšem spadalo do jejich povahy, tak jak byla budována. Jenže: Jak je možné, že stydlivá a uzavřená Iška najednou stopuje auta "nahoře bez"? Nebo Karolínu, jejíž cynismus by nevydržel víc jak půlden ani kůň, holky bez obalu příjimájí jako nejlepší kamarádku? Podobných nelogičností je film bohužel plný... Postavy se nechovají logicky nejen podle skutečného života, ale ani podle rozvržení filmu, což boří veškeré pokusy vytvořit si k nim jakýkoli jiný, než odmítavý, vztah. Nakonec z toho všeho nejlépe vychází Vojta (dámy mi prominou můj šovinismus), jehož postava je jako jediná konzistentní a funkční. A co se týče příběhu, příjde mi stupidní a naivní - každý, kdo někdy absolvoval nějakou delší cestu stopem po Evropě mi dá zapravdu. Dávat dohromady Janákovi komedie a Pusinky je vskutku hloupost. Ony komedie totiž ve svém diskurzu, který si dobrovolně určily, fungují. Zatímco film Karin Babinské a Petry Ušelové v tom svém, byť poněkud "noblesnějším", diskurzu selhává.(30.6.2007)

 • dawid
  *****

  Nějak se obávám, že tohle je neskutečně nedoceněný film. Film, ve kterém je samozřejmě několik chyb a není úplně dokonalý. Ale je to blesk z čistého nebe. Road movie po česku, syrový a nekompromisní pohled do ženské duše. Nemůže být většího rozdílu mezi povahami a charaktery tří kamarádek, které se chystají na společnou pomaturitní cestu za brigádou do Holandska. Popojedou sotva pár kilometrů a rozdíly, které mezi sebou dívky mají, se začínají prohlubovat – sluníčko nehřeje, ale nepříjemně žhne, reakce se stávají stále vyostřenějšími a nepříjemné situace na sebe nenechávají dlouho čekat... Hodně toho o filmu vypovídá i název recenze v Respektu: "Žádné pusinky. Vagíny!"(25.7.2007)

 • Lumpus
  *****

  Asi mě budete považovat za blázna ale já jsem po tomhle filmu měl pocit že jsem se díval na něco mimořádného,na něco co vzbudilo mé city,natolik,že jsem cítil s hrdinkami,prožíval jsem s němi jejich trápení a cítil sem všechno to co cítily ony.Ano je to film zaměřen na holky,ale mě se osobně tento film dotkl tisíckrát tolik co např.bezdušší Rafťáci aj. Smekám nad autorkami,protože dávno již mě nic nezabrnkalo tak na city jako tento alespon pro mě mistrovský film,proto nemohu jinak než plnné hodnocení,i když první polovina byla jen na 4:-) Na závěr bych chtěl dodat že film není vhodný absolutně pro všechny.někteří ho odsoudí,jiní jim opovrhnou,kluci řeknou co je to za blbost,ale at je ten film jakýkoliv pro mě je ůžasný.......... PS: Po druhém shlédnutí musím konstatovat, že jsem ještě víc u vytžení než poprvé, za mě klidně 6*. Málokdy mám po konci filmu takový pocit, že je mi neskonale líto, že skončil a tady sem to zažil podruhé. Maruška Doležalová válí(2.10.2007)

 • jojoping
  ***

  Ak chcela režisérka Pusiniek dať nejakú závažnu výpoveď, tak ku mne sa nedoniesla. Možno niekto pochopil hlbší filozofický kontext a možno mal tento road movie slúžiť len na zabavenie. Miestami som bol filmom nadšený, miestami som chcel z kina odísť. Mimoriadne nevyvážený dej a tak pri rozhodovaní o počte hviezd prichádzala do úvahy celá škála od 1 do 5. Nakoniec som zvolil neistý stred.(6.10.2007)

 • Boulderman
  *

  Jedna hvězdička za odvahu, jinak to bylo celkem stupidní. Myslím, že ještě nějakou dobu potrvá, než se podaří natočit český film pro mladé lidi.(9.10.2007)

 • kekinka
  ****

  ta kamera je úžasná! ale i jiný věci jsou moc fajn... Občas něco trošku nesedělo, nicméně celkově dost vyniká nad českými filmy tohoto roku.(12.10.2007)

 • thanks
  **

  čekala jsem asi od Pusinek hodne...ale film me výjimecne naprosto zklamal...kamara, střih a herečky jsou slusne...ale zbytek...vše mi přislo vykonstruované a k dívčím příběhům to mělo až moc daleko...opravdu nevim, co timto chtela reziserka vyjadrit...brrrrrrrrrrrrr(23.10.2007)

 • crjules
  ****

  Jeden z kvalitnejsich ceskych filmu, ktery me prekvapil, zaujal a dokazal,ze cesky film nedrzi jen skupinka urcitych hercu a reziseru, kteri se filmy a rolemi propletaji a vysledkem jsou filmy "na jedno brdo". Holky pusobily naproso prirozene,kazda zahrala dobre charakter sve postavy, hlavne Iska svou promenou na zaver prekvapila. Odvaznejsi sceny nepusobily vulgarne a krecovite. Jinak Sandra Novakova!!! ...... :-)(14.11.2007)

 • jns
  ***

  Všechny tři holky hrajou výborně. Natočeno suverénně: režie, kamera, střih - paráda. Tak sakra proč mi je ten film celkově tak nějak jedno? Každopádně lepší 3hvězdičky...(15.11.2007)

 • swoulen
  **

  Netypicky pojatá road movie, a tím, že hudbu udělá Muchow, si punc neobyčejnosti nezaslouží. Kde jsou doby Šeptej, Mrtvýho brouka, Indiánskýho léta,... Navíc mi některý scény mi přišly absolutně nereálný a jestli se do nich mladší generace při sledování vžila, tak to potěš koště.(21.1.2008)

 • JanHá
  ****

  Za jeden z nejlepších českých filmů, který jsem v poslední době viděl, bych označil Pusinky, který režírovala (jako svůj debut!) Karen Babinská. Takový svěží film, který jde zajímavou a při tom divácky vcelku atraktivní formou k jádru věci, tedy životním pocitům mladé generace. Film nic nového sice neobjevuje, přesto nevyznívá banálně. Naopak dobře vykresluje jednotlivé postavy, zkoumá „nemravokárně" hodnoty a nevyhýbá se ani sociálním tématům. Občas se sice našlo několik momentů, které celkové vyznění filmu kazilo (např. častý a rušivý product placement), ale i tak Pusinky hravě strčily do kapsy nejeden český „trhák". A jako bonus jsem se ještě po shlédnutí od manželky dozvěděl, že to takto mezi holkami opravdu někdy chodívá.(19.5.2008)

 • Jaromír

  Odnikud nikam. Marně se snažím najít ve filmu nějaké poselství, asi je to ta beznaděj, která nakonec není až tak beznadějná :) a vše se nějak vyřeší.(18.8.2008)

 • worm14
  **

  Hlavní hrdinky se chtějí dostat do Holandska. Jsou to takové nány, které se nedostaly na vejšku a celý film jen chlastají, kouří a hulí. Budiž. Na cestu se s nimy ale vydává i 14tiletý bratr Vojta jedné z nich, aby ji hlídal :) Postava Vojty mi vůbec celkově uniká a zároven mi příjde absurdní. Ale budiž. Proč ale divák celkově pořád neví o co de? Tahle "road movie" po česku je prostě celou dobu neuvěřitelně zmatená, není žádný pevný bod, podle kterého by se měl divák orientovat. Lokace střídá lokaci - silnice, nádraží, koupaliště, hospoda, silnice, diskotéka a k tomu různá pole, město střídá vesnici, prostě celou dobu nechápete kde a proč naše dívky jsou. Pak k tomu přidáme pár spornějších scén pro silnější povahy - znásilnění, podřezání žil žiletkou,opíjející se 14letý kluk, močení v kuchyni,zhulený 14letý kluk, vyskočení z korby nákladáku za jízdy....a máte pusinky, které jsou celkově k popukání - kdo viděl ví proč(24.8.2008)

 • VeeDee
  ***

  Docela se mi líbí, jak je film zpracovaný... myslím tím kamera, herecké výkony a tak (jen ta Sandra Nováková mi nějak nesedí).... ale celý fim mi vadilo, jak jsou ty holky tak neskutečně pitomý, jak se chovají, jen se hádají a brečí..bylo mi to opravdu protivný, že jsem si přála, aby už byl konec...(3.11.2008)

 • WitchBitch
  **

  Dvě jen za Sandru Novákovou, jinak to nebylo nic moc...(29.11.2008)

 • DooFooS
  *****

  Dlouho mě Pusinky míjely, aby mě nakonec dostihly a přesvědčily, že tahle prvotina se pro mě stane suverénně nejlepším českým filmem za posledních pár let a to především díky své přirozenosti. A ještě si neodpustím slovo závěrem: Teda holky, vy to vážně nemáte jednoduchý…(18.1.2009)

 • Lalaith
  odpad!

  Stalo se něco převratnýho za těch posledních deset minut, který jsem už nevydržela? nebo proč tomu sakra někdo dává pět hvězd?.... škoda, že tu neni už nic horšího než odpad...(20.1.2009)

 • zajda001
  **

  Po převážně pozitivních recenzích jsem od tohoto filmu očekávala o hodně víc. Celkově to bylo moc uřvané, plné nadávek, aniž by v tom okamžiku byly zrovna nutné atd. Tak, tak jsem se dodívala na konec a víckrát už tento film vidět nemusím.(21.6.2009)

 • Trauma
  ****

  Překvapení je když si člověk vybere nějaký lehký český film, u kterého si uklidí pokoj a dočte knížku a místo toho vidí tohle. Nechápu tak nízké hodnocení. Pravda, komedie to zrovna není ale tím líp. K mému velkému údivu to nebylo vůbec hloupé. Naopak. Zajímavé, vtahující, příjemná hudba, herecké výkony, které jsem od hereček, které vídám v seriálech opravdu nečekala a některé opravdu zajímavé záběry. Příjemné příjemné příjemné překvapení.(11.11.2011)

 • Ssabinka
  *

  Iška, Karolína a Vendula se nedostaly na podělanou vejšku. Se ani nedivím, když jsou tak vypatlaný. Samozřejmě to herci hrají dobře. To je tak vše, co by se mi na tom líbilo.(28.1.2013)

 • Vicco
  ****

  Pokud čekáte dívčí verzi teen komedie s Kotkem a Mádlem, na film se ani nedívejte, zbytečně mu pak své zklamání dáte sežrat nízkým hodnocením, které si rozhodně nezaslouží. Pusinky se totiž nesnaží být nijak zvlášť vtipné, naopak jsou existenciálním dramatem o pozici mladého člověka v současné společnosti. Iška je latentní lesbička, sama sobě se kvůli tomu hnusí a trpí sebevražednými sklony. Karolína trpí pocitem zbytečnosti a postradatelnosti a o vlastní ceně se ujišťuje prospěchářskou promiskuitou. Vendula není spokojená se svým vzhledem a tak sama sebe hodnotí skrze zájem mužů, kterým se lacině podbízí. A právě tyhle tři dívky si vyrazí na výlet, kde už se nemají před svými problémy kam schovat a jsou chtě nechtě nuceny se s nimi vypořádat. Není to nic snadného, ale poukazování na problémy ostatních vlastní problémy jakoby umenšuje. Ale jak tím projít a zároveň neztratit před kamarádkami tvář, respektive neztratit rovnou kamarádky? To velmi věrohodně mapuje právě tento film.(19.9.2013)

 • ANTYCHRYST
  ****

  Nejlepší je Ruppert a jeho hláška: Holky ukažte nám kundí džihád :) :)(25.9.2013)

 • Shane.Mc
  **

  Nejlepší na tomto filmu je rozhovor režisérky a scénárisktky v Reflexu...(24.3.2015)

 • Actio
  odpad!

  Living Hell!(6.4.2007)

 • COLOR
  **

  Spočiatku som dej fakt "nestíhal", a mám pocit, že do konca filmu sa mi to už nepodarilo dobehnúť. Možno som tiež mnohé veci nepochopil preto, že nie som dievča tesne po maturite... Každopádne ide o dobre spracovanú, ale scenáristicky pomerne nevýraznú snímku, v ktorej mi chýbal začiatok - mal som pocit, že premietať sa začalo polhodinu predtým, než to v kine pustili na plátno. Proste, bolo to celé akési useknuté s nevygradovanými pointami scén (až na výnimky).(30.4.2007)

 • Deathproof
  odpad!

  Je to skrátka odpad! Možno dievčatá z toho filmu niečo mať budú, ale podľa mňa to bola komédia v ktorej chýbal vtip a dráma v ktorej chýbala dramatičnosť. Keby to aspoň tie hlavné herečky zachraňovali svojím vzhľadom, možno by sa na to dalo kukať trošku ľahšie.(17.7.2008)

 • Marrianna
  **

  Absolutně protivné představitelky s absolutně divným dějem, který mi spíše příjde jako neděj. Šlo jim o něco? Kdo ví, mě už to ale nezajímá a zajímat nikdy nebude. Takže milé pusinky - jděte do kelu.(25.7.2008)

 • DENIROSIS
  ***

  ***1/2.(2.8.2008)

 • Infalín
  **

  Prostě český film ze současnosti. Ale mládež hrála moc dobře.(27.8.2008)

 • amyth
  **

  Silně nedotažené(6.9.2008)

 • LubosD
  **

  Nesourodý bordel. Jak typické pro české filmy :-((25.11.2008)

 • LuNaj
  ****

  Opravdu jsem to těm holkám věřil, přál jsem jim konflikty, abych sledoval jejich reakce a neměl jsem žádnou favoritku. No, kromě té obéznější, tu jsem fakt nemusel. A žádné sympatie u mě nesklidil ani ten 14letý klučina, který ze sebe sypal moudra častěji, než já chodím na záchod. Zajímalo by mě, jestli režisérka není feministka, ptž se tam neobjevuje ŽÁDNÝ normální mužský. Buď hovado, frajírek nebo absolutní trouba. Posledně zmiňovaný měl asi fakt velkou krizi. Kdo viděl, pochopil.(29.11.2008)

 • tubera
  odpad!

  nejhorší brak, který je stejně nebezpečný jako radioaktivní odpad...(18.1.2009)

 • Lewaso
  ****

  Když tři holky jdou za stejným cílem a mají jiný přístup k životu a různou startovací pozici, nemůže to dopadnout dobře. A přesto... I když si všechny tři sáhnou až na dno - vpodstatě projdou duševní očistou, a i když cíl (Holandsko) zmizel v nedohlednu a emoce tryskaly až k zalknutí, každá z nich svého cíle vlastně dosáhla...(19.1.2009)

 • krtek3
  ***

  Komedie? Tak asi nemám smysl pro humor.. Každopádně hodně rozpačitý snímek, který vyvolává spoustu nezodpovězených otázek. Tři pubertální holky po maturitě se vydávají na dlouho plánovanou cestu za svobodou a zábavou. Jak dlouho se předtím znaly? Zdá se, že hodně dlouho, ale nejdůležitější věci o sobě navzájem zjišťují až na cestě. Možná si měly popovídat ještě před ní. Znásilnění jedné z nich vyšumí kamsi do prázdna, poměrně rychle se na něj zapomene. Skok z jedoucího auta skončí pouhým zavázaným kolenem, nikdo se už příliš nepozastavuje nad tím, že se Iška pravděpodobně chtěla zabít. Filmu by pomohlo, kdyby byl děj roztažen do delšího časového úseku. Těžko se dá uvěřit tomu, že se tolik neuvěřitelných zvratů může v životě dlouholetých kamarádek odehrát za pouhých pár dní.(30.1.2009)

 • Toumyk
  **

  Nelíbilo se mi. I když pár scén je docela dobrých tak to film nezachránilo. Babinská by se měla věnovat spíše krátkým filmům jako Jakub a Veronika. Tento film byl i nebyl trapas zároveň takže dejme tomu průměr. Ale zdálo se mi že je tak trochu o ničem. Naivní zápletky. + za Sandru Novákovou.(13.9.2009)

 • Yahey
  ****

  Existenciální sonda do hlubin teenagerské duše.(7.10.2009)

 • Adámo
  ***

  Tři hvězdičky za to, že takovýto celkem realistický film Karin Babinská natočila, nejsou to další rafťáci... Na české poměry ojedinělý počin. A za to, jaké vybrala herečky... prostě normální holky... Bohužel zbytek sráží naprosto zmatený děj, posun od nikam nikam a ani napodruhé nesrozumitelné některé dialogy. A to jsem se porozumět opravdu snažil... =( spíše dvě a půl* | 11/2009(20.11.2009)

 • Nalimator
  ****

  Pozitivní překvapení. Jak 3 teenagerky chtěli vyrazit stopem daleko za hranice a přitom začundrovali na severu Čech. Přitom řeší svoje mindráky, nebo spíš si na pár dalších zadělají. Film šlape, žádné umělé ptákoviny, ale reálné problémy a nejistoty mladých holek. Většinou neznámé herecké tváře plus pár velice kvalitních mosteckých komparzistů....dávám za 4*.(20.7.2012)

 • Rockerman
  ***

  Tři kamarádky neví, jak naložit se svým životem. Tápou a chtějí se odtrhnout od rodinného pouta. Vymyslí proto cestu do Holandska, kde by pracovaly na farmě a přivydělaly si. V mezních situacích však jejich skálopevné přátelství dostává trhliny a právě v těchto momentech je film nejsilnější a nejlepší. Jinak je to tak trošku povrchní, ale oceňuji snahu natočit film o "zmatených" holkách jinak, než je většinovým zvykem. Mírný nadprůměr.(21.9.2012)

 • Knor
  *

  Tohle nechápu, zastavte už někdo tyhle filmy už...o čem to zase sakra bylo. Já končím s českým filmem, vzdávám to :)(22.10.2012)

 • karlee
  ***

  Příjemně překvapily herecké výkony, ovšem scénář má slabiny, hlavně netuším, proč se tam pořád motá ten brácha a proč do toho Holandska ne a ne odjet. A jinak ta postava Venduly, co ji hraje Nesvačilová, je normánlí sociopat, která by těžko měla nějaké kamarádky.(29.9.2013)

 • viktor.danek
  *****

  Název i plakát jsou fakt mimo, odkazují na nějaký kalkul, kterej v tom filmu absolutně není. Možná, že teenageři si v tom něco najdou, ale pro mě to bylo spíš hodně uvěřitelně natočený a hlavně zahraný drama o hledání odpovědi na otázku: "jsme dospělé, tak co teď?" Krom toho bradavková kvóta naplněna, navíc skvělá hudba a božská Sandra. Jsem spokojen.(3.12.2013)

 • Pitryx
  *

  Netuším, koho mohl tento film zaujmout, ale jistě se někdo najde. Mne tedy rozhodně nezaujal a některé postavy mi přímo pily krev. Stejně jako jejich chování. Dávám jen velmi málo za trošku té erotiky, jinak bych asi u tohoto filmu usnul jako špalek. 230920119511/9915(27.2.2014)

 • johnnie78
  **

  Film o třech nesympatických kravách, co se rozhodly spolu někam jet, ale protože byly naprostý krávy, nedojely ani do nejbližší vesnice. Absolutní ztráta času, pokud se nechcete hodinu a půl koukat na hysterický záchvaty ošklivých, zamindrákovaných blbek, jejichž cestu občas zkříží nějaký naprostý kretén.(13.3.2014)

 • Warden75
  ****

  Jak už bylo řečeno,dost nevyrovnaný film.Ale při přihmouření oka-dobré herecké obsazení,super hudba a kamera a navíc je to takový pocitový film,jaké mám rád.Takže holky,za 80%(5.10.2007)

 • BuFuII.
  odpad!

  ÁÁÁÁNOOO, a nejhorším českým filmem poslední dekády se stává...............................................................................................................................................snímek.......................................................................................................................................................Pusinky(14.10.2007)

 • Havala
  odpad!

  Film mi připadáv že je absolutrně o ničem, je to neskutečná nuda, a navíc mám z toho dojem že je to celé nejaké odfláknuté, no strašná krávovina. Ani to nepouštět do TV!!! 24%(27.10.2007)

 • Sonick
  *****

  Kloubouk dolů před Karin, protože se jí podařilo vytvořit film, který mě opět dal naději, že ne všichni mladí režiséři poslední doby jsou nadobro ztraceni. Jakási surovost, uvěřitelnost a emotivnost procházející celým filmem byla právě tím faktorem, který drží film nad šedí a neoriginálností ostatních počinů. Bylo se naco dívat, bylo co poslouchat a bylo nad čím přemýšlet. Teším se a doufám, že příště nám Karin přijde s alespoň obdobně dobrým zážitkem.(6.1.2008)

 • pierrek
  **

  Tak já pořád čekal, kdy odjedou do toho Nizozemska, a až asi po 20 minutách mi došlo, že tam vůbec neodjedou. Na to asi chtěli jen nalákat lidi do kina. 2* je možná ještě trochu moc. Herecké výkony hlavních hrdinek mě také moc nepřesvědčily.(24.8.2008)

 • =Číča=
  *****

  ale už to nechci nikdy vidět.(11.10.2008)

 • darkdaze
  ****

  Od Pusinek jsem vůbec nic neočekávala. Měla jsem je ve škatulce vedle Snowboarďáků a Rafťáků, ale ve skutečnosti patří docela někam jinam.(20.11.2008)

 • Vladosik
  **

  Koukal jsem na to po částech, celé bych to asi nevstřebal. Jedna hvězdička za Sandru Novákovou.(26.11.2008)

 • Fosgo
  ****

  Slečny přicházejí o iluze a stávají se z nich ženy. Tři dívky, na cestě za sebepoznáním i za poznáváním těch druhých ….Závěs tajemství života je poodhrnut, zrcadla vztahů už mírně zašpiněná.. Ve světě žen není nic jednoduchého, dalo by se říci. Odvážný a živočišný film, citlivé scény jsou natočeny s vkusem a neuráží, jen muži jsou zpodobněni vyhraněně, opravdu povedená sbírka „chlapů“ se ve filmu sešla. Dosti příkrý ženský pohled? Po dlouhé době film, který mluví o dospívání realisticky. Český film má další výrazný talent , teď jen musíme vytrvat a těšit se na druhý film... snad nás režisérka nezklame?(18.1.2009)

 • mamatyna
  *

  Věděla jsem, že to nedám" celé.. Zvládla jsem celkem asi 30 minut. Nuda. Film o ničem. Jediné plus hudba. Jinak mě to vlastně nepřekvapilo. Český film je na takovéhle ne-úrovni už delší dobu.(19.1.2009)

 • Nerajohn
  *

  Utrpení.(20.1.2009)

 • Neth
  ***

  Oproti nejrůznějším teenagerovským komediím na téma "jak chlapci o panictví přišli" jsou Pusinky svěžím závanem vzduchu. Neodehrává se žádná taškařice, naopak křehké drama. Karin Babinské musím tleskat už jen kvůli tomu, že se o to pokusila. Stejně tak musím pochválit trojici hereček, které skutečně nejsou nikterak špatné. Docela slušný je i bratr jedné z nich, kdyby tak však nečinil navzdory scénáře. Ale... od road movie, od filmů, kde vůbec není důležitý ten cíl, ale naopak cesta, během které se mění a jsou dotaženy do extrému vztahy mezi lidmi a vztahy, které má ten člověk uvnitř sebe, očekávám nějaký ten výsledek, nějaký ten vývoj postavy. Ale tady se mi toho nedostává. Jedina postava, která nějakou tu cestu urazí a něco v sobě si vyřeší, je snad jenom Iška. Což mi přijde docela málo, docela škoda a filmu to dodává nádech zbytečnosti. Taky nechápu, kde se vyhrabaly ty mužské postavy... Takovou bandu trotlů, zoufalců a kreténů nepotkáte snad ani v běžném životě...:o))(24.1.2009)

 • Callie
  ***

  Velmi slušná, pravdivě-syrové road movie po česku. Realné až tak, že jsem byla ráda, že to mám za sebou a je mi už podstatně víc.(19.5.2009)

 • lehkoživka
  **

  Zlatý ledňáček 2007? To museli být v Plzni hodně zoufalí... Takovou koncentraci uměle vyhrocených scén jsem snad ještě neviděla. 2 ze 3 holek jsou prakticky celý film ve stavu krajní hysterie, jedna si "hraje", ale nakonec taky "prozře". Všem třem je občas do pusinek naroubováno nějaké to třeskuté (a strašlivě nevěrohodné) moudro. Během pár dní stihnou: přijít o panenství (2 ze 3), odhalit v sobě lesbickou orientaci (1x), svádět čtrnáctiletého kluka (2x, z toho jednou nechtíc:), pokusit se o sebevraždu (1x), začít se nenávidět & znovu se mít rády (mnohokrát). Sama nevím, za co dávám ty dvě hvězdy. Možná za to, že za tím filmem necítím prvoplánovou snahu o "kontroverznost", ale upřímně míněný pokus natočit realistický film o těžkém dospívání děvčat z průměrně (ne)funkčních rodin, který se ale nepovedl.(20.6.2009)

 • blekekeke
  *

  Přetáčel přetáčel přetáčel a čekal kdy to začne. Jak už víte, nezačalo. Já vlastně ani nevím o co tam šlo, jestli tam tedy mělo o něco jít.(17.9.2009)

 • coco.brice
  ***

  každej pět minut někdo brečí a každých deset minut někdo ukazuje prsa...ale zase tak špatný to nebylo,to ne...tři hvězdičky jsou tak akorát...(18.2.2010)

 • dzagudka
  odpad!

  První film, ze kterého jsem z kina odešla!(12.7.2010)

 • Jacquouille
  ***

  Sandra Nováková byla v některých scénách celkem sympatická ...jinak je to ale celkem o hovnu ..(18.2.2012)

 • Lajty
  *

  To zase bylo utrpení...koukám že v Mostě se natáčejí jen samé "skvosty"...naprosto otřesný film. Měl jsem co dělat, abych to dokoukal...po dlouhé době byly titulky na konci filmu vysvobozením...(16.8.2013)

 • Olafson
  **

  Taková road movie pro ženy aneb film o tom, že je lepší mít sex s Lenkou Vlasákovou na záchodě než s Filipem Blažkem u popelnic. Nejvíce z filmu mě zaujala hudba Jana P. Muchowa.(28.9.2013)

 • Jenn
  ****

  Skvělá hudba, tak to prostě je. A o zbytku (a šílenýmu lesbickýmu sexu na záchodech) se snad nebudu ani vyjadřovat.(3.5.2015)

 • david666
  **

  Nechápu a nerozumím chování postav. Možná kdybych byl ženská hodnotím líp ale jako chlap jsem teda v jejich letech "řešil" jiné věci. Takže mě to nepřijde blízké. Jejich problémy bych fakt chtěl mít - navíc jsem z filmu nepochopil, z čeho plynou. Navíc dialogy a jejich styl podle mě vůbec neodpovídají věku hrdinek. Anebo ne? Zkrátka nevím. U filmu je víceméně udržela jen Sandra Nováková - no asi jsem jednoduchý chlap:-). No a o reklamách na Rimmel, Nike či Sonny Playstation už ani nemluvím. Ty tady byly jako pěst na oko.(6.11.2007)

 • mikul
  ***

  Nadprůměrnej film do televize, podprůměrnej do kin. Já bohužel zvolil to kino, a trošku jsem litoval. Dobré chvilky střídají špatné jak na běžícím pásu. Na tomto filmu mě nejvíce zaujal soundtrack, Sandra Nováková, bylo použito pár dobrých hlášek, a film si na nic, oproti ostatním novodobým českým filmům na nic nehraje(snowboarďáci, rafťáci, experti, panic je nanic a mohl bych pokračovat ještě dlouho). 65%(26.12.2007)

 • aronofsky
  **

  Feministické. Kdyby se mě někdo zeptal, jak bych tenhle film definoval jedním slovem, řekl bych právě toto. Ženský svět je mi velkou záhadou a o tomto "kousku" to platí taky. O čem vlastně byl? Ústřední čtveřice jede do Holandska, cestou potkávají chlapy, kteří jsou (skoro) všichni do jednoho hajzli a myslí jenom na to jedno. Nevtipné, pomalé, dějově prázdné a občas jsem měl pocit, že absolutně nevím, o co go. Asi proto, že patřím k těm za*raným chlapům.(26.8.2008)

 • dosa
  *****

  Film to asi dokonalý není, přesto je jednou z nejlepších výpovědí o dušinkách mladích dívek v české kinematografii. Iška je skvělá a ani zbytek nezaostává. Nedokonalosti pomíjím, výtky polykám. Proč to má tak málo bodů? To jsme takoví hňupi? Proti současné veleplytké produkci je to klenot. Držím Ti palce, Karin...(26.9.2008)

 • juras03
  *

  Vydržel jsem tak do půlky. Absolutně nezáživní film...(18.1.2009)

 • Jardys88
  ***

  První český film, který mě po prvních minutách nedonutil vypnout televizi...(18.1.2009)

 • Tomsterson
  odpad!

  Naprosto zbytečný film. Jediným pozitivem je hudba Honzy Muchowa. Český film směřuje rok od roku nenávratně do ...(18.1.2009)

 • Formanka
  ***

  Zmatenej film se skvělýma hereckýma výkonama všech tří holek i Vojty. A zrzavá Iška by mohla být předobrazem keltský bohyně. Nádherná holka. Chvíli jsem uvažovala, že ona by možná dokázala zviklat moji orientaci;-)(19.1.2009)

 • strihoun
  ****

  VéPéPéčko, aneb velmi příjemné překvapení...(19.1.2009)

 • rodl
  ***

  Netvrdím, že to není natočené zručně, byť ta omšelá mostecká sídliště, hospody a diskotéky mi připadají jako docela laciná kulisa. Netvrdím, že hlavní představitelky herecky nezvádly, co se po nich chtělo, a nebylo to vždy snadné. Ale - pochopil někdo, proč ty tři osoby ženského pohlaví jsou údajně kamarádky, když se tak upřímně nenávidí? Jestli to takhle mezi kamarádkama funguje obecně, tak jsem za a) upřímně zděšen, b) začal jsem se o něco líp cítit ve svém těle c) zvyšuji hodnocení na plný počet, protože by to byl první film, který by vyvrátil mýtus, že ženy jsou obecně snášenlivější a tolerantnější, a že kdyby ženy vládly, tak nejsou války. Ale troufám si nevěřit, zůstat u svých tří hvězdiček a těšit se, že další podobný film nevykreslí ženy jako zamindrákované nenávistné ježibaby.(19.1.2009)

 • TAURUS
  ***

  To byla teda partička...(19.1.2009)

 • smrtubohem
  *

  Strašně slabej film, naprosto bez děje, o hereckých výkonech se nedá hovořit, protože tu žádné nejsou.Další z prázdných snímků pro puberťáky, další film, kterej úrovni české kinematografie moc nepřidává.(22.2.2009)

 • Prubner
  **

  Především mi byly všechny hrdinky krajně nesympatické. Jedna lesba, druhá děvka, třetí taky děvka a navíc tlustá. Proto mě jejich pseudoproblémy a pseudokonflikty nezajímaly. Kromě toho si myslím, že ten film nemá žádný zobecňující přesah. To by ty hrdinky musely být zástupkněmi velké části své generace. A to nejsou, protože leseb a děvek je mezi mladými holkami snad pořád ještě menšina. Aspoň doufám. Zvláštní kapitolou jsou mužské postavy. Muži jsou tu buď impotenti a slaboši, nebo bezcharakterní hovada, nic mezi tím. To je přesně lesbicko-feministický pohled.(5.3.2009)

 • dsaiko
  **

  Dovedu si predstavit, ze byt "zmateny" pubertak kourici travu, tak se mi film asi libi, ale protoze jsem trochu starsi a vicemene relativne usedly clovek, tak jsem film musel dokoukat na dvakrat ...(13.3.2009)

 • Rouzilka
  *

  Opravdu nic moc film!(3.6.2009)

 • whoof
  *****

  Občas si říkám, že není možná úplně vhodný se tolik podřizovat žebříčkům csfd, tenhle film jsem dlouho odkládal, protože jsem nechtěl zabít hodinu a půl svyho života zbytečně, ale nakonec jsem se k tomu dokopal a byl jsem hodně mile překvapenej, protože film byl fakt supr :) I když je to v podstatě obyčejnej film o obyčejným životě tří dospívajích zmatených holek, tak to rozhodně není nuda a ta atmosféra na mě mocně dosedala, protože to eště neni tak dlouho co jsem vylezl školu a je mi tenhle film příběhově hodně blízký, protože jsem se taky dlouhou dobu zuby nehty bránil bejt vrženej do světqa dospělých a zažíval jsem obdobný pocity. Jinak holky hrály suprově, nejvíc se mi líbila Maruška. Určitě bych taky vyzdvihl příjemný soundtrack Muchow umí. Rozhodně na tenhle filmeček nezapomenu a časem si ho zase pustím, protože v české tvorbě , patří pusinky určitě k tomu lepšímu. A že je těch dobrých českých filmů v poslední době pomálu. Původně jsem chtěl dát čtyři hvězdy, ale když vidím těch 56% tak dávám plnej počet.(4.7.2009)

 • bozskydave
  *****

  dokonalé :)(14.9.2009)

 • Bembeřice
  **

  Pro mě zklamání. Čekala jsem, až se film rozjede, a on byl najednou konec. K tomu všemu na mě působil značně depresivně, což jsem nečekala :-). Alespoň uznám, že Sandře Novákové tahle role sedla jako prdel na hrnec, postupně si získává moje sympatie.(3.2.2010)

 • SgS_Sarge
  ****

  Byl jsem asi ve správném rozpoložení... Jen mi vadilo že ty silné momenty byly po filmu tak nějak rozházené a výsledný dojem, celek, jaksi není...(15.4.2010)

 • Lentilkatka
  odpad!

  Upřímně nevím, jak tenhle film může mít tolik procent. Úděsně táhlý děj,¨zbytečné vykreslování některých scén. Byla jsem na tom v kině a musím říct, že to byl jeden z mála filmů, kde se mi už po 10 minutách chtělo utíkat pryč, protože vtipné to nebylo, napínavé to nebylo a k zamyšlení to také nepobízelo...(17.4.2011)

 • hyde1987
  ****

  Takhle syrový film se zpod taktovky české režie hned rak nevidí. Celkem mě to chytlo, čekal jsem kardinální pí....ovinu a ono to dopadlo pro mě velice překvapivě. A Sandra je fakt kus:-)(23.9.2011)

 • zero_zelo
  ****

  prvni shlednuti: poměrně realistický, musim říct. někdy možná až moc... druhé shlédnutí: nádhera.(7.11.2011)

 • Ironhead
  ****

  Pro mne prekvapeni.... velmi kvalitni letni "roadmovie" se skvelejma hereckejma vykonama... necekal sem nic a bylo to fajn ;)(19.7.2012)

 • Zeldur
  **

  Nevím, mě tenhle film zrovna moc neoslovil. Poněkud rozpačitá road movie s puncem touhy po svobodě. Ke konci jsem se už ale celkem nudil...(20.7.2012)

 • pogoman77
  ****

  Byl to dobrý film, věčně v kopru, ale nehodlají s tím nic dělat. Kdo čekal řachandu se zlou se potázal. :-)(18.2.2013)

 • vodkasesemte

  když to řikal producent STAR WARS, tak to tak musí bejt(24.3.2013)

 • AngryPotato
  *

  Mě tam sedla jen Maruška Doležalová a Olda Hajlich. Když vezmu v potaz ještě postavu Sandry Novákové, je to jediný, na co se tam dá víceméně koukat. Ale, příběh o ničem, prostředí strašný, scénář byl opravdu dost levná záležitost, a celkově to působilo dost mizerně. České filmy na to prostě..moc nemají..(25.6.2014)

 • Vesecký
  **

  Zas to nebylo až tak špatný, ale... Sleduje tento film s odstupem svého věku musím kvitovat snahu podat obraz neurovnaného myšlení mladých slečen, které bez vědomí rodičů odjíždějí na letní brigádu do Nizozemska, aby se tam shodou mnoha okolností, hlídány nezletilým bratrem Iščiným, nikdy nedostaly... Sandra Nováková se zhostila své role protřelé adolescentky se svým obvyklým akcentem na sexualitu, ale mnohem více mě zaujal živočišný projev Petry Nesvačilové (Vendula), který byl mnohem důvěryhodnější. Zato Maruška Doležalová místy jako by nevěděla, co hrát - zda naivku, která se chtěla vyrovnat ostatním, nebo spíše cituplnou rozpolcenou postavu spíše tragičtějších odstínů, přecházela od jedné polohy ke druhé dost chaoticky a navíc vypadala proti svým partnerkám málo dospěle. Ale nakonec všechno dobře dopadlo, Iška pochopila, že si na lesbu nejen hraje, ale že jí skutečně je, nechala se zaučit stárnoucí Lenkou Vlasákovou; hlavně, že tu motiv homosexualismu nechyběl, to by ani nebyl současný český film. I z tohoto důvodu dvě hvězdičky musí stačit.(25.6.2014)

 • Slav_Jaro
  **

  Marie Doležalová rulez! <3(12.11.2014)

 • Herriotka9
  ****

  Teen komedie? Jako vážně? Tak to jsem si těch vtipů asi jenom nevšimla, žejo.. Místo toho jsem dostala facku, přesněji řečeno studenou sprchu plnou emocí jako láska, nenávist, zhnusení, sblížení a odcizení... A protože jsem ani v nejmenším nečekala, že to bude tak drsný, na konci jsem šla hezky rychle pátrat po balíčku kapesníků. Všechny charaktery (teda zvlášt' Iška) byly perfektně napsaný (a hlavně zahraný) do nejmenších detailů. Všechno do sebe tak hezky (nebo nehezky) zapadalo, bylo to krásně "zmatený" a krutý. No a všechno to podkresloval dokonalý soundtrack. Jak jsem si mohla myslet, že se to obejde bez kapesníků.. (?)(21.6.2015)

 • Janickap
  ****

  Tak tohle jsem nečekala... Viděla jsem sice ukázku, ze které bylo zřejmé, že Pusinky nemají s "oddychovým" stylem Snowborďáků, Rafťáků a podobně nic moc společného. ale že to místy bude takový depka? V některých situacích jsem se i poznávala. :) Dobře napsaný, takový přirozený scénář. Filmeček mě tedy překvapil. Zvedám palec!(5.4.2007)

 • nufiii
  **

  Kladem filmu jsou bezesporu herecké výkony, Sandra Nováková mě mile překvapila, protože jsem ji jako herečku moc nemusela!!! I ostatní herce hodnotím kladně. Film jako takový by se možná bez úhony dal přežít v TV, v kině je to ale katastrofa, a to především díky strašné kameře, která neustále všechny natáčí úplně zblízka a zbytek jaksi pozapomíná.... Celkově tedy nic moc, díky ale za gay tématiku, už jsem myslela, že se snad v žádném českém filmu neobjeví.(23.4.2007)

 • davidh76
  ****

  Film s výbornou atmosférou, u kterého mi bylo líto nedodívat se na titulky a nezůstat ještě chvíli v ní. Ještě trochu propracovanější scénář a byl byl to hit roku!(29.10.2007)

 • lehrak
  **

  Hezká hudba jinak nuda o ničem.(24.11.2007)

 • Hudy86
  ****

  LETNÍ FILMOVÁ ŠKOLA 2007(9.12.2007)

 • kubex
  odpad!

  co to sakra bylo?!(30.1.2008)

 • Krystofore
  *

  Nevím, ale asi jsem divná! Film mi přišel totálně mimo, o ničem, bez zajímavý zápletky. Já prožít takovýhle léto, tak o tom ani nebudu nikomu vyprávět, natož o tom natáčet film. Sandra Nováková se mi líbila v nějakým seriálu, ale tam asi taky měla zůstat. Filipu Blažkovi se divím, že se toho zúčastnil.(28.7.2008)

 • TERRMITh
  *

  Film úplně o ničem. Nezajímavý, nudný, dlouhý.Nevím, co tím režisérka sledovala. Velmi často se dostavoval pocit, že koukám na dlouhou reklamu na Playstation Portable. Sám se divím, že jsem to dokoukal až do konce.(28.8.2008)

 • mfanta
  ***

  70% - Ponekud nevyrovnany film, kde nektere pasaze pokulhavaji, aby pak byly vystridany zablesky geniality. Velice sympaticka ctyrka hlavnich -nactiletych predstavitelu. Pri druhem shlednuti se mi film libil o neco vice nez pri prvnim, coz je jista znamka kvality.(24.11.2008)

 • karnát
  *

  Proč spolu ty holky kamarádí, když si permanentně ubližují, neustále na sebe řvou a utíkají od sebe pryč? Bez pláče nebo křiku spolu navzájem promluví sotva pár vět.(28.11.2008)

 • bonovox
  ****

  Pre mňa veľmi príjemné prekvapenie hlavne na poli českého filmu. Ústredná trojica je veľmi presvedčivá a reálna a aj réžia je vyvážená a dostatočne zaujímavá.(3.2.2009)

 • corax8
  ****

  Je to docela nedávno, tak si to patuju i u sede. Tyhle zmatky, kdy člověk dospívá a něco by chtěl, ale vlastně neví, jestli je to ono. Myslím, že režiserka to vystihla docela dobře. Trochu mne děsila, neschopnost těch holek udělat co chtěly a do té ciziny odjet. To si fakt nepamatuju, že bych byla, až tak neschopnej.(16.2.2009)

 • TheNail
  odpad!

  Parta blbejch trapnejch holek vyjela na blbej trapnej trip, a je z toho blbej trapnej, ale hlavně NUDNEJ film!(19.4.2009)

 • Marcey199
  **

  Slabý pokus o road trip, kdy všechny hrdinky jsou občas na facku. Ovšem musím říct, že film někdy ukazuje ten "dívčí" svět pěkně bez příkras.(12.5.2009)

 • GeorgoN.
  ***

  Určitě se na to podívám znovu a rád. Zvláštní a také v určitém směru výstřední - stejně jako obsazení a herecké výkony. Rozhodně lepší než teenage filmy p. Janáka. Tento snímek stojí za povšimnutí A kdy se teda rozjedeš?(1.6.2009)

 • karmalat
  *****

  Naprosto přesné zobrazení pocitů citového a jiného tápání před tím pomyslným překročením prahu dospělosti. navzdory product placementu, což považuji za jediný zápor filmu, jeden z nejlepších českých filmů posledních let. Naprosto mě zasáhla a oslovila ta neurčitost děje a jednání postav, kdy nic není předem dané a vše má ještě volby, které se s vývojem filmu zmenšují. reálie dobře vybrané, takovéhle Severní Čechy za pár let už neuvidíme (to už v každém filmu bude McDonald a nepoznáme, jeslti se vůbec jedná o Čechy). Určitě malá filmová událost.(4.10.2009)

 • Chuckiecz
  ****

  Pusinky... Vzpomínám na stejnojmennou knihu. Pak jsem se dozvěděl že tenhle film je o něčem jiném... tak jsem se mu vyhýbal... A asi je dobře, že je o něčem jiném. Tři dívky a jeden chlapec na cestě. Na cestě od rodin od života. Na cestě k poznání sama sebe, přátelství toho jak lze i nelze hluboko klesnout... A jak poznat že ne vše je tak špatné a že i deprese má východisko.(7.3.2010)

 • Otakara
  ***

  Myslím, že si tenhle film zaslouží mnohem vyšší ocenění, než má. Není to žádná plytká komedie typu Snowboarďáci (fanoušci snad prominou). Tenhle film chce říct něco víc. A daří se mu to.(17.2.2011)

 • linsi
  ****

  Pusinky nejsou jen "reklama na to, jak netrávit prázdniny", jak se vyjádřila jedna má kamarádka. Film toho říká mnohem víc. Ale určitě asi není pro každého. Co vím, dost lidí od Pusinek čekalo dívčí variaci na Snowboarďáky a mě velice mile překvapilo, že tomu tak není. Pitomých komedií (i když třeba příjemných ke shlédnutí) je dost. Tohle je nezkrášlená realita. Každá z kamarádek má problém sama se sebou, každá v podstatě samu sebe nenávidí, i když se to u všech projevuje jiným způsobem. Mně se snímek líbil moc, i když jsem díky němu pak měla lehce depresivní náladu. A jednoznačně nejsympatičtější postava je pro mě Išky bratr. Jeho roli zachránce své sestry mu vůbec nezávidím, ale ujal se jí skutečně svědomitě.(2.1.2012)

 • BubbleGum
  odpad!

  "Krávy jedou do Holandska".(23.3.2012)

 • modrafixa
  **

  Jeden z mála filmů, ze kterých jsem byla zhnusená. A to v něm hrály mí oblíbení herci, navíc je český,což je pro mě vždycky velké plus,ale nemůžu si pomoct. Vadil mi ten záměr šokovat za každou cenu, v každé důležité scéně. Z celého filmu se mi nakonec vybaví jen čůrání na zem,první sex na pumpě a nechutný Filip Blažek. Dojem mých kamarádů byl ale jiný :,,Super film, svlíkne se v něm Nováková." Asi jsem ten film brala příliš osobně.Jedno puls mu ale upřít nemůžu, jako jeden z mála řeší nějaké nové tabu.(24.3.2012)

 • chlumif
  ***

  Depresivní film... Zajímavé, ale víckrát vidět nemusím.(20.7.2012)

 • cachanell
  ****

  Kam děvčata, kam jdete ?(24.7.2012)

 • sharik002
  *

  jedna hvězdička za kozy.. a to je tak jediný, co na tom filmu bylo.(16.9.2012)

 • papez12
  *

  Uff nepodarené(26.9.2012)

 • andy60
  **

  Po deseti minutách jsem váhal, jestli nezmáčknout stopku. Napadlo mě, že to asi bude taková česká variace na "Prcičky", což se naštěstí nepotvrdilo.Vydržel jsem a nakonec to mělo i něco do sebe.Přinejmenším film vybočoval z řady naší současné kinematografie, což je jedině dobře. (nešlo si ovšem nevšimnout, jak jedna z holek vyleze z bazénu a vlasy má naprosto suché)(1.3.2013)

 • spotczek
  ****

  Pusinky jsou o holkách, od holek, pro holky. Škoda jen toho konstantního napětí, které zvláště ke konci graduje až k neúnosnosti. Nejspíš proto je film zvláště zde tak špatně přijímán. Celkem trefně však na krátkém časovém období (část léta) ilustruje ženské vztahy. Nejdřív největší kámošky, které jsou si časem schopné vrazit kudlu do zad. Přiznám se, že mě film příjemně překvapil. Zvlášť realizace celkem povedeného scénáře. České filmy často mívají dobrý nápad, který ale nebývá šikovně realizován. Tady se ve zhutnělé, a tedy pro někoho těžko stravitelné, zato zdařilé podobě prezentuje reálný svět, se kterým se zdánlivě vyzrálé osobnosti zuřivě perou a zrovna dvakrát nevítězí. Myslím, že si tím prochází každý dospívající. Tady navíc hraje určitou roli poznávání blízkých, zdánlivě nejbližších, i sebe sama. Karin Babinská nejspíš schválně vybrala prototypy dnešních emancipovaných holek, od silačky krev a mlíko, přes polétavku rádoby bez závazků, po dětskou naivku. Všechny nakonec o sobě zjistí něco, o čem neměly ani páru a co je zrovna dvakrát nepotěší. Tvrdý náraz je pak nejen odradí od cesty pryč, ale zároveň je všechny i vzájemně odcizí a roztrhne. Myslím, že už dávno neplatí, že by dámy byly něžné pohlaví. To říkali kdysi páni tvorstva, od kterých dnes často slýchám, že to oni jsou křehcí!(9.10.2013)

 • Necrophobic
  ****

  Velmi slušné( spíše )drama .Dobré herecké výkony ,kamera i hudba sedí. Tak trochu nezávislý snímek jako dělaný pro ČT2.Klobouk dolů!(23.10.2013)

 • marek1972
  ***

  6 rokov som nevedel o tomto filme. Ešte dobre, že Karin Babinská natočila nový film. Ale naspať k Pusinkám. Hudba-Jan.P.Muchow, záruka kvality už od Samotarov. Príbeh-nenudil som sa. Výber hlavných predstaviteliek-výborny.(15.12.2013)

 • micud
  ***

  Místy mě to hodně nudilo, ale jako celek ok, no, jednu hvězdu přidávám za hudbu, ta se mi líbila moc.(1.1.2014)

 • El_Koko
  *

  Čisté hovno, které od odpadu zachránil jen blowjob v kině, ve kterém jsme byli s bývalkou na tomto skvostu sami. A hudba Jana P. Muchowa, kterému nechci křivdit, když zbytek této sračky odsoudím. Nemám fakt nic jiného co bych řekl dobrého, tenhle film je pro mě čisté pseudo. Pseudo - intelektuálky (studoval jsem práva a filosofii a takovéhle wannabe hipsterky jsem si užil všude dosyta, skutečné intelektuálky které jsem poznal by si o ně neopřely ani svoje úplně normální kolo) na pseudo - cestě (jeli jste někdy někam nad 500 kilometrů na déle než dva dny? autoři filmu ne). Holky to chtěj taky odvázat a ukázat, že jim škatulky teda nikdo nepřiřkne, zatímco do těchto škatulek zapadávají postupem celého filmu samy. Byl to pro mě tak silný zážitek z hrozného filmu, jaký jsem dlouho neměl. Vše to podkresluje amatérské herectví. Amatérské herectví je ve filmu, který má očividnou (pro mě zábavnou) snahu tvořit díry do světa české nezávislé road movie (hanba mě fackuje když dávám taková slovní spojení, naprosto nekorespondující s obsahem této sračky do spojitosti s touto sračkou) velice na škodu, holkám to prostě nevěřím, jestli takhle předstírají orgasmus, potěš Pánbu, ale aspoň bude ve světě trochu víc upřímnosti. Mělo to jako znamenat že to bylo natáčeno jako "real story"? Autorka se pustila do tématiky, kterou naprosto nezvládla, nebavilo to ani trochu, jenom jedna herečka byla sexy a emancipaci žen tento snímek určitě nepomohl. Pusťte si Jízdu, Aňa je tisíckrát víc věrohodnou ukázkou svobodného ženství než všechny tyhle tři můry dohromady. "Jsem nic, nemám nic a nepotřebuju si k sobě pustit dalšího, co ze mě udělá dvakrát nic.... Co je to za příměry? Nikdo nemáme nic, nikdo nejsme nic.... Tak proč si ty svoje nic zapisuješ? ...Třeba právě proto". Komentář číslo jedna cituje tuto větu. Má tato věta ukázat hloubku Pusinek? Nejsem vulgární, jen sprosťák, tak se prosím neurazte, když řeknu, že tohle možná tak ukáže hloubku pičinek. 10% jen díky hudbě. Tento film vyšel a patří na levná DVD. MENE TEKEL!!(4.1.2014)

 • mira007
  ***

  Nějak mi nejde do hlavy proč se točí tak depresivní beznadějný filmy, ale tady jsou holčiny, které dobře hrajou, hezky se svlíkaj a chlastaj a tancujou a jedou do Holandska, kam za celý film nedojedou. Tak aspoň, že na konci je něco jako náznak ani ne happyendu ale světlé naděje. PS: Už dloho v českém filmu jsem neviděl takovej striptýz hlavní hrdinky jako předvedla sandra(12.8.2014)

 • Lonelybiker
  ****

  Docela slušně vypovídající malé drama o třech "kamarádkách" a jednom bráchovi - o tom, že před dospělostí člověk nemusí nikam patřit a nemá leckdy kam jít. Proto jedou holky na společnou cestu stopem do Holandska, ale postupem času odhalí, že nejsou až tak dobrými kamarádkami a každá z nich chce trochu něco jiného. Pro mě jsou Pusinky filmem, který si na nic nehraje a jeho režisérka a hlavní hrdinky do něj šly po hlavě bez jakéhokoliv studu a ukázaly nám svoje charaktery, kterým jsem rozhodně uvěřil.(7.2.2015)

 • Karolek
  **

  Koukatelně natočený road movie tří nevybouřených, hašteřivých a vychcaně příživnických puberťaček, který jsou příjemný jak osina v zadku. Děj pro ty, kdo chtějí ušetřit čas: jedna holka se rozhodne stát lesbou a další dvě si chtěj zašoustat se vším, co se hýbe a z čeho jim může něco kápnout. Ale chápu snahu autorky zobrazit problémy dospívajících s jejich nízkým sebevědomím, jen mi šíleně lezli na nervy. Dobrá kamera, herci a hudba.(5.6.2015)