Letní road-movie o nekonvenčním dívčím přátelství je nejen studií současných dospívajících dívek, jejich iluzí a představ, ale i cestou za poznáním a sebevědomím... Iška, Karolína a Vendula se po maturitě vydávají na cestu bez cíle, důležité je putování samo. Ačkoliv jsou povahově i vzhledově velmi odlišné, působí jako kompaktní trojice: podobná slova, stejný humor a společná minulost. Problém nastává už před cestou: Iška musí vzít s sebou čtrnáctiletého bratra Vojtu. Obstarat si jídlo a cestovat bez peněz není jednoduché, zpočátku však dobrodružné a zábavné. Postupem času ale dívky zjišťují, že někdy to, za co se neplatí, bývá nejdražší. A že dívčí přátelství se rozpadá, nebo se rozpadlo už dávno a ony to jen nechtěly vidět, jako nechtěly vidět svoje opravdové touhy, přání a trápení. A Vojta? Nechá se vtáhnout do hry plné potlačovaných emocí, nevyřčených slov, výbuchů smíchu a pořád ještě silných citů, které nemají nic společného se selankou holčičího přátelství. (Česká televize)

keddy79

Wow! Byla jsem velice mile překvapena. Že i takhle hodnotný snímek může u nás vzniknout v době "strašně vtipných" komedií bych ani nečekala. A herecké obsazení? Velice povedené. Jen tak dál Karin! Abych jen neperlila superlativy, musím podtoknout, že název je přinejmenším zavádějící ... ()

zlabus

Chápu co tím autor (respektive autorka) chtěl říci, ale u srdce mě to nějak zásadně nevzalo. Reflektuji s potěšením jakoukoliv snahu v ČR natočit něco trošku jiného než je zvykem, leč bohužel mi tohle místy přišlo tak neuvěřitelně neživé, že to pohřbívalo veškeré světlé momenty (Sandra Nováková a její přirozený herecký projev, hudba, kamera....) hluboko pod zem. Právě tahle nevyrovnanost filmu strašlivě ubližuje. V průběhu sledování jsem osciloval mezi 2*-4* a nakonec volím nejnižší možné, i když je to vůči filmu asi trošku nefér, ale některá totálně nelogická rozhodnutí a konání jednotlivých postav mě natolik vytáčela, že to jinak prostě nejde. 50% PS: Vzhledem k totálně protichůdným pocitům ze snímku váhám na možností vyjímečně nehodnotit. Přecijen mé současné 2 hvězdy jsou nezaslouženě přísné. ()

ivishka

Ano jsou tu i horší odpady, ale taky existují i inteligentnější náměty než 3 hloupé fiflenky...třeba chleba namazaný máslem je mnohem zajímavější. Nelíbí se mi snaha o nějáké detaily, melodramatický tlak na diváka, rádoby drámo...A dokonce to nebylo ani road movie, protože se zasekli díky svým pseudoproblémům asi tak za druhou vesnicí. Mezitím stihla Vendula v totální ožralosti situaci s dvěma muži kde ji jeden znásilnil na popelnici - uplakaná a zhrzená se choulila minutu v křoví a po třech minutách ve filmu zase běhala jako laňka celá zmočená a vyřechtaná. Manipulátorská typická fiflenka, která se fintí snad i když jde na záchod a mrká na všechny brouky kolem by zasloužila pár pořádným facek, protože přesně taková forma "žen" se tu snad rozmnožuje a vždycky jsem je nenáviděla. No a co říct na Išku?To jméno je samo o sobě science fiction a tím více je podle mě neuvěřitelné, že taková koza snad někde existuje. Ano je zajímavé téma sexuality a je jedno jestli jde o ženy či muže, protože takové téma je samo sobě pestré, ale jedna holka které je sotva 18 let (nebo čerstvě) je neuvěřitelně naivní už na pohled, za zadkem má malýho bratra, který pořád visí na telefonu kvůli jejich otci - ani jednou se nezeptal kde jsou, nebylo to dořešené zase šlo jenom o jedno takové okno do neznáma. A popisek obsahu filmu se plete, protože bratr Išky nebyl otravný, ale shledávám jej velkým chudákem, který musel zvládnout tyhle tři fifleny s jejich sexuálními problémy či de*entními kecy a nápady nebo přidušení ňadry té nejkypřejší z nich. Zvedá se mi kufr z takovýchto filmů o ničem - bez urážky. Snad se ta Vendula dostala alespoň za ty hranice....Perfektně mě pobavila lesbická scéna na nechutných záchodcích s Lenkou Vlasákovou. ()

javak810i

Český pokus o road movie dopadl podle očekávání katastrofálně. A vinu na tom překvapivě nenese jen režie a hloupý scénář, ale i herecký ansábl. Zkrátka výběr mladých a nezkušených "herců neherců" se spíš vymstil. Takže celé to působí trochu nelogicky, uměle a dost často i trapně. Asi jediný člověk, co si film užil, byl Oldřich Hajlich, který se při natáčení mohl kochat nahou Sandrou Novákovou :D. Slabé 2* ()

Jillen

*Pussy*nky jsou pro mě celkem překvapením, bo jsme nevěřil, že česká produkce někdy vyprdne zábavnou teen komedii a ejhle, je to tady! Babinská jakožto debutující režisérka si poradila s filmem velice šalamounsky a rozhdoně si neudělala ostudu. Herecké obsazení je též fajné a holky hrají a hrají slušně...takže rozhodně doporučuji víc než Kotkomádlovské trapárny...uleženo v hlavě, musím hvězdičku přidati, uberu až se tu oběví podobný lepší novodobý český film...Dávám 70% ()

petrsv

Skvělý námět, z kterého by šel natočit parádní film. Bohužel, nestalo se. Road-movie možná, ale dynamická teda ne. Čekal jsem více uvolněnosti, srandy, pohody a ne furt nějaký řešení psycho problémů. Ale výkon všech 4 hlavních postav dobrej. Chtělo to prostě jiný scénář... ()

Sandiego

Neuvěřitelná oddysea třech hrdinek, které se vlastně motají stále kolem stejného místa a ani se nevydají na cestu, ale to, co jsem s nimi během té hodiny a půl zažil by vydalo nejméně na deset filmů. Famózní herecké výkony hlavních představitelek a hlavně jejich odvaha dělají z Pusinek velmi hluboký zážitek, při kterém se mi občas dostaly do očí slzy a někdy se k nim přidal i bezděčný úsměv. To dokáže dokázat jen filmový mistr a K. Babinská jako debutantka rázem strčila do kapsy valnou většinu českých režisérů. Navíc její dynamický a velmi syrový styl výrazně pomohl k depresivnímu pocitu, který ve mě film zanechal, ale nijak mi to nevadilo. Jsem zjedavý kam bude režisérčina tvorba směřovat dále, jestli ovšem nebude čekat dalších x let na peníze. ()

Sawyer815

Už když jsem šel do kina,tak jsem měl pochybnosti,ale co se poté odehrávalo na plátně mě opravdu uzemnilo.Asi nejdůležitějším "dějovým motivem" filmu je zjištění jedné z hlavních hrdinek,že je lesbička.poté se zbytek filmu jen brečí a brečí.A to mi na hodinu a půl příjde trochu málo.Jediné co stojí za zmíňku je Sandra Nováková a Matěj Ruppert.NEVER MORE ()

Vojcl

Jeden z těch zbytečných filmů totálně o ničem, který se navíc snaží předstírat, že má nějaké hlubší poselství. Scénář začne na mrtvém bodě a taky na něm skončí. Hlavní hrdinky, mimochodem příšerně zahrané, na sebe jen neustále křičí, nebo se snaží s větším či menším úspěchem někoho sbalit. Jedna hvězdička za výbornou hudbu, jinak hrozná tragédie. Ačkoli to má jen 99 minut, dokoukal jsem s vypětím všech sil. ()

sonnak

Pusinky nejsou vůbec dokonalé. Místy jsou směšné, nudné a místy až otravné. A místy jsou taky naprosto a nečekaně brilantní, a to nejen na české poměry. Už samotný vývoj Išky, přestože není jediným ani základním motivem (i když je rozhodně nejpovedenější) - svým ztvárněním naprosto vyráží dech (i díky bezchybnému výkonu Marušky Doležalové) a třeba takový šeredně preceňovaný "Fucking Amal" (87%!), kde je homosexualita dospívající hrdinky hlavní motiv, vyznívá proti Pusinkám jako směšná kravina. A to je jen jedna z částí celku, který sice není perfektní, ale má k tomu v lecčem opravdu blízko. Srovnávat s teenage "jak zasunout" komediemi může jen ignorantský debil, protože jediná podobnost - tedy styl "scéna za scénou" bez svázanějšího scénáře je naprosto převálcován vývojem jednotlivých postav, čehož se u podobných paskvilů nikdy nedočkáme. A motiv sexu? Bohužel reálnější než by si mé naivní Já přálo =) dnešní holky jsou vážně moc zkažený! Pusinky jsou prostě úžasný film, s neuvěřitelně precizně zachycenými emocemi (scéna s projíždějícím vlakem, záchodová akce, náklaďák a nemálo dalších) a báječnými herci. Věřím, že nebýt to český produkt, hodnocení pod 80% by nehrozilo. Tak už to u nás ale je, když se jednou za čas podaří natočit film, který není pro smích, bůhví z jakého důvodu se hledají jakékoli ostatní nedostatky, které tu sice jsou, ale ve srovnání s klady nemají absolutně žádnou váhu. ()

blackrain

Ze začátku jsem měla pocit, že film je o ničem, jenom nějaká cesta odněkud někam. Vezmeme batoh, kamarády a jdeme. Nikdo neví, co se přihodí. Takových případů tu bylo hodně, některé byly vyloženě špatné, jiné dobré. Ke kterým patří tento film? Samozřejmě k těm dobrým. Je postavený na emocích, sebepoznání atd. Holky místo Holandska nakonec našly samy sebe a urazily dlouhou cestu za vlastním osudem do další životní etapy. Cesta to rozhodně nebyla jednoduchá. A kdo řekl, že bude jednoduchá? ()

Dr. Hawkeye

Karin Babinské patří obrovský dík za to, že dokázala pohlédnout na generaci teenagerů jinak než janákovskou rozjuchanou optikou. Svět Pusinek je syrový a právě díky tomu mnohem opravdovější a diváky patrně i mnohem prožívanější. Jako muž jsem pochopitelně cítil jistou diskriminaci (až na Vojtu jsou postavy mužů poněkud stereotypně schematické), ale přesto jsem nemohl nesoucítit s těmito třemi ztracenými Pusinkami, které se rozhodly vydat se hledat práci a nalezly především sebe (ano, zní to děsně otřepaně a klišovitě, ale nic lepšího mě právě nenapadá... otázka však je, zda se opravdu naleznou) ()

jajinka odpad!

A o čem to vlastně bylo? Místy příšerně nechutné? Do žánru komedie bych podřezávání žil nedávala.. ()

K.I.N.G.

Nevím, jak bych se správně vyjádřil. Mohl to být skvělý film, jenže. Sledujete úžasně natočenou scénu, přemýšlíte nad životem, jaká je to svině a najednou se tam objeví nějaká nahatá uječená kráva. Vůbec si nemyslím, že je to dobrý film, skoro bych se rozplakal nad promarněným dílem. Samá prasárna a ukázna mladistvé demence. Už jsem si myslel, že se v Česku začínají točit rozumné filmy na úrovni i pro teenagery a hovno. ()

Damiel

40 % - ...kdyby se tam alespoň NĚCO dělo, ale tohle je sto minut absolutně bez příběhu, bez jediného náznaku. Nesortuju filmy podle toho, jestli jsou romantické, akční, sci-fi nebo drámo, ale podle toho, jestli mě do sebe vtáhnou nebo ne. Pusinky prošly mimo. ()

FilmFan24

Pro mě překvapení. Road-movie. Jako ze života -náctiletých, kteří hledají NĚCO, ale nevědí CO...Hudba, kamera a herecké výkony v souladu s příběhem... ()

Fresh Film Fest 2007 (22.-26.8.)

Fresh Film Fest 2007 (22.-26.8.)

15.06.2007

Na nezájem o mladé a začínající filmaře si v poslední době nemůže nikdo stěžovat. Před pár měsíci proběhl na stanici Nova filmový maratón studentských snímků, Noc filmových nadějí, a v pondělí 4.6.… (více)