Hrdina ostře nabroušené komedie se živí jako mluvčí tabákové firmy. Je vtipný, výmluvný a odzbrojující a je schopen překroutit každý argument a otočit ho ve svůj prospěch. Když to pěkně zabalíte a naservírujete s úsměvem, je kouření vlastně celkem fajn. Časy se ale mění a všude je plno lidí, co bůhvíproč bojují proti kouření. Jak zařídit, aby cigareta byla zase "cool"? (Palace Pictures)

MulaNula

Když mi skončily titulky, první co mě napadlo, bylo dát si cigaretu, a to jsem nekuřák. Skvěle natočený snímek, který nenásilně, ale efektivně vnucuje cigaretu jako dobrou věc. A navíc jsem se u něj krásně zasmál. ()

Foxhound#1

Aaron Eckhart v roli chlápka, co by dokázal přesvědčit i papeže o tom, že Bůh neexistuje. Tahle role mu prostě dokonale sedla. Skvělý scénář a skvělé herecké obsazení. ()

Midnite

Verím, že tento film si zaplatili tabakové spoločnosti :) .. ale fajčenie ma vôbec nezaujímalo .. skôr išlo o "silu argumentov" .. ()

ThomasCrown

Je mi jasné, že pozadie lobistov, či už ide o cigarety, alkohol, zbrane, alebo vojny je bezchrbticové, ale tento film ma teda nechytil. Aaron Eckhart sa vie skvele vykrútiť z každej situácie, ponúka pohotové odpovede podobne ako Nick Cage v Obchodníkovi so smrťou, ale ani jeho výkon či prítomnosť Katie Hiolmesovej tento priemer nezachráni. Vedel by som si rovnakú tému predstaviť ako dokument, ktorý by pracoval lepšie a údernejšie. ()

Ještěřák

Vychcaně prudící film, co nejde z hlavy. Dneska, když jsem požíral ostružiny, mě napadlo, že ten film není vůbec odvážný a už vůbec ne protitabákový, jak se tady někde píše. Možná vtipně poukazuje na určité nepohodlné věci. Ale komu jste 90% filmu fandili? Uvažujte... Tabákovým koncernům. Protože ty dobrý zastupují ve filmu šašci. Protože Aaron Eckhart vás k tomu přinutí. Aaron Eckhart vás přinutí fandit v kině zase těm zlejm. Když nad tím tak uvažuju, tak Aaronovi Eckhartovi bych uvěřil i kdyby řekl, že má trojúhelník čtyři strany. Zajímavé, co člověka nenapadne při požírání ostružin. ()

Teabag

Vynikající komedie! Aaron Eckhartovi role "ďáblova advokáta" krásně sedla! Scénář byl vybroušený a dialogy dobře plynuly, což je u komedie postavené na poměrně sofistikované argumentaci velmi dobrý výkon! Těhle 88 minut prostě uteklo jak voda a myslím, že nezůstane jen u jednoho promítání. ()

Marrty3

Tak tohle mě vůbec neoslovilo. Nevím proč, ale přišlo mi to nijaké. Uznávám, jsou tu i nějaké dobré satirické komentáře a vtipné momenty, ale převládá nuda. Idea, velebit kouření, je skvělá už jen z toho důvodu, že je nová a originální. Ovšem průběh filmu a celé jeho zpracování je podle mě nudné. Pár trefných momentů a optimistický pohled na kouření mi to nezachrání. Pro mě je jediné dobré hledisko to, že je zde charismatický a úspěšný lobbista, ztvárněný skvělým Aaronem Eckhartem. Tem udržuje filmu alespoň trochu na úrovni. Buď jsem dnes v divně náladě, nebo nevím, ale mě to prostě nesedlo. A to jsem mimochodem velký zastánce cigaret a dlouholetý kuřák. ()

dormouse

Podle mne to není film o kouření, ale o lidské svobodě a o manipulaci s informacemi, daty a lidským myšlením. Vychovávala jsem své dítě podobně. Aby přemýšlela o věcech, které jsou jí předkládány a nepřejímala názory automaticky. Připadá mi ostatně paradoxní, že kampaň proti kouření začala v Americe, kde je nejvíc obézních jedlíků hamburgerů a tudíž nejvíc kadriovaskulárních onemocnění, a ty jistě zkosí mnohem víc lidí, nežli rakovina plic. Dosud jsem neviděla kampaň proti uhlohydrátům, na nichž by byl nápis, že zabíjejí. ()

Ixbalanke

Začátek vypadal dobře, ale pak se to nějak rozplyzlo a i ten vtip někam zmizel. A zůstalo z toho torzo lepšího filmu... ()

Itar

Sarkasmem nasáklé, jako máloco. Reitman si vskutku nemohl vybrat lépe, a i přes nezanedbatelné kvality jeho pozdějších filmů je tohle pro mě jeho vrchol. Natřískané od začátku do konce, bez jediného zaváhání. ()

Schuldiner

Vcelku vtipná záležitost, která to všechno bere na férovku, ale zároveň s parádním nadhledem. Ani jsem to nebral tak, že mi to má něco říct, že to má být podnět k nějakému hlubokému zamyšlení, zkrátka sarkastická a satirická jednohubka, která příjemně plyne bez nějakých dramatických kudrlinek. ()

fastum

Zajímavá komedie na zajímavé téma. Plno gegů a vtípků ulehčují celou atmosféru týkající se kouření a hlavně rakoviny. a navíc skvělý výkon herců.. ()

Yardie

Jeden z mých oblíbených!!! Hlavně kvůli vynikajícímu mluvčímu "tabáku". Jako ten by ukecal i mrtvolu. Nebral bych to jako typickou komedii, ale prostě takový pohodový film s nadhledem, satirou a černým, občas až drsným hůmorem. Výborná podívaná, u které pokaždé, když se podíváte vychytáte nové a nové maličkosti, které dělají z tohoto filmu opravdu dobré pokoukáníčko. A snad i po tomdle začnu kouřit... :-)) Howgh! ()

Dominique

Musíte mi to odpustit: film, který staví na síle argumentů vrcholí úplatkem. Dialogy jsou nesmyslný až to bolí, sebehorší nicka by Nicka přeargumentovala. Dvě a půl hvězdičky - a půlku přidávám za to, že jsem se nemusel trápit dlouho a trojka obchodníků se smrtí byla úsměvná. ()

evil_ryu

Pre mňa totálne prekvapenie. Veľmi inteligentné dialógy a humor, skrížené s Eckhartovov charizmou tvoria originálny, vtipný, satirický snímok. Zaslúžených 5* ()

Vejrrr

Rozhodně hodně inteligentní smímek, který humornou formou popisuje jak to chodí v životě chlapíka, který ohajuje správnost něčeho, co zabíjí - cigarety. Milovníci černého humoru si příjdou na své, například při rozhovorech tria Obchodníci se smrtí (kdy se ke skvělému Eckahartovi přidal zastánce střelných zbraní a mluvčí alkoholového průmyslu), kdy si vykládají v číslech průměrné počty zemřelých za rok v důsledku toho či onoho "pokušení", které hájí. Příjemné a oddychové, ale jak říkám.. spíš inteligentní než že bych se vyloženě smál ( a vydával u toho zvuky... :) .. to se bohužel nekonalo). Takže na jedno podívání fajn. ()

MkSallam

Aaron Eckhart je boží, má parádní cynický hlášky, ale je zřejmě jediný co drží ten film pohromadě. Zábavný, originální a občas velmi vtipný mišmaš scének, které ale při hlubším zamyšlení působí hrozně prázdně a ve své podstatě i zbytečně. Reitman zvládl komickou stránku, ale vůbec si neohlídal nastolené otázky které vůbec neřeší / nemůže řešit. Nejde do hloubky, jen sype cool hlášky, nic víc. Slabší čtyři. ()

sona123

Skvělý film nejen o kouření. Jeden z mála filmů, kde nevadí, že se celou dobu mluví, nijak zvlášť to neunavuje. Eckhart je ďábelský. Svižné tempo, zajímavé téma. Určitě ano. ()

Co chystá Jason Reitman?

Co chystá Jason Reitman?

10.05.2016

Pintor, escultor, diseñador y cineasta

Pintor, escultor, diseñador y cineasta

06.11.2006

Život Salvadora Dalího, světoznámého španělského surrealistického malíře, si už co nevidět vezme na mušku osobitý Andrew Niccol, autor vynikajícího dramatu Obchodník se smrtí založených, jak jinak,… (více)

Reitman a zbouchnutá školačka

Reitman a zbouchnutá školačka

27.07.2006

Ač je otěhotnění v mladém věku závažným tématem a nelehkým materiálem pro filmové zpracování, stane se ústředním motivem tragikomedie JUNO. Tu měl původně režírovat seriálový tvůrce Brad Silberling … (více)