Hrdina ostře nabroušené komedie se živí jako mluvčí tabákové firmy. Je vtipný, výmluvný a odzbrojující a je schopen překroutit každý argument a otočit ho ve svůj prospěch. Když to pěkně zabalíte a naservírujete s úsměvem, je kouření vlastně celkem fajn. Časy se ale mění a všude je plno lidí, co bůhvíproč bojují proti kouření. Jak zařídit, aby cigareta byla zase "cool"? (Palace Pictures)

haWranka

Neubránila jsem se srovnání s Vlkem z Wall Street. No jasně, nemá to spolu vlastně nic společného, ale pro mě byly oba filmy o tom, že hlavní hrdina, úspěšnej chlápek, dělá něco, co se mě osobně naprosto příčí. Jenomže tady jsem se mnohem víckrát zasmála, stopáž byla příjemná, Aaron sympaťák - jako vlastně většina postav (snad kromě Katie Holmes a ta zas "dobře" dopadla.) ()

Argondia

Ideální film k nikotinové odvykací kúře a zajímavý pohled do tabákových společností a jejich propojenosti s veškerým průmyslem. Je to chytré, ukecané, vtipné a pravdivé. Aaron Eckhart srší energií a je velmi přesvědčivý, Bright je roztomilý a správně drzý, příjemným zpestřením je David Koechner, kterého mám zafixovaného jako věčného úchyla a prudiče. Velká pravda je v tom, že vedle drog a nikotinu nás zabíjí i tučné, nezdravé hnusy. Dnes jsem zrovna četla o fastfoodové novince na trhu a sice sendviči Zinger Double Down King. Jde o hamburger z kuřecího, hovězího a vepřového masa se speciální omáčkou. Housku nahrazuje kuře v trojobalu. Co třeba prášky a jejich návykovost spolu s vedlejšími účinky, co široce využívaná chemie v potravinách? Vedle cigaret je v dnešním světě tolik zabijáků (alkohol, chemie a odpad, kterým nás krmí potravinářský průmysl, farmacie ...) a je naše věc, jak se rozhodneme. Každý z nás si může vypěstovat rakovinu a ucpané cévy libovolným způsobem. Žijeme v době, kdy peníze vládnou světu a člověk se stává jen loutkou a zákazníkem. ()

Arutha8

Vydařená komedie, která nabízí témata k zamyšlení. Nestala se osvětová kamapaň o škodlivosti kouření spíše honem na čarodějnice? Proč na hermelínu nemusí být obrázek tukem obrostlých orgánů? A nakonec... každý musí zaplatit hypotéku, že jo. ()

Anayka

Čekala jsem, že to bude ještě trošku vtipnější a ve svižnějším tempu, ale rozhodně to nebyla ztráta času. ()

danny_21

Hodně povedená, odvážná a nemilostrdná satira ukazující americkou kapitalistickou společnost v celé nahotě lobbystického businessu. Přesvědčivý výkon Aarona, který by dokázal ukecat kdekoho je jen bonbónkem navíc - 80 % ()

gemi

Film o hře se slůvky, která se snadno stávají nástrojem cynické manipulace. A manipuluje se tady horem dolem, dokonce i hlavní manipulátor je v jednu chvíli zmanipulovaný. Je to vlastně slušná, a docela vtipná cvičebnice manipulování. Jinak film je plný chyb, docela často se stává, že záběry nenavazují. Když je Eckart u soudu, sedí za ním v hledišti perfektně viditelná, gestikulující ženská, potom střih a najednou je tam chlap. V jednom záběru ženská rozvrtá koláč, střih a v dalším záběru je koláč zase celý. Na co prosatana mysleli?! (Druhé zhlédnutí, první 13. 7. 2009) ()

Likan7

O čem to vlastně bylo? Po pár dnech nebudu vůbec vědět. Eckhart je fajn, ale satira nejspíš nebude mým oblíbeným žánrem. Některé dialogy jsou sice trefné, ale většinu filmu jsem se nudil k uzoufání. ()

sup

Asi nejvetsi koncentrace svini na policko filmu co jsem kdy videl a smal jsme se u toho opravdu hodne, ale neco tomu k peti hvezdickam chybi - asi nejaky poradny pribeh. ()

Lokran

Povrchní, nedotažené a bez výraznější zápletky. Na zárodek konfliktu musíme čekat dobře jednu hodinu a když už poté dojde k nějakému tomu zvratu, děje se tak nějak mechanicky, bez emocí, prostě se to jen děje. Plusem sou docela roztomile cynické vtípky, ale jinak nic extra. 60% ()

fojtas

dialogy byly samozrejme skvele, o tom zadna..ale nejen, ze se mi zda, ze z tematu slo vytriskat daleko daleko vice,a le jeste k tomu me zaskocil pocet hluchych mist, ktere ve filmu jsou.a to vubec nemluvim o vecech, ktere mi prijdou logicke...no neprijdou.proste neuverim pribehu muze, ktery je profik v mluveni a zastirani a vykeca se reporterce kterou ojede.pardon, tomu se proste verit neda ()

Lichty

Vtipné, decentní a neskutečně chytré. Robert Duvall vytvořil tak dokonale nezdravě vypadajícího starce, že jsem si na chvíli pomyslel, zda po ránu místo cigaret nekouří dávky napalmu :) Každopádně jeden z nejlepších filmů roku 2006! ()

D.awi.d

Děkuji vám za smoking je takový hezký film, o takovém hodném pánovi, který ale trpí alzheimerovou chorobou a občas si zapomene vzít na společenskou událost vhodný oděv.A tak si ho půjčí a hezky za něj poděkuje.A toho pána moc mile hraje Aaron Eckhart.Kecám, Aaron naopak hraje děsně sympatickýho hajzla, kterej obhajuje kouření a je v tom nejlepší.A to je tak všecko co potřebujete vědět.Je to zábava!A nevěděl jsem, jestli nedat 5! ()

mistvan

Výborná komedie na ožehavé téma (tedy u nás možná moc ne, ale v USA určitě ano). Hlavní hrdina je svým způsobem bezcharakterní bídák, ale i tak jsem si ho oblíbil a fandil mu, což je u mě nevídané. I když k dokonalosti tomu něco chybělo, skvěle jsem se bavil, takže za 4. ()

DjMetal

Kazy ma nejaky talent...´´Ja mluvim´´ ako povedal Aarona Eckharta-vyborny herec...vyborny film o ucinkoch cigariet a o jeho ´´vrazdeni´´....najlepsia bola trojka: alkohol, zbrane, tabak :D:D...tento film mohol byt kludne o dost dlhsi.dokazal by som sa na neho pozerat.Vobec ma nenudil...boli to vtipne komentare...napr. O co sa snazite v propagovani cigariet??...- proti preludneniu zeme:D:D ()

Co chystá Jason Reitman?

Co chystá Jason Reitman?

10.05.2016

Pintor, escultor, diseñador y cineasta

Pintor, escultor, diseñador y cineasta

06.11.2006

Život Salvadora Dalího, světoznámého španělského surrealistického malíře, si už co nevidět vezme na mušku osobitý Andrew Niccol, autor vynikajícího dramatu Obchodník se smrtí založených, jak jinak,… (více)

Reitman a zbouchnutá školačka

Reitman a zbouchnutá školačka

27.07.2006

Ač je otěhotnění v mladém věku závažným tématem a nelehkým materiálem pro filmové zpracování, stane se ústředním motivem tragikomedie JUNO. Tu měl původně režírovat seriálový tvůrce Brad Silberling … (více)