Newyorský policejní detektiv Jack Mosley je zkrachovalá existence, má chromou nohu, problémy s alkoholem, byl na léčení a nikdo už mu nesvěří pořádný úkol. Po jedné policejní razii má Mosley hlídat na místě činu, než dorazí policejní hlídka. Mosley tam stráví skoro celou noc. Další den už se chystá domů, když mu poručík nařídí, že musí ještě před koncem služby převézt jednoho vězně k soudu, který je vzdálený jenom 16 bloků. Jack pracoval celou noc a už se mu do ničeho nechce, poručík ale namítne, že policista, co měl mít vězně na starosti, uvízl v zácpě a nikoho jiného nemá. Jack si tuhle práci má započítat do přesčasů, takže nakonec tedy neochotně souhlasí. Vězeň Edddie Bunker neustále mluví a nechce zavřít ústa. Jack se s ním zbytečně nebaví, jeho řeči ignoruje. Pak zastaví před konzumem, kde má objednaný alkohol, a jde si ho vyzvednout. Když vyjde ven, uvidí muže, který se snaží Eddieho zamčeného v autě zabít. Jack ho zlikviduje a všechno nahlásí... Za chvíli přijede do baru, kde Jack čeká, Frank Nugent, Jackův bývalý parťák. Ten Jackovi vysvětlí, že je v pěkné bryndě, Eddie totiž chce svědčit proti Frankovi a dalším kolegům, a proto ho musejí zabít. Chtějí to nalíčit tak, že ho zastřelí Jack a udělají z něj hrdinu. Jackovi se takový postup nelíbí, a tak postřelí jednoho policistu do nohy, popadne Eddieho a utíká s ním pryč. Následuje dlouhá honička a přestřelky, během níž se Jack dozví, co Eddie na Franka má. Jack chápe, že mu jde o život, zároveň ale má už jen zhruba hodinu na doručení svědka k soudu, protože pak vyprší platnost velké poroty... (TV Prima)

d-corso

Všiml jsem si, že vše podstatné k filmu již řekl Tsunami_X. A ono není opravdu potřeba cokoliv dodávat, protože ty dorty byly skutečně upečeny. Tak snad jen - z toho filmu je smutno. ()

SOLOM.

Bruce Willis patří mezi moje nejoblíbenější herce, takže se vždycky těším na každý jeho nový film jako malé děcko. Ani tentokrát mě nezklamal a role pajdajícího fízla, který si rád přihne mu sedla náramně. Jenomže dějově to zas až tak slavné nebylo. Některé přestřelky byly hodně přehnané, protivníkovy herecké výkony žalostné (snad kromě Davida Morse). Navíc mi přišlo, že spousta věcí nebyla pořádně dotažená dokonce. ()

eraserhead666

"Život je moc dlouhej a lidi jako ty ho prodlužujou." Dlouhé, moc dlouhé. Z Mos Defa jsem byl docela rozpačitý ale oblíbený David Morse hodně zachraňoval. Willis s knírkem mi málem znechutil celej film, ale nakonec to byla vcelku slušná podívaná. ()

ARI50

Ano poručíku 16 bloku brnkačka, a už v tu chvíli je vám jasné kde film směřuje, slabší kousek kde se mi Bruce moc jako neschopný policajt alkoholik nelíbí protože vypadá na umření, zato Yasiin potěšil ukecaný on prostě hubu nezavře. No a na konec jak pojmout celý film, je sice akční ale ne až tak moc a proto je průměrný. Akce Filmová Výzva Yoshimitsu ()

Bauer

No jo starej a dobrej Richard Donner nezklamal.Film staví na výborném obsazení.Bruce Willis je výbornej.Mos Def , který je strašně ukecaný , tak by vám mohl jít na nervi ale nejde protože je to sympaťák.David Morse zahrál svojí roli padoucha naprosto výborně a přesvědčivě.Tento film mi hodně připomínal Železný stisk ale i tak se jedna o velmi zdařilý thriller. ()

matestlust

Je pravda,že sem snad zs Willisem neviděl nikdy špatnej film...Pár průměrných jich má,tohle je jeden z nich.Pobaví,neurazí,avšak příliš nenadchne.... ()

Morholt

Má to jednoduchý děj, je to plné nelogičností a Donner mi navíc zůstal dlužen pár odpovědí, ale nemůžu říct, že bych se u toho nudil, protože to má celkem solidní tempo, sem tam slušnou akci - zkrátka pořád se tam něco děje. Můj oblíbenec Willis byl jako vždy perfektní a David Morse jako jeho protihráč byl přesně tím zlým policajtem, jakým měl být. Ovšem kdo mi lezl silně na nervy byl Mos Def jako důležitý, leč extrémě vypatlaný svědek s neskutečně odpudivým hlasovým projevem. Sem tam mi jeho postava připomínala Bubbu z Forresta Gumpa, až na to, že tenhle mlel místo o krevetách o dortech. Nicméně zatímco Bubba vyvolával sympatie a jeho smrti snad každý litoval, tak tady jsem si přál, aby to individuum trefil první člověk s bambitkou. Každopádně i tak jsem se poměrně dobře bavil. 55% ()

Richie666

Nic extra, ale dalo se na to dívat... Pár věcí se mi líbilo, pár věcí mě štvalo. Bruce Willis, ač ho mám rád, mně tady moc nesedl, Mos Def mi lezl na nervy, David Morse byl dobrej. Nova z toho udělá trhák, ale jak říkám - žádnej zázrak... ()

Mordenroth

Priznávam, že som sa pri sledovaní tohto filmu rozhodne nenudil. Donner však nenatočil nič výnimočné. Je to zhruba na úrovni predchádzajúceho Willisovho filmu Hostage, ktorý neurazil, ale ani príliš nenadchol. Okrem toho, ústredné duo Willis/Def zatieňuje vynikajúci (policajný) záporák v podaní Davida Morsea. 70%. ()

Lacike

Oldschool krimi thriller s pôsobivou atmosferou, ktoru filmu dodava prostredie ulic New Yorku v ktorych sa film odohrava. S odstupom casu je velkym kladom Willisov skvely vykon unaveneho stareho policajta. Je radost sledovat ako sa Willis este snazil hrat. V CZ DVD dabingu mu je sympatickym partakom polepseny zlodejicek Mos Def. V originale je jeho prejav ale absolutne neznesitelny a tym padom je toto jeden z pripadov, ked je film ovela lepsi v dabingu ako v originaly. Medzi obidvoma hlavnymi postavami vznikne zaujimave puto. Tretim dôlezitym akterom je David Morse s na prvy pohlad zaporackou briadkou, ktory sa cely cas snazi balancovat medzi zlom a dobrom. No a nakoniec film pridava aj sympaticku myslienku o tom, ze clovek sa môze zmenit k lepsiemu, ak to fakt chce. Akcie tu vela nie je, ale ked na nu dôjde tak je to poctiva staromodna robota, ktora vyzera realisticky. Nic rychle a zbesile. Prva hodina funguje bezchybne, ale potom scenaristovi dosli napady a miestami to zacnu kazit absurdne prekombinovane epizodky v ktorych škripe logika. S vyrovnanejsim scenarom to mohlo byt bezchybne krimi. Ale aj v tomto prevedeni to je nadpriemerny film za ktory sa Richard Donner nemusi hanbit. 7/10. P.S. som rad, ze pretocili pôvodny zaver, ktory je na DVD a jeho vyznenie sa mi vôbec nepacilo. ()

PROROK14

O hoooo. Tak to sa mi páčilo. Skorumpovaní policajti to je téma (Training day, Street kings) To mám moc rád. A Bruce Willis tak ako ho nespoznáte. 85% ()

MoiJe

Ako film nic extra. Najsilnejsie pocity su z hercov. Neviem, ci ma viac stvala Morseho zuvacka alebo Defov ton... Mozno to bol zamer, ale ja som si tie pocity teda neuzivala. ()

Terva

CITÁT - Tohle je prekérní situace. Když jsem se dneska vzbudil, tak mě ani nenapadlo, že budu střílet na svýho kámoše. ()

Ouwen

Je to nezvyk vidět Bruce jako menšího slabocha. Má to good děj a hlavně vynikající přestřelky i když jsou krátké. Mě to dojímalo, nečekal jsem, že přátelství mezi poldou a zlodějíčkem může být až takové. Kdo neviděl alternativní konec,tak si ho zkoukněte a zkuste oba konce porovnat. Umě spokojenost :-) ()

Chermy

Přemýšlím proč je v poslední době tak populární angažovat do filmů protivně přehrávající černochy typu Chris Tucker. Defovo šišlání mi lezlo pěkně na nervy! ()

Tyler:D

Postava Mos Defa mi svojimi blbými kecami len zhoršila dojem z filmu. Človek, ktorému ide celý čas o život by asi ťažko vtipkoval o úplne banálnych veciach a ako odľahčenie to v mojom prípade vôbec nefungovalo, skôr mi to kazilo atmosféru. Ale Bruce Willis v staršom prevedení bol zaujímavý a David Morse je pre rolu zloducha ako stvorený. Celkovo priemerný akčný film so slabším záverom. 60% ()

JohnCZ

Sympatický akčňák, který jako kdyby vypadl z 90. let. Výborná přímočará nepřehnaná honička New Yorkem se sympatickým stárnoucím policajtem v podání Bruce Willise a zpočátku trochu otravným "umečeným" Yasiinem Beyem. Nakonec ale zafunguje pohodová buddy chemie, která odlehčuje jinak vážný děj a ani scénář není ve výsledku tak přímočarý, jak se ze začátku jeví. Za mě dobré, podobné filmy mi dneska trochu chybí. ()

svik

Docela až moc protikladný snímek, kterému se stavil čelem Bruce. V poslední době si hraje na správného a spravedlivého policajního staříka, což se mu vyplácí. Své scény nepřehrává a působí přirozeně. Parádní námět, horší scénář a skvělé momenty překvapení. ()

Zemřel Richard Donner

Zemřel Richard Donner