Jak daleko jsme ochotni zajít, abychom ochránili sebe a svou zemi? Když extremista a bývalý jaderný expert (Michael Sheen) rozmístí ve třech různých městech nebezpečné výbušniny, protiteroristické jednotky se pouští do akce a brzy ho zatýkají. Umístění bomb však stále zůstává zahaleno tajemstvím. Čas do výbuchu se nelítostně krátí, proto agentka FBI Helen Brody (Carrie-Anne Moss) souhlasí s tím, že se do vyšetřování zapojí i tajemný vyjednávač známým pouze pod zkratkou “H” (Samuel L. Jackson), jehož kruté metody obvykle slaví úspěchy. Mezi agentkou, vyjednávačem a teroristou se rozpoutává nelítostný boj o moc. To co následuje, je neuvěřitelné – a hlavně – nepředstavitelné! (oficiální text distributora)

U.Tarare

Až debilně moralizující. (Přemýšlet nad tím, jestli nechat dvě islámské děti zemřít pod rukama S. L. Jacksona a možná tak zachránit Emeriku a nebo to zavrhnout, že takhle se to nedělá? Zvláštní, tak jako tak by stejně zdechly, když by bomba vybouchla.) Role S. L. Jacksona nebyla příliš vydařená. Vůči hereckému výkonu nemám co vytknout, ale samotná postava mi nepřišla povedená. Expert na získání informací od kterého ani kolegové nevědí, čeho je schopen. Představoval bych si profesionála, který by měl vše důkladně promyšlené, byť by se mu informace nepodařilo získat. ()

jenik71

Terorismus je ve filmech častým tématem. Čím se tedy odlišuje Odpočítávání ? Vyšetřovatelé totiž mají od samého počátku pachatele, avšak o třech rozmístěných bombách ve třech různých amerických městech nevědí téměř nic. Jde tedy o to, jakými metodami z teroristy dostat, kde jsou přesně umístěny. A právě tady se dokonale do své role vžil Samuel L. Jackson. To díky jemu a jeho svéráznému přístupu k případu dávám ****. Toto zajímavé drama by se klidně mohlo jmenovat ještě výstižněji - třeba "Výslech". ()

smidgie odpad!

Normálně by ten film byl na ***, jenže absolutně necitlivé (ikdyž možná cílené, každopádně nevhodné) obsazení role Helen Brody z něj udělalo v podstatě frašku. Ta ženská mi znechutila nejen film, ale i celý život. Co od ní taky čekat, když je z Kanady. ()

zolo23

Pravdupovediac od Unthinkable som veľa nečakal, ale zvedavosť a herecké obsadenie v podobe "drsného" S.L.Jacksona a "pôvabnej" C.A.Moss zvíťazili. Veľké plus filmu je v tom, že Vás ani na chvíľku nenudí, dialógy, vypočúvanie a mučenie "teroristu" sú zaujímavé a hlavne výkon Jacksona je skvelý a uveriteľný. Veľa podobných filmov je niekedy až moc prepolitizovaných, zdĺhavých a nudných..-tento sa na nič nehrá a ide rovno na podstatu veci. Odpočítavanie možno vo Vás (vo mne určite) vyvolá polemiku aj v tom ,komu budete nakoniec fandiť :). Nieže by som bol z filmu úplne paf, ale svoj účel zabaviť a zabiť nudu určite splnil. ()

Jigsaw88

V podstatě se jedná o velmi dobrý film, kterému bohužel chybí konec :-( Čekal jsem na vyvrcholení celého filmu, kterého jsem se nedočkal proto jedna hvězda dolu, ale určitě všem doporučuji shlédnout! ()

manonfire

To co film potápí pod místy zajímavě zčeřenou hladinu, je právě to nesmyslné morální sdělení, které má být jeho hlavním poselstvím. Když už ne caparty, byl čas začít porcovat teroristovu ženu. V pekelném ohni provinění měla tahle odlétající ebenová tříska shořet ve prospěch záchrany borovicového háje. A film měl být zpodobněním toho, jak by to v takové situaci skutečně probíhalo, kdy by všichni vyšetřovatelé na place byli za jedno, a na žádné humanistické výstupy, žádná dilemata by nedošlo. Jen prostá matematika. 60% ()

Ploutev

Bravo! 4*....a možná bych dal i víc...oproti předešlému Jordanovu filmu Informátoři toto je posun o 666 procent. ()

Soweek

Nedivím sel, že se jedná o straight-to-DVD titul i přes velmi známá jména a zajímavou zápletku. Tento nehorázně brutální a drzý snímek si bych si ani já nedovolil poslat do kin před komerčního diváka. Unthinkable je bezpochyb velmi unikátním pohledem na teroristickou tematiku a nebere si servítky doopravdy s ničím, což z něj dělá vyjímečné dílo a lahůdku pro opravdového filmového fanouška. ()

BMAJTZ

Je to originální a neotřelé, bohužel nevím jaké emoce to ve mě mělo vyvolat. Nevím jestli mě to mělo znechutit nebo nadchnout nebo jsem se měl pozastavit na moderním světem a jeho možnostmi. ()

ZkuKol

Filmy o morálních dilematech vždy nabízí slušnou porci dramatičnosti a herecké příležitosti. Toho se zde také dočkáme v poměrně slušném vizuálním podání a skvělém obsazení. Bohužel scénář se upnul k hlavnímu dilematu, takže se nedozvíme, jaká je úloha kvalitně obsazených vedlejších rolí, zvraty se opakují, občas konstrukt zabrousí až do hloupých vod. Prostě to je hodně stavěné na jedné linii s tím, že režisér musí nedotažený zbytek zakrýt. Gregorovi to nejde, dramatičnost mu občas uteče, zoufalé členění na dny postrádá smysl a něktré chování vyšetřující strany je vysloveně stupidní. To, že se občas stane, že dialog jenž považoval scénárista za stěžejní, režisér potlačil si povšimnete už na první shlédnutí, takže zjevně tvůrčí komunikace moc nefungovala. Každopádně stopáž je střídmá, tempo slušné, téma atraktivní, pointa slabá, podruhé to vidět chtít nebudu. Máme teroristu, 3 bomby a pár dní na to je najít, je třeba páčit informace, kdo bude mít žaludek, kde jsou meze páčení a víme vůbec, co chceme vědět?.... 60% ()

sedm.1

Naprostý masakr.A já jsem především rád,že konečně vznikl film,který se skutečně nebojí překročit stále ještě celosvětově tabuizovanou hranici problému s NÁBOŽENSKY FANATIZOVANÝM SAJRAJTEM Z VÝCHODU,čímž neskrytě vyjadřuju,které postavě fandím a co si o tom všem myslím!Celý film přitom vlastně pokládá jednu jedinou jednoduchou otázku.Řeší dilema,zdali je "přípustné" udělat cokoliv jedinému člověku a jednat s ním tak,aby tím bylo zachráněno miliony jiných životů.Možná v tom bude spousta diváků hledat daleko hlubší a intelektuálnější myšlenky a otázky,ale vážně tomu tak není.Odpočítávání je totiž naprosto přímým tahem na bránu,s žádnou složitou zápletkou,originálními postavami,neobvyklými zvraty.Nic takového.Je to čistě vyčerpávající boj muže proti muži bez hranic,kdy si každý ultimátně stojí za svým názorem,jejich souboj je extrémní a jde až na dřeň,ovšem jen proto,že jde o extrémní situaci.Tvůrci od začátku najeli na drsnou a nepříjemnou notu,atmosféra houstla každou vteřinou,napětí se dalo krájet a konec byl pak už vyloženě drtivou hrou,ovšem už s dopředu jasnou pointou,že tato hra vítěze mít prostě nemůže.Zkrátka Odpočítávání osobně považuji za skutečně perfektní snímek,kdy autoři neobvykle přitvrdili v hodně ožehavém a diskutabilním tématu,já osobně mám ale jasno a moc za tento snímek děkuji. ()

LuciusWlk

Nějak si říkám, kde je kruci hranice kinematografie. Mám na mysli té slušné mainstremove. Chápu Američany, že po 11. září se trochu klepou, a tak nějak chápu i smysl celého tohoto snímku. Po aférách s mučením a zesměšnováním vězňů obviněných s terorismu byla jenom otázka času, kdy něco podobného přijde. Je prostě potřeba objasnit, že to asi jinak mnohdy nejde. A tahle forma funguje! Snímek je jednoduchý, sadistický, krutý a udrží vás do konce jednak proto, že prostě musíte vidět, jak to dopadne, kam až to zajde. A jednak proto, že jen stěží uvěříte, jak je toho někdo schopný. Celé herecké obsazení své role zvládlo na výbornou. U tohoto snímku a pohledu z obou stran, jak kladné, tak i záporné, mě napadá jen jedná myšlenka. Člověk jako nejinteligentnější tvor na této planetě? Nevím, zdali si toto zasloužíme!!! ()

slovan1

Skvělé. Další z filmů, které jsem v poslední době viděl a nejde ani tak o akčnost ale spíš o to, co se děje v hlavách hlavních představitelů a jak se s tím navzájem vyrovnají. Taková hra na kočku a myš. Člověk pořádně neví, kdo je nahoře a kdo dole. Michale Sheen je pro tuhle roli dle výkonu perfektní. S. L. Jackson byl drsný, opravdu jak nějaká výslychací zrůda přivezena z Oblasti 51. No a do jakesi vyrovnávací role mezi těmi dvěmi byla postavená C.-A. Moss, která mě sem tam štvala ale zase někdy ji určitě více lidi rádo vidělo, že tam je ( v rámci příběhu). Film je opravdu aktuální a určitě i dobře zobrazuje jak to asi může být. Scény s dětmi a ženou Yusufa mohou být pro někoho přiliš... Určitě to ale bylo natočeno mistrovsky a já si sám říkal, co vše je člověk schopen udělat pro dosažení odpovědi na zdánlivě jednoduchou otázku. Zde se mi chlupy stavěly na těle a jen jsem čučel, jak to dopadne... No a jelikož filmy, které tohle se mnou dělaji dostavají plnou hvězdičkovou soupravu, tak ne jinak je tomu i zde... ()

LexBarker

Ať se nám to líbí,nebo ne,film ukazuje na jediný možný způsob jednání s fanatickými teroristy,bohužel.Jen takovému jednání oni rozumí,pokud k nim máme lidský přístup,tak to berou jako naší slabost.Jedná se o velmi silný film pro silnější povahy,z kterého v podstatě vyplývá,že Guantanámo bylo ok...Jednoho totiž teroristé dosáhli,že jsme museli a budeme muset jednat ještě hůř než oni,abychom v této válce potupně neprohráli,bohužel. ()

fox171cz

Co všechno jde dělat s lidským tělem je neuvěřitelné. Na tuhle práci bych opravdu neměl žaludek. Ovšem jak ve filmu uvidíte je velmi důležitá pro záchranu stovek, možná až desetitisíců lidí. A bude ještě hůř ! Slabším povahám bych tento film moc nedoporučoval, protože tady se meze nekladou. ()

Lukoboss

To vám takhle přijde na scénu slušňák S. L. Jackson s brýlema, ve vestě a košili, přes to si přehodí "školníkovsky" modrej plášť a do ruky si vezme hasičskou sekyrku - výslech může začít. Do toho se vloží Trinity, ehm teda pardon C. A. Moss, která tady oproti matrixovské hrdince představuje tu hodnější a lidštější část týmu, no a na druhé straně barikády stojí.. no spíš sedí M. Sheen. Výše zmínění pánové celej film drží, protože jejich herecký výkony jsou výborný. Horší je to se scénářem, místama je to takový o ničem, v podstatě to divákem proletí jakoby nic a předpokládám, že se po tom brzo slehne zem. Jo a že to má vyvolat zamyšlení se nad postupem, kterej se v takových případech používá, morálních hodotách atd.?! No je to celkem jednoduchý - když teroristi unesou letadlo, směřujou do obydlené oblasti a nereagujou vůbec na nic, armádní letka to letadlo sestřelí i za cenu lidských životů na palubě, protože je to menší oběť, než kdyby to zahučelo do centra města. Sad but true... ()